PDA

Zobacz pełną wersję : Canon eos60d problem



arekhit
24-03-2011, 22:41
Dzisiaj zrobilem okolo 250 zdjec, po jakichs 70 (raw) na zapis zdjecia musiałem czekac okolo 10sek i tak z kolejnymi po 10s, komunikat busy - po zresetowaniu ustawien aparatu ok, kilkanascie zdjec i znow to samo, wczesniej 4000zdjec nic takiego sie nie dzialo, co moze byc?
dzieki z gory za pomoc

morlight
24-03-2011, 22:44
Może to i proste, ale robiłeś pełen format karty, próbowałeś na innej ?

arekhit
24-03-2011, 22:53
robilem ale ostatnio jakies 2 mies temu, inne mam malej class wiec nie wiem czy samo z siebie nie bedzie wolno

piast9
24-03-2011, 23:22
Robiłeś może te zdjęcia z długimi czasami naświetlania?

koper90
24-03-2011, 23:29
A może po prostu wyciągnij i włóż baterie, może akurat takie coś pomoże :>

jaremo15
25-03-2011, 00:38
Jest różnica w zapisie jpg i raw ? Czy i tu i tu tak wolno ?

xite
25-03-2011, 00:58
Jest, prędkość zapisu zdjęcia zależy od prędkości zapisu karty i rozmiaru zdjęcia. Jeżeli zdjęć jest więcej puszka będzie sobie w miarę sprawnie dopóki bufor się nie zapełni. Potem ją zaczyna mulić.

Nie jestem tego pewny więc wole żeby ktoś to potwierdził :)

arekhit
25-03-2011, 12:52
wszystkie zdjecia robilem z lampa morze taka przyczyna, aby sie nie przegrzala aparat kazal czekac?

morlight
25-03-2011, 13:00
Owszem, jeżeli korzystałeś z lampy wbudowanej, mogło być potrzebne kilka sekund. Z tym, że chodziło raczej o naładowanie kondensatora, niż o przegrzanie ...

baldhead_72
25-03-2011, 14:28
Jeśli dobrze rozumiem to nie były to serie zdjęć. W tym momencie nie ma znaczenia czy to zdjęcia z lampą czy bez jak również format (raw,jpg.raw+jpg) nie ma znaczenia. Kartę masz szybką więc taki zapis powinien być praktycznie niezauważalny. Moim zdaniem formatowanie karty powinno pomóc. Ale formatowanie w aparacie a nie w komputerze.

greg7878
25-03-2011, 15:21
Dzisiaj zrobilem okolo 250 zdjec, po jakichs 70 (raw) na zapis zdjecia musiałem czekac okolo 10sek i tak z kolejnymi po 10s, komunikat busy - po zresetowaniu ustawien aparatu ok, kilkanascie zdjec i znow to samo, wczesniej 4000zdjec nic takiego sie nie dzialo, co moze byc?
dzieki z gory za pomoc

Nic nie piszesz , jakiej karty używasz.

60-ka mieści w buforze serię 14-16 RAW-ów i do chwili , gdy on się nie zapcha o żadnym czekaniu na koniec zapisu nie może być mowy.

Kartę warto formatować regularnie ( ja robię to zawsze po zrzuceniu zdjęć na dysk oraz zrobieniu ich backupu ) i to koniecznie z załączoną opcją ,,formatowanie pełne ".

iso
25-03-2011, 17:21
lampa - na 99%, nawet jeśli nie w serii, tak już jest, kondensator się ładuje, u siebie mam to samo z wbudowaną.

baldhead_72
25-03-2011, 18:00
lampa - na 99%, nawet jeśli nie w serii, tak już jest, kondensator się ładuje, u siebie mam to samo z wbudowaną.

Kolega "arekhit" napisał że musi czekać 10 s. Czy tyle czasu ładuje się lampa? Ja się z czymś takim nie spotkałem. A komunikat BUSY na pewno nie jest od lampy.

iso
25-03-2011, 18:31
jest, po kilkudziesięciu zdjęciach tak się właśnie dzieje, zwłaszcza gdy lampa musi pracować z większą mocą.

wlodal
25-03-2011, 18:37
jest, po kilkudziesięciu zdjęciach tak się właśnie dzieje, zwłaszcza gdy lampa musi pracować z większą mocą.

Masz rację . To samo jest w 7D i 50D . Lampa po kilku kolejnych zdjęciach lub próbie serii zwalnia i to znacznie . Wystarczy pokombinować bez lampy . Czy jest różnica ?.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Masz rację . To samo jest w 7D i 50D . Lampa po kilku kolejnych zdjęciach lub próbie serii zwalnia i to znacznie . Wystarczy pokombinować bez lampy . Czy jest różnica ?.

Chodzi oczywiście o lampę wbudowaną .

baldhead_72
25-03-2011, 21:29
Dzisiaj zrobilem okolo 250 zdjec, po jakichs 70 (raw) na zapis zdjecia musiałem czekac okolo 10sek i tak z kolejnymi po 10s, komunikat busy - po zresetowaniu ustawien aparatu ok, kilkanascie zdjec i znow to samo, wczesniej 4000zdjec nic takiego sie nie dzialo, co moze byc?
dzieki z gory za pomoc

Pogrubiłem to, co oznacza moim zdaniem, że problemem nie jest zrobienie kolejnego zdjęcia ale długi czas na jego zapisanie. A dlaczego "po zresetowaniu ustawień aparatu" jest ok?

arekhit
26-03-2011, 12:19
nie zwrocilem uwagi czy w tym czasie zapisywal (kiedy pisal busy) czy nie, czy czekal na ostygniecie lampy, wszystkie fotki z lampa byly

wlodal
26-03-2011, 12:23
Zrób taki test . Jeśli masz ( lub możesz porzyczyć ) lampę zewnętrzną do canona - najlepiej firmową , załaduj naładowane akumulatorki lub nowe baterie . Wykonaj serię fotek . Zobacz jak wtedy zachowuje się przy zapisie . Czy zaszły jakieś zmiany - jakie ? czy nie .
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Przepraszam za ortografię - pożyczyć . :confused: Ale to nie moja wina , że nie mogłem poprawić , a nie sprawdziłem co napisałem ?!:lol:

Merde
26-03-2011, 12:52
Przepraszam za ortografię - pożyczyć . :confused: Ale to nie moja wina , że nie mogłem poprawić , a nie sprawdziłem co napisałem ?!:lol:

Za to że nie sprawdziłeś przed wciśnięciem "zatwierdź odpowiedź" to raczej Hazana winić się nie da :mrgreen:

wlodal
26-03-2011, 13:09
Za to że nie sprawdziłeś przed wciśnięciem "zatwierdź odpowiedź" to raczej Hazana winić się nie da :mrgreen:

Masz rację .
A skąd wiedziałeś , że właśnie takie oskarżenie miałem na myśli ??. Chodzi oczywiście o Hazana !!. To wszystko jego wina !!. :lol:

Tak to jest jak chce się szybko i zapomona się o zmianach . Ale jak mówią niektórzy - pośpiech wskazany jest przy łapaniu pcheł i przy rozregulowanym żołądku . :oops:

Ale czekam czy test z zewnętrzną lampą błyskową coś da ?. I co pokaże ?.

arekhit
27-03-2011, 22:39
test wykonany

lampa 580, zdjec okolo 300, aparat dziala poprawnie

lampa wbudowana, zdjec okolo 80 aparat dziala poprawnie, pozniej znow sie zaczyna

przyczyna nie jest zapis zdjec na karte, zmienilem rozmiar do sraw, wiec trudno go "zapchac"

busy wyswietla sie kiedy dioda nie swieci wiec nie zapisuje
moim zdaniem jest jakis czujnik, ktory nie pozwala aparatowi przegrzac lampy wbudowanej, dlatego mimo ze bufor jeszcze ma, to nie pozwala wykonac zdjecia
reset pomaga, bo dalem mu czas na ostygniecie pampy i po kilkunastu zdjeciach znow sie nagrzewala
bateria tez odpada, bo po odczekaniu kilku minut serie ladowal normalnie bez czekania az do ponownego naladowania
po wcisnieciu przycisku info do pokazania sie informacji na wyswietlaczu takich jak mamy po wcisnieciu q informacja pokazuje busy i znak lampy

test wykonalem takze na aparacie canon eos450d, sytuacja po kilkudziesieciu zdjeciach identyczna

wychodzi na to ze problem rozwiazany

dzieki wszystkim za sugestie, pozdrawiam