PDA

Zobacz pełną wersję : Yongnuo ST-E2 - gdzie jest wzorek?



perl
23-02-2011, 14:54
witam wszystkich serdecznie,
mam problem z wyzwalaczem Yonguno ST-E3.
Nie puszcza wspomagania autofokusa - czerwonej siatki i nie potrafię tego uruchomic. Chodzi o puszkę 5D. Próbowałem też na 1D IIn ale też się nie da.
Próbuje w ciemnej łazience gdzie jest ewidentnie za ciemno, obiektyw przejeżdża cały zakres a ST-E2 nadal nie puszcza wzorka.
Nie widze w instrukcji czy da sie to jakoś ustawić.

perl
23-02-2011, 18:48
------

Problem na 5D rozwiązany.
Ufffff od rana cały dzień nad tym siedziałem, wertowałem instrukcję, internet i nawet dzwoniłem do szwayko.
Przede wszystkim powiedział, że AF-assist beam musi być ustawione na opcję 0. Chodzi oczywiście o custom settings. Być może komuś się jeszcze to przyda. Na wszelki wypadek dokładnie napisze.

0: Emits
1: Does not emit

No to tyle z rzeczy oczywistych.

A druga rzecz, do której doszedłem sam w czasie rozmowy, to... ustawienie trybu autofokusa na One shot.
Ja mam w 5D cały czas ustawione Servo.

Przypomniało mi się, że gdy miałem D700 i SB-900 to wspomaganie AF nie działało dla ciągłego autofokusa. W aparacie również włączyłem pojedynczy.

Ech, dziwie sie sobie bo jak widać najprostsze rozwiązanie było praktycznie w zasięgu ręki, tyle lat doświadczenia a człowiek ciągle się uczy.
---------------
Nadal jednak próbuję uruchomić ST-E2 na 1D IIn i się nie da.
W Personal functions jest tutaj pod numerem 15:
"AF-assist beam turned off"
Niestety w instrukcji obsługi tego aparatu jest napisane, że da się to włączyć tylko z poziomu komputera, chodzi o soft "EOS Viewer Utility",
ktoś może wie gdzie to ściągnąć? Na stronie Canona jest tylko aktualizacja, którą oczywiście już zassałem.

szwayko
23-02-2011, 19:08
Cieszę się że Ci się udało. Bo już chciałem Ci zaproponować wymianę modułu laserowego :-). Siedzi tam coś takiego
http://cgi.ebay.pl/650nm-5mW-laser-module-5VDC-adj-lens-650-nm-6mm-mini-/380298917354

Swoją drogą wciąż nie wiem czy ostrzenie na oczy jest takie bezpieczne. W sumie sam laser 5mW to nie, ale przechodzi on przez płytke która go rozszczepia na kilka punków a potem przez kolejną któa robi pionowe linie, wiec moc 5mW jest już mocno rozproszona.

mrjq
05-03-2011, 22:20
Oczu nie wypala ;) Zdjęcie prosto w oko z 0,5m odczuwalny dyskomfort i zostaje punktowy powidok w oku. Ale kto robi zdjęcie prosto w oko z wyprostowanych rąk ;) Subiektywnie dość mocno. Można przecież osłabić sygnał ...

luc_october
01-12-2011, 18:35
Też mam problem z asystą AF.
Właśnie zakupiłem nowy ST-E2 i na początku linie były mocno widoczne z kilku metrów, a teraz widać je jedynie z ok. pół metra.

Prawdopodobnie wyślę na gwarancję.

Miał ktoś już taką przypadłość? Jak bardzo widoczny jest u was wzorek z ok 5 metrów.

szwayko
01-12-2011, 21:51
Też mam problem z asystą AF.
Właśnie zakupiłem nowy ST-E2 i na początku linie były mocno widoczne z kilku metrów, a teraz widać je jedynie z ok. pół metra.


Mi padł ten oryginalny moduł laserowy, ale z mojej winy bo trochę grzebałem potraktowałem go prądem. Te moduły są czułe, zwłaszcza te oryginalne to plastikowy badziew i moga być mało stabilne. Ja kupiłem metalowy od amerykanów i taki wstawiłem, na razie super. Chyba to ten
http://www.ebay.pl/itm/650nm-5mW-laser-module-5VDC-adj-lens-650-nm-6mm-mini-/380298917354

luc_october
01-12-2011, 21:58
Ja nie będę się bawił, bo jest gwarancja. Z tego co wygooglowałem z tym laserem są problemy i trzeba trafić dobrą sztukę.

szwayko
01-12-2011, 22:04
Ja kupiłem od chińczyka, taniej ale musiałem sobie poradzić samemu. Mam przynajmniej już pewny moduł laserowy.