PDA

Zobacz pełną wersję : Proshow Producer - jakość zapisu



Shadow
21-02-2011, 13:13
Mam pytanie do użytkowników tej aplikacji. Jak optymalnie zapisać całą prezentację żeby uzyskać najlepszą jakość na monitorze komputera. W opcjach są ustawienia jakości i wydajności, ale praktycznie po włączeniu wszystkiego na full obraz wciąż mi nie leży (ząbkowanie na krawędziach). Do prezentacji dodaję zdjęcia z maksymalną możliwą rozdzielczością. Może lepiej skalować do mniejszych wymiarów. No nie wiem może ktoś poradzi w tej kwestii.

Shadow
21-02-2011, 16:09
Już doszedłem do tego. Nie ma to jak zadać pytanie i samemu na nie odpowiedzieć he, he...

Kolekcjoner
21-02-2011, 17:03
Ale to może napisz coś więcej - pewnie się komuś przyda :D.

Haimon
21-02-2011, 19:45
Jeśli mógłbyś się podzielić, też mam z tym problem.

Shadow
22-02-2011, 10:39
No stary to wiedza tajemna zdobywana latami, za którą się płaci sporo kasy :)


Plik wyjściowy ---- Plik exe --- Opcje --- i teraz istotne są trzy parametry rozmiar obrazu, zmiana rozmiaru oraz renderowanie. Najlepiej ustawić identyczną rozdzielczość dla wszystkich i taką jaką mają zdjęcia w projekcie. Na dole suwakiem Jakość regulujesz wagę całego pliku. Można też dać na maksa w okienku rozdzielczość i jakość dźwięku.

Haimon stawiasz browara :)

marekb
22-02-2011, 10:49
to zrób sobie z menu i kilkoma showami.

heniek
22-02-2011, 11:02
to zrób sobie z menu i kilkoma showami.
ja robię kilka ale w proshow gold, bez problemu, jakość jest ok

marekb
22-02-2011, 11:06
tak, w PSG tak w PSP już nie. Z tego co pamiętam w wersji 4,5 PSG również były jakieś podobne kłopoty.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

tak, w PSG tak w PSP już nie. Z tego co pamiętam w wersji 4,5 PSG również były jakieś podobne kłopoty.jest na to oczywiście sposób. Acha pamiętam, w PSG w pierwszym wejściu do menu (plik .exe), jeśli stosowałeś tło w postaci zdjęcia miałeś pixeliozę, gdy rozpocząłeś którykolwiek show i wróciłes do menu było już ok.

Shadow
22-02-2011, 11:29
Ty się Marek lepiej już nie odzywaj bo pomóc nie chciałeś a teraz będziesz pierdoły pociskał.

manfred1
22-02-2011, 21:27
Ty się Marek lepiej już nie odzywaj bo pomóc nie chciałeś a teraz będziesz pierdoły pociskał.

Kiedyś bawiłem się w kadrowanie zdjęć pod wymiar niby to pod prezentację. Teraz wkładam jak leci bez kadrowania i nie widać różnicy a jeśli nie widać ble ble ble.

horak
01-01-2012, 17:28
Witam,

Mam problem z tym programem ponieważ gdy tworzę prezentację na komputer zapisując do pliku .exe przy każdym pierwszym uruchomieniu prezentacji na menu głównym jest pikseloza. Gdy ponownie odtworzę prezentację pikseli nie ma - jest tak jak powinno być. Sytuacja za każdym razem się powtarza gdy na nowo puszczę prezentację. Bardzo proszę o pomoc bo nie nie mam zielonego pojęcia co robię nie tak.

blackninja
01-01-2012, 20:07
A ja mam taki problem:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img829.imageshack.us/img829/1831/proshow.jpg)

Tworzę jeden pokaz zdjęć (Show), zapisuję, potem drugi, trzeci... Wybieram "Create Output", tam jako rodzaj wybieram DVD. Dodaję poszczególne wcześniej utworzone pokazy, tworzę menu itd. Wybieram Create, no i czekam na efekt. Program pokazuje w oknie co się dzieje w danym momencie. Generuje menu, dochodzi do tworzenia poszczególnych filmów prezentacji i klapa. Zwiecha jak na screenie.
Komputer nie za słaby raczej. Procek Intel Q9400 (2.66 GHz), 8GB RAM, dysk SSD (systemowy).
Ki diabeł? Ktoś mnie oświeci?

horak
01-01-2012, 21:02
Nie pomogę ponieważ nie tworzyłem nigdy prezentacji na dvd z racji tego, że jakość zdjęć jest opłakana. Jak u ciebie się odtwarza na kompie gdy zapiszesz do pliku exe. ???? Chodzi mi o wygląd menu przy pierwszym uruchomieniu - jak pisałem wyżej u mnie są straszne piksele. Dopiero przy ponownym puszczeniu prezentacji jest dobrze ale pod warunkiem, że z niej nie wyjdę bo jak wyjdę i otworzę od nowa to znowu są piksele.

blackninja
01-01-2012, 23:50
Masz rację co do jakości. Jednak ograniczenie prezentacji tylko do możliwości obejrzenia na PC mi nie odpowiada. Nie tak sobie wyobrażam prezentację zdjęć. W tym roku chcę przekonywać do prezentacji w HD, ale wiadomo mało jeszcze sprzętu tego typu w domach. Co do problemu o jakim piszesz, to nie zauważam takowego u siebie. Wszystko śmiga jak trzeba.

manfred1
18-11-2012, 10:25
Witam serdecznie mam proszę o pomoc w jaki sposób umieścić podkład zdjęciowy do gotowego "szablonu" slajdu. Chodzi o to że zdjęcie posiada jakiś efekt przemieszczania się i w pewnym momencie jest czarne tło. Nie chcę powiększać zdjęcia tylko zależy mi aby pod głównym zdjęciem było to same tylko w jakimś stopniu rozmyte lub powiększające się. Masakra mam nadzieje ze ktoś czai o co mi chodzi.

goldfin
20-11-2012, 23:48
Witam serdecznie mam proszę o pomoc w jaki sposób umieścić podkład zdjęciowy do gotowego "szablonu" slajdu. Chodzi o to że zdjęcie posiada jakiś efekt przemieszczania się i w pewnym momencie jest czarne tło. Nie chcę powiększać zdjęcia tylko zależy mi aby pod głównym zdjęciem było to same tylko w jakimś stopniu rozmyte lub powiększające się. Masakra mam nadzieje ze ktoś czai o co mi chodzi.

Jeżeli dobrze zrozumiałem to podpowiem:
- klikasz na slajdzie dwa razy lewym klawiszem myszy - wchodzisz Slide Options
- zakładka "Slide" -> "Slide styles" -> "Add layer" -> "Add Image or Video" - czyli klikasz na znaczek "+" i dodajesz to samo zdjęcie - teraz w zakładce Layers masz dwa takie same zdjęcia, jedno z ustawionym wcześniej najazdem, drugie nieruchome świeżo dodane
- zmieniasz główną zakładkę z Slide na Layers i wchodzisz w Editinig.
- zaznaczając zdjęcie które ma być tłem możesz mu ustawić rozmycie (Blur), możesz ustawić aby było ono w odcieniach szarości (Colorize) itp itd. W ten sposób masz jedno zdjęcie z najazdem, drugie jako tło (które również może się przemieszczać).

manfred1
21-11-2012, 09:16
Dzięki serdeczne za pomoc. Możesz mi jeszcze wytłumaczyć pewną kwestię. Mam slajd i "podkład" Jak teraz szybko skopiować ten slajd tak aby otrzymać tło w tej samej wielkości natomiast głównemu slajdowi chciałbym nadać ruch powiększający. We wcześniejszej wersji miałem takie strzałki teraz jakoś nie mogę się odnaleźć.

goldfin
21-11-2012, 11:41
Dzięki serdeczne za pomoc. Możesz mi jeszcze wytłumaczyć pewną kwestię. Mam slajd i "podkład" Jak teraz szybko skopiować ten slajd tak aby otrzymać tło w tej samej wielkości natomiast głównemu slajdowi chciałbym nadać ruch powiększający. We wcześniejszej wersji miałem takie strzałki teraz jakoś nie mogę się odnaleźć.

Klikasz na slajd, wchodząc w jego edycje, następnie menu główne "Slide", zakładka "Slide style", okno "Layers" (to gdzie widnieje Twoje zdjęcie ze slajdu). W tym oknie masz znak "+", "-" , "strzałki" i ten ostatni (kartka papieru z wskaźnikiem myszy) - klikasz na niego i wybierasz "Duplicate Layer". W tej chwili masz skopiowane główne zdjęcie o takiej samej wielkości.

manfred1
21-11-2012, 11:55
Dzięki stokrotne

manfred1
29-11-2012, 15:44
Znowu problem. Otóż mam 3 pokazy i kliknąłem symbol plusa obok pokazu. Wyskoczył mi pusty pokaz. W jaki sposób mogę usunąć ten pusty pokaz?

goldfin
04-12-2012, 01:16
Znowu problem. Otóż mam 3 pokazy i kliknąłem symbol plusa obok pokazu. Wyskoczył mi pusty pokaz. W jaki sposób mogę usunąć ten pusty pokaz?

Jeżeli problem aktualny to proszę o dokładniejszy opis - nie rozumiem co masz na myśli pod pojęciem "3 pokazy".

manfred1
04-12-2012, 11:37
Nie sprecyzowałem. Miałem projekt składający się z trzech części jako oddzielne pokazy. I przez przypadek kliknąłem na znak plusa który dodał mi następną część. Już doszedłem jak kasować pokazy w projekcie.

HassaN
05-12-2012, 10:40
Ja mam pytanie z trochę innej beczki. Czy w psg lub psp można zrobić szablon (ustawione efekty na slajdach, przejścia, czasy itp) , tak aby można było szybko, łatwo i przyjemnie podkładać sobie zdjęcia. Chodzi mi o to żeby zrobić sobie prezentację ładnie zsynchronizowaną z muzyką, z możliwością wymiany wszystkich zdjęć na inne.

manfred1
05-12-2012, 11:11
Show Show templates i albo importujesz szablony albo zapisujesz szablon.

manfred1
27-02-2013, 09:06
Pocisnę następne zapytanie. Poszukuję stylu do PSP który składałby się z trzech okienek. Do dwóch chcę wkleić zdjęcia a w trzecim chcę wkleić krótki filmik. Czy może mi ktoś pomóc gdzie można coś takiego kupić?

Tommeck
28-03-2013, 08:57
I ja mam kilka zagadek. Może ktoś pomoże?
Zrobiłem zestaw zdjęć z uroczystości i chcę dodać do tego prezentację. Robię ją na DVD w programie ProShow Gold. I teraz tak:

1. Na kompie prezentacja chodzi dobrze (rozdzielczość niska, głos ok). Ale na odtwarzaczu DVD (testowałem na LG - nie pierwszej nowości, ale nie jakiś tam przedpotopowy ;) ) zauważam delikatne szarpanie obrazu i ewidentne rwanie dźwięku. Co powinienem zrobić, by obejść ten problem? Jakość kompilacji DVD?

2. Po kolejnych próbach stwierdziłem, że może zrobić 2 prezentacje - tj jedna DVD a druga EXE dla kompa (jest tam zakładka to umożliwiająca), ale teraz płyta działa na DVD (z problemami opisanymi wyżej) a na kompie nie śmiga (zawiesza się w po wejściu w Komputer).

3. Ponieważ wszystkich zrobionych zdjęć jest okolo 200 szt z C 6D w jpg (do prezentacji wybrałem ok 70 i skopiowałem do oddzielnego katalogu), więc chciałbym te wszystkie "dograć" do płyty, by na jednym krążku były oryginalne zdjęcia w oddzielnym katalogu i prezentacja DVD+EXE. Da się to zrobić bezpośrednio w ProShow (np dodać menu i kwadracik "Zawartość płyty" i skierowac do katalogu zdjęć, czy zrobić to jakość poprzez "dogranie" do najpierw nagranej prezentacji (nie zamknięta sesja)?

Z góry dzięki za szybką reakcję. :)

manfred1
10-04-2013, 09:23
Mam pytanie do osób nagrywających filmy a następnie umieszczające je w prezentacji PSP. Posiadam plik w najwyższej jakości. Do jakiego formatu najlepiej przeskalować aby połączyć film ze zdjęciami o otrzymać bardzo dobrą jakość i jednego i drugiego.

manfred1
01-05-2013, 14:30
Witam serdecznie posiadam 60 slajdów. Od 1 do 35 slajdu chcę zsynchronizować jedną piosenkę natomiast od 35 do 60 drugą. I teraz mam pytanie w jaki sposób zsynchronizować pierwszą piosenkę od slajdu 1-35?

manfred1
24-09-2013, 21:22
Od jakiegoś czasu mam problem z pokazem na płycie blu ray. Stworzony pokaz zapisuję do pliku dvd iso a następnie wypalam. Pokaz odtwarza się poprawnie. Tak samo robię z plikiem do iso blu ray. Niestety pokaz cały jest rozwalony zdjęcia bezwiednie poruszają się w pokazach. Gdzie może być przyczyna ?

kalaa
08-10-2013, 10:55
Cześć,

Mam taki problem: po utworzeniu prezentacji .exe w Proshow Producer na moim komputerze menu oraz zdjęcia w całej prezentacji są nieostre. Wiem, ze po odtworzeniu na innych komputerach jakość jest ok. Ostatnio zauważyłam też, że prezentacje, które dostaje (zrobione na innym komputerze) są również nieostre.
Czy to kwestia mojego komputera czy gdzieś indziej szukać źródła problemu?

Jeśli ktoś może pomóc będę wdzięczna.

antek
31-12-2013, 00:05
Witam serdecznie,

Mam problem z Proshow Producer 4.5 a mianowicie utworzyłem pokaz z kilkunastu zdjęć,efektów i przejść.Przed zamknięciem programu zapisałem pokaz w komputerze jednak przy ponownym otwarciu okazało się że,brakuje kilku zdjęć,i styli. Program nie może znaleźć plików.Proszę o pomoc.

czesla
16-01-2014, 19:00
Bardzo proszę o podpowiedż jak w programie Proshow na zdjęciu usunąć czerwone oczy. Ponieważ po wybraniu - Warstwy - Edycja - czerwone oczy - naznaczeniu myszką oka i naciśnięciu - OK - pozostaje
mi kwadracik czarny na oku.

manfred1
17-01-2014, 07:01
Usuń w innym programie i podmień zdjęcie.

bobilka
29-01-2014, 15:12
Witam chodzi mi o kupno programu Pro show Producer lub Pro show Gold,
jak załatwić krok po kroku zakup tego programu
jest w $ mam konto w PL,nie znam angielskiego i tłumacze wszystko w google.
testuję ich oby dwa mam wersje trial i nie moge pozbyc się tego paska z ich reklamą
czy mógłbys mi udzielić wskazówek? plis?

manfred1
29-01-2014, 15:22
No przecież Ci napisałem czego nie rozumiesz????

Fotofil
27-02-2014, 14:00
U mnie jest jeszcze gorsza jazda.
Mam Proshow Producer v4.52.3053
Do niedawna było wszystko OK, ale ok. miesiąc temu postanowiłem ściągnąć triala v6.
Po zainstalowaniu działał przez 2 tygodnie. Nie chciałem kupować tej wersji, więc ją odinstalowałem i zainstalowałem swoją v4.
I teraz zaczyna się jazda. Na wynikowych plikach EXE jest straszna pikseloza (niestety nie mogę zrobić screena). Wcześniej tego nie było. Do projektu dodaję duże zdjęcia, w programie ustawiam na najlepszą wielkość i jakość i dalej lipa. Wszelkie próby dostosowania rozdzielczości opisane w pierwszych postach, nie dają rezultatu.
Utworzyłem plik EXE i odpaliłem go na drugim laptopie i tam...!!!!!!
Przy pierwszym uruchomieniu pokazu było OK (krawędzie były gładkie), przy drugim była pikseloza, a przy kolejnych znów OK.
Ten sam plik przekopiowany znów do laptopa na którym był tworzony pokaz, nadal jest bardzo złej jakości.
Walczę z tym od dwóch dni. Może ze zmęczenia popełniam jakiś szkolny błąd? Jestem tak zdesperowany, że jestem w stanie dać buzi z jęzorem osobie która podpowie mi jak wyeliminować problem :)
Poniżej screen z ustawieniami przed tworzeniem pliku EXE.

https://canon-board.info/imgimported/2014/02/jYTjQto-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/jYTjQto.jpg)

--- Kolejny post ---

I jeszcze jedno. Jak zresetować program Proshow Producer?

jinks
27-02-2014, 17:57
A może odinstalować, wyczyścić rejestr regcleanerem, potem porzucone foldery odkurzaczem i zainstalować jeszcze raz?

Fotofil
27-02-2014, 21:07
Mam REVO UNINSTALER PRO, także wyrywam programy z korzeniami, czyściłem rejestr i mam też IObit PRO do czyszczenia i konserwacji systemu. Mimi to po ponownym zainstalowaniu PSP v4, zauważyłem że pewne parametry programu nie są ustawione domyślnie, tylko są zaimportowane z odinstalowanej wersji v6. Świadczy to chyba o tym że gdzieś zostały jeszcze jakieś resztki triala ale nie mam pojęcia jak się do nich dobrać. Reinstalki robił raczej nie bedę.

Bolek02
02-03-2014, 08:02
Skorzystaj z przywracania systemu - cofnij się w czasie do momentu sprzed instalacji triala i zainstaluj swoją wersję ponownie. To chyba najprostsza metoda :)

RobertON
02-03-2014, 10:27
Do usuwania pozostałości po programach to jv16 Power Tools i CCleaner.

Zrobiłbym tak, w pierwszej kolejności kopia rejestru z tej chwili - programem Erunt

Zainstalowałbym tą wersję, która krzaczyła jeszcze raz, ale z rejestracją zmian przez j.w.

Odinstalowałbym systemowo od tyłu po kolei (obie wersje), wyczyścił rejestr jv16 Power Tools-em i CCleaner-em, a następnie zaistalował - to co działało dobrze i wówczas kolejna kopia rejestru Erunt-em.

Fotofil
07-04-2014, 17:41
Dziękuję kolegom za podpowiedzi. Znów nie dostałem informacji mailem, że są nowe posty w wątku.

Już doszedłem do ładu.
Poniżej ustawienia przy których efekt jest zadowalający:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
click image upload (http://postimage.org/)

manfred1
07-04-2014, 18:28
A czemu jakość dźwięku ustawiłeś na średnią? i dlaczego 1600x1200 gdzie to będzie oglądane?

Fabik
11-07-2014, 13:41
Odgrzeję wątek pokaz na PC czyli wybieram Executable ustalam w opcjach rozdzielczość 1920x1280 pliki też są takiej wielkości. I w finale wychodzi pixeloza. Może ktoś poratuje dobrą radą?

manfred1
11-07-2014, 14:20
Przed chwilą sprawdziłem na trzech zdjęciach z ustawieniami normalnymi czyli PSP sobie dobiera jak i ze zmianą opcji tak jak Ty napisałeś. U mnie jakość na laptopie fulhade ;-) taka sama czytaj idealna. Wg mnie nie ma sensu zmiana parametrów.

Fabik
11-07-2014, 14:25
Czyli piszesz, żeby nie zmniejszać zdjęć, tak bynajmniej zrozumiałem.?

manfred1
11-07-2014, 15:05
No jeśli nie ma różnicy to po co kombinować?

Fabik
11-07-2014, 16:09
niestety nic to nie zmienia, i jestem w punkcie wyjścia pokaz 140 zdjęć z muzyką waży 90 mb.
a możesz mi przesłać print screena opcji jak masz ustawione w exe. ???
fabik75@poczta.onet.pl oczywiście jeśli to nie problem.

manfred1
11-07-2014, 17:41
Nie wiem o czym do mnie piszesz.

Fabik
11-07-2014, 18:23
https://canon-board.info//brak.gif
http://s30.postimg.org/62ikosbb5/Bez_nazwy_1.jpg]źródło ([url=http://postimage.org/)[/url] adult photo sharing (http://postimage.org/)
o tym czy tak to ma być ustawione

manfred1
12-07-2014, 10:00
Ale czemu robisz przez executable? Ja robię albo przez iso (dvd br) lub poprzez video.