PDA

Zobacz pełną wersję : zestaw startowy



Adso
24-02-2011, 12:04
w blizej nieokreślonej przyszłości mam zamiar zakupić sobie oświetlenie studyjne znalazłem w sieci coś takiego:

http://www.technikdirekt.de/main/de/foto/blitzgeraete-zubehoer/studioblitzanlagen/400400/-/article-elinchrom-d-lite-4-it-to-go-set.html?

pomyślałem sobie, że na początek mogłoby być dobre, ale z racji tego, że nie mam żadego doświadczenia w sprawach oświetlenia studyjnego prosiłbym o opinie tych, którzy wiedzą więcej. Zleżałoby mi na tym żeby sprzęt był w miarę dobry jakościowo a jednocześnie lekki i poręczny żeby go można było bez problemów wywieźć gdzieś w plener. Jeśli ktoś miałby odmienne zdanie albo uznał, że w tej cenie lub mniejszej można kupić rownie dobry zestaw byłbym wdzięczny za jakieś sugestie.

szuler
24-02-2011, 12:51
wszystko poza systemówkami ciężko jest zabrać w teren ;)
w plener najlepiej jedną 600Ws i jako uzupełnienie 2x580, ale to moje zdanie

bandit
24-02-2011, 14:01
jakość tutaj na pewno na tak, minus to chyba tylko drogie akcesoria, te w zestawie softboxiki to tylko do portretu . Sam szukając zestawu na początek nie sluchałem jak mnie odwodzono a teraz już z doświadczenia wiem co sobie można zrobić z małym softboxem :)

Adso
24-02-2011, 14:21
Osprzęt modyfikujący ma mocowanie Bowensa więc wybór raczej duzy jest zarówno jesli chodzi o wielkosci softów jak i o cenę... mozna chyba dokupić Quantuuma albo Fomei?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Osprzęt modyfikujący ma mocowanie Bowensa więc wybór raczej duzy jest zarówno jesli chodzi o wielkosci softów jak i o cenę... mozna chyba dokupić Quantuuma albo Fomei?
zapomniałem dodac, że mam już dwie 580EXII

bandit
24-02-2011, 18:17
Osprzęt modyfikujący ma mocowanie Bowensa więc wybór raczej duzy jest zarówno jesli chodzi o wielkosci softów jak i o cenę... mozna chyba dokupić Quantuuma albo Fomei?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

zapomniałem dodac, że mam już dwie 580EXII


elinchrome ma bowensa ??

orientowałem się poniekąd kiedy chciałem zakupić, osobiście najpierw taki zestaw później myślałem o 500 -ach, uzyskałem w tedy informacje że mogę nabyć jedynie przejściówki na mocowanie elfo lub wafer, a więc jedno i drugie nie tanie . Ostatecznie kupiłem elfo 3 x 250, z brakiem możliwości zmiany softboxów, miejsca mam nie wiele więc mocy jakoś mi jeszcze nie brakuje, jednak mozliwości zmiany sotboxów mi brakuje dla tego teraz rozbebeszyłem uchwyt bk-3 i będę kombinował jak to połączyć z lampą żeby zacząć montować chinczyki :)

jednak po tym co robię , i na co mogą być możliwości do zrobienia sądzę że jeśli nie chce się robić jedynie portretów czy przedmiotów to nie ma co się bawić w 250-tki tylko tak jak patrzysz conajmniej 400, a jak są pieniądze to i więcej :)

astroadamo
24-02-2011, 21:52
Jest specjalna przejściówka firmy quatuum która umożliwia do lampy elfo montowanie softboxów w standardzie bowensa :). Mam i jest ok.

bandit
26-02-2011, 11:15
Jest specjalna przejściówka firmy quatuum która umożliwia do lampy elfo montowanie softboxów w standardzie bowensa :). Mam i jest ok.


Czyli w elinchrome najpierw przejściówka na elfo a na nią przejsciówka z elfo na bowens ? sporo kombinacji ale jesli to działa to już coś