PDA

Zobacz pełną wersję : FF w 5d



polaro
11-03-2011, 10:41
Cześć!
Powiedzcie mi proszę, czy jeśli na małe odległości wszystko działa dobrze, a na większe jest wyraźny FF, to da się taką przypadłość wyregulować? Problem powtarza się z kilkoma obiektywami. Do tego, nie ma różnicy czy ostrzę z AF czy manualnie z potwierdzeniem ostrości.

Pawel_G
11-03-2011, 10:45
Jeśli z kilkoma szkłami tak jest to da się to wyregulować w serwisie. Jesli tak się dzieje na Sigmie 50/1,4 to jest to standard - 4 sztuki które miałem w rekach tak wariowały.

szandor
12-03-2011, 09:56
Kupiłem w 2009 roku używany 5D w fotoaparaciki.pl i ze wzgledu na spory FF zwróciłem go. Nastepny zakup, prawie nowa pucha - 4500 klapnięć, ale też wyraźny FF, dostałem upust na regulację, wysłałem na Żytnią i jest OK.

polaro
12-03-2011, 11:42
Dobrze słyszeć, bo bałem się, że problem może być bardziej poważny niż rozregulowanie. Dzięki :)

darecky
15-03-2011, 09:36
To raczej rozregulowanie puszki,niestety lub stety serwis powinien pomóc.
pozdrawiam

pawciolbn
16-03-2011, 21:06
To raczej rozregulowanie puszki,niestety lub stety serwis powinien pomóc.
pozdrawiam

jaki jest koszt takowej przyjemności?

roshuu
16-03-2011, 21:41
Czytajac to forum mozna zglupiec :D Tym razem nic nie bede sprawdzal..

yacmen
18-03-2011, 11:46
z tym samym problemem kiedyś na żytnią zawitałem. Coś z puszką 5d. Dawno to było ale od szczału zrobili i śmiga miodzio do tej chwili. Polecam serwis, wiele Cię to nie wyjdzie

xxkomarxx
23-03-2011, 17:13
Koszt regulacji korpusu czy tam szkła na żytniej to ok 130 zł.
Kupiłem 5d i moja 35L ostrzy wyraźnie przed obiektem.

polaro
12-04-2011, 09:06
Odświeżę z troszkę innym pytanie. Co może być przyczyną, że na żadnym szkle nie jestem w stanie ostrzyć na nieskończoność? AF zawsze ustawia tuż przed, a jeśli manualnie przekręcę pierścień do oporu to jest jedna wielka nieostrość w całym kadrze, niezależnie od planu.

pawciolbn
12-04-2011, 09:20
rozumiem, że chcesz osiągnąć maksymalną GO... zapewne przy ostrzeniu widzisz w wizjerze albo jedno ostre, albo drugie - nigdy wszystko jednocześnie lub nawet rozmycie totalne... dzieje się tak za sprawą że szkło ostrzy z pełną dziurą i dopiero przy wyzwoleniu migawki przesłona jest przymykana. Polecam użycie guziczka do "podglądu głębi ostrości" - po lewej stronie pod bagnetem obiektywu. Wówczas w wizjerze zobaczysz tak jak będzie na zdjęciu. Z tym, że dla maksymalnie dużej GO należy przymykać szkło, np. f/16-max.

tezmarek
12-04-2011, 09:26
Odświeżę z troszkę innym pytanie. Co może być przyczyną, że na żadnym szkle nie jestem w stanie ostrzyć na nieskończoność? AF zawsze ustawia tuż przed, a jeśli manualnie przekręcę pierścień do oporu to jest jedna wielka nieostrość w całym kadrze, niezależnie od planu.

Ile metrów przed nieskończonością obiektyw łapie ostrość? - Podaj tak zgrubnie - może być z dokładnością do 1000 km ;)

A tak na poważnie - jeśli bardzo odległe plany masz ostre po użyciu AF, to nie sugeruj się zbytnio znaczkiem nieskończoności na skali - pole nieskończoności jest zwykle rozciągnięte, bo musi uwzględniać między innymi zmiany temperatury (podobno).

dulak
12-04-2011, 10:22
Cześć!
Powiedzcie mi proszę, czy jeśli na małe odległości wszystko działa dobrze, a na większe jest wyraźny FF, to da się taką przypadłość wyregulować? Problem powtarza się z kilkoma obiektywami. Do tego, nie ma różnicy czy ostrzę z AF czy manualnie z potwierdzeniem ostrości.



... Co może być przyczyną, że na żadnym szkle nie jestem w stanie ostrzyć na nieskończoność? AF zawsze ustawia tuż przed, a jeśli manualnie przekręcę pierścień do oporu to jest jedna wielka nieostrość w całym kadrze, niezależnie od planu.


Też znam te problemy, po powrocie szkieł z regulacji problemy nie ustąpiły. Serwis wmawiał mi, że nie wolno ostrzyć na pełnej dziurze w nieskończoność. Może to i prawda jeśli chodzi o szkła Canona (choć powątpiewam). Przez dziesięć lat używania Nikona nie miałem takich przypadłości więc sprawę zrzucam raczej na "bylejakość", a swoją drogą czy ma ktokolwiek na Canonie back focus??? :)

tezmarek
12-04-2011, 10:25
... a swoją drogą czy ma ktokolwiek na Canonie back focus??? :)
A przy jakiej ogniskowej i odległości? ;)

Tak na poważnie - mnie się na jednym szkle przytrafił, ale bez większych problemów dało się go skasować z poziomu body.

roshuu
12-04-2011, 10:28
rozumiem, że chcesz osiągnąć maksymalną GO... zapewne przy ostrzeniu widzisz w wizjerze albo jedno ostre, albo drugie - nigdy wszystko jednocześnie lub nawet rozmycie totalne... dzieje się tak za sprawą że szkło ostrzy z pełną dziurą i dopiero przy wyzwoleniu migawki przesłona jest przymykana. Polecam użycie guziczka do "podglądu głębi ostrości" - po lewej stronie pod bagnetem obiektywu. Wówczas w wizjerze zobaczysz tak jak będzie na zdjęciu. Z tym, że dla maksymalnie dużej GO należy przymykać szkło, np. f/16-max.

Prawie zacytowales Petersona :)

Merde
12-04-2011, 11:00
Prawie zacytowales Petersona :)

Peterson też pominął szczegół, że na dzisiejszych standardowych matówkach podgląd głębi ostrości niewiele ma wspólnego z tym, co zobaczymy na zdjęciu? :mrgreen:

Bolek02
12-04-2011, 13:55
A przy jakiej ogniskowej i odległości? ;)

Tak na poważnie - mnie się na jednym szkle przytrafił, ale bez większych problemów dało się go skasować z poziomu body.

Jak niby da się skasować BF/FF z poziomu 5D ??? :confused:

dulak
12-04-2011, 14:03
Jak niby da się skasować BF/FF z poziomu 5D ??? :confused:

Może przełączyć szkło na MF? :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

polaro
12-04-2011, 14:15
Też znam te problemy, po powrocie szkieł z regulacji problemy nie ustąpiły. Serwis wmawiał mi, że nie wolno ostrzyć na pełnej dziurze w nieskończoność. Może to i prawda jeśli chodzi o szkła Canona (choć powątpiewam). Przez dziesięć lat używania Nikona nie miałem takich przypadłości więc sprawę zrzucam raczej na "bylejakość", a swoją drogą czy ma ktokolwiek na Canonie back focus??? :)

Możliwe, że w tym tkwi problem. Próbowałem na otwartym lub lekko domkniętym obiektywie i ostrości nie było nigdzie. Jedno wielkie mydełko. Każdy korpus/obiektyw tak ma?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
A tak przy okazji. Serwis nie rozwiązał problemu z pierwszego posta. Skosili 100 zł i jest jak było. Chyba trzeba odesłać.

dulak
12-04-2011, 14:51
...A tak przy okazji. Serwis nie rozwiązał problemu z pierwszego posta. Skosili 100 zł i jest jak było. Chyba trzeba odesłać.

Przeczytaj sobie cały ten wątek: http://canon-board.info/showthread.php?t=73718

Je obecnie jestem na etapie dłuuuuugiego oczekiwania na wysłany sprzęt.

tezmarek
12-04-2011, 15:03
Jak niby da się skasować BF/FF z poziomu 5D ??? :confused:

W serwisie lub po ugrade (dwngrade?) do 5D II ;)
A pytanie było o to, czy w Canonie w ogóle ktoś miał BF (bo FF chyba dominuje). No więc ja miałem, choć nie w 5D mkI i tylko z jednym szkłem :)

Cichy
12-04-2011, 15:26
Kurczę, ja ze wszystkimi dotychczasowymi 5d miałem ewidentny FF. Może to jakaś plaga ? :D

myslidar
12-04-2011, 15:36
Ja myślę, że to jakiś ogólnoświatowy spisek organizacji o nazwie Front..
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
.. Frontu Focusowego.

Cichy
12-04-2011, 16:42
A ja myślałm, że to chodzi o Full Frame :D

xxkomarxx
12-04-2011, 18:59
Nowe piątki też mają ewidentny FF :)

rzech
12-04-2011, 19:30
nowe 5 jak najbardziej maja FF (cichego)
mki brakuje zazwyczaj paru milimetrow do FF

polaro
12-04-2011, 21:59
Wesołe to Wasze czepialstwo, ale nie jest podpowiedzią w kwestii tematu.

dulak
12-04-2011, 22:13
Wesołe to Wasze czepialstwo, ale nie jest podpowiedzią w kwestii tematu.

przyłączam się do uwagi

myslidar
12-04-2011, 22:45
Cześć!
Powiedzcie mi proszę, czy jeśli na małe odległości wszystko działa dobrze, a na większe jest wyraźny FF, to da się taką przypadłość wyregulować? Problem powtarza się z kilkoma obiektywami. Do tego, nie ma różnicy czy ostrzę z AF czy manualnie z potwierdzeniem ostrości.
http://canon-board.info/showpost.php?p=957570&postcount=45

Czyli wyślij do serwisu ze wszystkimi szkłami w celu kalibracji i módl się żeby Ci dobrze skalibrowali :-D

xxkomarxx
13-04-2011, 23:01
http://canon-board.info/showpost.php?p=957570&postcount=45

Czyli wyślij do serwisu ze wszystkimi szkłami w celu kalibracji i módl się żeby Ci dobrze skalibrowali :-D


Nie nastawiaj się że za pierwszym razem się uda. Moja 5d wróciła do mnie z ff a pojechała cacy. Szkła ostrzyły tak samo. A skasowali za wszystko...
żenada a nie serwis. Ale wyślij. Zrobią będzie źle to do "bulu" i miejmy "nadziejie" że w końcu dadzą radę.