PDA

Zobacz pełną wersję : Oprogramowanie firmowe 350D - problem



Scream
19-12-2005, 18:31
Od niedawna jestem posiadaczem 350-tki. Już przy instalacji oprogramowania zauważyłem problem. Otóż wyskakuje mi taki komunikat podczas instalacji ZoomBrowser EX : "Could not find any previously installed complaint products on the machine for installing this product". Pominąłbym to gdyby nie fakt, że nie działa mi CameraWindow czy Raw image task. W zasadzie 3/4 zainstalowanego oprogramowania nie działa. Zgrywam zdjęcia (tylko jpg) przez windowsowy software (XP), który wykrywa tylko jpg-i. Nie wykrywa mi RAW-ów i nie mam możliwości zrzucenia ich na blaszaka. Dodam ,że zgrywam prosto z aparatu.

1. Co jest nie tak ? (albo co ja robię nie tak :P)
2. Jakie są zastępcze programy do zgrywania RAW-ów ?
3. Czy ktoś z was miał już podobny problem ?
4. Czy kupno czytnika rozwiąże problem ?

Są to dopiero moje początki z fotografią cyfrową, więc proszę o wyrozumiałość ;)

tadek
19-12-2005, 18:47
tez sie podpisuje pod tym postem
na win2k tez prawie nic nie chcialo mi dzialac
olalem wczystko foty kopije przez czytnik
ale fajnie bylo by wiedziec co jest nie tak

Tomasz Golinski
19-12-2005, 18:48
Ad.2 i Ad.4 tak ;) - jeśli chodzi o zgrywanie. nie wiem, czy dziala ci teraz opcja konwersji z rawow.

Scream
19-12-2005, 19:21
W takim razie Tomaszu, czego używasz do zgrywania RAW-ów ?
Co masz na myśli,pisząc "opcja konwersji z rawów" ( pyt. gdzie to sie włącza ? ;P czym to sie je ? ;P )

Jeżeli kupię czytnik, to czy potrzebuje oprogramowania, żeby zrzucić RAW-y z karty ? Jeśli tak, to jaki polecasz ?
A no i jeszcze pytanie o czytnik. Widziałem ,że są na allegro w dość niskich cenach, właściwie zaczynają się od dychy a kończą na iluś tam złociszach. Mam możliwość kupna u siebie w mieście czytnika Hama 19in1 na USB 2.0 (co mi nic nie daje, bo w kompie mam 1.0 ...) za cenę 59 zł. Wiem, że w czytnikach ważna jest prędkość zgrywania, niestety nie ma informacji ile ona wynosi. Ja sądzisz taki czytnik załatwi sprawę?

piast9
19-12-2005, 19:36
Hm...
Może uprawnień admina brak w czasie instalacji?

Scream
19-12-2005, 21:15
Hm...
Może uprawnień admina brak w czasie instalacji?

O jakie uprawnienia Ci chodzi ? Komp ma zainstalowanego XP Home Edition, nigdy z żadnymi programami nie było takiego problemu... Naprawdę nie wiem co może być przyczyną tego błędu. Postępuję zgodnie z instrukcjami zawartymi w ulotce dołączonej do oprogramowania. Co mnie dziwi, to fakt ,że mam dwie płyty z canonowskim oprogramowaniem, jedna z dopiskiem EIG a druga EFS, zawierają dokładnie to samo, tylko różnią się tym jednym oznaczeniem. Czy ktoś z was, kto posiada 350D ma też dwie takie płytki i orientuje się może, czym one się różnią ?

pito
19-12-2005, 21:24
Co mnie dziwi, to fakt ,że mam dwie płyty z canonowskim oprogramowaniem, jedna z dopiskiem EIG a druga EFS, zawierają dokładnie to samo, tylko różnią się tym jednym oznaczeniem. Czy ktoś z was, kto posiada 350D ma też dwie takie płytki i orientuje się może, czym one się różnią ?
Sa to plytki z roznymi wersjami jezykowymi po prostu.
EIG - English, Italian, German
EFS - English, French, Spanish

Scream
19-12-2005, 21:39
Sa to plytki z roznymi wersjami jezykowymi po prostu.
EIG - English, Italian, German
EFS - English, French, Spanish

No tak, to ma sens. Dzięki za wyjaśnienie, przynajmniej jedno już wiem ;)

FOTODAREK
19-12-2005, 22:01
EIG -Angielski,Włoski,Niemiecki
EFS- Angielki ,Francuski.chyba Szwedzki
popełniłeś jakiś błąd podczas instalacji.Odinstaluj program i wgraj na nowo.
U mnie działa wszystko ok (mam od lipca) )no problems
pozdrawiam Darek

piast9
19-12-2005, 22:08
O jakie uprawnienia Ci chodzi ? Komp ma zainstalowanego XP Home Edition, nigdy z żadnymi programami nie było takiego problemu...
XP home nie używałem zbytnio, ale OIDP jest tam coś takiego jak konto administratora, ale mogę się mylić...

Scream
19-12-2005, 22:10
(...)popełniłeś jakiś błąd podczas instalacji.Odinstaluj program i wgraj na nowo.
U mnie działa wszystko ok (mam od lipca) )no problems

Żebym to raz próbował zainstalować.... już chyba piąty z kolei i nic ! :confused:

Tomasz Golinski
19-12-2005, 23:07
W takim razie Tomaszu, czego używasz do zgrywania RAW-ów ?
Co masz na myśli,pisząc "opcja konwersji z rawów" ( pyt. gdzie to sie włącza ? ;P czym to sie je ? ;P )

Jeżeli kupię czytnik, to czy potrzebuje oprogramowania, żeby zrzucić RAW-y z karty ? Jeśli tak, to jaki polecasz ?
A no i jeszcze pytanie o czytnik. Widziałem ,że są na allegro w dość niskich cenach, właściwie zaczynają się od dychy a kończą na iluś tam złociszach. Mam możliwość kupna u siebie w mieście czytnika Hama 19in1 na USB 2.0 (co mi nic nie daje, bo w kompie mam 1.0 ...) za cenę 59 zł. Wiem, że w czytnikach ważna jest prędkość zgrywania, niestety nie ma informacji ile ona wynosi. Ja sądzisz taki czytnik załatwi sprawę?
Zgrywanie rawów przez czytnik jest takie samo, jak zgrywanie jpgów. Po prostu kopiujesz pliki. Czytnik lepiej kupić 1in1, bo zawsze to deczko stabilniejsze i bardziej mobilne. Kupiłem na allegro jakiś za 35zł. USB2.0 warto mieć - na przyszłość.

Chodziło mi o konwersję rawów do jpg. Zwykłego rawa nie otworzysz w przeglądarce (może i otworzysz, ale nie o to chodzi). Ja używam UFRaw+Gimp.

Vitez
20-12-2005, 21:05
ZoomBrowser?
Do EOS 350D powinienes EOSViewer Utility zainstalowac a nie ZoomBrowsera.

Siostra ma 350D i XP Home - smiga bez problemu wszystko... ale fotki i tak czytnikiem zgrywa (madra siostra - brata sie slucha 8) ).

Scream
20-12-2005, 23:22
Czytnik zakupiony 8-)

EOSViewer powiadasz ? Trzeba google puścić w ruch i zaraz przetestować :grin:


------------------------------------- edit

No i właściwie jedyne co znalazłem to cuś takiego (http://software.canon-europe.com/software/eos_viewer_utility_updater_for_windowss20956.asp?m odel=)
Tylko ,że to już leciwe mocno, bo 2004 r....

Mógłbyś zapytać siostrę, skąd wzięła ten program ? bo nie doszukałem się go na płytce....

nniikktt
20-12-2005, 23:38
Nie wiem, czy to Ci pomoże, ale spróbuj jeszcze odinstalować programy z owej płytki i ręcznie wyczyścić wpisy w rejestr zwiazane z tym oprogramowaniem. To powinno pomóc.
Krzysiek