PDA

Zobacz pełną wersję : [Las3k] różne



Las3k
15-03-2011, 01:49
Witam, nie wiedziałem gdzie założyć wątek, więc założyłem tu, chcę dowiedzieć się co sądzicie o tym zdjęciu? Głównie mam na myśli aspekty techniczne, bo raczej ciężko dopatrzeć się czegoś więcej. Aczkolwiek może czegoś nie widzę :razz:

1.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img143.imageshack.us/i/img9778s.jpg/)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
http://isgr.pl/gallery/image.php?album_id=10&image_id=57&view=no_count większe zdjęcie

tormentor
15-03-2011, 04:31
Nie podobają mi się dwie rzeczy:
- światło: bardzo kontrastowe, prawie od góry; spróbowałbym focić bliżej złotej godziny
- tło: zlewa się z wahaczem i tylnim kołem, ponadto jest bardzo kontrastowe i dwukolorowe, co jeszcze bardziej odwraca uwagę od roweru.

MaciekH
15-03-2011, 06:01
zlewa się z wahaczem i tylnim kołem
tylnYm...

Zdjęcie MZ ma za małe nasyceniekolorów, koła są za blisko krawędzi i zapewne nie wyostrzyłeś po zmniejszeniu...

photographus
15-03-2011, 21:39
bo raczej ciężko dopatrzeć się czegoś więcej. Aczkolwiek może czegoś nie widzę :razz:


No właśnie! Cuda! Stoi, a nóg nie ma :) Gdzieś to już u siebie widziałem....
pozd®ówka

Las3k
15-03-2011, 22:50
photographus - oparty był o młotek, wystemplowałem trzonek, obuch już zostawiłem, niech sobie leży w trawie, bardzo chyba nie przeszkadza.

tormentor - nie było właśnie od góry, było od tyłu pod kątem. Godzina 13:33, pewnie masz rację, że mogłem zaczekać dłużej.

MaciekH - masz rację, nie wyostrzyłem :oops: Co do kół - po co pokazywać więcej jednostajnego tła? To rower był tematem zdjęcia. A co do nasycenia, to podkręciłem, może przez tę zmęczoną zimą trawę tak to wygląda.

No nic - dzięki za opinie ;)

MaciekH
15-03-2011, 23:55
Co do kół - po co pokazywać więcej jednostajnego tła? To rower był tematem zdjęcia.
A jednak na górze i na dole nie jest tak ciasno...


W ogóle do czego ma służyć to zdjęcie? Na potrzeby allegro jest lepiej niż wystarczające, do katalogu na stronie się nie nadaje...

tormentor
16-03-2011, 01:05
W ogóle do czego ma służyć to zdjęcie? Na potrzeby allegro jest lepiej niż wystarczające, do katalogu na stronie się nie nadaje...
Np. żeby wrzucić na forum rowerowe :)

Las3k
16-03-2011, 01:07
No to co ja zrobie, że rower jak i kadr mają proporcje takie jak nie inne? :P

Zdjęcie do internetu, ale nie allegro, tylko portale rowerowe jak bikeaction.pl czy dh-zone.pl - są tam działy gdzie wrzuca się swoje rowery ze spisem poszczególnych części i wszyscy sobie je nawzajem komentują. Przykład :arrow: http://bikeaction.pl/forum/las3k-norco-team-dh-888rc2x-va-update-viii-t58010.html
W rowerach siedzę od lat, zdecydowanie dłużej niż w fotografii, ale czemu by tego drugiego hobby jakoś nie wykorzystać. Oczywiście sprzęt ze zdjęcia mój. Poza tym mogę jeszcze wywołać i powiesić sobie nad łóżkiem, pozytywne emocje we mnie wzbudza.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
tak, tormentor mnie uprzedził ;)

MaciekH
16-03-2011, 01:18
Fair enough, nie pytałem złośliwie tylko z ciekawości.

Mimo wszystko, ja jednak umyłbym najpierw "sprzęta" i fotografował go albo w ciekawszej scenerii albo na jednolitym tle;)

Las3k
16-03-2011, 01:48
Rozumiem ciekawość, nie odebrałem tego jako złośliwość.

Zapewne masz rację, co do mycia - po prostu mi się nie chciało, w weekend jeździłem dużo w błocie, był kompletnie zalepiony i nie doczyściłem go do końca, zresztą wiedziałem, że będzie jakieś inne 'ale' ;) Tak jak z tym tłem.

piotrko
16-03-2011, 22:33
jak dla mnie to z prawej i z lewej rower jest ściskany przez kadr,rower nie jest oświetlony, tzn jest gdzieś nad, lub za obiektem, więc wygląda to tak, jakby jakiś rower przeszkodził ci w zrobieniu zdjęcia czegoś innego

davnes
23-03-2011, 22:24
powtórzę po innych , trochę ciasno i pytanie co chciałes pokazać . jeżeli chciałeś poćwiczyć się w fotografii reklamowej , to raczej średnio wyszło. przedewszystkim wydaje mi się że front roweru nie jest dobrze doświetlony

MaciekH
24-03-2011, 03:12
i pytanie co chciałes pokazać . jeżeli chciałeś poćwiczyć się w fotografii reklamowej , to raczej średnio wyszło.

odpowiedź, 4 posty wcześniej niż Twój

Zdjęcie do internetu, ale nie allegro, tylko portale rowerowe jak bikeaction.pl czy dh-zone.pl - są tam działy gdzie wrzuca się swoje rowery ze spisem poszczególnych części i wszyscy sobie je nawzajem komentują.