PDA

Zobacz pełną wersję : Numery fabryczne obiektywów



IX.
02-04-2011, 17:11
Zastanawiam się nad spisaniem wszystkich numerów fabrycznych posiadanych obiektywów (także korpusów itd.). Byłaby to pewna ochrona, np. przed kradzieżą, zgubieniem, czy problemami w punkcie serwisowym. Ciekawe czy są osoby, które spisują sobie te numery?

airhead
02-04-2011, 17:43
ja trzymam pudełka, a na nich są numery

PawelB
02-04-2011, 17:47
Ja mam spisane numery sprzętów. Myślę że sporo osób to robi.

jkl8
02-04-2011, 19:35
Dobrze jest trzymać nr seryjne wszelkich sprzętów oznaczonych tymi numerami. Opowiadał mi kiedyś znajomy policjant jak to złapali złodzieja z fantami. Znaleźli potencjalnego okradzionego, który niestety nie potrafił podać jakichkolwiek cech wyróżniających utraconych rzeczy. Natomiast złodziej twierdził, że to jego rzeczy i niestety wróciły one do niego.

marecky
03-04-2011, 04:03
Lepiej się zabezpieczyć niż później płakać.

januszP.
03-04-2011, 07:11
mam w exel-u spis sprzętu gdzie wpisuję numery.

marfot
03-04-2011, 07:34
Mam spisane numery sprzętu, który został mi skradziony przez jakiegoś marokańca w Alicante. I tak powiem szczerze wiele to z tego nie wynikło. Dałem informację na Canonistas (hiszpański odpowiednik CB) i tyle.

mareqm
03-04-2011, 07:58
Mam spisane i wysłane do siebie mailem aby mieć możliwość dotarcia do nich z prawie każdego miejsca na świecie.Obym nie musiał z tego korzystać.

muaol
03-04-2011, 11:26
Oczywiście spisywać po kradzieży jak policja pisze protokół zawsze są większe szanse na odzyskanie sprzętu,i na forum możesz ostrzec innych bo kupienie kradzionego sprzetu może być traktowne jako paserstwo kiedy ktoś będzie go sprzedawał.

marre
12-04-2011, 23:29
Witam wszystkich
po przykrych doswiadczeniach jezeli sie nie uda odzyskac to moze da sie utrudnic - prosze dajcie swoje opinie na temat tej strony
numbaza.com

_igi
12-04-2011, 23:44
Trzymam na kompie bazę sprzętu wraz z numerami seryjnymi i cechami szczególnymi, jeśli mają. Jest tam generalnie wszystko.

Plus, co może wydać się zabawne, przy wyjazdach, gdzie biorę dużo sprzętu, mam też listę rzeczy i akcesoriów jakie wziąłem, przydaje się jak się pakuję z powrotem, parę razy zdarzyło mi się zostawić jakiś czytnik kart, ładowarkę czy dysk twardy, tak mogę szybko sprawdzić czy wszystko spakowałem :)