PDA

Zobacz pełną wersję : GRIP i jeden akumulator-zadziała?



olek.tbg
20-02-2011, 21:41
Witam ;) Jedno pytanie dotyczące GRIP-ów do Was, forumowiczów

Czy jest możliwość używania GRIP-a tylko z jednym akumulatorem? Zamówiłem grip BG-E5 do 500d a narazie posiadam tylko jeden akumulator, i jestem ciekawy czy będe "skazany na baterie" ;)

Kolekcjoner
20-02-2011, 21:43
Tak .

N00bek
20-02-2011, 21:54
olek.tbg, nie lepiej było by Ci założyć jeden wątek i skupiać w nim wszystkie swoje pytania? Poprosiłbyś moderatorów o nie usuwanie i wtedy by było luźniej po prostu ;)

olek.tbg
21-02-2011, 00:12
Hmm ja jestem za :) Z okazji chwili wolnego czasu staram się " chłonąć wiedze":-D
W takim razie prosiłbym moderatorów o nie usuwanie np. tego wątku ;) Pytanie tylko : jak go zatytułowac?

N00bek
21-02-2011, 02:23
Nie ma za czy przeciw. Postaraj się to uściślić we wiadomości do jednego z moderatorów. Bo tutaj nie każdy zagląda.
Miałeś większy wątek tam kontynuuj swoje problemy. Zamiast co chwila tworzyć nowe. Z resztą odnośnie teraźniejszego tematu kilka postów już było...

Bangi
21-02-2011, 08:42
ja używam z jednym i wszytko śmiga jak należy :) i nawet się nad tym nie zastanawiałem po kupieniu gripa tylko włożyłem aku i już..., zresztą niby dlaczego miałoby nie działać...

Bolek02
21-02-2011, 09:34
Działa bez problemu, tylko koledzy nie dopowiedzieli, że powinien być umiejscowiony z prawej strony i aparat będzie pokazywał połowę naładowania baterii :)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Jak otworzysz klapkę od gripa, to tam jest rozrysowane jak powinny być rozmiesczone aku.

Bart3k
21-02-2011, 10:08
Działa bez problemu, tylko koledzy nie dopowiedzieli, że powinien być umiejscowiony z prawej strony i aparat będzie pokazywał połowę naładowania baterii :)


połowe naładowania baterii?? czemu właściwie?

Bangi
21-02-2011, 10:41
połowe naładowania baterii?? czemu właściwie?

no właśnie:?:, ja mam z lewej storny, patrząc od tyłu aparatu (bliżej wyjścia) i pokazuje stan naładowania normalnie...

Bart3k
21-02-2011, 10:44
no właśnie:?:, ja mam z lewej storny, patrząc od tyłu aparatu (bliżej wyjścia) i pokazuje stan naładowania normalnie...

ja tak głupio pytam bo właśnie z takiego powodu oddałem do sklepu zamiennik. Czy to z prawej czy z lewej pokazywał mi połowę więc stwierdziłem że jest uszkodzony. Teraz czekam na oryginał bo udało mi się nabyć na allegro i z ciekawości sprawdzę jak to wyglądać będzie teraz

J.J.
21-02-2011, 11:10
Gripa mam oryginalnego, i czy akumulator jest z lewej, czy z prawej strony, pokazuje stan naładowania pełny.

Bolek02
21-02-2011, 13:01
połowe naładowania baterii?? czemu właściwie?

Moja uwaga dot. oryginalnego gripa ( w tym przyp. BG-E2N ).
Pokazuje połowę naładowania aku, bo full pokazuje przy dwóch w pełni naładowanych aku :) Umiejscowienie, patrząc od tyłu aparatu dla jednego aku z prawej strony wg. schematy producenta.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Gripa mam oryginalnego, i czy akumulator jest z lewej, czy z prawej strony, pokazuje stan naładowania pełny.

Przed chwilą sprawdziłem na dwóch firmowych gripach Canona i zawsze przy 1 aku pokazuje połowę naładowania :(
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Tutaj macie schemat na trzecim foto.
http://archiwumallegro.pl/battery_pack_grip_bge2_canon_d20_d30_d40_d50_wawa-1211979461.html

preinwher
21-02-2011, 13:25
Z ciekawości sprawdziłem :) Dwa w pełni naładowane aku, jeden oryginał drugi to zamiennik.
Oryginał czy to z prawej czy to z lewej pokazuje w pełni naładowany, natomiast zamiennik wykazuje niepełne naładowanie. Koledzy zdjęcia robić a nie przekładać aku w te i we w te :)

betinus
21-02-2011, 13:29
Hmm.... w moim Bg-E6 nie zaobserwowałem podobnych objawów. Niezależnie od tego czy włożony jest jeden aku z lewej, czy prawej na górnym wyświetlaczu (bo chyba o ten wskaźnik chodzi) pokazuje pełną baterię. Może w starszych konstrukcjach coś nie tak jest przekazywane do body?

Bangi
21-02-2011, 13:49
Moja uwaga dot. oryginalnego gripa ( w tym przyp. BG-E2N ).
Pokazuje połowę naładowania aku, bo full pokazuje przy dwóch w pełni naładowanych aku :) Umiejscowienie, patrząc od tyłu aparatu dla jednego aku z prawej strony wg. schematy producenta.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!


Przed chwilą sprawdziłem na dwóch firmowych gripach Canona i zawsze przy 1 aku pokazuje połowę naładowania :(
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Tutaj macie schemat na trzecim foto.
http://archiwumallegro.pl/battery_pack_grip_bge2_canon_d20_d30_d40_d50_wawa-1211979461.html

ja ma inny grip, do innego EOS-A, :)

axk
21-02-2011, 20:39
Moja uwaga dot. oryginalnego gripa ( w tym przyp. BG-E2N ).
Pokazuje połowę naładowania aku, bo full pokazuje przy dwóch w pełni naładowanych aku

Jeżeli akumulator jest w pełni naładowany to korpus wskaże jego "pełne naładowanie" bez względu na to do którego slotu go włożysz (mowa o gripie BG-E2N).

Kolekcjoner
21-02-2011, 20:45
..tylko koledzy nie dopowiedzieli, że powinien być umiejscowiony z prawej strony i aparat będzie pokazywał połowę naładowania baterii :)

Nie ma czegoś takiego - nawet z jedną podróbką pokazuje, że jest w pełni naładowana.

Ciboq
21-02-2011, 23:01
czy wszyscy mowia o sytuacji z jednym akumulatorkiem ?? bo chyba nie

axk
22-02-2011, 09:14
czy wszyscy mowia o sytuacji z jednym akumulatorkiem ??

Jak najbardziej.

Bangi
22-02-2011, 09:25
ja "mówię" o sytuacji takiej, zestaw co w podpisie i jeden akumulatorek i to nie ważne czy oryginał, czy też zamiennik phottix-a, zawze pokazuje mi normlanie, tzn. najpier pełny, itd...

Bolek02
22-02-2011, 10:30
Sugerujecie Koledzy, że schemat na wewnętrznej stronie klapki oryginalnego gripa to fanaberia producenta :) Dziwne tylko, że zarówno u mnie grip w 50D jak i u znajomego w 500D zachowują się tak samo, choć to różne modele gripa ( oczywiście oryginalne aku.).

olek.tbg
23-02-2011, 16:40
Dziś doszedł do mnie BG-E5
Z jednym akumulatorem pokazuje pełną baterię i działa bez problemu;)

grzechol54
23-02-2011, 19:56
Jak sam zobaczyles i sprawdziles to wiesz ,ale naprawde czy jeden aku czy dwa to nie ma znaczenia bo grip dziala i pokazuje pelne naladowanie.tylko pstrykac zdjecia,powodzenia

jacek_73
23-02-2011, 21:19
Jak sam zobaczyles i sprawdziles to wiesz ,ale naprawde czy jeden aku czy dwa to nie ma znaczenia bo grip dziala i pokazuje pelne naladowanie.tylko pstrykac zdjecia,powodzenia

Pokazuje pełne naładowanie, ale prądu jest o połowę mniej, a co za tym idzie na krócej wystarczy...na dwa razy krócej :(

Pozdro :)

mkepa
23-02-2011, 23:23
Pokazuje pełne naładowanie, ale prądu jest o połowę mniej, a co za tym idzie na krócej wystarczy...na dwa razy krócej :(

Pozdro :)

Świetna teoria! To co pożera drugą połowę prądu ? Grip do swojego działania ?? :-D

preinwher
23-02-2011, 23:25
Świetna teoria! To co pożera drugą połowę prądu ? Grip do swojego działania ?? :-D

Zapewne chodziło o jedno aku :cool:

Bart3k
24-02-2011, 17:56
dzisiaj odebrałem swojego gripa i moje obserwacje.... na oryginalnym aku nie ma znaczenia miejsce zawsze pokazuje prawidłowy stan naładowania. Przy zamiennikach już nie ma rewelacji - obojętne gdzie wsadze zamiennik miga naładowanie mimo ze w aparacie są 2 kreski. Podsumowując - prze gripa zamienniki chodzą kiepsko natomiast oryginał działa jak powinien. Zamienniki sprawdzałem z 2 firm i był ten sam efekt. Grip oryginał podpięty do 40D

Bolek02
25-02-2011, 10:17
Ja swego czasu testowałem w gripie zamienniki Phottix-a i zachowywały sie identycznie z oryginalnym aku. nie zauważyłem zadnej różnicy w działaniu a cena ok. 50zł :)

Bart3k
25-02-2011, 12:38
Ja swego czasu testowałem w gripie zamienniki Phottix-a i zachowywały sie identycznie z oryginalnym aku. nie zauważyłem zadnej różnicy w działaniu a cena ok. 50zł :)

ja mam phottixa i jakiegoś NN który był w gratisie do poprzedniego gripa którego reklamowałem. Obydwa niestety w gripie zachowują się dziwnie.

tak w temacie zasilania - ktoś kupował może te oryginały? http://allegro.pl/canon-bp-511a-nowy-oryginalny-20d-30d-40d-50d-g6-i1471374135.html zastanawia mnie jak bardzo są oryginalne w tej cenie

Bolek02
25-02-2011, 16:41
Jeśli foto przedstawia to co sprzedają, to wygląda na oryginał. Czyste, wyraźne, żywe nadruki na opakowaniu i hologram na to wskazują.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Cena rzeczywiście dobra i sprzedający nie ma żadnego negatywnego komentarza.

axk
25-02-2011, 19:11
...tak w temacie zasilania - ktoś kupował może te oryginały? http://allegro.pl/canon-bp-511a-nowy-oryginalny-20d-30d-40d-50d-g6-i1471374135.html zastanawia mnie jak bardzo są oryginalne w tej cenie

Trochę podejrzanie niska cena jak na oryginalne ogniwa. Według mnie są to albo dobre podróbki albo jakieś oryginalne "leżaki magazynowe" niewiadomego pochodzenia.

Bolek02
26-02-2011, 13:58
Trochę podejrzanie niska cena jak na oryginalne ogniwa. Według mnie są to albo dobre podróbki albo jakieś oryginalne "leżaki magazynowe" niewiadomego pochodzenia.

Zauważ ze na aukcji jest sprzedawana tylko 1szt. i jak jest niższa cena od innych źródeł, to nie musi być od razu trefny towar. Nie popadajmy w paranoję :)

axk
26-02-2011, 19:13
Zauważ ze na aukcji jest sprzedawana tylko 1szt. i jak jest niższa cena od innych źródeł, to nie musi być od razu trefny towar. Nie popadajmy w paranoję :)

Nikt tutaj nie popada w paranoję. Temat "oryginalnych" akumulatorów BP-511
z Allegro był już wcześniej poruszany i w kilku przypadkach okazało się że są to bardzo dobre (pod względem wyglądu i opakowania) podróbki.

jacek_73
26-02-2011, 20:12
Tak, temat podróbek był obecny na forum : http://www.canon-board.info/showthread.php?p=827307 od posta #2674 w dół, a także w innych miejscach do których nie mogę się dokopać w chwili obecnej. Gdyby aku okazało się podróbką najlepszym rozwiązaniem jest postraszenie sprzedawcy naszym zamiarem poinformowania Canon Polska o jego niecnym postępowaniu :-D

Mondragor
26-02-2011, 20:27
Wracając do tematu. W moim przypadku z 1000D w gripie trzymałem zawsze jedną baterię. Chciałem przedewszystkim poprawić uchwyt, a bateria i tak na tyle wytrzymywała że wolałem mniejszą wagę zestawą z jedną baterią. Inna sprawa że zastępcza zawsze czekała plecaku....

Bolek02
26-02-2011, 20:53
Wracając do tematu. W moim przypadku z 1000D w gripie trzymałem zawsze jedną baterię. Chciałem przedewszystkim poprawić uchwyt, a bateria i tak na tyle wytrzymywała że wolałem mniejszą wagę zestawą z jedną baterią. Inna sprawa że zastępcza zawsze czekała plecaku....

To już wiemy, że działa. Nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Napisz czy grip oryginalny i co pokazuje jeśli chodzi o baterię.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Nikt tutaj nie popada w paranoję. Temat "oryginalnych" akumulatorów BP-511
z Allegro był już wcześniej poruszany i w kilku przypadkach okazało się że są to bardzo dobre (pod względem wyglądu i opakowania) podróbki.

Nie no OK, tylko kto by się narażał na nieprzyjemności z powodu 1 szt.
Jakoś trudno mi to sobie wyobrazić :(

axk
26-02-2011, 22:22
Nie no OK, tylko kto by się narażał na nieprzyjemności z powodu 1 szt. Jakoś trudno mi to sobie wyobrazić :(

Są sprzedawcy którzy wyznają zasadę "a nuż się uda..." i liczą na to że "szczęśliwy" nabywca nie będzie dokładniej sprawdzał zakupionego towaru.