PDA

Zobacz pełną wersję : Luzy w 70-200 f2.8



skoczny
12-03-2011, 23:50
Witam. Problem mam ze swoim 70-200, link do zdjecia:
http://www.fotoszok.pl/show.php/374615_usterka.jpg.html
Są dziwne luzy miedzy tymi dwoma czesciami obiektywu znacie kogos na slasku najlepiej kto mi to zrobi czy pozostaje tylko złodziejska Żytnia.....Dziekuje i pozdrawiam

kuzi4
14-03-2011, 21:38
Dwie czerwone strzałki oznaczają, że element ten ma taki luz? Jeżeli tak to propunę mimo wszystko Żytnią. Ja w swoim mam delikatny luz ale na pierścieniu ostrości.

yacmen
18-03-2011, 11:49
nie przywaliłeś gdzieś ?
miałem to samo, później zacinał się pierścień. Do wymiany poszedł wewnętrzny korpus. Na szczęście nie dowaliło mocno po kieszeni ale biegaj z tym od razu na żytnią, tylko tam Ci to zrobią jak trzeba! używanie dalej obiektywu może mieć nieciekawe efekty. Liczę że to tylko luzy i wystarczy że Ci go poskręcają.

p3cpl
18-03-2011, 21:05
To standard w tym szkle. tam z czasem zawsze pojawiaja sie luzy, zdejmij gume na pierscieniu ostrosci (wystarczy ja lekko podwazyc i przesunąć w strone napisu "ultrasonic") pod nia sa malutkie srubki w z tego co pamietam 6 albo 8 , wystraczy je podokrecac i bedzie ok. czesc z tych srubek jest widoczna od razu, do reszty dostaniesz sie krecac pierscieniem ostrosci.

skoczny
23-03-2011, 15:19
Witam. Wysłałem ale nie na zytnia tylko do poleconej opto-mechaniki i....

Kontrola wyjustowania-prawidłowa.Kontrola AF w nieskończoności-prawidłowa.Mogą powstawać przekłamania z uwagi na powstałe luzy.Demontaż obiektywu.Demontaż bagnetu.Demontaż osłon.Demontaż gł.elektroniki.Demontaż mechanizmu AF.Czyszczenie,konserwacja kontaktów oraz styków.Czyszczenie,konserwacja mechanizmu AF.Wymiana smarów.Czyszczenie,konserwacja toru optycznego.Montaż oraz kontrola poprawności montażu.Justowanie,kontrola w nieskończoności.Czyszczenie, konserwacja korpusu oraz obudowy-bez gwarancji na sprzęt.

Tyle serwis zrobił i jest wszystko git:) dziekuje i pozdrawiam

yacmen
07-07-2011, 10:04
Witam. Wysłałem ale nie na zytnia tylko do poleconej opto-mechaniki i....

Kontrola wyjustowania-prawidłowa.Kontrola AF w nieskończoności-prawidłowa.Mogą powstawać przekłamania z uwagi na powstałe luzy.Demontaż obiektywu.Demontaż bagnetu.Demontaż osłon.Demontaż gł.elektroniki.Demontaż mechanizmu AF.Czyszczenie,konserwacja kontaktów oraz styków.Czyszczenie,konserwacja mechanizmu AF.Wymiana smarów.Czyszczenie,konserwacja toru optycznego.Montaż oraz kontrola poprawności montażu.Justowanie,kontrola w nieskończoności.Czyszczenie, konserwacja korpusu oraz obudowy-bez gwarancji na sprzęt.

Tyle serwis zrobił i jest wszystko git:) dziekuje i pozdrawiam

ile sobie za to chcieli ?