PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z oswietleniem w studio ? Canon 500D



anowak
11-03-2011, 19:39
Witam

To moj pierwszy post - do tej pory wylacznie czytalem Was :)
Niestety natrafilem na problem i nie moge sobie dac rady
Mam problem ze zdjeciami w studio ( uzywam 2 lamp Qunatuum P-300 ), zeby nie rozwlekac przedstawiam efekt :

zdjecie z bledem (http://img801.imageshack.us/i/canon500d.jpg/)

na wbudowanej lampie przy takich samych ustawieniach
ISO 100, f128 80s zdjecia wychodza OK

Myslalem, ze zamiana lamp stronami dowiedzie problemu z lampa ale nie zmienia w ogole efektu.
Jesli ktokolwiek ma pomysl co moze byc przyczyna, albo lepiej jak rozwiazac ten palacy mnie problem bede wdzieczny za rade, sugestie i pomoc :)

Pozdrawiam
A. Nowak

m-a-r
11-03-2011, 19:52
wygląda jakby nie błysk się nie zsynchronizował z migawką. Wydłuż czas naświetlania.

Czym wyzwalasz lampy? Może zmień baterie w nadajniku i odbiorniku

anowak
11-03-2011, 20:33
lampy wyzwalane sa radiowo - i jak pisalem zamiana lamp oraz zamiana lampy do ktorej podlaczany jest radiowy wyzwalacz nic nie zmienia - zawsze czarna smuga jest po prawej stronie

m-a-r
11-03-2011, 20:35
czyli jest tak jak piszę, brak synchronizacji. czarny pas po prawej stronie zdjecia to włąśnie widok zamykającej się migawki. Błysk wyzwalany jest troche za późno i ciągle trwa podczas zamykania się migawki. zmień czas naświetlania na 1/40 i jeśli będzie dobrze to to potwierdzi brak synchronizacji przy czasie 1/80

anowak
11-03-2011, 20:45
OK - dziekuje za rade, jak tylko to sprawdze podziele sie spostrzezeniami :)

Pozdrawiam
AN
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
No i niestety, wymiana zasilania nie zmienila efektu
Oczywiscie moge zawsze zmniejszyc czas naswietlania - ale taka konfiguracja dzialala bez problemu do dzisiaj a zalezy mi na utrzymaniu konkretnie takich ustawien