PDA

Zobacz pełną wersję : Aparat "kompaktowy"



piciuok
13-03-2011, 18:58
...czyli że nie aż taki prosty kompakt:) Żeby miał jakieś tam bajery na potem, gdy już się człowiek zaznajomi z podstawami. Filmy niekoniecznie muszą być, aczkolwiek fajnie by było. Polecacie coś? Jako że sam jakoś polubiłem Canona to w nim tylko się rozglądałem bo myślę że sprzęt dobry robią:mrgreen: Pierwsze co mi w oko wpadło SX130-IS (http://allegro.pl/canon-sx130-is-nowosc-sx-130-nastepca-sx120-fv-i1502809449.html). Inne propozycję? Może w ogóle z innej firmy? :) A no i co najważniejsze, max 650 zł, nic więcej, to już jedyne ile mogę wyciągnąć:) Dzięki za propozycję:grin:

artor
13-03-2011, 20:37
Dla mnie priorytetem przy zakupie pierwszego aparatu było to żeby posiadał tryb manualny.Dzięki temu trybowi można nauczyć się kreatywnej fotografii,i taki aparat polecam.Bajery to rzecz drugoplanowa.

piciuok
13-03-2011, 22:07
To nie dla mnie, ale zgadza się, to będzie pierwszy:) Teraz już raczej wszystkie do tej ceny będą miały tryb Av Tv i M :)

pan.kolega
14-03-2011, 06:35
To nie dla mnie, ale zgadza się, to będzie pierwszy:) Teraz już raczej wszystkie do tej ceny będą miały tryb Av Tv i M :)

No nie, jest sporo kompaktów, które znacznie przekraczają Twój limit a nie mają M ani Av,Tv.

luka080
15-03-2011, 13:07
Podepnę się pod temat, jeśli można.

Chciałem zapytać czy warto kupować SX130, który jest mniej więcej 100 zł droższy od SX120, a w zasadzie nie wiele jeden od drugiego się różni?
Oraz jak w stosunku do Canonów wypadają Kodaki Z915 oraz Z950?

Jakieś inne propozycję? Wydaję mi się, że poszukuję podobnego aparatu jak autor tematu ;)

airhead
15-03-2011, 15:01
Kodaki odpuść sobie Panie :D
chyba że filmy czarno-białe :)

gietrzy
15-03-2011, 15:12
Kodaki odpuść sobie Panie :D

Postaram się jeszcze dziś dać odpowiedź, który to model Kodaka (2 egz w domu) - według targetu kompaktów - jest lepszy od S5 IS.

Co do meritum:

ostatnio dostałem kilkadziesiąt fotek z niezatopionego (jeszcze) S2 IS: powalają kolorami, tonacją, ostrością per pixel jak (przepraszam wszystkich oskarkowych)... 5D classic.

Digic II imho im się naprawdę udał.

Podsumowując: bierz jak najstarszego Canona, z nowszych to polecam Panasoniki (max 3 letnie)
Uważaj na kompakty canona na DigicIII - imho tragedia.

luka080
15-03-2011, 20:39
A czy poniższe aparaty byłyby lepsze od wymienionych przeze mnie wcześniej? Albo inaczej - czy warto się nimi interesować?
- Panasonic LUMIX TZ8
- Panasonic Lumix DMC-FX550
- Panasonic Lumix DMC-ZX3

Mimo, że sam jestem w posiadaniu EOSa 400D z drugiej ręki, ten kompakt nie jest dla mnie i wolałbym, żeby aparat albo był zupełnie nowy, albo jeszcze na gwarancji.

piciuok
19-03-2011, 00:22
No nie, jest sporo kompaktów, które znacznie przekraczają Twój limit a nie mają M ani Av,Tv.

Podaj przykład (tak z ciekawości :twisted::mrgreen: )

I jak z tymi aparacikami? Lumix'y też patrzyłem ale jakoś tak mnie, odpycha nieznana mi siła :roll:

pan.kolega
19-03-2011, 07:55
Podaj przykład (tak z ciekawości :twisted::mrgreen: )



Nikon Coolpix S9100, Olympus SZ-30MR, Sony TX9 " i wiele innych".

N00bek
20-03-2011, 02:43
Albo...stara dobra seria G Canona.

Miałem przyjemność robić zdjęcia serią G; 5 i 7mką. Wrażenia takie, że 7mka padła po 2,5 roku, a 5 mam od nowości i śmiga. Co prawda jest lekko przerysowana, ale jednak działa ;)

Mac
20-03-2011, 09:55
Ceny kompaktów spadły znacząco a wraz z nimi jakość i nie ma się co oszukiwać, że jest inaczej. W przypadku Canona zawsze mi się sprawdzała seria G i mam dobre zdanie o PowerShotach serii S ale proszę nie mylić z SX1XX bo to inny świat. Mam gdzieś SX100 i bardzo nie polecam.
Natomiast uważam, że nawet prostym kompaktem można się nauczyć kadrowania, zasad kompozycji a trudniej będzie z czasami ekspozycji i GO ale do tego to już bardziej zaawansowany kompakt z trybem M lub lustrzanka.

pan.kolega
20-03-2011, 10:45
Canonem G5 dawało się ładne zdjęcia robić, ale żeby on "śmigał" to raczej bym nie powiedział. Pozbyłem się tego aparaciku bo był bardzo powolny.

Jakość OK, ale jak na cenę $ 800 też nie specjalnie porywająca w porównaniu z najlepszymi kompaktami dzisiaj za $400 i mniej.

N00bek
20-03-2011, 12:22
Canonem G5 dawało się ładne zdjęcia robić, ale żeby on "śmigał" to raczej bym nie powiedział. Pozbyłem się tego aparaciku bo był bardzo powolny.


Wolny? -ekhm nie bardzo. Możliwe, że stosowałeś inne karty pamięci. U mnie pracował bez zarzutu, co do dawanego przez niego obrazka jak na tamte czasy był on całkiem dobry. W dodatku odchylany ekranik i wielkość znacząco wypływały na użytek. Czasem jak idę na kilka imprez to sobie go zabiorę. Szkoda, że nie współpracuje z metzem af 50:roll:

Mac
20-03-2011, 12:43
O G5 nic złego nie powiem, bardzo dobre zdjęcia i łatwa obsługa. Oczywiście AF był wolny w stosunku do dSLR i dlatego przeszedłem na lustro ale bardzo sobie do dziś cenię owe G5.