PDA

Zobacz pełną wersję : Rozjeżdżanie dźwięku względem obrazu



amigancik
10-03-2011, 00:18
W filmie zgranym z karty SD nakręconym aparatem Canon A720 i wczytanym do Pinnacle w podglądzie po ok 15-20minutach następuje opóźnienie dźwięku względem obrazu, (ok 2 sekundy) identyczne opóźnienie jest w wyrenderowanym materiale :(
Przy czym czysty filmik bez kompresji bezpośrednio zgrany z karty sd na dysk odtwarzany z playera w windowsie odtwarza się poprawnie. Nie mogę znaleźć odpowiedzi, pomocy :(
Coś szperając znalazłem odpowiedź że film z aparatu Canona coś inne próbkowanie ma z deka, ale jak się to ma do Pinnacle, bo inne programy radzą z tym problemem...

Mellan
10-03-2011, 00:36
[...]Przy czym czysty filmik bez kompresji bezpośrednio zgrany z karty sd na dysk odtwarzany z playera w windowsie odtwarza się poprawnie.[...] bo inne programy radzą z tym problemem...
Użyj innych programów, skoro pinnacle nie daje rady. :)

dinderi
10-03-2011, 08:09
Nie dużo używałem Pinnacla, ale jeśli konwertowało się "w locie", prędzej czy później następowała desynchronizacja dzwięku z obrazem. Niejako niezależnie od wydajności stacji roboczej, na jakiej pracowałem. Problem leży chyba rzeczywiście w programie.

Jago
10-03-2011, 22:30
Przechwytuj materiał w plikach o maksymalnej długości 10 minut a potem łącz w całość. Słyszałem, że z procesorami innymi niż Intel program ten robi takie psikusy.

4bert
25-04-2012, 19:21
To może być skutek niezgodności fps w nagraniu i ustawieniu programu. 30 vs 25.