PDA

Zobacz pełną wersję : "No cf card"



Jan82tar
20-02-2011, 16:28
Witam. Zarejestrowałem się, ponieważ chciałem zapytać o poradę przy pewnym problemie. Mam 30D. Wypadł mi z ręki z ok. 30-40 cm na obiektyw. Aparat działa, po za faktem, że ciągle pokazuje się od tego momentu komunikat " no cf card ". Przekładałem różne karty i baterie ale nic się nie zmienia. Czy wie ktoś co z takim fantem należy zrobić ?

MaciekH
20-02-2011, 17:15
Czy wie ktoś co z takim fantem należy zrobić?

Czekaj czekaj... niech pomyślę... co się robi jak się zepsuje coś czego się nie umie samodzielnie naprawić? Hmm, może serwis? Ale to tylko moje przypuszczenia...
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Zapewne uszkodziła się tasiemka która trzyma złącze kart CF albo samo złącze, sprawdź czy piny nie są pozaginane. Ale i tak polecam udać się do serwisu...

arturs
20-02-2011, 17:22
zobacz czy w gnieździe karty nie pokrzywiły się piny..
ale skoro zmieniasz karty to obawiam się że tylko serwis pomoże

Jan82tar
20-02-2011, 17:23
O serwisie to się domyślam, ale sądziłem że być może ktoś się zetknął z czymś takim i było na to jakieś inne lekarstwo. Piny sprawdzałem i żaden nie wygląda na pozaginany.
Czy ktoś ma może doświadczenie ile naprawa/wymiana takiego slotu czy taśmy (zakładając, że o to chodzi właśnie) może kosztować?

Szczur88
20-02-2011, 17:28
Żytnia wymieni i tak całą część (slot razem z fleksem), wyjdzie jakieś 400zł pewnie.

Jan82tar
20-02-2011, 18:30
Problem chyba jest już rozwiązany. Wkładając któryś raz kartę postanowiłem nią bardzo delikatnie potrząsnąć w różne strony, mając nadzieję, że któryś z pinów rzeczywiście jest wygięty, a karta się po prostu dopasuje. Chyba tak było, gdyż po następnym uruchomieniu wszystko wróciło do normy.

mientowy
24-02-2011, 00:38
Problem chyba jest już rozwiązany. Wkładając któryś raz kartę postanowiłem nią bardzo delikatnie potrząsnąć w różne strony, mając nadzieję, że któryś z pinów rzeczywiście jest wygięty, a karta się po prostu dopasuje. Chyba tak było, gdyż po następnym uruchomieniu wszystko wróciło do normy.

Możesz jeszcze zerknąć do srodka i sprawdzic aby wygiety pin nie zostal ci kiedys w akrcie.

Bogdan56_Ch
24-02-2011, 08:02
To raczej nie piny tylko kontakt tasiemki z kartą. Poruszanie spowodowło że tasiemka styka ale na słowo honoru. Wg mnie, może być tak że mogą występować powtórki w najmniej oczekiwanym czasie.