PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 450D - brak reagowania



trzcinamyslaca
18-03-2011, 16:04
Witam,
Mam problem z Canonem 450d. Otóż ostatnio po zakończeniu pracy moim aparatem, zapomniałam wyłączyć go i przez dłuższy czas pozostał 'włączony', póki nie rozładował się. Kiedy próbowałam go włączyć, nie zareagował jak zawsze, kiedy był rozładowany, tj. nie pojawiła się informacja, aby podłączy do ładowania. Nie działo się nic. Jednakże naładowałam go i działał, ale szybko się rozładował. Ostatnio próbowałam go naładować i kiedy podłączyłam go, lampka ładowarki świeciła się na czerwono przez kilka sekund i zgasła, a aparat nie ładował się, próbowałam nawet ,,dociskać'' baterię, gdyż myślałam, że może coś nie łączy, ale bez zmian...
Zastanawiam się, co mogę zrobić w tej sytuacji (bo jako mądra Polka po szkodzie, zaczęłam bardzo dbać i troszczyć się po szkodzie...)
Bardzo proszę o pomoc.
Z góry dziękuję.

swnw
18-03-2011, 18:16
Spróbować z inna baterią. Jak będzie tak samo to serwis. Tak sądzę.

Powodzenia swnw
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
P.S skąd ten nick?

Nozanu
18-03-2011, 19:06
Ja nigdy nie wyłączam aparatu ani lampy- od tego jest automatyczne wyłączanie i przejście w stan uśpienia. W menu możesz ustawić po jakim czasie aparat przejdzie w stan uśpienia.
Po zakończonym ładowaniu lampka powinna zmienić kolor a nie zgasnąć! możliwe że to ładowarka padła.

baldhead_72
18-03-2011, 19:34
Jeśli była wyłączona funkcja uśpienia to aparat działał dokąd bateria nie padła. Po dłuższym czasie bateria nadaje się do kosza. Kup nową i pewnie będzie po problemie.

janeczeknt
19-03-2011, 13:40
Sprawdź sobie baterie miernikiem i aparat pod inną baterią.

baldhead_72
19-03-2011, 14:22
Samo sprawdzenie miernikiem nic nam nie da. Bardzo często baterie które nie mają pojemności mają właściwe napięcie.