PDA

Zobacz pełną wersję : World Press Photo



januszP.
11-02-2011, 13:47
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/5,80292,9085713,World_Press_Photo__jury_wybralo_zd jecia_roku_2010.html

Mad_Mac
11-02-2011, 14:09
Szok!!
Nie mowie juz o zdjeciu ale o fakcie dlaczego tak wyglada!
Na poczatku krzyknowlem zwierzeta ale zwierzeta by tego nie zrobily!
Bestialski narod!

Pikczer
11-02-2011, 14:44
A mnie wkurza, dlaczego najczesciej nagrody dostaja wlasnie takie zdjecia.
Czy najwieksze szanse zawsze beda mialy "dobrze" sfotografowane gwalty, trupy i mordy?
Dziwne to i smutne...

oxydum
11-02-2011, 14:47
Dwóch polskich fotografów zdobyło nagrody w najnowszej edycji konkursu World Press Photo. Drugie miejsce w kategorii "Sport" przypadło wielokrotnemu laureatowi konkursu, Tomaszowi Gudzowatemu. Z kolei trzecią nagrodę w kategorii "Ludzie w Wydarzeniach" zdobył fotoreporter Newsweeka Polska i Napo Images, Filip Ćwik.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80276,9090738,World_Press_Photo_2010__nagrody_dl a_dwoch_Polakow.html

y3k
11-02-2011, 14:52
...
Bestialski narod!
Nie naród tylko ludzie, w Polsce psa za samochodem ciągał naród czy konkretnych 3 ludzi, noworodki do beczek pakował naród czy "kochająca" mama?
Zdjęcia mocne, niektóre aż za mocne dla mnie, mam wrażenie, że z roku na rok na okładki gazet trafiają coraz bardziej straszne/okrutne zdjęcia, gdzie jest granica?

januszP.
11-02-2011, 15:45
A mnie wkurza, dlaczego najczesciej nagrody dostaja wlasnie takie zdjecia.
Czy najwieksze szanse zawsze beda mialy "dobrze" sfotografowane gwalty, trupy i mordy?
Dziwne to i smutne...

Ostatnimi laty, jak moja pamięć sięga to zawsze zwyciężały zdjęcia pokazujące okrucieństwo. Dobre rzeczy, uczynki, piękne gesty nie sprzedają się medialnie. KTO TO KUPI!?

allxages
11-02-2011, 16:31
Słabą macie pamięc, bo rok temu pierwsze miejsce była fota z dachu..

vinietu
11-02-2011, 16:47
Raczej nie dziwi to co można obejrzeć , jaki świat takie niusy, to tematy z pierwszych stron magazynów.
Zresztą są inne kategorie, w tym roku jak i poprzednim chętnie się zapoznałem z dokonaniami w sportowym dziale.
Oczywiście Gudzowaty, brawo!, świetny materiał, bardzo, bardzo dla mnie.
Ale równiez pozostali, i tu odwiedzam pf na ogół wszystkich laureatów.
Adam Pretty -to nazwisko zapamiętam, zdjęcia absolutny top, tak po przeglądnięciu dziś,...będę wracał.
Polecam innym jeśli ta kategoria interesuje.
http://www.adampretty.com/

No i nie wiem dlaczego strony gazetowe są zapodane,...żeby tak na szybko spojrzeć?
Warto jak wspomniałem zabrnąć trochę dalej do pf autorów, i pozostałych działów.
http://www.worldpressphoto.org/index.php?option=com_photogallery&task=blogsection&id=21&Itemid=293&bandwidth=high

airhead
12-02-2011, 01:38
coś w tym jest, wyjątkowo drastyczne zdjęcia w tym roku w kategoriach newsowych
bardziej mnie ciekawi, czy doceniacie reportaż Ćwika?

MoonWind
12-02-2011, 02:03
Mnie się podoba sportowa historyjka Tomasza Gudzowatego. Reportaż "People in the News" Ćwika kompletnie do mnie nie trafia. O ile są "People" to nie dostrzegam "in the News"

Teo
12-02-2011, 14:10
Zdjęcie Afganki bez nosa stylistycznie trochę nawiązuje do zdjęcia afgańskiej dziewczyny zrobionego przez Steve'a McCurry'ego - nie wiem czy zwróciliście na to uwagę? To też może być swego rodzaju dopowiedzenie. Cóż, zdjęcia prasowe należy rozpatrywać raczej w kontekście w jakim zostały zrobione, a sytuacja w Afganistanie jest jedną z wazniejszych spraw dziejących się na świecie obecnie. A z tego zdjęcia, zwłaszcza w zestawieniu ze zdjęciem Steve'a, widać, że jest gorzej i świat Zachodu nie potrafi się z tym uporać mimo przewagi technologicznej i ekonomicznej.

model
14-02-2011, 14:39
Mnie najbardziej zastanawia dlaczego w kategorii contemporary issues zdjęcia z google street view otrzymały honorable mention.

Ten konkurs z roku na rok mnie zadziwia. Może się nie znam, ale parę lat temu zdjęcia, które były nagradzane jakoś bardziej mi się podobały. Cieszę się, że przynajmniej Gudzowaty trzyma poziom i swój styl.

Kolekcjoner
14-02-2011, 16:12
Cóż, zdjęcia prasowe należy rozpatrywać raczej w kontekście w jakim zostały zrobione, a sytuacja w Afganistanie jest jedną z wazniejszych spraw dziejących się na świecie obecnie.
Też tak mi się zdaje. Zdjęcia jak setki innych natomiast przesłanie, a przede wszystkim przebicie się do szerokiej opinii z tym co się dzieje na świecie bezcenne.

jahjah1986
15-02-2011, 11:27
Zdjęcia Gudzowatego to bajka, natomiast wogóle nie rozumiem 3 miejsca Ćwika....