PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 500D i piloty JJC



Adamkom
08-03-2011, 19:22
Witam serdecznie.
Zakupiłem pilot remote control 4 in 1 Firmy JJC RM-E5 na początku działał , puźniej raz raz zwalniał migawkę a raz nie , sprawdziłem baterię jest sprawna, zakupiłem inny pilot JJC RM-E4 z nadzieją ,że mój Canon 500 D wreszcie będzie mógł zdalnie wyzwalać migawkę , niestety nie reaguje. Gdzie leży problem. co jest uszkodzone.??. Śprawdzałem na wszystkich ustawieniach tzn bez pilota samowyzwalacz pojedyncze zdjęcie, seria zdęć , z pilotem zdalne wyzwalanie , samowyzwalacz 2 sekundy i 10 sekund.

Nozanu
08-03-2011, 19:47
pilotem wyzwolisz tylko po ustawieniu migawki na opcj ę zdalnego wyzwalania.
uwaga na obiektyw aby nie zasłaniał czujnika i nie zostawiaj włączonego podglądu zdjęcia czy też ustawienia krótkiego czasu przejścia aparatu w stan uśpienia.

Adamkom
08-03-2011, 19:51
Dzięki za szybką info .
Tak też ustawiałem, myślałem, że pilot jest uszkodzony , ale 2 nowy też nie reaguje. Pilotem próbuję pstryknąć z odległości 10 cm na około obiektywu i żadnej reakcji. teraz ponownie wgrałem nowe (te same firmware) ale nadal nie ma żadnej reakcji.

Nozanu
08-03-2011, 20:06
To spróbujmy sprawdzić piloty jeśli nie masz 2 puszki to weź włącz kamerkę w telefonie skieruj na pilota i naciśnij pilot . powinieneś zobaczyć w telefonie czy świeci dioda
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
W aparacie po wybraniu opcji zdalnego sterowania trzeba wcisnąć przycisk OK. aby zatwierdzić
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Na pilocie służą do tego dwa przyciski ten z literką "S" i ten "2s"

Ciosna
08-03-2011, 20:22
Przez 5 miesięcy używałem pilota firmy JJC z canonem 400d. Po tym okresie odmówił posłuszeństwa. Bateria była dobra, więc rozebrałem obudowę. Wszystko wyglądało OK i wtedy spróbowałem go uruchomić i co ciekawe zaczął działać bez obudowy. Złożyłem do kupy i zaczął się buntować- raz działał, a raz nie i teraz znowu nie działa. Nie wiem co z nim nie tak. Zmieniłem JJC na radiowego phottix'a i nie żałuję. Zasięg niebotyczny w porównaniu do podczerwieni.

pietro.s
08-03-2011, 20:32
Dzięki za szybką info .
Pilotem próbuję pstryknąć z odległości 10 cm na około obiektywu i żadnej reakcji.

Celuj w czujnik na uchwycie, nie w obiektyw ;)

Adamkom
08-03-2011, 21:35
Nozanu, dzięki sposób z pilotem i telefonem jest niesamowity. 2 piloty są sprawne (świecą przez kamerkę).
Ciosna
Gdy bym był mądrzejszy Twoim doświadczeniem , też bym taki kupił, (zastanowię się nad kupnem)
pietro.s
Kieruję na około obiektywu a nie w obiektyw , a tym bardziej czujnik ( chyba) (to ten koło spustu w stronę obiektywu.
Piloty sprawne a nie mają komunikacji z canonem.

mxw
08-03-2011, 22:17
Piloty sprawne a nie mają komunikacji z canonem.
zamiast kupować co chwilę jakieś podróbki kup raz oryginalny pilot canona i problemy znikną - ja swój RC-1 kupiłem chyba z 15 lat temu i nadal bez problemu działa 8-)
(i to pewnie na pierwszej baterii :grin:) (no najwyżej drugiej :wink:)

Adamkom
16-03-2011, 10:42
Podsumowanie , Czyli te piloty nie współpracują z moim Canon 500 D, jak to pisało na aukcjach i sklepach foto. No i jeszcze jedno, pierwszy pilot początkowo działał (parę tygodni ) i ostatnio raz na jakiś czas, a model JJC RM-E4 niestety nie zadziałał ani razu, nie bardzo mogę uwierzyć, że sklepy oszukują sprzedając te przedmioty. Może są inni użytkownicy co posiadają lub posiadali ten zestaw ( aparat + pilot JJC )

woksio
16-03-2011, 12:57
Witam, miałem to samo, mam 450D i pilota JJC.
Działał po przyjściu pocztą, po paru tygodniach odmówił posłuszeństwa.
Zmieniłem baterie na CR 2032 (troche grubsza od oryginalu, ciężko weszła) - ale działa dalej :)
pozdrawiam

wojciech794
16-03-2011, 16:39
Kolega z takim samym pilotem jak ty, miał podobne problemy i chyba po niecałym miesiącu zrezygnował z niego. No a ja już wtedy wiedziałem że kupię oryginał do mojej 450-ki, mam od trzech lat i nie narzekam.