PDA

Zobacz pełną wersję : Filmowanie i przegrzewanie się Canona 60d



zxp123
11-02-2011, 09:59
Witam, mam pytanie. Obecnie posiadam 1000d, ale zastanawiam się nad zmiana aparatu. Na myśl przyszło mi, aby kupić 60d, co więcej nie musiałbym już kupować kamery. Jednak przegladajac opinie w sieci znalazłem informacje, że w czasie kręcenia filmów 60d się przegrzewa i wyłącza po jakimś czasie. Czy to prawda? Mam jeszcze pytanie, czy ten aparat może zastąpić amatorską kamerę, czy lepiej kupić osobno kamerę a kręcenie lutrzanką zostawić profesjonalistom? Z góry dzieki za pomoc

Przemek_PC
11-02-2011, 10:05
Jeżeli brak autofokusa ci nie przeszkadza a w słoneczny dzień godzisz się na filmowanie "w ciemno" bo na wyświetlaczu niewiele zobaczysz a w wizjerze ciemność to może i 60D kamerę zastąpi.

krisnrj
11-02-2011, 10:16
Kup sobie używkę 40D a do tego za tysiaka jakąś kamerkę hd wyjdziesz jeszcze na tym około 8 stówek do przodu...

Kolekcjoner
11-02-2011, 10:39
Przeniosłem do właściwego działu.

Przemek_PC
11-02-2011, 10:56
Problem w tym, że ta kamerka HD "za tysiaka" to HD tylko z nazwy będzie mieć. Optycznie 60D byłby dużo lepszy nawet z kitem. W miarę sensowna kamera HD to wydatek w okolicach 3000zł. Zależy jeszcze go od kamery się oczekuje.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Zależy jeszcze czego od kamery się oczekuje.

zxp123
11-02-2011, 11:17
Ogólnie to boje się kupować używanych aparatów. Szczególnie, że te 40d maja już zaawansowane przebiegi jeżeli chodzi o migawkę. Od kamerki oczekuje przede wszystkim tego, że co jakiś czas użyje jej do kręcenia filmów z wakacji, czy też bede mógł coś pokręcić na zbliżającym się moim weselu. Bardziej interesuje się fotografią i myślałem ze kupujac 60d upiekę dwie pieczenie na jednym ogniu, ale jak się okazuje nie będzie to za łatwe. Podobnie z zakupem samej kamery, bo ceny zaczynaja sie od 1000zł, ale co człowiek to inna opinia, jeden mówi, że to starczy, inny że nie, a nie chce wydać 1000zł, żeby po podłączeniu kamery do TV zobaczyć jakąś "kupę" A powiedzcie mi czy to prawda z tym przegrzewaniem ?

kainart
11-02-2011, 11:36
Prawda, ale to zależy od warunków i jak długo używasz LV i jest niezwykle rzadkie (przynajmniej tak jest w 5D II). Co niestety nie zmienia faktu, że dla Twoich potrzeb lustro jako kamera zupełnie się nie sprawdzi. No chyba, że brak autofocusa i stabilizacji Ci nie przeszkadza i bierzesz pod uwagę wydanie krotności ceny body na akcesoria do filmowania

Przemek_PC
11-02-2011, 11:47
Poszukaj używanych kamer HD, przykładowo Sony HDR-HC3 (5 lub 7), Canon HV20 (lub 30) albo ich odpowiedników na karty pamięci (te co podałem to HDV nagrywające na kasetach miniDV). Znam osoby które śluby kręcą takimi kamerami a do kupienia są w zakresie 1500-2000 a nawet niżej.

Kolekcjoner
11-02-2011, 12:24
Tylko że niestety bardzo łatwo jest kupić wtedy grata.
Dobra o kamerach tu nie rozmawiamy ;):).

Moim zdaniem to jeśli potrzebujesz lepszego aparatu to tak czy tak teraz praktycznie każdy ma filmy. Jak kupisz to się przekonasz czy to ma sens dla Ciebie czy nie. I wtedy najłatwiej podjąć decyzję czy kamera dodatkowo jest potrzebna.

zxp123
11-02-2011, 12:42
Święta racja. A więc zadecydowałem, że jednak poszukam kamery,a aparat sprawdze w przyszłości. Dziekuje za podpowiedzi.

ewg
11-02-2011, 13:58
Aparat jest sprzetowo i programowo zabezpieczony przed przegrzaniem. Jak będzie mu za gorąco to się po prostu wyłączy (uprzedzając o tym wcześniej).

Zdaje się że 1000d też ma LiveView? - Jeli tak, to co do zasady i warunków działania samej matrycy nie ma wielkich różnic w porównianiu aparatami HD. To raczej procesor ma w nich przechlapane i się bardziej (niż np. w 1000d) grzeje... - Dobrze kombinuję? Niech mnie ktoś poprawi jeśli ma pewność, że tak nie jest! ;-)

KUBAwo
11-02-2011, 14:35
Mi tam 60d ani razu jeszcze się nie wyłączył podczas nagrywania, zawsze wcześniej kończy się karta 16gb, zmieniam na 4gb i dalej ładnie śmiga aż do zapełnienia karty :)
A co do konfrontacji kamera vs dslr to wiadomo pod względem wygody pracy wygrywa kamera, pod względem samej jakości różnie natomiast co u mnie było czynnikiem decydującym to to, że dobrą kamerę już miałem jednocześnie z aparatem i rezultat był taki, że pare razy jej użyłem i leżała w szufladzie nie używana bo nie chciało mi się jej targać ze sobą nigdzie a dodatkowo moje filmiki to zazwyczaj nie są dwu godzinne relacje tylko kilku może czasami kilkunasto minutowe klipiki i przeważnie do tych celów wystarcza mi tryb filmowania w lustrze.

davero
11-02-2011, 19:24
Jak nie chcesz bawic sie w film czyt. robic ujecia. odpusc lustrzanke. Jak nie chcesz taszczyc kamery qp lumixa tz7 8 czy 10 fajnie nagrywa, galaxy s tez ladnie nagrywa ale nie ma zuma i trzesie sie jak nie trzymasz stabilnie podobnie jak lustro. Zadaj sobie podstawowe pytanie ile i jak czesto bedziesz uzywal kamere. Bo mi osobiscie wystarcza galaxy s, a do filmu uzywam lustra. Czasy kiedy nosilo sie kamere na ramieniu i wiekszosc przechodniow podziwiala cie :) juz dawno minely, wiec stawiaj na wygode :)

ibka
18-02-2011, 20:25
Kup 5D mark II. Mnie się jeszcze ani razu nie wyłączył - nawet podczas długiego nagrywania w sporym upale (Maroko w maju)