PDA

Zobacz pełną wersję : Schodzenie z jasności na cieniach



meus
14-03-2011, 22:41
Witam
Mam taki problem - mianowicie jak najszybszym sposobem można obrobić zdjęcie - przykładowo takie: http://img860.imageshack.us/img860/1299/img1130.jpg aby w finalnym efekcie wyglądało tak: http://lotnictwo.net.pl/gallery_foto_view.php?id=11748&width=big Nie chodzi mi tutaj o ostrość, bo to nie jest problem - tylko o to jak przejść z niebieskiego nieba na czarne jednocześnie mając rzeczywiste odwzorowanie barw samolotu. Dosyć często męczę się z takimi zdjęciami i mało kiedy udaje mi się wyciągnać taką czerń, a jeśli się uda to sam się dziwie jakim sposobem to zrobiłem (tak jak w powyższym zdjęciu - jest mojego autorstwa i obróbki) (czasami przesuwam krzywe, czasami kliknę Auto Tone w PS'ie i czasami zdjęcie wyjdzie takie jak chce - jednak mało kiedy) Z tego co mi przyszło do głowy aby usprawnić ten proces to: myślałem o narzędziu które jest podobne do Shadow/Highlights z PS, jednak zamiast rozjaśniać cienie - powinno je ściemniać - dojść do sytuacji kiedy niebo jest traktowane jako cień da się spokojnie, niestety nie mogę się doszukać takiego narzędzia, o ile jest możliwość aby coś takiego istniało. Macie może jakąś możliwość dostępu do takiego narzędzia/akcji/skryptu/czegokolwiek do PS CS4? Ewentualnie może polecicie coś od siebie w sensie usprawnienia procesu obróbki takich zdjęć? Z góry dzięki za odpowiedź. Mam nadzieję ze wystarczająco opisałem problem

roshuu
14-03-2011, 23:04
A nie lepiej zaznaczyc to niebo lassem badz czymkolwiek innym, powielic i wtedy pokolorowac?

YouCan92
14-03-2011, 23:42
ja bym to zrobił na dwóch warstwach w ps, wpierw ustawił wszystkie suwaczki tak żeby samolot mi pasował a w na 2 warstwie tak żeby mi niebo pasowało . Potem jedną warstwę na maskę i pobawił pędzlem xd tak w dużym streszczeniu

Tezet-gdynia
15-03-2011, 02:07
Otworz krzywe, pozniej czarna pipetke, kliknij na niebo, i voila. Pozniej to juz korekcje samego obiektu wzgledem tla.

MaciekH
15-03-2011, 06:13
Otworz krzywe, pozniej czarna pipetke, kliknij na niebo, i voila. Pozniej to juz korekcje samego obiektu wzgledem tla.

Dokładnie tak, nie ma chyba szybszej metody, a najlepiej na warstwie dopasowania;)

meus
15-03-2011, 09:12
Otworz krzywe, pozniej czarna pipetke, kliknij na niebo, i voila. Pozniej to juz korekcje samego obiektu wzgledem tla.

Dzięki wielkie :) Nie spodziewałem się że to może być aż tak proste.

komarsnk
15-03-2011, 15:16
ale paprochy na obiektywie/matrycy to masz niezłe...

zonk
17-03-2011, 00:00
W LR można też w zakładce HSL spróbować zrobić tak:
kolor niebieski z luminancją na minus, nasycenie niebieskiego też na minus.

YaneC
24-03-2011, 01:04
ale paprochy na obiektywie/matrycy to masz niezłe...

Ale na finalnym ich nie ma :mrgreen: