PDA

Zobacz pełną wersję : Databank - opinie.



Nemeo
18-12-2005, 15:54
http://www.pixmania.com/pl/pl/152567/art/memup/czytnik-kart-przeno-ny-tw.html

Zastanawiam się nad zakupem tego databanku, czy ktoś może wyrazić jakieś opinie na jego temat ?

Z góry WIELKIE dzięki.

Tytus
18-12-2005, 18:33
przecież to X's drive II+ czyli Vosonic VP 2160 czarny tylko pod nazwą...

b'Art
18-12-2005, 18:43
Miałem Vosonica,zrezygnowałem jednak. Trzeba nań uważac, obciążał mi plecak (dużo zdjęć robię w górach), kupiłem 2 karty dodatkowo - po 2 GB, po powrocie z łazęgi zrzucam dane do laptopa - jest praktyczniejszy, mogę wstepnie obrobic i dokładniej oglądnąc zdjęcia.

Jeśli robisz dużo w rawach - to może jest to rozwiązanie.
pozdr

Tytus
18-12-2005, 18:47
Miałem Vosonica,zrezygnowałem jednak. Trzeba nań uważac, obciążał mi plecak (dużo zdjęć robię w górach), kupiłem 2 karty dodatkowo - po 2 GB, po powrocie z łazęgi zrzucam dane do laptopa - jest praktyczniejszy, mogę wstepnie obrobic i dokładniej oglądnąc zdjęcia.

Jeśli robisz dużo w rawach - to może jest to rozwiązanie.
pozdr


ciekaw jestem ile kart potrzebowałbym na 5 tygodni? ;)

poza tym robię RAW + duży jpg, dla mnie tank to jedyne rozwiązanie nawet na weekend...

b'Art
18-12-2005, 18:58
Tytus to gdzie Ty to wszystko składujesz? Na wekend 80 G nie zrobisz, no powiedzmy 10-20 co dalej z taką liczbą danych.

RAW ok, po co zaś jeszcze do tego jotpeg?

Tytus
18-12-2005, 19:16
Tytus to gdzie Ty to wszystko składujesz? Na wekend 80 G nie zrobisz, no powiedzmy 10-20 co dalej z taką liczbą danych.

RAW ok, po co zaś jeszcze do tego jotpeg?

archiwizuje na DVD, po uprzednim przejrzeniu i zostawieniu tego na czym mi zależy

jpeg dołączam do RAW dla wygody, mam od razu plik który mogę sobie obejrzeć w wielkości w jakiej mam RAW bez konieczności jego wywoływania, do jpeg jest dużo lepszy i szybszy dostęp jak do RAW

Nemeo
18-12-2005, 20:01
Jeśli robisz dużo w rawach - to może jest to rozwiązanie.

Foty robię tylko w RAW-ach.


przecież to X's drive II+ czyli Vosonic VP 2160

Jeśli to ten sam model tylko czarny, to dlaczego ma całkiem inny symbol ?

Janusz Body
19-12-2005, 00:00
ar
jpeg dołączam do RAW dla wygody, mam od razu plik który mogę sobie obejrzeć w wielkości w jakiej mam RAW bez konieczności jego wywoływania, do jpeg jest dużo lepszy i szybszy dostęp jak do RAW

RAWShooter Essentials (za darmo) i ogromna oszczędnośc miejsca na karcie :-)

Janusz

Tytus
19-12-2005, 00:23
RAWShooter Essentials (za darmo) i ogromna oszczędnośc miejsca na karcie :-)

Janusz

do tego używam Breeze i bardzo go lubię...

Tytus
19-12-2005, 00:31
Foty robię tylko w RAW-ach.
Jeśli to ten sam model tylko czarny, to dlaczego ma całkiem inny symbol ?

Firma Memup to coś w rodzaju produktu firmowanego przez określony sklep.

jak "Aro" w Makro czy temu podobne produkty supermarketowe.

Pod nazwą Memup jakiś francuski sklep sprzedaje elektronikę, ale produkuje ją kto inny...

zobacz, że po googlowaniu link prowadzi do francuskiego sklepu on line,

QUI EST MEMUP? Découvrez qui est Memup.
MEMUP, marque française créée en 1997, est une gamme complète de mémoires, disques durs, graveurs CD et DVD, clés de stockage USB 2.0, baladeurs MP3 et lecteurs multimédia. Elle est adoptée par un nombre toujours plus important d'utilisateurs pour la convivialité de son installation et de son utilisation, sa haute fiabilité, ses prix attractifs et son design unique.

nie znajdziesz tam info kto to ptodukuje...

b'Art
19-12-2005, 01:05
archiwizuje na DVD, po uprzednim przejrzeniu i zostawieniu tego na czym mi zależy

jpeg dołączam do RAW dla wygody, mam od razu plik który mogę sobie obejrzeć w wielkości w jakiej mam RAW bez konieczności jego wywoływania, do jpeg jest dużo lepszy i szybszy dostęp jak do RAW

Jasne. Dzieki

Nemeo
19-12-2005, 23:18
QUI EST MEMUP? Découvrez qui est Memup.
MEMUP, marque française créée en 1997, est une gamme complète de mémoires, disques durs, graveurs CD et DVD, clés de stockage USB 2.0, baladeurs MP3 et lecteurs multimédia. Elle est adoptée par un nombre toujours plus important d'utilisateurs pour la convivialité de son installation et de son utilisation, sa haute fiabilité, ses prix attractifs et son design unique.

Może mi to ktoś przetłumaczyć , nie znam j. francuskiego. Dzięki.

Trzaska
20-12-2005, 01:59
Z grubsza: :-) Troche "Kali być", ale generalnie marketingowe bla, bla, bla...
Czym jest MEMUP? Odkryjmy, kim jest MEMUP.
MEMUP, marka francuska stworzona w 1997, jest pełną gamą pamięci, twardych dysków, nagrywarek CD i DVD, pendrive'ow USB 2.0, odtwarzaczy MP3 i czytników multimedialnych (kart zapewne?).
Została zaakceptowana przez licznych zawsze najważniejszych użytkowników za "user-friendnosc" instalacji i użytkowania, wysoką niezawodność, atrakcyjne ceny i wyjątkowy wygląd.

Tytus
20-12-2005, 10:34
Z grubsza: :-) Troche "Kali być", ale generalnie marketingowe bla, bla, bla...
Czym jest MEMUP? Odkryjmy, kim jest MEMUP.
MEMUP, marka francuska stworzona w 1997, jest pełną gamą pamięci, twardych dysków, nagrywarek CD i DVD, pendrive'ow USB 2.0, odtwarzaczy MP3 i czytników multimedialnych (kart zapewne?).
Została zaakceptowana przez licznych zawsze najważniejszych użytkowników za "user-friendnosc" instalacji i użytkowania, wysoką niezawodność, atrakcyjne ceny i wyjątkowy wygląd.

a to właśnie oznacza, że kupują sprzęt od wielu producentów i sprzedają pod własną marką...

Follman
20-12-2005, 11:38
TO identysznie jak Decathlon firma zajmująca się sprzedarzą rowerow i sprzętu sportowego.Kupuje prawa od jakieś firmy potem zmienia nazwe kolor i nklejki na np; rowerze i sprzedaje pod własną marką.

Tytus
20-12-2005, 12:43
TO identysznie jak Decathlon firma zajmująca się sprzedarzą rowerow i sprzętu sportowego.Kupuje prawa od jakieś firmy potem zmienia nazwe kolor i nklejki na np; rowerze i sprzedaje pod własną marką.

i tysiące innych firm, Vosonic to jest z kolei nazwa producenta, adres www kieruje nie do sklepu a własnie do producenta, mozna tam pobrać nowy firmware itp, poza tym mailowałem z nimi bo pytałem się o ten niby nowy model VP2260 co okazał się podróbą, odpowiadają błyskawicznie...

Parteq
20-12-2005, 13:11
jpeg dołączam do RAW dla wygody, mam od razu plik który mogę sobie obejrzeć w wielkości w jakiej mam RAW bez konieczności jego wywoływania, do jpeg jest dużo lepszy i szybszy dostęp jak do RAW

Dograj do kazdej plyty irfanview - chyba nawet nie wymaga instalki, jest lekki i do przegladania raw'ow idealny (wersja do uzytku wlasnego jest darmowa). Nawet poobrabiac w nim mozna co-nie-co.

Pozdrawiam,
Parteq

Tytus
20-12-2005, 17:11
Dograj do kazdej plyty irfanview - chyba nawet nie wymaga instalki, jest lekki i do przegladania raw'ow idealny (wersja do uzytku wlasnego jest darmowa). Nawet poobrabiac w nim mozna co-nie-co.

Pozdrawiam,
Parteq

jak mam na kompie to na co mi na każdej płycie?

Parteq
20-12-2005, 17:20
jak mam na kompie to na co mi na każdej płycie?

bo


[...]do jpeg jest dużo lepszy i szybszy dostęp jak do RAW

Masz racje jeszli dysponujesz slabszym kompem.
Jesli masz szybszy to wg mnie duzej roznicy w ogladaniu raw'a a jpg'a nie ma.
Faktycznie jednak - przy tworzeniu thumbinali z raw'a jest wolniej.
Po co jeszcze na kazdej plycie?
Bo moze 'zaciagniesz' gdzies plyte i ten ktos nie bedzie mial czym przejrzec raw'a. Irfan ma tez mozliwosc przegladania na pelnym ekranie. Male a cieszy.

Kazdemu jednak wedle potrzeb,
pozdrawiam ;-)

Parteq