PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 7d + tokina 10-17 fisheye , nie ostrzy na zmiane z err01



Tvpalto
22-03-2011, 18:30
Witam serdecznie,

Na wstępie chciałbym sie przywitać. Jestem TVpalto i miło mi;)


Więc tak, po długiej walce z szukaniem canona 7d w wawie w miejscu w którym ogarne raty, wybór padł na "fotogeneracja" sklep jak sklep , w centrum handlowym targówek.

Przez pierwsze 200-300 zdjęc (pierwszy dzień jak miałem aprat) wszystko pieknie hulało tokina ostrzyła jak brzytwa, żadne błędy nie wyskakiwały. Następnego dnia robiłem fotorelacje z imprezy i po jakiś 100 fotkach zaczęły się problemy z ostrzeniem, ze względu na to że nikt mi za to nie płacił, spakowalem sprzecik i stwierdziłem że ogarne temat później.

Wczoraj rano wziąłem aparat i pierwsze co mnie rano spotkało to err01, ok przeczyscilem styki (jak to robic poprawnie?), podpinam ten sam problem.
Wkurzyłem sie , zamontowałem sigme 70-300 wszystko działa pieknie bez zarzutu.

Dziś natomiast , Tokina WOGÓLE nie chce łapac ostrości na zmiane z err01 (niezależnie od trybów czasów) zauważyłem tylko zależność pomiedzy ogniskową przy 17 nie ostrzy a przy 10 czesciej błąd wywala , choć nie jest to regułą. W wizjerze w momencie gdy wywalał błąd, obraz robi sie jakby "ziarnisty" , opór ziarnisty.

W czwartek mam umówione zdjęcia , na które SPECJALNIE kupiłem to rybie oko.

Koledzy pomóżcie w czym lezy problem. Ewentualnie jak sie szybko pozbyć tej tokiny do sklepu :evil:

Ahha przy kręceniu filmów nie wystepuja żadne błedy.

Pozdrawiam :-(

ancymon85
23-03-2011, 00:23
najpierw musisz sprawdzić co powoduje problemy - szkło czy body. Najprościej drogą eliminacji ;) a potem do serwisu, bo moim zdaniem sam nic tu nie zdziałasz.

Tvpalto
23-03-2011, 00:45
no ewidentnie szkło robi problemy, bo tak jak napisałem po podłączaniu marnej bo marnej sigmy 70-300 , działa jak marzenie.

a ta sigma 10-17 smiga od nieskonczonosci do minimum , i tak w kółko. ewentualnie wyskakuje ten błąd.

TU PYTANIE:

Gdzie w wawie mam to zanieść? czy lepiej na podstawie rękojmi do sklepu ? czy co...
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
^^
tokina oczywiscie...