PDA

Zobacz pełną wersję : Spadną ceny po Świętach?



pebe
19-12-2005, 14:26
Witam,
Planuję zakup Canona 350D w najbliższym czasie (nareszcie! 8-) ). Zastanawiam się tylko czy warto zaczekać jeszcze parę dni bo może po Świętach ceny zejdą trochę w dół... Czy ktoś ma może obserwacje/doświadczenia własne w tej kwestii?
Zakupu chcę dokonać najpóźniej w pierwszym tygodniu stycznia.

Pozdrawiam,
pebe

KMV10
19-12-2005, 14:49
Moje obserwacje z dziedziny IT mówią, że przy w miarę stabilnym kursie walut ceny po Nowym Roku spadają w okolicy marca.

ep09gregory
19-12-2005, 17:07
e tam juz stanialy w FOTOJOKERZE aparaty i obiektywy i lampy np 420ex na 799zl obiektyw canona 75-300 bez usm na 699zl:)

kocis
19-12-2005, 17:28
Ponad wszelką wątpliwość po świętach stanieją czołgi i lokomotywy.

Jac
19-12-2005, 18:02
Ponad wszelką wątpliwość po świętach stanieją czołgi ...
rowniez na bąbki juz sie skonczy sezon

AGO
19-12-2005, 18:03
szukaj raczej jakiejs swiatecznej promocji, jak znasz ceny to moze ci sie uda cos ciekawego wychaczyc

micha$
19-12-2005, 19:38
e tam juz stanialy w FOTOJOKERZE aparaty i obiektywy i lampy np 420ex na 799zl obiektyw canona 75-300 bez usm na 699zl:)

bo z tego co mi wiadomo FJ wycofuje sie ze sprzedazy szkieł bo potocznie mowiąc "nie idą". Takie info otrzymałem od pracownika gdy wypytywalem o obiektywy.

KMV10
19-12-2005, 19:54
e tam juz stanialy w FOTOJOKERZE aparaty i obiektywy i lampy np 420ex na 799zl

No to xtra! Wszyscy do FJ.
Za +- tyle to ja kupiłem tę lampę rok temu... :mrgreen:

Polaco
19-12-2005, 20:16
Pebe, tylko nie wpadnij w manie "czekania bo opzniej na pewno bedzie taniej" bo nigdy nie kupisz aparatu ;)

pebe
19-12-2005, 21:05
Pebe, tylko nie wpadnij w manie "czekania bo opzniej na pewno bedzie taniej" bo nigdy nie kupisz aparatu ;)

spoko spoko 8) przecież mówię: najpóźniej 1szy tydzień stycznia
ale coś czuję, że nie ma co czekać....
zastanawiam się tylko czy dołożyć te 200 zł i brać z fakturą i gwarancją Canon Polska, czy bez faktury z "12 mies. gwarancją sklepu"
kupował ktoś w Fotoit?...

TOKIN
19-12-2005, 21:16
Z moich obserwacji jednak wynika, że po Nowym Roku ceny jednak spadają. W zeszłym roku przerobiłam dokładnie ten sam scenariusz. Kupowałam aparat pod koniec listopada potem drugi dla znajomego w połowie grudnia. Kupowałam przez allegro - u zaufanego sprzedawcy - pytałam czy będzie taniej po świętach - odpowiedział "raczej będzie tylko drożej"... było taniej! Nie ma siły - w tym szale przedświątecznym sprzedawcy wiedzą, że mogą utrzymać cenę. Z drugiej strony jak kupisz teraz, to przez te 2 tygodnie już będziesz się cieszyć nową zabawką. Kiedy już kupisz to na pewno przestań śledzić ceny, bo ich spadek może popsuć Ci przyjemność robienia fotek.
TOKIN(ka)

Tomasz1972
19-12-2005, 21:40
zastanawiam się tylko czy dołożyć te 200 zł i brać z fakturą i gwarancją Canon Polska, czy bez faktury z "12 mies. gwarancją sklepu

Osobiście brałbym z fakturą i gwarancją CANON POLSKA

oskarkowy
19-12-2005, 21:41
spoko spoko 8) przecież mówię: najpóźniej 1szy tydzień stycznia
ale coś czuję, że nie ma co czekać....
zastanawiam się tylko czy dołożyć te 200 zł i brać z fakturą i gwarancją Canon Polska, czy bez faktury z "12 mies. gwarancją sklepu"
kupował ktoś w Fotoit?...
Ja kupowałem. Sprzęt nowy, ceny przyjemne.
Nie daj się nabrać na śpiewkę: "po fakturę i gwarancję przyjdzie Pan za tydzień", bo za tydzień spytają się: "kto ty jesteś i czego chcesz".

apart
19-12-2005, 22:20
obserwując rynek to ciężko będzie o spadek cen po świętach... tak od razu teraz to wszyscy idą po kosztach minimalnych nadrabiają ilością sprzedanych sztuk wiedzą ze po swiętach przez jakiś czas będzie bryndz, czyli jak chcesz kupić to kup teraz a jak nie to dopiero w okolicy marca.

apart
19-12-2005, 22:23
i jeszcze jedno gwarancja musi zawierać dowód zakup czyli paragon lub fakturę inaczej jest nie ważna.... takie są realia

AGO
19-12-2005, 22:50
s....zastanawiam się tylko czy dołożyć te 200 zł i brać z fakturą i gwarancją Canon Polska, czy bez faktury z "12 mies. gwarancją sklepu"
kupował ktoś w Fotoit?...

Sorry, ale co to za dziwadlo "gwarancja sklepu".
Na calym swiecie jest gwarancja producenta i sprzedawca tylko posredniczy.
Potem w razie "W" przynosisz do niego (jesli masz daleko do autoryzowanego serwisu), a on przekazuje sprzet dalej.

Gwarancja typu "od tadzia" to jakas bzdura i koles pewnie cie pogoni basebolem w ramach gwarancji, ot co.

pebe
19-12-2005, 23:05
Sorry, ale co to za dziwadlo "gwarancja sklepu".


szczerze mówiąc sam nie wiem... bez faktury gwar. producenta nie zadziała, więc to pewnie ma być świstek który mi uspokoi nerwy. ale czy ma jakąś wartość?.. nie wiem, nigdy nie kupowałem u TIPów i chyba się nie zdecyduję, ale dziwi mnie że takie firmy które działają jawnie, otwartym tekstem promują obrót w szarej strefie.. Wasserman za bardzo się wanną zajął a tu robota czeka...

AGO
19-12-2005, 23:16
bez faktury gwar. producenta nie zadziała, więc to pewnie ma być świstek który mi uspokoi nerwy. ale czy ma jakąś wartość?..

Bez faktury gwarancja z pudelka jest tyle warta co listek papieru toaletowego, moze mniej bo sliska i nie spelnia zadania.
ZADNA firma nie daje gwarancji na towar trefny, bo moze skradzion, z przemytu lub podrobiony.
Legalnie sprowadzony towar, kupiony legalnie i tak samo sprzedawany MUSI zawierac fakture - to jest mus.

Mozna kupic od kogos (nie koniecznie kradzione) na gieldzie ale wtedy mniejsze pieniadze ale ponosi sie wtedy ryzyko.

Ja bym z body nie ryzykowal - szkielko tak choc z bolem.

Polaco
20-12-2005, 07:53
spoko spoko 8) przecież mówię: najpóźniej 1szy tydzień stycznia
ale coś czuję, że nie ma co czekać....
zastanawiam się tylko czy dołożyć te 200 zł i brać z fakturą i gwarancją Canon Polska, czy bez faktury z "12 mies. gwarancją sklepu"
kupował ktoś w Fotoit?...
Z tego co slyszalem to Fotoit jest solidna firma, a czy warto to juz sam sobie musisz odpowiedziec...

Costus
20-12-2005, 08:47
kupował ktoś w Fotoit?...

Kupowałem - absolutnie polecam

Vitez
20-12-2005, 21:27
Sorry, ale co to za dziwadlo "gwarancja sklepu".


Taka ze sprzet sprowadzany jest np z USA, czyli gwarancja z USA nie obowiazuje w Polsce i jak sie cos zepsuje to uderzasz z tym do sprzedawcy i on organizuje naprawe, bo w serwisie na Żytniej kazali by ci placic.
Blankiet gwarancji USA oczywiscie mozesz dostac wraz ze sprzetem... ale niepotrzebny.

Za 200zl roznicy wg mnie nie oplaca sie - juz sama roznica z faktury VAT to wiecej niz 200zl.

Z drugiej strony fotoit mozna bez obaw polecic.

Aszu
20-12-2005, 23:50
MOże spadną, może nie.
A w święta fotek nie porobisz!

Il fuoco
23-12-2005, 11:10
mnie się wydaje że spadną gdzieś tak na przełomie stycznia i lutego. w IT chyba luty jest najtańszy.

ags
23-12-2005, 11:37
A nie wakacje?

Il fuoco
23-12-2005, 11:47
no właśnie chyba nie. albo też. sam nie wiem. jakoś takie mam odczucia po 10 latach męczenia się z kupowaniem i składaniem sobie PCtów.

oskarkowy
23-12-2005, 11:51
no właśnie chyba nie. albo też. sam nie wiem. jakoś takie mam odczucia po 10 latach męczenia się z kupowaniem i składaniem sobie PCtów.
To trzymajmy się wersji, że IT w lutym, ok? W końcu zmienię komputer ;)
Obniżki w Canonie na pewno pojawią się z miesiąc po lutowych targach. Ale będą uzależnione od tego, następców czego nam pokażą.

pebe
23-12-2005, 12:54
no dobra.. spadną, nie spadną.. pies je drapał
czekać do marca to ponad ludzką cierpliwość
złożyłem zamówienie, dzisiaj odbieram sprzęta :mrgreen:

Polaco
23-12-2005, 13:05
no dobra.. spadną, nie spadną.. pies je drapał
czekać do marca to ponad ludzką cierpliwość
złożyłem zamówienie, dzisiaj odbieram sprzęta :mrgreen:
I to jest prawidlowe podejscie !!

oskarkowy
23-12-2005, 13:09
no dobra.. spadną, nie spadną.. pies je drapał
czekać do marca to ponad ludzką cierpliwość
złożyłem zamówienie, dzisiaj odbieram sprzęta :mrgreen:
Poznać prawdziwego mężczyznę po decyzjach jego (czy jakoś tak :mrgreen: )

ags
23-12-2005, 13:17
Ja muszę czekać jeszcze do stycznia niestety :( Miłej zabawy nowym nabytkiem!

kami74
23-12-2005, 13:22
A u mnie sklada sie akurat tak dobrze, ze premie za która zamierzam nabyć to i owo wypłacaja u mnie w marcu czyli akurat jak większość forumowiczów przewiduje obniżki :grin: :grin: :grin: Tyle że to jescze 3 miechy :?

pebe
23-12-2005, 13:33
w marcu czyli akurat jak większość forumowiczów przewiduje obniżki :grin: :grin: :grin:

byle tylko do tego czasu kurs się nie sypnął
bo jak euro będzie kosztować 4,20 to krucho z obniżkami 8-)

Costus
23-12-2005, 17:00
byle tylko do tego czasu kurs się nie sypnął
bo jak euro będzie kosztować 4,20 to krucho z obniżkami 8-)

Mało prawdopodobne - byłem niedawno na bardzo ciekawym spotkaniu w Warszawie gdzie na temat kursu wypowiadało się wiele autorytetów (m.in. minister Gronicki). Oczekiwania są na ogół zbieżne - maksymalnie możemy zobaczyć na koniec 2006 roku okolice EUR=4,1 PLN. Ostatnio nawet na to konto założyłem się ze znajomymi - albo ja bedę pił winko albo będę stawiał na koniec 2006 roku :D

pebe
23-12-2005, 22:26
to może jeszcze jeden zakładzik Costus?... :D
ja mówię, że 4,1 a może nawet 4,20 zobaczymy jeszcze przed wakacjami
obecna ekipa rządząca nam to zagwarantuje
a, i dodam tylko, że Mirek Gronicki póki był jeszcze w roli ministra z oczywistych powodów nie mógł straszyć wizjami rozwałki bo to by był samobój :D

apart
29-01-2006, 23:28
no dobra.. spadną, nie spadną.. pies je drapał
czekać do marca to ponad ludzką cierpliwość
złożyłem zamówienie, dzisiaj odbieram sprzęta :mrgreen:
to co i za ile kupiłeś pochwal się :)

babatunde
02-02-2006, 02:07
Sorry, ale co to za dziwadlo "gwarancja sklepu".
Na calym swiecie jest gwarancja producenta i sprzedawca tylko posredniczy.
Potem w razie "W" przynosisz do niego (jesli masz daleko do autoryzowanego serwisu), a on przekazuje sprzet dalej.

Gwarancja typu "od tadzia" to jakas bzdura i koles pewnie cie pogoni basebolem w ramach gwarancji, ot co.

Tak, tak szukasz sklepu np. na kupujemy czy skapiec (szukalem sklepu w W-wie) cena najnizsza za body 350D = 2699zl wiec dzwonie do nich. Facet mi najpierw mowi ze Canon wycofal sie ze sprzedazy samych Body!
Zostałem porazony i malo brakowalo parsknal bym smiechem....
Wiec kolejne moje pytanie: "a jaką gwarancję dają" pan mowi ze to zalezy od dostawy. Ja !????? Od czego zalezy? On: W niektorych dostawaj jest eurogwarancja Cannon Polska, a w niektorych ich gwarancja....

A tak patrzac na ceny, to cena uzalezniona jest obecnie tylko i wylacznie od marzy sklepu i ceny euro. Roznice sa naprawde niewielkie 100-200zl.
To tak samo jak nie ma sensu kupowanie w USA tam Kita kupisz za 900$ a tu 970$...