PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana pękniętych części obiektywu



radol
17-02-2011, 23:52
Mój Canon 50mm f/1.4 USM uległ uszkodzeniu obudowy - przez zgniecenie obiektywu pękła przednia część obudowy razem z pokrętłem ustawienia ostrości (czyli ta z mocowaniem osłony przeciwsłonecznej, okienkiem i pokrętło ust. ostrości). Poza tym wydaje się być zupełnie sprawny - ostrzy, działa przełączanie na mf itp.

Krótko mówiąc, trzeba wymienić kilka części obudowy. Jak myślicie, jest szansa, że w nieautoryzowanym serwisie będą w stanie to zrobić? Mieszkam w Poznaniu, i wysyłka na Żytnią jest dla mnie kiepską opcją, a cena też pewnie byłaby mało korzystna.

Swoją drogą, jesteście w stanie polecić któryś serwis foto w Poznaniu?

vinietu
18-02-2011, 00:30
No niestety z tym szkłem trzeba jak z jajkiem, ceny z Żytniej nie będą pocieszające.
Jeśli potrzeba będzie wymienić cały zespół AF to ok.500pln, jesli naprawią to trochę mniej, plus koszty tych popękanych pierścieni , przygotowałbym się na powrót do manuala, bo opłacalność będzie pod znakiem zapytania. :???:

Szczur88
18-02-2011, 01:58
Poszukaj nieautoryzowanego, który akurat ma taką część (często mają, bo w tych szkłach zwykle odkształca się wewnętrzny tubus).

radol
19-02-2011, 21:33
autofocus działa, przynajmniej teoretycznie - bez obudowy mechanizm jest nieco rozklekotany (ale działa jak należy) i nie mam pewności czy po wymianie pękniętych części np. nie będzie się blokował.
W każdym razie, będę bardzo wdzięczny za namiary na jakiś lokalny serwis (poznań), a w międzyczasie poszperam za nim na forum.

sweetek
20-02-2011, 00:12
napisz do mnie na pw. bo chyba znam gościa co ma taki rozebrany na części, a po za tym on ma serwis obiektywów..
miejsce Lublin
pozdr.

mxw
20-02-2011, 00:58
W każdym razie, będę bardzo wdzięczny za namiary na jakiś lokalny serwis (poznań)
spróbuj tutaj: http://www.zumi.pl/1322317,Fotooptyka-Naprawa._Szczepan_Kostrzewski,Poznan,firma.html