PDA

Zobacz pełną wersję : nie obracają się zdjęcia na kompie



konatala
02-04-2011, 19:06
witam
mam canona 1000d i mam problem z obracaniem pionowych zdjęć. mam zaznaczoną opcję w menu, żeby zdjęcia obracały się na aparacie i na kompie, ale jak zgrywam je na kompa to nie są obrócone.
Czy przyczyną może być to, że zgrywam zdjęcia wyjmując kartę a nie kablem przez oprogramowanie?
dzięki za odpowiedzi

CyrJak
02-04-2011, 19:53
witam
mam canona 1000d i mam problem z obracaniem pionowych zdjęć. mam zaznaczoną opcję w menu, żeby zdjęcia obracały się na aparacie i na kompie, ale jak zgrywam je na kompa to nie są obrócone.
Czy przyczyną może być to, że zgrywam zdjęcia wyjmując kartę a nie kablem przez oprogramowanie?
dzięki za odpowiedzi
Nie ma to znaczenia. U mnie w 20D niezależnie jak zgrywam i tak mam obrócone.

qbanez
02-04-2011, 23:00
Więc co jest przyczyną? Ja też tak mam w 500d.

krzysztofr
03-04-2011, 00:11
A na wyświetlaczu w aparacie są obrócone?

marecky
03-04-2011, 03:41
witam
mam canona 1000d i mam problem z obracaniem pionowych zdjęć. mam zaznaczoną opcję w menu, żeby zdjęcia obracały się na aparacie i na kompie, ale jak zgrywam je na kompa to nie są obrócone.
Czy przyczyną może być to, że zgrywam zdjęcia wyjmując kartę a nie kablem przez oprogramowanie?
dzięki za odpowiedzi


Więc co jest przyczyną? Ja też tak mam w 500d.

Wszystko zależy od przeglądarki, której używacie do wyświetlania zdjęć.
Jeśli przeglądarka nie sczytuje exif-a to nie obróci zdjęcia. Proponuje zainstalować inną np. FastStone Image Viewer i problem zniknie, pod warunkiem że funkcja auto obracania jest aktywna w body.

konatala
03-04-2011, 19:17
na wyświetlaczu aparatu się obracają. A jeśli chodzi o przeglądarkę to używam domyślnej dla windows vista

Gimli
03-04-2011, 20:14
Zainstaluj do zgrywania Eos Utility, następnie przeglądarkę ZoomBrowsera Ex, wszystko masz na oryginalnej płytce dołączonej do aparatu. Powinno być OK.

sylwek2k
03-04-2011, 22:05
na wyświetlaczu aparatu się obracają. A jeśli chodzi o przeglądarkę to używam domyślnej dla windows vista

Zainstaluj sobie chocby IrfanView :) - przyjemny program do przegladania wielu formatow graficznych.

latant
04-04-2011, 13:08
na wyświetlaczu aparatu się obracają. A jeśli chodzi o przeglądarkę to używam domyślnej dla windows vista

czyli podgląd obrazów i faksów w Windows?
tu nie obraca się również u mnie ale w każdej innej przeglądarce owszem

konatala
04-04-2011, 20:22
czyli podgląd obrazów i faksów w Windows?
tu nie obraca się również u mnie ale w każdej innej przeglądarce owszem

tak właśnie w tym.
Irfan View mam zainstalowany ale nie jako domyślną przeglądarkę. Spróbuję coś pokombinować.
Swoją drogą trochę do dziwne, że tak się dzieje :?

sylwek2k
05-04-2011, 00:02
Irfan View mam zainstalowany ale nie jako domyślną przeglądarkę.
No to wystarczy uzywac :)




Swoją drogą trochę do dziwne, że tak się dzieje :?

Informacja o tym, czy zdjecie nalezy obrocic (i w ktora strone) czy nie, jest zapisana w exifie. Aparat fizycznie nie obraca zdjec, a i nie kazda przegladarka ma zainplementowana ta funkcje. Teraz jest to jasne? :)

marecky
05-04-2011, 00:09
Swoją drogą trochę do dziwne, że tak się dzieje :?

Jest to jak najbardziej normalne, systemowe przeglądarki nie sczytują wszystkich informacji z exif-a a co za tym idzie nie wiedzą, że mają obrócić zdjęcie.

kulek855
06-04-2011, 15:35
Korzystaj z oprogramowania dołączonego w raz z aparatem na płycie.

konatala
06-04-2011, 20:50
jasne jasne,
nie wiedziałam po prostu że tak to się odbywa. teraz wszystko działa
pozdrawiam