PDA

Zobacz pełną wersję : 10D Wbudowana Lampa Błyskowa



Scorpion24
11-03-2011, 13:10
Podczas ostatniego użytkowania aparatu otworzyła się lampa i błysnęła.
Robiąc kolejne foto lampa błyskowa się otwierała ale już niestety bez błysku.
Próbowałem wyzwalać lampę ale bezskutecznie. Mechanizm lampy się otwiera ale nie następuje błysk. Co może być przyczyną?Uszkodzony palnik?Czy bez poziomu serwisu jest jakaś opcja aby rozwiązać ten problem?Jakie są koszty?W przypadku jeśli lampa padła opłaca mi się to naprawiać, czy lepiej jest kupić od razu lampę bezprzewodową?Proszę o radę? Pozdrawiam

Kronos
11-03-2011, 21:54
Ustawienia na default - twardy reset - upgrade firmware. To jedyne co można zrobić bez śrubokręta.

Jeżeli chodzi o cenę naprawy to na Żytniej
chyba wycena darmowa jest, można też zadzwonić i spytać o palnik.

Pozostaje jeszcze kwestia "bolca" przy sankach, ale w tedy lampa by się w ogóle nie podniosła.

Przemek_PC
11-03-2011, 21:56
Kupić lampę zewnętrzną, używanie lampy wbudowanej powinno być karane.

janeczeknt
16-03-2011, 21:01
Porównaj koszty naprawy i zakupu zewnętrznej lampy. Zewnętrzna lampa zwiększa możliwości !

Przemek_PC
16-03-2011, 22:30
Tym bardziej, że w 10D ISO400 to w zasadzie maksimum więc siłą rzeczy trzeba doświetlać.

Kolekcjoner
16-03-2011, 22:34
Eee... tam maksimum. Ja używałem 1600 do zdjęć które sprzedawałem. Wszystko zależy do czego.
Raczej uważam że lepiej zainwestować w dodatkową lampę niż naprawiać.

Naprawiacz
16-03-2011, 23:04
Wygląda, że padła sama lampa, ale nie palnik (ten pada od uderzenia). Samemu można wymienić całą obudowę górną (to komplet) i opłaca się gdy się kupi używaną. Przy zakupie nowej, a zwłaszcza wraz z założeniem w serwisie autoryzowanym, lepiej kupić zewnętrzną.