PDA

Zobacz pełną wersję : Luzy na lustrze



xxkomarxx
31-03-2011, 21:02
Witam. Wysłałem 5d do serwisu w celu ustawienia AF szkieł i body. 85mm 1.8 ostrzyło za obiektem a 35 1.4 przed (rozjazd był widoczny a nie tam linijka i testy dopiero po przymknięciu było w miarę ok). Dzwoniłem do nich po ocenie i powiedzieli że muszą ustawić body oraz szkła.
Podczas sprawdzania body zostałem poinformowany że mam luz na lustrze co może sprawić że nie uda im się idealnie ustawić AF.

Aparat ma niecałe 9 tys przebiegu. Jak pytam co to za luz to nic nie są w stanie powiedzieć tylko tyle że tak orzekł technik. O co chodzi z tym luzem bo nigdzie nie mogę znaleźć żadnej informacji.

A może to po prostu gadanie serwisantów. Oczywiście zostało mi zaproponowane czyszczenie matrycy w rewelacyjnej cenie :)

Ciekawe jest to że z moim drugim body (30d) obiektywy ostrzą dokładnie tak samo czyli nie trafiają.

Podsumowując. O co chodzi z tym luzem lustra. Jest się czym martwić ?

wiktor2323
01-04-2011, 11:57
Za lustrem tym takim dużym, masz mniejsze które odbija obraz? na czujniki AF. Może chodzi o to, że właśnie to lustro ma luzy i przy zmianie położenia może inaczej odbijać obraz na czujniki? Sam nie wiem, takie czyste teoretyzowanie. Spytaj się czy nie możesz pogadać z technikiem.;)

xxkomarxx
01-04-2011, 12:52
Powiedziałem że mają mi powiedzieć dokładnie o co chodzi z tą usterką. Mają mi dać znać w przeciągu 24 godzin po ponownym sprawdzeniu. Wychodzi na to że albo nie sprawdzone i tak powiedziane albo ktoś zapomniał o co tam chodziło :)

xxkomarxx
02-04-2011, 15:51
No i po rozmowie dowiedziałem się tylko tyle że problem można wyeliminować tylko wymieniając mirror box. Póki co aparat może spokojnie pracować i nic złego się nie dzieje. Może podziałać 80 tys albo 5 tys. Nie są w stanie nic więcej powiedzieć.
Po prostu luz większy niż w innych modelach 5d z podobnym przebiegiem. Kropka.
Wszystko w miły i kulturalny sposób :)

xxkomarxx
04-04-2011, 16:48
No i sprawa jasna. Luz na lustrze minimalnie większy niż w innych 5d o podobnym przebiegu. Porównywalny z aparatami o przebiegu 12-15 tys. Po prostu żenada. Liczą na to że klient będzie chciał wymienić mirror boxa czy co.
Aparat może spokojnie pracować i nic złego się nie dzieje. Luz nie ma wpływu na AF ani na nic innego.
Zdarza się to dość często nawet w nowych aparatach.

I nie można było tak powiedzieć z miejsca tylko człowiek musi od nich wszystko wyciągać...