PDA

Zobacz pełną wersję : (PowerShot A550] Ukruszone zamknięcie do obudowy, gdzie/jak/czy naprawić



JoaoM
13-03-2011, 08:30
Dzień dobry,

Długo wahałem się czy zakładać temat, biorąc pod uwagę niską klasę sprzętu, ale cóż jest mój i spełniał powierzone mu zadania :-).

Problem:
Jakieś pół roku temu ukruszył się fragment plastiku, który domyka obudowę. Chodzi o ten wystający pręcik przy baterii. Odpadła może 1/3. Elektronika chyba działa, bo po dociśnięciu się odpala i rozsuwa.

Aparat kupiłem chyba (już) 4 lata temu i w zupełności spełnił moje oczekiwania. Chciałbym go naprawić możliwie niskim kosztem, ale nie wiem gdzie i ile to może wyniesć (jak ponad 50 zł to chyba nie warto ,ale o tym później).

Rozważałem
- coś, co się nazywało naprawa aparatów cyfrowych - niestety, po sprawdzeniu okazało się, że punkt w moim mieście jest od roku zamknięty. To tyle, jeżeli chodzi o aktualność informacji znalezionych w internecie :-).
- zegarmistrz? Ponoć "uniwersalny zegarmistrz" mógłby się tym zająć.
- serwis naprawy AGD?
- no i na koniec, e-csi. To najodpowiedniejsze miejsce, można wysłać na ich koszt i najwyżej nie prosić o odsyłkę o ile rozumiem, ale obawiam się, że sam obrót kurierem, czy otwarcie paczki to ponad 50 zł... Z drugiej mają pewnie gotowe elementy, więc naprawa byłąby najsolidniejsza. Może ktoś miał doświadczenie z naprawą tak trywialnej sprawy? W wątku z cenami widziałem tylko naprawy elementów warty więcej niż mój aparat :-).

Wątpliwości pojawiły się, bo zajrzałem do kategorii kompaktów i... OMG, ale potaniało :-). Mogę się mylić, ale za swój dałem coś około 700 zł. Teraz większość popularnych oscyluje wokół 250 zł...
Nie chcę robić śmietnika, zedytuję ten post i dam linka do działu porad odnośnie kupna poniżej.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Może to wczesna pora, ale nie widzę guzika edycji (przepraszam za zły nawais w temacie :-)).
Jeżeli uważacie, że naprawa nie ma większego sensu, tutaj:
http://canon-board.info/showthread.php?p=946022
opisałem możliwych kandydatów jako alternatywa naprawy

Na pewno plusem byłaby nowa gwarancja, w przypadku Samsunga 24M.

janeczeknt
16-03-2011, 20:59
Spróbuj sobie dosztukować brakujący element, jednak musisz być bardzo precyzyjny !