PDA

Zobacz pełną wersję : Photoshop - zacinanie sie



lukadegroot2
25-03-2011, 16:31
Po obróbce kilku zdjec - najpierw wstepnie w acr i potem wyslanie do PS'a (praca na warstwach dopasowan i maskach) pojawia sie problem przy dalszej pracy. Zazwyczaj gdy z Bridga otwieram kolejny (3 czy 4 z kolei) plik RAW w acr, drobnych korektach w acr i kliknieciu OTWORZ OBRAZ nie otwiera sie on w PS a sam PS sie zacina i trzeba go zamknac. Dzieje sie tak gdy w PS pracuje wiecej nad zdjeciem. Sprawdzalem i gdy otwieram plik RAW w ACR i wysylam do PS'a po czym nic nie robie i go zamykam to jest ok ale gdy poddaje zdjecie w PS obrobce to potem pojawia sie ten problem i program pada! Wyslane z ACR zdjecie zacina PS!!

Pojawia sie wtedy takie okno jak na gornym zdjeciu (z dziwnym czarnym paskiem). Gdy PS normalnie dziala jest tak jak na zdjeciu na dole:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img269.imageshack.us/img269/7162/27538770.jpg)

dinderi
25-03-2011, 17:55
Czas na upgrade sprzętowy komputera.

RNz
25-03-2011, 17:57
U mnie PS zaczyna mulić po obróbce kilku zdjęć, ponieważ zapycha sam sobie pamięć. Musze wtedy wyłączyć i włączyć ponownie PS
Ile masz RAMu?

lukadegroot2
25-03-2011, 20:18
Czas na upgrade sprzętowy komputera.

czyli?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!


Ile masz RAMu?

4 GB (chyba to duzo, sam nie wiem...)

RNz
25-03-2011, 20:23
upgrade sprzętowy to, jak się domyślam, rozbudowa/wymiana podzespołów odpowiedzialnych za "moc obliczeniową"
RAMu wg mnie masz sporo...
Jaki masz system?

Janusz Body
25-03-2011, 20:24
...
4 GB (chyba to duzo, sam nie wiem...)

To bardzo ale to bardzo mało. PS w wersji 32 bit nawet na Win 7 64 bit wykorzystuje coś ok 3.2 GB max. Dopiero PS 64bit (CS4 i CS5) na Win 64 wykorzystuje całą pamięć. Przy dużej ilości jednocześnie otwartych plików mogą się dziać cuda z Windozą. Uruchom sobie monitor systemowy (Ctrl+Alt+Del) i wyświetlaj zakładkę wydajność.


EDIT: Zwisy są w 99% przypadków winą Windozy, pliku wymiany itp. Wyczyść system, rejestry - programów od tego multum.

lukadegroot2
25-03-2011, 21:07
Mam WINDOWS 7 64-bit i PS-a tez 64-bit
Wogole nic mi sie nie wiesza, w PS tez szybko wszysko dziala, ale ten jeden problem sie pojawja, że po obrabianiu jednego zdjecia z wieloma warstwami, albo zastosowaniu akcji po paru zdjeciach (w PS zawsze mam otwrte jedno zdjecie) nastepuje zablokowanie PS po komendzie w ACR otworz obraz.

Adso
25-03-2011, 21:16
hmmm...ja mam 8Gb RAMu i też czasami mi sie muli... ale nigdy nie wiesza. Zwłaszcza kiedy pracuję z filtrami na wielu warstwach z pełnym wymiarem zdjęcia. Wprawdzie wstępnie obrabiam zdjęcie w LR i eksportuje jako TIFFa, ale to chyba bez znaczenia czy Bridge czy LR?

lukadegroot2
25-03-2011, 21:19
hmmm...ja mam 8Gb RAMu i też czasami mi sie muli... ale nigdy nie wiesza. Zwłaszcza kiedy pracuję z filtrami na wielu warstwach z pełnym wymiarem zdjęcia. Wprawdzie wstępnie obrabiam zdjęcie w LR i eksportuje jako TIFFa, ale to chyba bez znaczenia czy Bridge czy LR?

nie wiem, bo nie mam LR, ale wlasnie skonczylem prace nad jednym zdjeciem (praca na akcji - korygowanie ustawien) zapisalem Tiffa i otworzylen z Bridga kolejne w ACR po czym zastosowalem komende "Otworz obraz" i sie zacial, pojawil sie tylko ten czarny pasek i trzeba bylo PS zamknąć/
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
zauważyłem, że jak otwieram z Bridga plik TIFF to PS sie nie wiesza, a wieszanie czesto nastepuje po wyslaniu z ACR pliku do PS. Oczywiście po zamknieciu PS i ponownym wysłaniu tego samego zdjecia z ACR do PS wszystko ok.. do kolejnego zawieszenia ;-(

komarsnk
26-03-2011, 08:54
tylko mówiąc szczerze nie znamy dokładnie objawów zwiechy. Czy wiesza się na amen tzn. kursor się nie rusza, nie reaguje na ctrl+alt+del i dioda HDD nie żyje czy np. mycha działa, dioda HDD mruga intensywnie lub świeci a nie reaguje na komendy? Bo w zależności od objawów wiele przyczyn może wpływać na zwiechę, od zasyfionej windy po uszkodzoną kość ramu i mało wydajny zasilacz włącznie...

lukadegroot2
26-03-2011, 10:11
tylko mówiąc szczerze nie znamy dokładnie objawów zwiechy. Czy wiesza się na amen tzn. kursor się nie rusza, nie reaguje na ctrl+alt+del i dioda HDD nie żyje czy np. mycha działa, dioda HDD mruga intensywnie lub świeci a nie reaguje na komendy? Bo w zależności od objawów wiele przyczyn może wpływać na zwiechę, od zasyfionej windy po uszkodzoną kość ramu i mało wydajny zasilacz włącznie...


Kursor sie rusza, ale na aktywnym oknie PS'a zamiast kursora jest "obracajace sie koleczko". inne aplikacje tzn. internet, pliki word, czy Bridge dzialaja normalnie - tylko PS'a nie ma, trzeba go wylaczyc, w okniePS'a w gornym prawym rogu jest aktywny standardowy czerwony "X" ktorym mozna go normalnie zamknac - zeby ponownie wlaczyc;-) wrrr...
Zaczelo mi sie tak dziac pare dni temu po sciagnieciu kilku akcji ze strony DeviantArt, moze przez to?

Janusz Body
26-03-2011, 10:33
...
Zaczelo mi sie tak dziac pare dni temu po sciagnieciu kilku akcji ze strony DeviantArt, moze przez to?

Nie ma to jak pełna informacja :-) No a wywalić tej podejrzanej akcji nie można? To się zwiesza jak wykonuje tą akcję czy tak sobie? Są takie filtry, których wykonywanie trwa i 2-3 minuty. Może po prostu wystarczy poczekać.

lukadegroot2
26-03-2011, 11:16
1. ta akcja miala 7 do 9 warstw dopasowan (podstawawowe warstwy i zmiana krycia), wiec w mgnieniu oka sie wczytywala, nie powodowala zadnych mulen itp.

2. wywalilem wszystkie te akcje - problem pozostal.

3. taki pamietam, ze wgranie tych (nie moich) akcji zbieglo sie z wystepowaniem tego problemu. Akcje won ;-) problem nie won ;-(

misiek
26-03-2011, 11:43
To jest mój pierwszy post więc witam wszystkich serdecznie. Często w takich sytuacjach pomagało mi przywracanie systemu. Spróbuj przywrócić system korzystając z ostatniego punktu przywracania kiedy wszystko było ok. Obok każdego punktu masz dokładną datę i godzinę jego utworzenia. Przywracanie nie ma wpływu na dokumenty, obrazy itp usunie jedynie wszystko co było instalowane od tego momentu.

komarsnk
26-03-2011, 16:34
albo może pomóc reset PS'a do ustawień fabrycznych. To coś tam z wciśniętą tyldą się odpala PS's czy coś. Poszukaj jeszcze wypowiedzi Janusza w tym temacie bo on tam dokładnie instruował jak to zrobić.