PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie kupowac m42



liquidsound
03-03-2011, 00:28
Jak bylo a sprawdzalem i nie bylo dokladnie tak poruszonego tematu to zlac mi dupe i wystrzelac po pysku :-D

gdzie kupic dobre szkla m42? allegro bieda, same helliosy i pentacony 50tki... dzis sie pojawil Flektogon 20/2.8 to zamiast "kupic teraz" to pojechalem na miasto, wracam i nie ma bo poszedl za 549zl i w stanie jeszcze nie jakims super....krew by to zalala. Na ebayu sporo tego ale niestety nie z polski...jakie doswiadczenia z kupujacymi? platnosci to pikus, dogadac sie to pikus, chodzi mi raczej o to czy nie natniemy sie? Powiem szczerze, ze mam smaczka na pare fajnych szkielek ale sie boje troche tak kupowac... boje sie ze kaska pojdzie a obiektyw juz nie. Zglaszanie polskiej policji to lepiej juz nie wychodzic z domu bo sami wiecie jak jest...

N00bek
07-03-2011, 13:11
Jak kupowałem szkła to u tego Pana
http://allegro.pl/show_user.php?uid=57155

oczywiście jak chciałem coś lepszego to zagadywałem czy by nie miał ;) - no i szukał.

Jeśli chodzi o kupowanie na ebay. Różnie to bywa. Raz się naciąłem zaledwie na 30€, a raz zdarzyła się sytuacja kiedy to kupione szkło m42 miało problem z przesłoną. Dostałem od owego Pana 25€ z powrotem ;)

zbirr
08-03-2011, 15:40
adamjaku ma ceny z kosmosu. w ogóle ludzie powariowali z cenami na allegro. nieraz można dosłownie kilka zł dołożyć i mamy już szkło dedykowane pod cyfrę. przykładów można wymieniać bez końca. akurat teraz jest szkiełko zeisa, cena "raptem" 950zł, dokładamy 50 zł i mamy szkło ef canona. Zeis wiadomo że fajny ale nie wszystko im wyszło i średnio pod cyfrą niektóre chodzą. to akurat to szeroki kąt, na cyfrze mydło w rogach jak cholercia, środek bez rewelacji, dokładamy 50 zeta i mamy szkło dużo lepsiejsze.
Mam kilka szkieł M42 które miałem bądź nabyłem za kilka zł jeszcze przed tą rewolucją i wielkim kambek M42. Dziś to już się nie opłaca, chyba że sprzedać.
Allegro drogo, ponadto niektórzy sprzedawcy ceny mają jakie mają. Można coś czasem wyhaczyć za kilka zł, ale to okazyjnie i od wielkiego dzwonu. Przy kup teraz ceny w 90% mocno zawyżone. Ja czasem przejdę się po komisach, czasem coś się trafi. Kiedyś nabyłem Pancolara. Gość w komisie dawał facetowi 40 zł, facet wyszedł na faję się zastanowić. Wyszedłem za nim i wziąłem za 70 zł bo tyle miałem przy sobie. Na allegro takie chodzą w cenach od 150zł. Czasem coś się trafi. nie wiem jak u Ciebie ale niekiedy widzę handlarzy/pijaczków u siebie pod zamkiem albo na jakimś placu, niekiedy mają coś fajnego wygrzebanego nie wiem skąd, po drobnych targach za przysłowiową flaszkę a raczej chcą na flaszkę można parę fajnych rzeczy kupić.
pozdr.