PDA

Zobacz pełną wersję : Magic lantern



Strony : 1 2 [3]

Fotopstryczek
01-04-2015, 18:34
Przełączyłeś AF ze spustu migawki na AF-ON? :p

Cibor
08-06-2015, 19:12
Witajcie.

Planuje instalacje ML na 6D - posiadam wersje 1.1.4 - czy muszę cofnąć się do 1.1.3 ? Który ML proponujecie zainstalować - czytam że jest kilak wersji - zassałem ze strony ml - wersje nightly - ale czytam różne oponie na jej temat ...

Proszę o pilną odpowiedź , jestem na wakacjach i chciałbym trochę poćwiczyć z ML

Pozdrawiam !

tlustyx
08-06-2015, 19:46
Witajcie.

Planuje instalacje ML na 6D - posiadam wersje 1.1.4 - czy muszę cofnąć się do 1.1.3 ? Który ML proponujecie zainstalować - czytam że jest kilak wersji - zassałem ze strony ml - wersje nightly - ale czytam różne oponie na jej temat ...

Proszę o pilną odpowiedź , jestem na wakacjach i chciałbym trochę poćwiczyć z ML

Pozdrawiam !
Musisz cofnąć się do wersji 1.1.3 (chyba że się coś zmieniło w ostatnim czasie).
Wersje możesz wypróbować każdą. ML się nie instaluje, jaki wrzucisz na kartę pamięci taki się uruchomi, możesz spróbować jednego a później drugiego (próbowałem "Tragic" i "Nightly" - jakoś przy fotografowaniu nie zauważyłem różnicy między nimi).

jaś
08-06-2015, 20:39
Musisz cofnąć się do wersji 1.1.3 (chyba że się coś zmieniło w ostatnim czasie).
Wersje możesz wypróbować każdą. ML się nie instaluje, jaki wrzucisz na kartę pamięci taki się uruchomi, możesz spróbować jednego a później drugiego (próbowałem "Tragic" i "Nightly" - jakoś przy fotografowaniu nie zauważyłem różnicy między nimi).

w tragic nie wszytko mi chodziło, w nightly było dużo lepiej ale ja używałem raczej funkcji typowo fotograficznych

Nedo
15-07-2015, 20:15
Witam. Mam pytanie, a w sumie to i nawet problem. Otóż od niedawna jestem posiadaczem Canona 5D Marka II, który został kupiony w celu nagrywania. Z tego też względu długo nie czekałem i wgrałem ML'a prawie od razu. (Żeby nie było, pracowałem z wieloma lustrzankami, nagrywałem i alfą i nikonem, canonem tez sie zdarzyło tylko bez ML). Problem pojawia się następujący. Czas otwarcia migawki ustawia mi się automatycznie na 1/33 (tryb M jest włączony) i nieważne czy bym zmienił na więcej czy mniej i tak zawsze jak rozpocznę nagrywanie mam ustawiony czas 1/33. Ktoś mógłby mi pomóc zwalczyć ten problem? Może coś przeoczyłem, albo coś. A druga sprawa jest taka - czy mogę zmienić intensywność Focus Peaku? Żeby te ziarenka oznaczające kontury były mocniejsze i było ich więcej?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

HakunaMatata
17-03-2016, 20:19
Witam, ja również mam mały problem. W ml ustawiłem nagrywanie raw. Klikam na przycisk set, nagrywanie zaczyna się (świeci niebieska dioda i licznik liczy czas). Po 5sec znowy naciskam set, nagrywanie zatrzymuje się. Ale pliku na karcie nie ma... Nie wiem czemu.

Gdy wyłączę raw video i nagrywam w mov to jest wszystko ok.

7four
14-05-2016, 11:59
Witam, ja również mam mały problem. W ml ustawiłem nagrywanie raw. Klikam na przycisk set, nagrywanie zaczyna się (świeci niebieska dioda i licznik liczy czas). Po 5sec znowy naciskam set, nagrywanie zatrzymuje się. Ale pliku na karcie nie ma... Nie wiem czemu.

Gdy wyłączę raw video i nagrywam w mov to jest wszystko ok.

A z poziomu komputera co widać na karcie? Pojemność wolnego miejsca po nagraniu na kartę spada czy jest bez zmian ?

TriXter
20-01-2017, 17:55
może problem z kartą? próbowałeś z inną?

zakamarek
03-04-2017, 21:19
Problem mam :(
Zainstalowałem ML dla 7d...
No i co dalej?W menu pisze wersja Firmware 2.0.3-ml-nightly.2
no ale dalej mam opcje z starego Firmware 2.0.3

RobertON
04-04-2017, 11:16
Oczywiście że tak jest bo ML to nakładka na soft canona. Musisz pouruchamiać poszczególne moduły. Przyciskiem Kosza odpal ML.

zakamarek
06-04-2017, 06:50
dzięki :) sprawdzam...

serek312
12-11-2017, 14:24
Witam
Pytanie od początkującego. Czy ML działa tylko jak jest włączony LV? Z moich obserwacji wynika, że tak

kmeg
12-11-2017, 14:39
Witam
Pytanie od początkującego. Czy ML działa tylko jak jest włączony LV? Z moich obserwacji wynika, że takDziala caly czas.

RobertON
12-11-2017, 16:36
Pytanie od początkującego. Czy ML działa tylko jak jest włączony LV? Z moich obserwacji wynika, że tak

Niektóre funkcje faktycznie - tylko w LV. Ale wiele modułów można włączyć podczas "normalnego" fotografowania.
Najczęściej mam włączone w 5D2 - Focus Peak, Histogram, Mirror Lockup (jak potrzeba), Focus Patterns, Auto exposure.

Niektóre funkcje działają tylko w trybie M, na dole zakładki zawsze jest podpowiedź.

serek312
12-11-2017, 17:43
BEZ LV nie działa mi auto ETTR. Działa dual ISO.

kulek855
15-02-2019, 16:53
Filmuje ktoś EOS 60d z magic latern?

Jakie ustawienia macie w rozdzielczości filmów, jakie są najlepsze dla tego aparatu?

Mam kartę SanDisc Ultra 48MB/s i niestety mogę nagrać tylko kilka sekund przy większych rozdzielczościach.