PDA

Zobacz pełną wersję : PS CS2 a jpeg?



Costus
15-12-2005, 23:26
Często zdarza mi się że PS CS2 nie chce otwierać plików *jpg. Zdarza mi się to w różnych momentach - na ogół po jakimś czasie pracy z innymi aplikacjami.Najczęściej jest tak że po uruchomieniu komputera nie ma żadnych problemów z PS CS2 pojawiają się one dopiero po jakimś czasie - np. troche pracy z programami typu Excel, Word, Powerpoint itd, troche pracy w Outlooku, internecie. Żeby było weselej to rawy otwiera bez problemów. Problemy są natomiast z otwarciem plików typu *.jpg. Dopiero po restarcie komputera problem znika i mogę otworzyć zdjęcie. Pracuję z WinXP z dodatkiem service pack2.
Co może być tego powodem - jest to trochę denerwujace? Czy ktoś spotkał sie z tym problemem? Nie wiem czy jest to kwestia PS-a czy WinXp? Napisałem nawet do pomocy adobe kilka tygodni temu i ... cisza :-(

tpop
15-12-2005, 23:40
no ale co to znaczy nie chce otwierać?

Costus
16-12-2005, 08:41
no ale co to znaczy nie chce otwierać?

Po kliknięciu na dowolny jpeg nic się po prostu nie dzieje - żadna klepsydra się nie kreci, kompletnie nic, zero akcji, tak jakby nie rozpoznawał tego pliku. Po restarcie już nie ma problemów.

Adam_Max
16-12-2005, 08:43
Ja radzę o ile to możliwe przeinstalować cały system, bo pewnie w nim tkwi przyczyna a nie w PSie.

Pszczola
16-12-2005, 09:37
Prawoklik z przytrzymaniem na pliku jpg -> Otworz za pomoca -> Wybierz program... -> Photoshop

Costus
16-12-2005, 10:49
Prawoklik z przytrzymaniem na pliku jpg -> Otworz za pomoca -> Wybierz program... -> Photoshop

To już ćwiczyłem - to była pierwsza rzecz jaka mi przyszła do głowy.Informatycznie jestem dosyc mocny - nawet kiedyś jakieś tam pisałem programy uzytkowe - nie chwaląc się :grin: Ale z tym cholerstwem (czytaj PS CS2 nie mogę sobie poradzic). NIe wiem czy w jakiś bebechach Wingrozy nie trzeba pogrzebać (może regedit?)

DarekG
16-12-2005, 11:04
W sumie czasem podobny problem zdarzał mi się z innymi typami plików i aplikacjami (np. html i któraś wersja firefoxa). Czasem okazało się, że zostawał proces aplikacji w tle mimo jej zamknięcia i prawdopodobnie podczas kliknięciu na pliku początkowo dla niego startuje nowa instancja aplikacji, która odszukuje, czy nie jest już w systemie uruchomiona i jeśli tak, to przekazuje jej informację, aby otworzyła ten plik. Ale ta odszukana instancja, to jakiś proces przywieszony przy zamykaniu i nic nie robił, a więc wychodziło na to, że plik się nie otwierał.
Pomagało często zerknięcie na listę procesów i ręczne ubicie procesu.

Spróbuj zerknąć, czy nie zostaje Ci na liście proces CS2 mimo zamknięcia.
A czy jak uruchomisz CS2 i potem spróbujesz kliknąć np. z eksploratora na jpg-a, to otwiera go bez problemu w tym uruchomionym CS2 ?

Pozdrawiam

tpop
16-12-2005, 11:31
a zainstaluj fotoszopa jeszcze raz. Moze mu przejdzie.

Costus
16-12-2005, 11:34
Spróbuj zerknąć, czy nie zostaje Ci na liście proces CS2 mimo zamknięcia.A czy jak uruchomisz CS2 i potem spróbujesz kliknąć np. z eksploratora na jpg-a, to otwiera go bez problemu w tym uruchomionym CS2 ?

Pozdrawiam

Dzisiaj cos PS CS2 jest wyjątkowo grzeczny ;-) Próbowałem go kilka razy odpalac i chodzi bez problemów. Inna sprawa że dzisiaj pociągnąłem jakies uaktualniena do programu - może coś Adobe załatało? Spróbuję jeszcze w trakcie dnia. Dziękuje za podpowiedź-może to byc dobry trop.

Pszczola
16-12-2005, 14:38
To już ćwiczyłem - to była pierwsza rzecz jaka mi przyszła do głowy.Informatycznie jestem dosyc mocny - nawet kiedyś jakieś tam pisałem programy uzytkowe - nie chwaląc się :grin: Ale z tym cholerstwem (czytaj PS CS2 nie mogę sobie poradzic). NIe wiem czy w jakiś bebechach Wingrozy nie trzeba pogrzebać (może regedit?)

+ zaznaczyc opcje "zawsze uzywajwybranego programu do otwierania tego typu plikow'

tpop
16-12-2005, 14:41
+ zaznaczyc opcje "zawsze uzywajwybranego programu do otwierania tego typu plikow'NIEEEE! Absolutnie! Jak to zaznaczy to za kazdym dwuklikiem na jpg bedzie mu sie otwieral PS.

Pszczola
16-12-2005, 14:43
Takie wlasnie intencje miala ta porada

tpop
16-12-2005, 14:48
Takie wlasnie intencje miala ta poradaja tam wole jak mi dwuklik otwiera jakas szybka przegladarke np Irfana. No ale to w sumie indywidualna sprawa.

Costus
16-12-2005, 15:57
+ zaznaczyc opcje "zawsze uzywajwybranego programu do otwierania tego typu plikow'

To już niestety też na samym poczatku ćwiczyłem i nic nie pomogło :sad: PS czasami prostu ma jakiś kaprys i nie otwiera plików jpeg

Vitez
20-12-2005, 09:20
U mnie od samego poczatku posiadania CS2 zero problemow z otwieraniem jakichkolwiek plikow graficznych obslugiwanych przez CS2.

No ale ja mam oryginal :rolleyes:

Costus
20-12-2005, 15:56
No ale ja mam oryginal :rolleyes:

Ja też mam oryginał i to słono za niego zapłaciłem :sad: Na bieżąco ściągam uaktualnienia i ... dalej czasami zdarza się że nie chce gnojek otworzyć plików typu jpeg. Rawy otwiera bez problemów

Vitez
20-12-2005, 21:42
To cos masz w systemie/rejestrze pokopane.

Costus
20-12-2005, 21:52
To cos masz w systemie/rejestrze pokopane.
Tak podejrzewam - a nawet mam pewność. Trochę tam grzebałem "przy okazji" robienia innych rzeczy :roll: Musze chyba zaczekac jak mi padnie w końcu wingroza ;-) Chociaż chodzi mi przedziwnie stabilnie od czasu zainstalowania prawie rok temu SP2

Vitez
22-12-2005, 10:47
Chociaż chodzi mi przedziwnie stabilnie od czasu zainstalowania prawie rok temu SP2

Firewall w SP2 "daje rade" . Pewnie wczesniej nie miales firewalla a przy odrobinie szczescia niezabezpieczony system potrafi w 15 minut sie wysypac od roznych smieci wlazacych do niego.

Sprobuj RegscrubXP i WinASO Registry Optimizer - moze naprawia to co namieszales.