PDA

Zobacz pełną wersję : DNG Recover Edges



gietrzy
19-12-2005, 10:55
You may not realize it, but your digital camera doesn't give you every pixel that it records.
Thomas Knoll, one of the original authors of Photoshop, and the creator of Adobe's Camera Raw, has written a free utility program which recovers all of the pixels that any supported digital camera records, whether it's hidden edges or intentionally cropped formats.
http://luminous-landscape.com/contents/DNG-Recover-Edges.shtml

muflon
19-12-2005, 11:42
Hiehie :) Ja się kiedys bawiłem w pisanie konwertera do CRW i też się zdziwiłem czarnym paskiem z boku, szerokim na prawie 100 pikseli :-D Ale to jest naprawdę sztuka dla sztuki...

Diodak
20-12-2005, 05:05
Temat mnie zainteresował bo czasem coś minimalnie sie "utnie" przy robieniu zdjęcia i potem fota idzie do kosza. Ściągnąłem program i przetestowałem na moim 300D

3072x2048 px <-- oryginał
3088x2054 px <-- po odzyskaniu pikseli

Wymiary zwiększyły się o 4 piksele u góry, 2 na dole i po 8 z lewej i prawej strony - razem 51296 dodatkowych pikseli co stanowi niespełna 1% powierzchni matrycy :mrgreen:. Jak widać bez rewelacji, ale gdyby przy krawędzi było coś ważnego to pasek szerokości 8px przy cropie 1:1 to zawsze coś :D.

muflon
20-12-2005, 10:31
Znaczy program klamie, albo Twoje 300D rozni sie od mojego (bylego) 10D :) Jakbym dobrze poszukal, to ciagle powinienem gdzies miec te stare rawy w ktorych byl duzy czarny pasek.

Edit: z mojego naglowka w C (to samo mozna znalezc w kodzie dcraw):
#define SENSOR_HEIGHT 2068
#define SENSOR_WIDTH 3152 :-D