PDA

Zobacz pełną wersję : [Poznań] plener studyjny



Strony : [1] 2

mxw
15-12-2005, 03:50
witam(y),
i zapraszam(y) do zgrywania szczegółów planowanego spotkania warsztatowego w wybranym studio w poznaniu 8-)

na razie idea ma postać płynno-embrionalną, :shock:
musimy opowiedzieć się za terminem (przed świętami już nie damy raczej rady, czyli styczeń),
miejscem (które studio?)
i formą....

ogólnie wiadomo, że studio kosztuje, więc spot będzie musiał mieć charakter składkowy.

studio załatwia kol. mars - na razie wchodzi w grę studio formaty, około 220 zł za dzień z całym osprzętem - czyli jak się zbierze 5 osób (więcej chyba się nie zmieści) to może wyjść po około 50,- na twarz.

pytanie, co z modelką/kami? może kol. adamek znów kogoś załatwi i uda się na piękne oczy, czyli za zdjęcia? ;)

generalnie kto jest zainteresowany?? :twisted:

adamek
15-12-2005, 04:10
Ja bym wolał zostawić komuś szukanie modelek. Powiem perfidnie - nie jestem pewien, czy będe w stanie rpzyjść na to spotkanie (min kasa, a w styczniu czekają mnie dużę wydatki :/), a nie chcę czegoś obiecywać i później tego nie zrobić.

chuckyy
15-12-2005, 09:00
Ja za to chętnie zobaczyłbym jak to jest w prawdziwym studio :) Co do modelki... Być może udałoby mi się kogoś załatwić, ale to byłaby zupełna amatorka :P

Angmar
15-12-2005, 09:31
Plener studyjny? Mokra suchość? Świetlista ciemność? :lol: :D




plener m IV, D. -u, Ms. ~erze; lm M. -y
1. szt. «otwarta przestrzeń pod gołym niebem jako miejsce i temat pracy malarza; malowanie pod gołym niebem, poza pracownią; obraz tak namalowany»
Malować w plenerze.

2. szt. «naturalna sceneria pod gołym niebem, dekoracja filmowa lub teatralna wybudowana na otwartej przestrzeni; film nakręcony pod gołym niebem»
Oglądać sztukę teatralną w plenerze.

Z niecierpliwością czekam na kolejne akrobacje językowe. Na zdjęcia z tego "pleneru" również ;-)

qdlaty
15-12-2005, 16:48
ja sie pisze (narazie to się wogóle pierwszy raz tu wpisuje:)
studio zam jedynie z teorii, troche praktyki chętnie poznam

adamek
15-12-2005, 17:14
angmar: bo my przyjdziemy i jak prawdziwi onaniści sprzętowi będziemy fotografować studio :mrgreen:
No pbo przecież taka lampa z softem... mniam. :D

mars
15-12-2005, 21:33
Myślę, że te 5 czy 6 osób to bez problemu zbierzemy, trzeba się jednak okreslić na ile h wynajmujemy studio i w jakim dniu tygodnia. Może to mieć znaczenie przy negocjacji ceny a im wcześniej zaczniemy rozmawiać tym lepiej.

Polaco
16-12-2005, 17:30
Plener studyjny? Mokra suchość? Świetlista ciemność? :lol: :D
Chwila, chwila, a jak bys nazwal zdjecie z zalozonym dekielkiem, oczywiscie "swietlistym" aparatem ?? ;)

francuz20
17-12-2005, 03:37
Ja też byłbym chętny , ale nigdy nie robilem zdjęć w prawdziwym studio

cogito
20-12-2005, 21:42
i ja, i ja!
chciałbym zobaczyć z bliska "prawdziwe" studio.... praca ze śwaitłem, itp.
piszę się

i pytanie organizacyjne - oświetlenie domyślam się będzie studyjne, ale co z aparatami? jak wygląda praca w studiu gdy fotografuje kilka sztuk fotografów? Czy tu konflikt nie będzie czasem murowany?

pozdrawiam

adamek
20-12-2005, 21:44
Da radę, ale to bez sensu (mówię o oświetleniu fleszowym). Nawzajem bysmy sobie wyzwalali lampy. :)

mario1275
20-12-2005, 22:51
a czy będzie tam ktoś doświadczony w pracy studyjnej?? bo jeśli nie to zbyt wiele się nie nauczymy.

adamek
21-12-2005, 00:58
A to chcemy się czegoś nauczyć? Czy pofotografować?
Bo to dwie różne sprawy bądź co bądź. :)

asterix
21-12-2005, 03:11
ja chetnie przyjade z Legnicy. Jedna dziewczyne z okolic moge zabrac do pozowania, mloda ladna i zgrabna :) no i ma doswiadczenie juz.

asterix
21-12-2005, 03:13
tak tylko zglosze ze skoro modelka to trzeba jescze kogos od vizazu.. niestety moja 2 polowa co sie dla mnie tym zajmuje od stycznia wraca do uk i w tym temacie nie poradze.

adamek
21-12-2005, 03:20
Ja mogę załatwić zapewne wizażystkę.
Tylko to kosztuje tak ze 100 złotych. :)

mxw
21-12-2005, 12:48
Ja mogę załatwić zapewne wizażystkę.
Tylko to kosztuje tak ze 100 złotych. :)
robią się koszta...... tak właśnie do mnie dotarło, że jeżeli wszyscy tam przyjadą i będą trzaskać, to a) będzie bałagan b) wszyscy będą mieli takie same fotki c) te fotki będą kiepskie d) ci, co już byli choć raz w studio, nic na tym nie skorzystają :-?

dlatego trzeba wymyślić jakąś metodę, np. wynajęcie studia na cały dzień, godzina przygotowań, godzina na szkolenia, a potem każdy ma kolejno swoją godzinę, a reszta idzie na spacer........... :roll:

bebop
21-12-2005, 13:37
robią się koszta...... tak właśnie do mnie dotarło, że jeżeli wszyscy tam przyjadą i będą trzaskać, to a) będzie bałagan b) wszyscy będą mieli takie same fotki c) te fotki będą kiepskie d) ci, co już byli choć raz w studio, nic na tym nie skorzystają :-?

dlatego trzeba wymyślić jakąś metodę, np. wynajęcie studia na cały dzień, godzina przygotowań, godzina na szkolenia, a potem każdy ma kolejno swoją godzinę, a reszta idzie na spacer........... :roll:

znajdzcie kilka modelek, no i catering jakiś bo siedzenie cały dzień aż się Panowie napstrykają to będzie dla jednej dziewczyny masakra.

Diodak
21-12-2005, 21:56
robią się koszta...... tak właśnie do mnie dotarło, że jeżeli wszyscy tam przyjadą i będą trzaskać, to a) będzie bałagan b) wszyscy będą mieli takie same fotki c) te fotki będą kiepskie d) ci, co już byli choć raz w studio, nic na tym nie skorzystają :-?

dlatego trzeba wymyślić jakąś metodę, np. wynajęcie studia na cały dzień, godzina przygotowań, godzina na szkolenia, a potem każdy ma kolejno swoją godzinę, a reszta idzie na spacer........... :roll:
Z mojego małego (ale zawsze) doświadczenia z pracy w studio wychodzi, ze godzina na przygotowania szczególnie pierwszym razem to mało ;). Na to trzeba conajmniej 1,5h no chyba, że jest ktoś kto szybko potrafi rozstawić sprzet a modelka jest już w temacie i ma kogoś od wizażu ;).

Szkolenie czyli omówienie technicznych i artystycznych podstaw pracy przy swiatlach to też minimum godzina. Jesli każdy miały się nauczyć byc samodzielnym fotografem i wiedzieć jak samemu skorzystać ze swiatłomierza, jak ustawić moc lamp i gdzie je rozmieścić aby uzyskać różne efekty to też trzeba każdemu dać do ręki ten sprzęt i dać czas aby sobie ponaciskał i poprzełączał :mrgreen:... inaczej nie będzie sensu takich "warsztatów". Najlepiej wynająć sprzęt na cały dzień, zaprosić dwie koleżanki. Jak jedna sie zmęczy i oślepnie to sadzamy drugą ;) ... a na koncu mozna zrobić duet :mrgreen:. Na końcu warto wybrać wspólnie fotki, omówić i coś wstawić do pokazania innym.... szkoda, że tu gdzie mieszkam mało canon-bordowców a do krakowa trochę daleko :(.

mxw
22-12-2005, 00:25
Z mojego małego (ale zawsze) doświadczenia z pracy w studio wychodzi, ze godzina na przygotowania szczególnie pierwszym razem to mało
dokładnie, a tak naprawdę przygotowania to jedno, a focenie to dopiero jest maraton - generalnie zawsze jest za mało czasu...

dlatego trzebaby po pierwsze ustalić, czy chodzi nam:
(A) poprostu o zrzutę na studio, modelkę(ki) i wizażystkę i pofocenie sobie, czy
(B) raczej o warsztaty (techniczne) z wykładowcą itp. itd. (tak, jak to opisał kol. Diodak) ??

ja jestem raczej za A choć i B może być fajny, tym bardziej, że więcej osób wejdzie (więc będzie taniej) i zawsze się czegoś nauczyć można... :roll:

Diodak
22-12-2005, 14:42
ja jestem raczej za A choć i B może być fajny, tym bardziej, że więcej osób wejdzie (więc będzie taniej) i zawsze się czegoś nauczyć można... :roll:
chyba, że wykładowcą będzie ktoś z kolegów uczestniczących w zdjęciach - taniej i bardziej na luzie ;).

mars
22-12-2005, 15:44
Wszystko zależy od tego ile osób jest chętnych.
Jeśli będzie nas do 6, to opcja A, jeżeli więcej (a widzę apore zainteresowanie) to opcja B i wtedy w późniejszym terminie opcja A z podziałem na grupy.
Jeśli uda nam się załatwić modelki za zdjęcia, to reszta kosztów nie powinna być wysoka.
Szczegóły odnośnie wynajęcia studia podam po świętach.

cogito
22-12-2005, 22:26
A jakie są koszta modelek? Takie "uśrednione" koszta....

Silent Planet
22-12-2005, 22:44
A jakie są koszta modelek? Takie "uśrednione" koszta....
Zależy, przy której trasie stoją... :mrgreen:

cogito
22-12-2005, 22:44
Pytam serio....
;)

Robert P.
22-12-2005, 23:00
Zależy, przy której trasie stoją... :mrgreen:
Eeee Silent ty to jestes...;-)

Przemoc
22-12-2005, 23:06
Zależy, przy której trasie stoją... :mrgreen: Takiej modelce to Ty musisz za ZDJĘCIE (majtek) zapłacić.:razz:

Robert P.
22-12-2005, 23:07
Takiej modelce to Ty musisz za ZDJĘCIE (majtek) zapłacić.:razz:
Haa Ha ! Ale sie uśmiałem...:lol:

Silent Planet
23-12-2005, 00:32
Takiej modelce to Ty musisz za ZDJĘCIE (majtek) zapłacić.:razz:
Nie... dziękuję... nie skorzystam... mam w sobie jeszcze resztki godności osobistej... :wink:

martyna
23-12-2005, 13:10
Witam Panowie,
Jak by co to tez sie pisze (choc nie na pewno-nie wiem jak bedzie z kasa po nowym roku).Mam jednak watpliwosc - bez profesjonalnego -a przynajmniej obytego z obiektywem modela moze byc kicha)Z racji profilu studiow rysowalam czesto postacie(tu przynajmniej mozna cos domalowac i spoko) ,ale z aparatem nie mam doswiadczenia.Chetnie sie czegos naucze.
Pozdrawiam

towersivy
23-12-2005, 13:27
Rowniez chetnie sie na to pisze.

Vitez
23-12-2005, 14:41
A jakie są koszta modelek? Takie "uśrednione" koszta....

Najlepiej to znalezc poczatkujace (ale rozsadne) na zasadzie "pozowanie za zdjecia" . Wizazystka jakas rowniez by sie przydala i rowniez na podobnej zasadzie.
Potem kazdy z fotografuajcych wybiera kilkanascie najlepszych zdjec i na CD (osobno lub wspolnie zebranych przez organizatora) - dla modelki i wizazystki.

Jesli nie znajdziecie chetnej do "za zdjecia" to oferowac mozecie od 50zl wzwyz za godzine za cala sesje a nie od kazdego fotografa.

Janusz Body
23-12-2005, 19:45
.....Mam jednak watpliwosc - bez profesjonalnego -a przynajmniej obytego z obiektywem modela moze byc kicha)....


Zupełny przypadek ale znam cene. Profesjonalna modelka, typowa panienka z wybiegu dla prezentacji "mody", polka, poziom powiedzmy druga liga - dwa dni zdjęciowe 8,000 EURO. Zdjęcia "nierozbierane" bez negliżu itp. Zdjecia "do reklamy". Modelka z tego opłaca agencje, dojazd, hotel itp...

To z tym profi modelem może byc troche drogo :-)

Janusz

Cichy
27-12-2005, 00:42
Zupełny przypadek ale znam cene. Profesjonalna modelka, typowa panienka z wybiegu dla prezentacji "mody", polka, poziom powiedzmy druga liga - dwa dni zdjęciowe 8,000 EURO. Zdjęcia "nierozbierane" bez negliżu itp. Zdjecia "do reklamy". Modelka z tego opłaca agencje, dojazd, hotel itp...

To z tym profi modelem może byc troche drogo :-)

Janusz

Popatrz, a ja mogę załątwić bez problemu dziewczynę z okładki CKM za duuużo mniejsze pieniądze.

qdlaty
28-12-2005, 18:38
może znajomą uda mi się namówić, (foto) (http://owsianny.neostrada.pl/port/8.jpg)
jak sądzicie?

Cichy
29-12-2005, 11:39
Pozwól, że nie będziemy oceniać Twoich szans u koleżanki ;)

mars
29-12-2005, 15:42
Chyba ceny poszły w górę, bo ostatecznie w FORMATY udało mi się wynegocjować cenę 250zł/dzień. Do tego + 50zł jeżeli będziemy kożystać z tła białego (tylko białe zachodzi na podłogę, ale są też i inne). Na wyposażeniu mają lampy elfo 3x500 i raz 1000 Ws, parasolki, softboxy,blendy, światłomierze. W cenie jest również pomieszczenie gdzie można "dopieścić" modelkę. Jeśli chodzi o termin to w dzięń powszedni nie ma problemu, natomiast weekend trzeba trochę wcześniej rezerwować.
No i jak? Wchodzimy w to?
Acha cena dotyczy pierwszej sesji, przy następnych(jeśli nie nabrudzimy:))będzie taniej.

Silent Planet
29-12-2005, 19:32
Zamiast zrobić po prostu kolejne spotkanie... umawiamy się wtedy i wtedy tu i tu, ktoś przyprowadza dziewuchę, pstrykamy zimowe zdjęcia, to Wy moi drodzy wymyślacie jakieś studia za dwie i pół stówy za dzień... poznań pełen jest pięknych miejsc, lub po prostu miejsc, które nadają się na tło dla modelki, lub po prostu zwykłej dziewczyny, którą przyprowadzi jeden z uczestników.
Boicie się zimna, czy jak?
Mam termos.
Herbata, rum...
Dziś poszedłem na godzinny spacer po bezdrożach mojej wsi, zawiało mnie, z aparatu i obiektywu ściągałem centymetrową warstwę śniegu przed każdym zdjęciem ( tak, rękawem! ) i byłem po prostu szczęśliwy.
A Wy tu wydziwiacie... :wink:

Proponuję pierwszą niedzielę stycznia ( nie liczę 1-go ). :mrgreen:

Pozdrawiam, Silent
( nie do końca trzeźwy )

Cichy
31-12-2005, 01:04
Proponuję pierwszą niedzielę stycznia ( nie liczę 1-go ). :mrgreen:( nie do końca trzeźwy )

Będą chyba targi ślubne, ja się wybieram..

cogito
03-01-2006, 22:02
Dyskusja troszkę się rozmyła.... i zeszła z głównego tematu...
co zatem z "plenerkiem" studyjnym? Idziemy? Będzie?
Troszkę ludzi chciało.... ja również....

Cichy
04-01-2006, 00:42
no wlasnie, bedzie ? :)

mars
04-01-2006, 14:48
Będzie, będzie. Trzeba najpierw zweryfikować listę chętnych.
Według moich spostrzeżeń lista wygląda tak:
mxw
adamek
mars
chuckyy
qdlaty
francuz20
cogito
martyna
towersivy
Cichy
Jeśli kogoś pominąłem niech się dopisze lub jeśli komuś się odwidziało to też niech da znać.

chuckyy
04-01-2006, 14:50
Mars - nadal jestem chętny, ale niezwykle wazny jest termin...
Ktoś wspominał, że można wybrać się w plener z dziewczyną - pewnie tak, ale w plener z dziewczyną to ja mogę wyjść sobie zawsze, pójść do prawdziwego studia - nie :)
Na dodatek - spotkanie plenerowe w zimie często może zakończyć się spotkaniem w pubie, bo na łeb poleci deszcz, albo mokry śnieg - tego ostatnio jakoś nie brakuje :P

adamek
04-01-2006, 14:59
hmm.
Ja chyba napisałem, że nie podejmuje się brać pod uwagę --> bo nei wiem czy dam radę przyjść. Zatem profilaktycznie wykreśl mnie z tej listy (najwyżej przyjdę i się dorzucę :) )

mars
04-01-2006, 18:58
hmm.
Ja chyba napisałem, że nie podejmuje się brać pod uwagę --> bo nei wiem czy dam radę przyjść. Zatem profilaktycznie wykreśl mnie z tej listy (najwyżej przyjdę i się dorzucę :) )
Szkoda bo akurat na Ciebie bardzo liczyłem zwłaszcza, że masz chyba największe doświadczenie studyjne:-(

dies
04-01-2006, 19:41
Witam, jestem tu nowy (od konca roku) i z Poznania (od zawsze :), z checia, jesli sie jeszcze zmieszcze w studiu do was dolacze.

Robert P.
05-01-2006, 10:18
Pytanie do Mars... Powiedz mi w jakim terminie jest to przewidziane?

mars
05-01-2006, 13:33
Pytanie do Mars... Powiedz mi w jakim terminie jest to przewidziane?
I tu jest wielka niewiadoma...bo trudno będzie dopasować wszystkim jak w ERZE :-) Proponuję sobota lub niedziela w pierwszy albo drugi weekend lutego.
Co o tym sądzicie?

Robert P.
05-01-2006, 13:38
myśle ze jak luty to ok. Ale mnie nie licz. Sam nie wiem co bede robil w tym czasie, najwyzej przyjde i sie doloze tak jak Adamek.

Cichy
05-01-2006, 14:17
Ja się piszę, moja noga powinna już wrócić do formy :)

chuckyy
05-01-2006, 15:47
I tu jest wielka niewiadoma...bo trudno będzie dopasować wszystkim jak w ERZE :-) Proponuję sobota lub niedziela w pierwszy albo drugi weekend lutego.
Co o tym sądzicie?

Na razie nie mogę powiedzieć na 100% co będę robił w te weekendy :P Może po tym weekendzie będę wiedział więcej, muszę przedyskutować sprawę z moją lepszą połową, bo w któryś z nich mieliśmy iść na jakiś sztywny bal ;)

cogito
06-01-2006, 20:46
na mnie liczcie....

qdlaty
07-01-2006, 18:44
mars: daje znać ze nadal chętny

mars
09-01-2006, 21:37
No, jeśli mamy zdążyć przed wiosną, to musimy się konkretyzować.
Co z modelką/kami? Wrzucajcie jakieś fotki chętnych Pań, to zrobimy mini casting :)

qdlaty
10-01-2006, 00:48
no ja juz jedno foto zaproponowałem...

fotomania
24-01-2006, 02:38
To moge zaproponowac takie spotkanie u siebie oczywiscie za free .

Trzy lampy

400 WS
200 WS
100 WS

Ubrane w softy dwie , jedna ze strumienica . Jest cieplo i milo :))
System spiety wyzwalaczami radiowymi ( o kable sie nikt nie zabije )
Tlo biale
I rozne gadzety . Lokalizacja przy stadionie lecha . Czas dowolny do ustalenia . Nie wczesniej niz godzina 18-ta . Jakis swiatlomierz chyba tez znajde jak juz chcecie byc profi :))

Pozdrawiam Jacek

adamek
24-01-2006, 03:17
No to teraz Ci się wszyscy zwalą do studia. :D
btw. - witamy na forum. :)

Qtek
24-01-2006, 09:07
Witam Jacka (kupowałem u ciebie 50/1,8 :) )
Czyżby zmanna systemu natapiła ?
Ja na studio tez sie pisze.


pozdrawiam

dies
24-01-2006, 09:41
dla mnie bomba, 5 min piechota od domu :D

mxw
24-01-2006, 10:19
Jest cieplo i milo :)
ten fragment mi się nabardziej podoba - szczeg. w kontekście tego, co za oknem teraz (w nocy było dziś -25.3 st.C) :wink:

oczywiście witamy na forum
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://autokacik.pl/images/graemlins/20.GIF)

Cichy
24-01-2006, 10:24
Uu, to teraz się wszyscy rzucą coś czuję :) Szukajcie modelek, bo jak na razie jest jedna. Ja będę miał 2 następne.

adamek
24-01-2006, 10:57
Wiesz, trzy modelki to już dużo. Nie wiem jak duże ma kolega studio, ale jeszce trochę i fotografujący się nei zmieszczą. :D

mars
24-01-2006, 19:51
To moge zaproponowac takie spotkanie u siebie oczywiscie za free .

Nareszcie się coś ruszyło (dzięki Jacku za propozycję).
Jeśli Cichy przyprowadzi jeszcze dwie modelki to możemy przejść do ustalenia daty. Jak po 18-tej to chyba może być w tygodniu.

mars
01-02-2006, 14:26
qdlaty i Cichy ustalcie może ze swoimi modelkami jakieś konkretne terminy a reszta się z pewnością do nich dopasuje.

fotomania
09-02-2006, 07:20
Juz zdazyl przyjechac , zrobic odjechac . Zostawic negatyw :)))

Pozyczylem swoja pukawke i szkielko , bo chlopak analogowy jest .
Przygotowanie dobre ( od samego poczatku wiedzial po co przyjechal )
Nie byl zagubiony i wiedzial z ktorej strony strzela lampa :))

Dziekuje za przywitanie :))) Narazie poznaje nawigacje :))

Rzuce taka propozycje jako wstepniak .

Ze wzgledu na fakt ze zaczyna mi brakowac miejsca , planuje wynajecie duzego pomieszczenia w ktorym bylo juz studio .

Studio w systemie amerykanskim mozna wjechac samochodem . Dojdzie prawdopodobnie jeszcze jedna lampa ( ta juz bedzie zawodowa , elinchrom 750 WS razem z pilotem zdalnego sterowania )

Znam kilka osob z forum osobiscie wiem ze w poznaniu jest bryndza ( dla kogos kto chce przyjechac i ma czym to tez nie problem )

Jezeli znajdzie sie grupa osob ktora bylaby zainteresowana posiadaniem dostepu do studia ( juz wyposazonego ) przy odplatnosci abonamentowej na poziomie 50-70 PLN miesiecznie ( w zaleznosc od ilosci chetnych )

Jestem w stanie cos takiego zorganizowac .
Zaznaczam ze sredni koszt wynajecia studia komercyjnie na godzine to jakies 30 PLN (jeszcze jest problem )

Miesiac ma 30 dni , doba ma 24 godziny .
Lokal jest na tyle duzy ze bez problemu pomiesci jednorazowo na siedzaco ponad 50 osob . Zatem w rachube wchodzi takze przeniesienie czesci rozmow z forum na real .

Jacek

Jezeli macie jakies pomysly piszcie na jacek(at)fotomania.pl

adamek
09-02-2006, 23:35
loo. dziekuje za pochwaly. ;)
Co do studia: ma ono jedna wielka zalete --> jest tam naprawde cieplo. Rzeklbym ze panuje tam klimat w sam raz do aktow :lol:

kami74
10-02-2006, 00:16
Dobrze, dobrze a gdzie foty :?: :)

adamek
10-02-2006, 00:21
Moze beda, moze nie....
Jak beda to wtedy, jak bedzie mi sie chciao slajd zeskanowac. :)

Cichy
10-02-2006, 13:21
Popieram fajną inicjatywę. Czuję jednak, że cienko z tym będzie, zainteresowanie jakieś mizerne. Mam propozycję, żeby aktywniejsi poznańscy forumowicze się wypowiedzieli w tej kwestii, albo są za, albo nie.

Jeśli chodzi o mnei, to mnie jakoś fotografia studyjna nigdy nie rajcowała, bardziej lubię przyrodę i reportaż. Ale jeśli będzie więcej ludzi, to pomyślę.

adamek
10-02-2006, 13:46
Ja osobiście odpadam --> kończy mi się kompletnie czas. Nawet jakbyśmy nic nie płacili to nie dam rady.

mxw
11-02-2006, 18:29
Juz zdazyl przyjechac , zrobic odjechac .
no proszę, my tu gadu-gadu, a cicha woda brzegi rwie.... :mrgreen:

no nic, trzeba będzie także do jacka na priva uderzyć ;)


Jezeli znajdzie sie grupa osob ktora bylaby zainteresowana posiadaniem dostepu do studia ( juz wyposazonego ) przy odplatnosci abonamentowej na poziomie 50-70 PLN miesiecznie ( w zaleznosc od ilosci chetnych )
generalnie byłbym zainteresowany... 8-)

...ale abonament to może być ciężka sprawa.
a ile byś brał/musiał brać za jednorazową/każdorazową akcję?

asterix
12-02-2006, 23:10
zapraszamy na zlot Torun :) bo cos sie zorganizowac nie mozecie :)

Cichy
12-02-2006, 23:46
Ja się piszę, kto jeszcze ?

mxw
13-02-2006, 02:27
Ja się piszę, kto jeszcze ?
chmm, pomyślimy, pomyślimy 8-), ustalajmy tutaj:
http://canon-board.info/showthread.php?t=8729

mxw
16-02-2006, 15:48
info dla kolegów z poznania i okolic, please zajrzeć: ;)
http://canon-board.info/showthread.php?t=8828

Cichy
20-02-2006, 17:18
Kto chce jechać z Poznania na zlot w Toruniu w ten week ? Ja jadę autem gdzieś sobota po południu powrót niedziela. Proszę o szybkie info.

fotomania
21-02-2006, 01:11
Ludzie sie nie moga pozbierac na poznaniu a non stop wymyslaja wyjazdy , dziwne ta organizacja a raczej jej brak . Zamiast sypac do torunia **** byscie ruszyli i chociazby do kornika albo rogalina . Nalupac sie i marszczyc skore ( bo moze ktos przyjdzie i bede mogl pomacac 1 DS , mozna na miejscu ) tylko czy wszyscy tego potrzebuja ?

Jacek

Cichy
21-02-2006, 15:53
Coś mi się wydaje, że sam z Poznania bede jechal, a Toruń to nie Praga przecież, daleko nie jest.

mxw
21-02-2006, 17:46
Coś mi się wydaje, że sam z Poznania bede jechal, a Toruń to nie Praga przecież, daleko nie jest.
hej, hej, już jestem, bo mnie nie było... :roll:
też będę (chyba) jechać - to co? zgramy się?
jedziemy moim czy twoim? 8)

Cichy
21-02-2006, 17:55
Możemy jechać moim (lub Twoim) :-)

mxw
21-02-2006, 18:14
Możemy jechać moim (lub Twoim) :-)
ok, przemyślałem sprawę, możemy jechać Twoim - tym bardziej, że masz mnie po drodze, ja bym musiał nadrobić z 50 km 8-)

poza tym mój dużo pali, w trasie przy normalnej jeździe 160-200 km/h to pali tak z 9-10 na sto... :cry:

oczywiście dorzucam się do Twego paliwka ;-)
nikt inny nie chce się zabrać????

Cichy
21-02-2006, 19:33
OK, to jedziemy MOIM. Kto jeszcze z Poznania ?

Silent Planet
13-03-2006, 18:22
Ja chcę powiedzieć, że nasz Poznański odłam CB to banda patałachów.
Przez sześć miesięcy nie można skręcić żadnego spotkania.
Jak już coś - to, kur, w pradze!
Ja nie wiem o co tu chodzi, ale przestaje mi się to podobać.

Na swoje usprawiedliwienie mam tyle, że jedno spotkanie próbowałem skręcić - kosztowało mnie to pół dnia telefonów, a i tak zostałem się sam z MxW... takie było zainteresowanie.

Ze "studia" też widać co wyszło.

Chyba czas się na was, chłopaki, obrazić. :wink:

Pozdrawiam...!

Cichy
13-03-2006, 18:42
Hmmm :|

Milosz
13-03-2006, 19:26
ja nowy tu jestem, ale jak by co to chetnie wezme udzial w plenerkach poznanskich, tylko czekam na kase na sprzet :)

Propi
13-03-2006, 20:16
Hej, ja bardzo chętnie bym się zabrał na jakieś wypady (a w razie czego miałbym nawet drugą osobę fotografującą), ale gdzie mi na plenery... Z D30 i 50tką Canona :) Śmiech na sali przecież... wolę więc przemilczeć i przeczekać, aż sprzętowo się zrobię bardziej wyporny. Po co głowę zawracać ;)

KuchateK
13-03-2006, 20:22
Zawodowy sprzet... Wiesz ile to body kiedys kosztowalo? :mrgreen:

Propi
13-03-2006, 20:23
No no, kamera otworkowa też kiedyś była szczytem techniki, ale jakoś nikt z takimi wynalazkami po plenerach nie biega ;)

Cichy
13-03-2006, 21:05
Hej, ja bardzo chętnie bym się zabrał na jakieś wypady (a w razie czego miałbym nawet drugą osobę fotografującą), ale gdzie mi na plenery... Z D30 i 50tką Canona :) Śmiech na sali przecież... wolę więc przemilczeć i przeczekać, aż sprzętowo się zrobię bardziej wyporny. Po co głowę zawracać ;)


Chyba żartujesz, fajowy sprzęt !

fotomania
14-03-2006, 02:08
W poznaniu jest tak ze kazdy chce miec duzego bialego , zdjecia czy tez doskonalenie to sprawa 6 rzedu . Jezeli w KRK sa grosiki to w poznaniu waluta obiegowa jest pessos :)))))

Jacek

mxw
14-03-2006, 11:51
Ja chcę powiedzieć, że nasz Poznański odłam CB to banda patałachów.
cze silent, widzę nastrój po staremu ;)


Chyba czas się na was, chłopaki, obrazić. :wink:
jakaś epidemia czy co? :mrgreen:

sie nie obraża, tylko mówi gdzie i kiedy, tej! :twisted:


Hej, ja bardzo chętnie bym się zabrał na jakieś wypady (a w razie czego miałbym nawet drugą osobę fotografującą), ale gdzie mi na plenery... Z D30 i 50tką Canona (...)
eee, co ty gadasz, super sprzęt, czego więcej potrzeba? 8-)
witamy i zapraszamy!


ok, a tak generalnie, to kwestia poruszona przez sz.kol.silenta jest faktem i wypadałoby się gdzieś wybrać/spotkać, więc może ktoś ma jakieś info o jakiejś ciekawej imprezie w najbliższym czasie? bo aura średnia wciąż, pozostanie nam co najwyżej jakaś knajpa na starym... :roll:

mxw
14-03-2006, 11:53
W poznaniu jest tak ze kazdy chce miec duzego bialego...
kiedyś się na to mówiło zomo-kiła :mrgreen:

ups, pardon, tu są nieletni.... :oops:

Cichy
14-03-2006, 12:59
Tak na marginesie chętnie obmacałbym D30 , nigdy nie miałem tego cuda w ręku, a przecież kiedyś kosztowało masę kasy ..

Algier
14-03-2006, 13:31
Tak na marginesie chętnie obmacałbym D30 , nigdy nie miałem tego cuda w ręku, a przecież kiedyś kosztowało masę kasy ..


To już mamy temat spotkania: macanie D30 :)

mxw
14-03-2006, 13:59
Tak na marginesie chętnie obmacałbym D30 , nigdy nie miałem tego cuda w ręku, a przecież kiedyś kosztowało masę kasy ..
też chętnie obmacam :twisted: czy on przypadkiem nie miał niebieskiego podświetlenia LCD?? :rolleyes: chmmm, albo to było w D60......

po macaniu D30 na następne spotkanie Cichy przyniesie dla odmiany 30D ;-)

Silent Planet
14-03-2006, 15:00
Kiedyś o mało nie kupiłem D30.
Ale jednak nie doszło to do skutku.
Nie muszę macać, wiem, jak wygląda.
:mrgreen:

Mi pasuje niedziela 19-go, albo sobota lub niedziela w następny weekend.
Aurę pieprzyć, coś się zawsze porobi.
Ostatecznie gdzieś usiądzemy.

PS. Tylko wiecie, żeby Hoody był :mrgreen:

mxw
14-03-2006, 16:20
Mi pasuje niedziela 19-go, albo sobota lub niedziela w następny weekend.
Aurę pieprzyć, coś się zawsze porobi.
Ostatecznie gdzieś usiądzemy.
przy tej aurze to może palmiarnia (http://www.city.poznan.pl/turystyka/palmiarnia/palmiarnia/index.html) albo takie cuś (http://www.makieta.poznan.pl/) - oczywiście jako wyzwania fotograficzne... :roll:


PS. Tylko wiecie, żeby Hoody był :mrgreen:
to my się przygotujemy na ostrą reporterkę :twisted:

Silent Planet
14-03-2006, 23:32
A ten z tą aurą.
Może się nie rozpuścisz, jak Ci kropelka na głowę spadnie...

mxw
17-03-2006, 18:22
A ten z tą aurą.
Może się nie rozpuścisz, jak Ci kropelka na głowę spadnie...
chyba wcięło kilka postów, ale - o ile dobrze pamiętam - było coś w stylu:

Silent: propozycje, propozycje!

Silent Planet
18-03-2006, 00:22
Propozycje?
"Epoka Lodowcowa 2" lub "Prawdziwa historia Czerwonego Kapturka" w weekend...

Vitez
18-03-2006, 10:46
Propozycje?
"Epoka Lodowcowa 2"


No no... w Poznaniu juz graja? W Warszawie od 31 marca dopiero :(

Cichy
18-03-2006, 12:59
W Warszawie nie macie Kinepolis z przedpremierowymi pokazami.

Jac
18-03-2006, 13:04
W Warszawie nie macie Kinepolis z przedpremierowymi pokazami.
:mrgreen: kinepolis ty chyba nie ma ale kin wielosalowych to jest chyba kilkanascie w tym jedno 3D 8)

Cichy
18-03-2006, 13:24
:mrgreen: kinepolis ty chyba nie ma ale kin wielosalowych to jest chyba kilkanascie w tym jedno 3D 8)

No a Kinepolis to największe kino w Europie.

PawełAEŁ
18-03-2006, 18:17
:mrgreen: kinepolis ty chyba nie ma ale kin wielosalowych to jest chyba kilkanascie w tym jedno 3D 8)


3D tez mamy:p

Jac
19-03-2006, 00:34
no tak w kinach to jednak nie ma co porownywac, 27:9 ;-)

Cichy
19-03-2006, 13:42
Nie liczy się ilość. :P

FOTOGRAF
19-03-2006, 13:43
Nie liczy się ilość. :P
lecz jakosc :wink:

Jac
19-03-2006, 16:12
Nie liczy się ilość. :P
no ale w tym biznesie liczy sie wlasnie ilosc ;-) i mozliwosc wyboru.

Vitez
19-03-2006, 18:32
no ale w tym biznesie liczy sie wlasnie ilosc ;-) i mozliwosc wyboru.

No to jesli moim wyborem bylby przedprzemierowy pokaz Epoki Lodowcowej 2 to ktore miasto by wygralo ? :p

Cichy
19-03-2006, 19:55
Kurde, Warszawiaki teleportujcie się do Pralni może...

Poznaniaki, to kiedy i gdzie? Ja ostatnio byłem w farze troszkę popstrykać, ale ciemno dość i remont jest. Może jakieś inne obiekty sakralne ;)

dies
19-03-2006, 22:33
tak tylko odpisujecie sobie i szczerze mowiac na spotkanie sie wcale nie zanosi.. moze konkretnie termin, miejsce... jest tu ktos o duzym CP (zbok rpg jestem), niechze podejmie decyzje i wista wio! :)
Pozdrawiam

perqsista
20-03-2006, 10:30
Dobra to ja zaproponuję jakiś konkret - akurat mam wyjątkowo wolną część najblizszego weekendu to może akurat Wam podpasuje:

mozliwe dla mnie terminy :
sobota 25.03 od rana do południa
niedziela 26.03 od rana do południa ewentuanie późniejszym popołudniem (przed zachodem)


Propozycje miejsc (wymieniam jedynie to co znam , jestem otwarty na inne)
-Rogalin http://www.mielcarek.net/rogalin2?page=2
-Okolice Mosiny (Wlkp. Park Krajobr) http://www.mielcarek.net/jesien2005, http://www.mielcarek.net/osowo (tu musze kiedys podjechać tak czy tak bo mi sie dostała słuszna zjebka od Antonjo za nieciekawe foty, a miejsce jak najbardziej interesujące)
- Kiekrz-ale tam to jedynie przy ładnym świetle generalnie na bardzo krótki plener , najlepiej o wschodzie http://www.mielcarek.net/album17

Dysponuję samochodem, mogę zabrać 3-osoby

Silent Planet
20-03-2006, 23:50
Przez kiekrz przejeżdżam conajmniej dwa razy dziennie, przecież tam nic nie ma :wink:

Jeśli o terminy chodzi to mi pasuje albo kawałek soboty, albo niedzieli.
Jeszcze nie wiem.

Lepiej by gdzieś w mieście.
Jak nie macie co focić to zawsze można iść zrobić streetphoto na jeżycach... :mrgreen:
( a jakie emocje! )

perqsista
21-03-2006, 00:56
Przez kiekrz przejeżdżam conajmniej dwa razy dziennie, przecież tam nic nie ma :wink:

Dlatego wymieniłem to na końcu :)


Lepiej by gdzieś w mieście.
Może być - mnie to wsio ryba



Jak nie macie co focić to zawsze można iść zrobić streetphoto na jeżycach... :mrgreen:
( a jakie emocje! )
Ale akurat nie na Jeżycach jak dla mnie i nie z takimi emocjami :mrgreen:

Przemoc
21-03-2006, 10:47
Ale akurat nie na Jeżycach jak dla mnie i nie z takimi emocjami :mrgreen:

Dlaczego ? Avatar już masz odpowiedni. :D

mxw
21-03-2006, 11:16
Lepiej by gdzieś w mieście.
Jak nie macie co focić to zawsze można iść zrobić streetphoto na jeżycach... :mrgreen:
( a jakie emocje! )
miasto ok, przynajmniej dopóki w przyrodzie dominuje b/w zamiast rgb :-|

a streetphoto na jeżycach?? lepiej na wildzie, okolice stadionu albo przemysłowej, no i oczywiście ... wolne tory :twisted:

perqsista
21-03-2006, 11:29
Dlaczego ? Avatar już masz odpowiedni. :D
O to chodzi że niekoniecznie. Tam jest ten którego biją a nie ten co bije :)

perqsista
21-03-2006, 11:34
miasto ok, przynajmniej dopóki w przyrodzie dominuje b/w zamiast rgb :-|

a streetphoto na jeżycach?? lepiej na wildzie, okolice stadionu albo przemysłowej, no i oczywiście ... wolne tory :twisted:

Brzmi interesująco zobaczymy jak się inni ustosunkują. Byle w miarę szybko. No i jakiś konkret odnosnie terminu. W ogóle to możemy się umówić w jakimś wybranym miejscu i w zależności od pogody ewentualnie zmodyfikować plany.

Pozdrawiam.

mxw
21-03-2006, 12:03
Brzmi interesująco zobaczymy jak się inni ustosunkują. Byle w miarę szybko. No i jakiś konkret odnosnie terminu. W ogóle to możemy się umówić w jakimś wybranym miejscu i w zależności od pogody ewentualnie zmodyfikować plany.

no to ustalmy jakiś konkret. :twisted:

na zlocik trzeba zarezerwować ok. 2h. więc kiedy kto może? (chodzi o ten weekend)

moje propozycje:
piątek: po południu/wieczorem/w nocy 8-),
sobota i niedziela: 9.00 albo po południu.

perqsista
21-03-2006, 12:43
no to ustalmy jakiś konkret. :twisted:
moje propozycje:
piątek: po południu/wieczorem/w nocy 8-),

Tu jest problem bo statyw od kompakta właśnie wystawiłem na allegro a jeszcze nie kupiłem nic w zamian chyba że ktos ma pożyczyć.



sobota i niedziela: 9.00
Tu jest ok może być sobota rano (niedziela też ewentualnie) Jak są twardziele to może być nawet wcześniej niż o 9.00 :)

Wpisujcie sie kto może i przyjdzie/przyjedzie i gdzie się spotykamy.

Silent Planet
21-03-2006, 21:00
Nie ma problemu z ALBO sobotą ALBO niedzielą od rana.
Żadnego.
Można nawet o 7.oo.
Tylko nie wiem jak Wy, ale ja mam problem - jeszcze nie wiem, czy sobota czy niedziela...

dies
21-03-2006, 21:24
to ja przebije, moze byc nawet i 6 rano... mam nadzieje tylko, ze wyrobie sie z zaleglosciami na studiach i bede mogl przyjsc bez wyrzutow sumienia :)

perqsista
21-03-2006, 21:51
Dobra nie przebijajmy sie tylko ustalmy konkretną godzinę i miejsce. Myślę że rozsądna będzie ta 7.00. Co do miejsca spotkania to proponuję jakieś ogólnie znane np. w centrum co byśmy się nie szukali. Moja propozycja miejsca to parking na ul. Towarowej pod Ak. Muzyczną - na przeciwko Ak. Ekonomicznej. Z tego miejsca wszędzie bedzie względnie blisko (na Wildę, do Starego Miasta tam gdzie nas ostatecznie poniesie). Przyjadę samochodem. Nie wiem ilu nas będzie, jeżeli wiecej niż 4-5 osób to dobrze żeby byl więcej niż 1 wóz. Będę jechał z Raszyna (okolice Os. Kopernika, Górczyn więc mogę kogoś zabrać po drodze)

perqsista
21-03-2006, 21:52
Aha no i jeszcze dzień-w takim razie zostańmy przy tej sobocie.

dies
21-03-2006, 21:56
...Będę jechał z Raszyna (okolice Os. Kopernika, Górczyn więc mogę kogoś zabrać po drodze)
mieszkam na kopernika i nie mam samochodu wiec jak bym mogl, to chetnie sie zabiore z Toba

perqsista
21-03-2006, 22:36
Ok zapraszam, szczególy dogadamy na PM albo mailem.

mxw
22-03-2006, 11:26
Aha no i jeszcze dzień-w takim razie zostańmy przy tej sobocie.
w sobotę o 7:00 rano?? :shock: pogięło was?? :twisted:

no ale nic, może być, w sumie mi wszystko jedno ;)
(i tak się pewnie spóźnię)

też będę wózkiem i mogę kogoś zabrać, jak się nie boi :twisted:
jadę od strony suchego lasu. silent - podskoczyć po cię?

perqsista
22-03-2006, 14:35
w sobotę o 7:00 rano?? :shock: pogięło was?? :twisted:
?
Nam pora nie straszna :)
Uwzględniając Twoje spóźnienie to dla Ciebie godz 7.00 dla reszty ok 7.30 :mrgreen:

BTW Co do miejsc do focenia, to znajomy polecał jeszcze okolice Śródki (Smolna , św. Jacka) lub przejście mostem ze Starołeki na Dębiec

Silent Planet
22-03-2006, 16:06
Czyli ustaliliście już sobotę?
Fajnie.

To mnie na razie nie liczcie, bo ze mną sytuacja niewyklarowana.

Pozdrawiam.

perqsista
22-03-2006, 16:47
Czyli ustaliliście już sobotę?
Fajnie.

To mnie na razie nie liczcie, bo ze mną sytuacja niewyklarowana.

Pozdrawiam.

To jak narazie jest nas 3 osoby, które wyraziły gotowość na sobotę. Nie mówię, że musimy się porszać tłumnie jak wycieczka Japończyków ale jeszcze jakieś wsparcie by się przydało :). Na forum jest 99 zadelkarowanych Poznaniaków może jeszcze kika osób się skusi.

Robert P.
22-03-2006, 16:53
Sorry, ale mam przeprowadzke... może next time.

Silent Planet
22-03-2006, 19:43
Ja raczej też na 99% odpadam w tą sobotę.
Kur, a tak chciałem być. :evil:

student_22
22-03-2006, 21:05
Ja bym może mógł ale nie wiem jak będe stał z czasem. Ważne jest konkretne ustalenie daty i godziny i ile tak plus minut będzie trwał plener czy spotkanie bo to też ważne ze względu na prace którą mam do wykonania.
Troszkę sprzętu wstyd bo to co widać w stopce no ale może mnie nie wyśmieją.
Napisze czy na 100% ta sobota 7.00 (mi nawet tak od rana pasi)

perqsista
22-03-2006, 21:30
Ja bym może mógł ale nie wiem jak będe stał z czasem. Ważne jest konkretne ustalenie daty i godziny i ile tak plus minut będzie trwał plener
Data i godzina jest konkretnie ustalona(przynajmniej mam taką nadzieje): sobota 2006-03-25 07:30. Ile będzie trwał-ciężko powiedzieć. Myślę ze nie dłuzej niż 2-3 godziny.



Troszkę sprzętu wstyd bo to co widać w stopce no ale może mnie nie wyśmieją.
Napisze czy na 100% ta sobota 7.00 (mi nawet tak od rana pasi)
No tutaj to zdrowo przesadziłeś - powiem za siebie i za tzw "normalną większość ": nie jesteśmy wyznawcami zakupow sprzętu Canona. To ma być plener fotograficzny, wymiana doświadczeń, osobiste poznanie kilku osób z grona CB, a nie jakaś licytacja na kilogramy sprzętu. IMHO nie widzę przeskód zeby w spotkaniu brały osoby fotografujace dowolnym aparatem dowolnej marki bo obowiązują wyłącznie kryteria fotograficzne+miła atmosfera

RYDZYK007
22-03-2006, 21:58
Ja poczekam na owoc tego wypadu studyjnego.powodzenia.

perqsista
22-03-2006, 22:19
Ja poczekam na owoc tego wypadu studyjnego.powodzenia.
Studyjny to on jest tylko z tytułu wątku. My po poznańsku jesteśmy oszczędni - oszczędzamy na wątkach i wsio do jednego pakujemy :mrgreen:

student_22
22-03-2006, 22:44
Data i godzina jest konkretnie ustalona(przynajmniej mam taką nadzieje): sobota 2006-03-25 07:30. Ile będzie trwał-ciężko powiedzieć. Myślę ze nie dłuzej niż 2-3 godziny.


No to 7.30. Gdzie ? Ten park popularnie nazywany "parkiem geyów" ? Tzn ten przed ekonomiczną tak ? Ja będe niestety raczej bez bryki. Nie wiem gdzie będzie ten wypad. Nie obiecuje na 100% ale na dziś dzień na 75% będe.
Dużo w ogóle ludzi się szykuje ? Pisałes coś o 3-ch jedynie ?!

perqsista
22-03-2006, 23:05
No to 7.30. Gdzie ? Ten park popularnie nazywany "parkiem geyów" ? Tzn ten przed ekonomiczną tak
Tak, ale nie w parku tylko na parkingu koło parku, obok Ak. Muzycznej

? Ja będe niestety raczej bez bryki. Nie wiem gdzie będzie ten wypad. Nie obiecuje na 100% ale na dziś dzień na 75% będe.

Mxw będzie jeszcze zmotoryzowany więc nie powinno byćproblemu z przemieszczaniem.

Dużo w ogóle ludzi się szykuje ? Pisałes coś o 3-ch jedynie ?!
Nie mam pojęcia, jak narazie z Tobą i mną powinny być 4 osoby. Pewnie ostatecznie skład się wyklaruje w piątek wieczorem a prawdziwy test prawdy przyjdzie w momencie samego spotkania :)

Cichy
22-03-2006, 23:54
Ja się piszę na wypad, ale na pewno nie o 7 godzinie rano w sobotę :|

perqsista
23-03-2006, 01:03
Ja się piszę na wypad, ale na pewno nie o 7 godzinie rano w sobotę :|
Dobra to kiedy i o której ?

perqsista
23-03-2006, 09:43
Chciałem też zauwazyć, ze w okolicach godziny 6.30-8.00 jest w ostatnich dniach bardzo ładne światło. Poza tym z soboty na niedzielę zmiana czsu na letni więc w ramach ćwiczeń można się zacząć przyzwyczajać (godz 7.00 w sobotę=godz 8.00 w niedzielę)

student_22
23-03-2006, 17:58
Cholerka nie obiecuje że będe na 100% bo mam robote i nie wiem czy nie będe musiał pracować. Postaram się.

Cichy
23-03-2006, 18:31
No , czyli tradycyjnie każdemu coś w ostatniej chwili wypadło.

mxw
23-03-2006, 18:44
No , czyli tradycyjnie każdemu coś w ostatniej chwili wypadło.
he, he, nie kracz, tej.... bo mi też jeszcze może coś wypaść :wink:


Chciałem też zauwazyć, ze w okolicach godziny 6.30-8.00 jest w ostatnich dniach bardzo ładne światło.
no i to jest to, co kusi najbardziej :twisted:

perqsista
23-03-2006, 19:42
Mxw, Cichy rozumiem, że tak czy tak się piszecie na jakiś plenerek? Podajcie jakieś konkrety skoro nie rano w sobotę to kiedy? Jezeli ma być ładne swiatło to jednak raczej rano (zwróciłem dzisiaj uwagę-popołudniem już tak ciekawie nie było)

Cichy
23-03-2006, 20:06
Mxw, Cichy rozumiem, że tak czy tak się piszecie na jakiś plenerek? Podajcie jakieś konkrety skoro nie rano w sobotę to kiedy? Jezeli ma być ładne swiatło to jednak raczej rano (zwróciłem dzisiaj uwagę-popołudniem już tak ciekawie nie było)


Ja byłem dziś po południu na zdjęciach i było ładnie. A w sobotę ma padać.

perqsista
23-03-2006, 22:17
Z Wami to się dogadywać :P Cichy to normalnie gorszy od pogody sieje jakimiś deszczmi :twisted: Ale faktycznie pogoda ma być do **** w weekend :(

maku
23-03-2006, 22:46
http://www.wunderground.com/cgi-bin/findweather/getForecast?query=poznan (http://www.wunderground.com/cgi-bin/findweather/getForecast?query=poznan)

Nie panikujcie. Rzadko się mylą.

francuz20
24-03-2006, 01:51
ja też bym się wybrał ale czekam na wymianę migawki do mojego 300d.

Cichy
24-03-2006, 11:19
Może zróbmy tak: jeśli rano bedzie słońce to się spotykamy :) Wszelkie prognozy mówią, że jutro brzydka pogoda..

Jac
24-03-2006, 12:20
zrobcie tak: spotkajcie sie rano i zadecydujcie na miejscu... czasami w gorsza pogode tez warto sie przejsc

bylo brzydko i szaro pruszyl troche snieg do tego mgla a slonce wyszlo na 20 min

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://myphotosign.com/index.php?id=198)

mxw
24-03-2006, 14:20
Może zróbmy tak: jeśli rano bedzie słońce to się spotykamy :) Wszelkie prognozy mówią, że jutro brzydka pogoda..
popieram ;-)

czyli zdecydujemy tu o 6:30 rano 8-)

i proszę o sprecyzowanie miejsca zbiórki.

a na razie jest fajna pogoda - zimno ale słonecznie, choć chmury zaczynają się powoli zbierać.......

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://mxw.republika.pl/cb/IMG_20027s.jpg)

perqsista
24-03-2006, 15:32
Proponuję miejsce zbiórki to samo - parking przy Akademii Muzycznej w Centrum (ul Towarowa za tą okrągłą aulą koncertową w budowie)

BTW. Dzisiaj wyjechałem ponad godzinę wcześniej do pracy i zahaczyłem o Rusałkę. było naprawdę ładnie.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.mielcarek.net/rusalka1/IMG_4398)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.mielcarek.net/rusalka1/IMG_4420)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.mielcarek.net/rusalka1/Img_4428)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.mielcarek.net/rusalka1/Img_4442)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.mielcarek.net/rusalka1/Img_4408)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.mielcarek.net/rusalka1/Img_4416)

Cichy
24-03-2006, 17:38
Zarządźcie coś, bo zaraz wieczór będzie.

PS. Ja juro jeszcze pojadę sobie do Plazy, ma być jakaś impreza typu moda-uroda i będzie m.in. Cichopkowa, a gębę ma nienajbrzydszą, więc mam chęć ją upolować. Ktoś może jeszcze chętny?

mxw
24-03-2006, 19:55
Zarządźcie coś, bo zaraz wieczór będzie.
no jest zarządzone, że decydujemy (tutaj) o 6:30 8)


PS. Ja juro jeszcze pojadę sobie do Plazy, ma być jakaś impreza typu moda-uroda i będzie m.in. Cichopkowa, a gębę ma nienajbrzydszą, więc mam chęć ją upolować. Ktoś może jeszcze chętny?
he, he, upolować :mrgreen:

a wiesz coś więcej, o której to będzie?
ja bym sobie wpadł, blisko mam...

Cichy
24-03-2006, 21:20
no jest zarządzone, że decydujemy (tutaj) o 6:30 8)


he, he, upolować :mrgreen:

a wiesz coś więcej, o której to będzie?
ja bym sobie wpadł, blisko mam...

W Plazie o 17.00

student_22
24-03-2006, 22:21
Hehehe ja też mam blisko. 10 minut piechotką.
A co do rannego pleneru to chyba se jaja robicie. O 6.30 będziemy decydować ? Dajcie spokój. Ja tam albo przyjde albo nie NIEZALEŻNIE od pogody. Jak będe to będe a jak nie będe to nie będe.

Cichy
24-03-2006, 22:22
No własnie, nie bede wstawał o 6.30 żeby czytać posty.

dies
24-03-2006, 22:46
hej!
nie odzywalem sie pare dni, ale u mnie wszystko aktualne... 6:30 przy muzycznej.. chyba ze perqsista mnie jakos z grunwaldu zabierze :) nikogo nie znam, wiec im wiecej osob z poznania dotrze tym lepiej :)

student_22
24-03-2006, 23:01
ludzie to nie umawiajmy sie może tylko lepiej spotkajmy o tej 7.30 albo 8.00 ?

Cichy
24-03-2006, 23:12
Więc o której do cholery ? 6.30 to za wczesnie chyba !

dies
24-03-2006, 23:15
ja chcialbym tylko poznac godzine... jak mam wstac o 5:30 i przeczytac ze spotkanie jest o 8smej to mnie sieknie :P
dla mnie 6:30 jest okej.. zanim sie zbierzemy, wybierzemy miejsce itp bedzie 7:30.. pozniej tylko slonce wzejdzie za wysoko

dies
24-03-2006, 23:39
no nic to, zaraz zasne.. budzik mam na 5:30, wstane, odczytam forum i sie dowiem..
dobranoc wam, mam nadzieje ze do zobaczenia z rana.

Jac
24-03-2006, 23:47
Gorzej niz baby na bazarze :-) umawac sie trzeba szybko i konkretnie, a tak to sie bedziecie szczypac tygodniami :-)...
Kto bedzie to bedzie a ko nie ten 'kiep' ;-)

student_22
24-03-2006, 23:48
LUDZIE teraz to już coś się poprzesuwało. Nie 6.30. O 6.30 proponował ktoś aby się zgadać czy się w ogóle spotykamy.
Spotkanie ma być o 7.30 za aulą akademi muzycznej. Ja postaram sie być.

Cichy
24-03-2006, 23:49
O, nie gadaj. Z plenerem w Pradze i Toruniu było podobnie :) Wszystko na ostatnią chwilę. Ja NA PEWNO nie nastawię budzika na 6 rano, a w przeddzień o godz 23 wieczorem nic nie zostało ustalone.

mxw
24-03-2006, 23:58
Spotkanie ma być o 7.30 za aulą akademi muzycznej. Ja postaram sie być.
dokładnie. spotkanie o 7:30. kropka. kto będzie, to będzie.




tylko poczekajcie tak z minimum 20 minut ;)

perqsista
25-03-2006, 00:02
Ok potwierdzam tę 7.30. Diesa zabiorę. Napiszę mu co i jak na PW. Do zobaczenia (mam nadzieję ) :)

Cichy
25-03-2006, 00:10
7.30 ale dokładnie w którym miejscu ??

perqsista
25-03-2006, 00:25
7.30 ale dokładnie w którym miejscu ??
Przeca dokładnie było opisane w wątku
Parking przed Ak. Muzyczną, ul Towarowa naprzeciwko Ak. Ekonomicznej

Cichy
25-03-2006, 00:41
To ja bede.

mxw
25-03-2006, 07:38
pogoda średnia, pełne zachmurzenie, temperatura 0.0 st.C.... :x

no ale przynajmniej jasno jest :|

ok, też będę ;)

perqsista
25-03-2006, 07:54
I ja także

Cichy
25-03-2006, 08:01
Chyba cuś pogoda barowa, ale godzina nie bardzo barowa..

mxw
25-03-2006, 12:07
Chyba cuś pogoda barowa, ale godzina nie bardzo barowa..
pogoda była wybitnie barowa...... zero kontrastów :mrgreen:

fotki już zgrane, teraz się wywołują.
a reszta pojechała jeszcze na (chyba) łęgi zrobić portrecik czapli siwej czy cóś :wink:

Cichy
25-03-2006, 12:24
Nie łęgi tylko Dębinę, a czapla i owszem była, znak taki, że nie odleciały na zimę..

mxw
25-03-2006, 12:59
fotki takie sobie, ale wrzucam, bo jak teraz tego nie zrobię, to nigdy... ;)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://mxw.republika.pl/cb/IMG_20097_r1s.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://mxw.republika.pl/cb/IMG_20206_r1s.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://mxw.republika.pl/cb/IMG_20126_r1s.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://mxw.republika.pl/cb/IMG_20147_r1s.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://mxw.republika.pl/cb/IMG_20167_r1s.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://mxw.republika.pl/cb/IMG_20187_r1s.jpg)

mxw
25-03-2006, 13:01
i jeszcze takie kolorowe :twisted:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://mxw.republika.pl/cb/IMG_20189_r1s.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://mxw.republika.pl/cb/IMG_20173_r1s.jpg)

mxw
25-03-2006, 13:04
Nie łęgi tylko Dębinę, a czapla i owszem była, znak taki, że nie odleciały na zimę..
Cichy, dawaj foty z tej setki i z elki,
a tę lokomotywę poproszę na mxw3@o2.pl ;)

Cichy
25-03-2006, 13:04
To ja też wrzucę :)

Te są 350d + 200mm x 2


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.icpnet.pl/~jakub_c/cbpoz/sojka.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.icpnet.pl/~jakub_c/cbpoz/kot.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.icpnet.pl/~jakub_c/cbpoz/sikora.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.icpnet.pl/~jakub_c/cbpoz/uwaga.jpg)

A te są 100mm 2.0


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.icpnet.pl/~jakub_c/cbpoz/most.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.icpnet.pl/~jakub_c/cbpoz/mxw.jpg)

reszta fotek pod adresem: http://www.icpnet.pl/~jakub_c/cbpoz/

Pozdro!

Cichy
25-03-2006, 14:47
A teraz leje :)

perqsista
25-03-2006, 18:01
Mxw szarżujący na lokomotywę jest the best :)

perqsista
25-03-2006, 18:13
To trochę moich:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://cku.poznan.pl/~andy/2006-03-25/IMG_4490.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://cku.poznan.pl/~andy/2006-03-25/IMG_4488.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://cku.poznan.pl/~andy/2006-03-25/IMG_4498.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://cku.poznan.pl/~andy/2006-03-25/IMG_4516.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://cku.poznan.pl/~andy/2006-03-25/IMG_4523.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://cku.poznan.pl/~andy/2006-03-25/IMG_4525.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://cku.poznan.pl/~andy/2006-03-25/IMG_4529.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://cku.poznan.pl/~andy/2006-03-25/IMG_4531.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://cku.poznan.pl/~andy/2006-03-25/IMG_4527.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://cku.poznan.pl/~andy/2006-03-25/IMG_4535.jpg)

dies
25-03-2006, 18:30
no to teraz moja kolej ( ale pociagu nie bedzie :)



https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.icpnet.pl/~mareczek/canon_wyprawa_1/1.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.icpnet.pl/~mareczek/canon_wyprawa_1/2.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.icpnet.pl/~mareczek/canon_wyprawa_1/3.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.icpnet.pl/~mareczek/canon_wyprawa_1/4.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.icpnet.pl/~mareczek/canon_wyprawa_1/5.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.icpnet.pl/~mareczek/canon_wyprawa_1/6.jpg)


Pozdrawiam

maku
25-03-2006, 19:57
Perkusista. Bardzo mi się podobają twoje zdjęcia – jeśli dobrze rozumiem z bezdomnymi. Brakuje mi tyko do kompletu reportażu jakiegoś ujęcia przedstawiającego dokładniej ich „domostwo” z zewnątrz. Po zdjęciach widać, że nawiązałeś kontakt z tymi ludźmi i to jest chyba w tych zdjęciach najfajniejsze i na pewno nie zawsze jest łatwe.

student_22
25-03-2006, 19:59
Jak obrobie to wrzuce linki. Nie ma tego tak dużo jak u Perqsisty i tak dobre jak wasze ogólnie ale pokaże co tam ;) Tyle że za jakiś czas bo musze sie za nie zabrać dopiero

maku
25-03-2006, 20:04
Po chwili namysłu...
Jeszcze jedno mi się w nich podoba. Patrząc na nie nikt normalny nie ma ochoty liczyć pikseli, zastanawiać się jakim sprzętem były robione itd. One po prostu coś opowiadają. I to jest w fotografii najfajniejsze.
Moje gratulacje.

student_22
25-03-2006, 21:07
Tylko dwa na razie:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://bigwalus.w.interia.pl/cyfrak/3/PICT0175.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://bigwalus.w.interia.pl/cyfrak/3/PICT0178.jpg)

Cichy
25-03-2006, 22:24
To jeszcze parę z drugiej części dnia :)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.icpnet.pl/~jakub_c/rep/kasiac4.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.icpnet.pl/~jakub_c/rep/kasiac.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.icpnet.pl/~jakub_c/rep/kasiac3.jpg)

mxw
26-03-2006, 18:20
To jeszcze parę z drugiej części dnia :)
Cichy jak zawsze zdjęcia wymiatają - udowadniasz, że nawet 350D można robić fotki ;)
(i ustrzelić cichopkową :mrgreen:)

perqsista: reporterka rewelka, profi 8)

zresztą wszystkie fotki oki - c u next time! :p

perqsista
26-03-2006, 19:51
Chłopaki dzieki za pozytywne recenzje. Odszczekuję w swoich zdjeciach te kolorowanki w sepii, prawie flejma z ich powodu wywołałem na prfc. W ogóle to mam jakieś spóźnione reakcje-dopiero dzisiaj zajarzyłem puentę fotki Mxw -ten rower i krzesełko na lodzie. Jak się człowiek nad tym zastanowi to prawdziwy hardcore wychodzi :) Mam nadzieję, że sie uda nam częsciej spotykać bo było bardzo sympatycznie. PS dorzucam jeszcze do kompletu kaczą grypę w locie z Dębiny.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://cku.poznan.pl/~andy/2006-03-25/IMG_4546.jpg)

Pozdrawiam

mxw
26-03-2006, 21:24
W ogóle to mam jakieś spóźnione reakcje-dopiero dzisiaj zajarzyłem puentę fotki Mxw -ten rower i krzesełko na lodzie. Jak się człowiek nad tym zastanowi to prawdziwy hardcore wychodzi :)
no właśnie, a na fotce wcześniej koledzy czekają... :twisted:

co do tych kolorowanek to .... już nic nie chciałem mówić :roll:
ale akurat na fotce z wnętrza "domku" (mi) nie przeszkadzały.

aaaaa, jeszcze jedno, bo sobie przypomniałem: Cichy: ustaw sobie zegarek w aparacie bo masz ciągle czas jakiś północno koreański :mrgreen:

a i cała reszta - przestawiamy czas o godzinkę, bo niestety (albo stety) nasze puszki jeszcze nie chodzą pod windą i same tego nie zrobią ;)

Cichy
26-03-2006, 21:26
Już nie muszę przestawiać, 350d idzie w odstawkę, porobiłem sobie nią odciski w niedzielę :) Zresztą już we wtorek będę się bawił 5d :-D

Silent Planet
26-03-2006, 21:28
/zazdrośnik mode on
Taki to pożyje...

mxw
26-03-2006, 21:48
Już nie muszę przestawiać, 350d idzie w odstawkę, porobiłem sobie nią odciski w niedzielę :)
szukaj tych gripów, please :twisted:


Zresztą już we wtorek będę się bawił 5d :-D
jakiś zlocik w środę?? ;)

dies
26-03-2006, 22:19
osz wy z tymi kaczkami... moje albo stoja tylem albo jakies takie nie wyrazne (moze od tej grypy)
co do kolorowanek :) jak dla mnie rewelacja - najwieksze brawa zas za zdolnosc komunikacji i odwage!

ps. mxw: o tej srodzie mowisz ?

mxw
26-03-2006, 22:29
osz wy z tymi kaczkami... moje albo stoja tylem albo jakies takie nie wyrazne (moze od tej grypy)
co do kolorowanek :) jak dla mnie rewelacja - najwieksze brawa zas za zdolnosc komunikacji i odwage!

ps. mxw: o tej srodzie mowisz ?
no jeszcze była ta kaczka, co pływała brzuchem do góry pod mostem ;-)

tak, ta środa: dwie pieczenie na jednym ogniu: 5D i 30D do macania - tylko Cichego trzeba namówić :mrgreen:

perqsista
26-03-2006, 22:36
... do macania - tylko Cichego trzeba namówić :mrgreen:

Ja tam Cichego macać nie będę ani nawet namawiać do macania:mrgreen:

Silent Planet
26-03-2006, 23:14
Jeśli w środę po 14-tej to może być.
Swojego sprzętu nie przynoszę.
Cichy przyniesie dla każdego.
:mrgreen:

dies
28-03-2006, 21:57
no to sroda tuz tuz... moze jednak weekend ? powtorka z rozrywki z lepszym swiatlem ?
ps. wiecie gdzie mozna kupic tanio na miescie w zwyklym sklepie 50tke 1.8? w fotodurze jest dosc drogo... a ja cholera do cierpliwych nie naleze i gotow jestem kupic (decyzje podejmuje w pare sek. )
pozdrawiam

Propi
28-03-2006, 22:02
W Poznaniu jest taki pan Jacek na Dębcu, który ma 50tki w baaaardzo przystępnej cenie... i wielkiej ilości :) Zresztą chyba nawet przeglądał ten topic.

dies
28-03-2006, 22:12
a jaka to cena ? jesli przystepna bardzo bardzo to juz jutro kolo poludnia bede na debcu... jakies dokladniejsze namiary?

perqsista
28-03-2006, 23:01
a jaka to cena ? jesli przystepna bardzo bardzo to juz jutro kolo poludnia bede na debcu... jakies dokladniejsze namiary?

To jest fotomania z forum. Mail: lensring (małpa) lensring.pl . Kupowałem od niego swojego 100-300. Co do transakcji i jakości obsługi nie miałem żadnych zastrzeżeń. Generalnie zauważylem tylko, że trochę brzydko pogrywał wobec Cichego (na plrfc) ale to nie miało nic wspólnego z relacją sprzedawca-klient więc jeżeli ma to szkło to możesz śmiało kupować.

fotomania
29-03-2006, 01:00
To jest fotomania z forum. Mail: lensring (małpa) lensring.pl . Kupowałem od niego swojego 100-300. Co do transakcji i jakości obsługi nie miałem żadnych zastrzeżeń. Generalnie zauważylem tylko, że trochę brzydko pogrywał wobec Cichego (na plrfc) ale to nie miało nic wspólnego z relacją sprzedawca-klient więc jeżeli ma to szkło to możesz śmiało kupować.

A powiesz mi dlaczego w rozmowie na tym forum Qba nie zajal zadnego stanowiska ?? Wyslal za Elke kogos z kim rozmawialem prowadzac ozywiona dyskusje . Ktos kto obawia sie otwartej polemiki jest mniejszy ( nie wzrostem )

Nie ma w tej chwili 50 tek , dzisiaj ostatnie dwie sobie wyszly po 250 PLN . Uzywane stan doskonaly i to jeszcze MADE In Japan . A ty miales sobie wleciec postrzelac wszystkim od 17-40 do 70-200 2,8 i kilka stalek w srodku ale jakos nie wpadles :))

dies
29-03-2006, 06:25
:( szkoda ze nie zdazylem.. nic to pozostanie mi poczekac, 250 to bardzo mila cena.

perqsista
29-03-2006, 08:34
A powiesz mi dlaczego w rozmowie na tym forum Qba nie zajal zadnego stanowiska ?? Wyslal za Elke kogos z kim rozmawialem prowadzac ozywiona dyskusje . Ktos kto obawia sie otwartej polemiki jest mniejszy ( nie wzrostem )
Tutaj niestaty nie nadążam za Twoim tokiem.

Ok. Jacek. Nie będę Wam się ładował w Wasze polemiki . Dla mnie i tak obydwaj jesteście handlarzami godnymi zaufania czego w żadnym wypadku nie zamierzałem kwestionować.



Nie ma w tej chwili 50 tek , dzisiaj ostatnie dwie sobie wyszly po 250 PLN . Uzywane stan doskonaly i to jeszcze MADE In Japan . A ty miales sobie wleciec postrzelac wszystkim od 17-40 do 70-200 2,8 i kilka stalek w srodku ale jakos nie wpadles :))


Co do mojego wpadania to chciałem wpaść może nie po elki :) - coś wspominałeś o statywach z funsportu jak byłem ostatnio. Pisałem do Ciebie nawet w tej sprawie ze 2 tyg temu.

Cichy
29-03-2006, 11:21
Perq - daj już spokój, ja z kolei nie mam zamiaru wdawać się na publicznym forum w jakieś w jakieś spory. Moje stanowisko ? Uważam tak , jak każdy kto czytał post na recu że zostałem obsmarowany dość nieładnie. Próbowałem wyjaśnić sprawę na gg no ale kolega Jacek nie uważa, jakoby napisał coś złego, więc dyskutować na ten temat więcej już nie będę. Najlepiej się po prostu nie odzywać i tyle.

student_22
29-03-2006, 22:35
A ja spóźniony z jeszcze 3-ma fotkami....
Sorki że tak późno ale na serio mam teraz taki zawał z robotą że siadam rano wstaje wieczorem od kompa i nie mam ochoty na nic a tym bardziej na dalsze gapienie sie w monitor:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://bigwalus.w.interia.pl/cyfrak/3/PICT0176.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://bigwalus.w.interia.pl/cyfrak/3/PICT0179.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://bigwalus.w.interia.pl/cyfrak/3/PICT0180.jpg)

perqsista
29-03-2006, 22:49
2-jka bardzo fajna. Świeże spojrzenie Chętnie bym ją zobaczył w&b. BTW ale światło to mieliśmy niestety do **** ;(

dies
31-03-2006, 21:47
to ja moze zaczne niesmialo :P kiedy nastepne spotkanie... moze tym razem pod wieczor.. coraz pozniej sie zmierzcha mozna zrobic pare nocnych ujec a pozniej porozmawiac w knajpce.. hm ?

Cichy
01-04-2006, 00:41
Jestem ZA.

perqsista
01-04-2006, 08:03
Jestem ZA.
Ja wieczorem nie mam się co pokazywać. Narazie bez statywu. W dzień mogę (niedziela).

dies
01-04-2006, 08:13
nie martw sie statywem, wystarczy samowyzwalacz i woreczek z grochem na kawaleku plaskiej powierzchni.

perqsista
01-04-2006, 09:20
nie martw sie statywem, wystarczy samowyzwalacz i woreczek z grochem na kawaleku plaskiej powierzchni.

Raczej wolę kontrolować kadr i czas wyzwolenia migawki bardziej tradycyjnymi metodami (statyw+węzyk):)

student_22
01-04-2006, 21:57
Ja co prawda mam statywa ale jakiegoś kiepskiego aczkolwiek na razie to co mam czyli kita utrzyma. Ja jeszcze nie wiem czy bym wpadł. Zależy kiedy.

Cichy
09-04-2006, 10:10
No i co panowie taka cisza? My wczoraj wypuscilismy się ponownie na dębinę.. Lody zeszły to i ptaków więcej. Podczas jednego głupiego spaceru ustrzeliłem kosa, kowalika, dzięcioła czerwonego, gołębia skalnego, szpaka, bogatki i kilka innych niezidentyfikowanych fruwaczy :)

perqsista
09-04-2006, 20:00
Ja w weekend pracowałem aczkolwiek wczoraj miełem niespodziewanie 2 godzinki wolne w godzinach popołudniowych i pojechałem nad Rusałkę. Też trochę ptactwa ustrzeliłem (http://canon-board.info/showthread.php?t=5888&page=6). Cichy wrzuć jakieś fotki z Dębiny. Pozdrawiam.

Cichy
09-04-2006, 21:49
http://www.negatyw.org/ptak1.jpg
http://www.negatyw.org/ptak2.jpg
http://www.negatyw.org/ptak3.jpg
http://www.negatyw.org/ptak4.jpg
http://www.negatyw.org/ptak5.jpg

perqsista
09-04-2006, 21:59
Tego trzeciego to super wypatrzyłeś aż sam dziób rozdziawiłem :)

Qtek
12-04-2006, 07:45
Jakby ktos mial czas to proponuje porobic sobie zdjecia mostow nad Warta. Woda jest od walu do walu, wiec fajnie wszystko sie odbija.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://members.lycos.co.uk/valotr/CF/nocne%20Poznan/5.jpg)

pozdrawiam

Cichy
19-04-2006, 09:32
Kto śmignie z rana na ptaki któregoś poranka ?

perqsista
19-04-2006, 10:13
Kto śmignie z rana na ptaki któregoś poranka ?
Ja się piszę. Pytanie -kiedy?

No i gdzie :)?

Cichy
19-04-2006, 10:20
Ja jutro chyba pojadę na rozlewiska warty.

mxw
19-04-2006, 11:40
Kto śmignie z rana na ptaki któregoś poranka ?
z rana?? na ptaki???
wolę wieczorem... na kociaki :mrgreen:

Cichy, a ty chcesz wypróbować swojego fulflejma? tylko, że teraz jesteś przecież krótszy o 0,6x... :wink:

acha, a tak apropos: rozmawiałem ostatnio z kolegą profesjonalnym ornitologiem, może chcecie żeby z niego wycisnąć jakiś bardziej profesjonalny wypad do jakiegoś nieodległego rezerwatu na te no, ptaki?

perqsista
19-04-2006, 12:15
Ja jutro chyba pojadę na rozlewiska warty.
O której jutro?

Cichy
19-04-2006, 14:09
To może zróbmy inaczej . Podejrzewam, że większości nie będzie pasowało w tygodniu, a w weekend ma byc piękna pogoda. Może sobota lub niedziela raniutko bedzie odpowiadało?

perqsista
19-04-2006, 14:47
To może zróbmy inaczej . Podejrzewam, że większości nie będzie pasowało w tygodniu, a w weekend ma byc piękna pogoda. Może sobota lub niedziela raniutko bedzie odpowiadało?

Ja się piszę najchętniej w sobotę,niedziela w sumie też może być.

Cichy
19-04-2006, 15:59
Czyli co, sobota rano o wschodzie słońca na łęgi jedziemy ? Tam nie ma możliwości, że nie będzie zwierzaków :) Dodam, że to dosłownie parę kilometrów na południe od starołęki.

SebastianD
19-04-2006, 16:38
=> Cichy
Którą godzinę w środku nocy masz na myśli pisząc "sobota rano o wschodzie słońca"?
Może też bym się wybrał...
Brzmi kusząco, tylko pobudka nieco mnie przeraża :D

perqsista
19-04-2006, 17:21
Czyli co, sobota rano o wschodzie słońca na łęgi jedziemy ? Tam nie ma możliwości, że nie będzie zwierzaków :) Dodam, że to dosłownie parę kilometrów na południe od starołęki.
OKi tylko proponuję się umówić np na Starołęce i później pojechalibyśmy za Tobą bo trochę szkoda czasu na szukanie (siebie nawzajem i miejsca-w moim przypadku)

No i jeszcze troche statystyk co do godziny wschodu w sobotę:

początek świtu cywilnego: godz. 5:00:44.34"
wschód słońca: godz. 5:38:20.65"

czyli godzinę spotkania trzeba by ustalić wg powyzszego schamatu:???:
Jak zwyklę mogę zabrać kogś z okolic Kopernika i Górczyna lub po drodze wzdłuż hetmańskiej

Cichy
19-04-2006, 17:49
WYjechać można ze starołęki o 5 rano zgodnie z powyższymi danymi. Załapiemy się na najładniejsze landszafty :) Dobrze zaopatrzyć się w .. kalosze (podmokły teren i rosa). Kto jeszcze się pisze ?

Qtek
20-04-2006, 07:14
Witam. Ja tez sie pisze. Tylko w sobote bede bez samochodu.
perqsista jezeli moge sie dolaczyc,to bede czekac na Hetmanskiej.
pozdrawiam

dies
20-04-2006, 07:48
ech, a ja mam wieczorem wesele przyjaciela, wstawanie o 4tej moze sie zle skonczyc :D padne na samym poczatku imprezy.
Tak czy siak bede kontrolowac temat, a nuz sie skusze.

pozdrawiam

perqsista
20-04-2006, 08:20
Witam. Ja tez sie pisze. Tylko w sobote bede bez samochodu.
perqsista jezeli moge sie dolaczyc,to bede czekac na Hetmanskiej.
pozdrawiam

Ok szczegółowo obgadamy temt w piatek wieczorem jakby co moje gg 1366553

SebastianD
20-04-2006, 09:10
ja będę na 90%.
Ale jak się nie pojawią żadne obiecane ptaszki do fotografowania, to Cichy będziesz musiał coś zaimprowizować... z ptaszkiem :twisted: :lol:

Cichy
20-04-2006, 10:24
No Czaple i bociany to będą mur beton. :D Jestem ciekaw, ile tam wody teraz i czy da się wjechać w głąb autem. Nawet jeśli nie, to z buta daleko nie jest.

Jeśli chodzi o transport , to ja mogę kogoś zabrać z ronda Starołęka.

Cichy
20-04-2006, 17:26
Patrzę na pogodę i coś mi nie gra, miało być słońce.... http://pogoda.onet.pl/0,198,miasto.html

Jak tak dalej będzie, to może jutro się wybiorę... A może niedziela.. No słońce raczej byłoby wskazane.

Cichy
20-04-2006, 19:30
Dobra, w pogodzie mówili, ze ma być słońce, więc chrzanię onet :)

perqsista
20-04-2006, 22:10
Kur.. czekam na przesyłkę ze statywem byłem przekonany, że przyjedzie jutro a tu wała .... jutro dopiero wysyłają, może w sobote dojdzie ale już będzie po ptokach. No nic... pojadę z Wami w sobote, może się uda coś z ręki ustrzelić, najwyżej powtórkę zrobię w niedzielę

perqsista
20-04-2006, 22:12
Dobra, w pogodzie mówili, ze ma być słońce, więc chrzanię onet :)
Na onecie też się zapowiada nienajgorzej moze zaktualizowali
http://pogoda.onet.pl/0,196,38,0,0,4,0,pogoda.html
http://pogoda.onet.pl/0,196,38,0,0,5,0,pogoda.html

Jakieś tam zachmurzenie ma być ale raczej więcej słońca.

SebastianD
21-04-2006, 09:23
Panowie!
proponuję jak najszybciej przejść do ustalenia szczegółów "spotkaniowych", bo wieczorem (nie wiem jak wy) to ja już wolałbym iść spać, żeby nie umrzeć na skutek szoku o tej 4:20 rano ;)

Jeżeli ma to być 5 rano, przy rondzie Starołęka, to proponuję parkować samochody zaraz za Rondem, na ul. Starołęckiej (po prawej stronie), na początku drogi dojazdowej do "Kriomedici". Może być?

perqsista
21-04-2006, 09:27
Panowie!
proponuję jak najszybciej przejść do ustalenia szczegółów "spotkaniowych", bo wieczorem (nie wiem jak wy) to ja już wolałbym iść spać, żeby nie umrzeć na skutek szoku o tej 4:20 rano ;)

Jeżeli ma to być 5 rano, przy rondzie Starołęka, to proponuję parkować samochody zaraz za Rondem, na ul. Starołęckiej (po prawej stronie), na początku drogi dojazdowej do "Kriomedici". Może być?

IMO moze być jak najbardziej. Proszę tylko o potwierdzenie, że to jest w prawo jadąc od strony Hetmańskiej.

SebastianD
21-04-2006, 09:34
Jak jedzie się Hetmańską od centrum - tak, jest to na rondzie W PRAWO. Jakieś 100 metrów od Ronda jest uliczka w prawo- dojazdowa do "kliniki" Kriomedica (właściwie zaraz jak rozdzielone nitki jezdni łączą się w jedną). Można na niej parkować, bo po prawej ma poszerzone pobocze.

Cichy
21-04-2006, 09:44
ok, to ja będę o 5 rano. Mój tel jakby co 691 626 268 . Pamietajcie, żeby nie ubrać się na kolorowo, w końcu jedziemy focić jakieś ptaki :) COś ta pogoda jednak ma być w kratkę. Ale bądźmy dobrej myśli.

SebastianD
21-04-2006, 10:36
a tak z innej beczki - pojawi się ktoś jeszcze będzie, czy też będzie "Ich troje"? :roll: :lol:

Cichy
21-04-2006, 10:57
Dobre pytanie. Poznanioki !!! Gdzie ekip z ubiegłego roku? MxW, Robert, Polaco, Adamek, Silent!

dies
21-04-2006, 12:30
Poznoniok dies wszystko przemyslal i uznal ze nie moze wstac o 4tej gdy wieczorem ma zaproszenie wesele. Zombiaki zdjeci nie robia, a kieliszek szampana by mnie wyprawil od razu w objecia morfeusza. chrrr chrrr.. juz na sama mysl czuje ta sennosc :)
zycze udanych bezkrawych lowow!

Qtek
21-04-2006, 13:12
Ja sie zjawiam. Szczegoly mam obgadac dzisiaj wieczorem z peqsista na GG.

perqsista
21-04-2006, 14:21
Ja sie zjawiam. Szczegoly mam obgadac dzisiaj wieczorem z peqsista na GG.

W sumie to mozemy nawet tutaj obgdać. Daj znać gdzie mam się zatrzymać przy Hetmańskiej.