PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 50mm/Canon 350D - przepalone zdjecia



grashoper_me
03-04-2011, 18:37
Witam,
Mam pytanie czy to normalne że dla tego rodzaju szkła prześwietlają się zdjęcia na manualnym programie? muszę dodać że używam jeszcze innych 5 szkieł i nigdy stosując się do stałej ekspozycji nie miałem tego rodzaju problemów, otóż gdy stała ekspozycji pokazuje że zdjęcie będzie naświetlone prawidłowo, całość jest prześwietlona, zdjęcia robiłem w bardzo słoneczny dzień, natomiast zwiększając czas, przymykając przesłonę (na iso 100) udaję się zrobić przyzwoite zdjęcie. Zastanawia mnie o czy tak mają te szkła czy też zakupiłem niesprawne szkło? przecież w ten sposób punkt na statłej ekspozycji nie znajduje się w okolicach środka a daleko od centrum(lewa), wiec staje się to bardzo kłopotliwe takie zgadywanie co jest na granicy stałej ekspozycji..

Jakakolwiek pomoc jest mile widziana..

piast9
03-04-2011, 18:46
Może przysłona się nie domyka? Zobacz, czy jak ustawisz dobrą ekspozycję z maksymalnie otwartym obiektywem czy też będzie przepalone. Albo czy się domyka po naciśnięciu podglądu głębi ostrości.

kuzi4
05-04-2011, 10:38
Też mi się wydaje, że problem jest z listkami przysłony. Ustaw max przysłonę i sprawdzź podglądem jak się zachowa obiektyw. Która to 50-ka Canona?