PDA

Zobacz pełną wersję : Samyang 35mm f/1.4 będzie dopiero za...



forecaster
08-02-2011, 12:14
No właśnie... kiedy?
Na polskiej stronie widnieje napis: od lutego. Niedawno napisałem do nich z ciekawości i odpisali, że "Obiektyw będzie dostępny najwcześniej za około 6 tygodni."

Może komuś przyda się ta informacja ;)

drfidel
08-02-2011, 12:29
Naród oczekuje pogromcy eLi więc pośpiech nie jest wskazany ;)

forecaster
08-02-2011, 16:46
MF i dla Canona pewnie bez potwierdzenia ostrosci, trzeba bedzie kombinowac, albo na oko ;)

forecaster
08-02-2011, 18:48
ponad 3x taniej niż C35mm f/1.4. Na czymś muszą oszczędzić żeby zarobić ;)

BeatX
08-02-2011, 19:35
jezeli samyang bedzie co najmniej tak dobry optycznie jak 35L to wyjdzie na to, ze firma canon zyczy sobie za automatyke ustawiania ostrosci w swoim obiektywie niebagatela ~ 4000 pln :lol:

robertskc7
08-02-2011, 21:27
jezeli samyang bedzie co najmniej tak dobry optycznie jak 35L to wyjdzie na to, ze firma canon zyczy sobie za automatyke ustawiania ostrosci w swoim obiektywie niebagatela ~ 4000 pln :lol:
za precyzyjny i szybki Af w 35L czemu nie? do tego jeszcze plastyka L... także ja się po tym szkle szoku nie spodziewam sie no chyba, że do zdjęć detali typu liście w lesie, kot , widoczki na pełnej dziurze... ale do reporterki i luznego portretu to jednak szkło manualne i nie ma startu do Lki z Af nawet nie wiem jak bedzie "wzorowe" optycznie.

zoom2
08-02-2011, 22:54
Szkło bez AF w korpusie AF to ersatz choć do przeżycia.
Ale najgorsze ,że w ciamciangu z mocowniem Canona nie ma automatycznego przymykania przysłony , i to dla mnie jest dyskwalifikujące te obiektywy.
Nikonowcy mają przewagę.

_igi
09-02-2011, 00:59
Matówka z klinem i dajemy radę. Tak czysto teoretycznie :)

tormentor
09-02-2011, 02:30
Ja np. mam 500d, tam chyba się nie da wymienić matówki. A to szkło właśnie powinno być dla osób których na L nie stać - tak jak np. mnie ;) Pewnie fajnie się spisze na pełnej klatce i na dużym wizjerze, ale kurde - jak kogoś stać na pełną klatkę to nie kupi taniego samyanga, tylko Elżbietę - no i koło się zamyka :P

Na cropa masz przeciez Sigmę 30/1.4 z AFem. Myślę, że nie każdy posiadacz pełnej klatki zaraz będzie skory wydać 4-5k na 35L, tym bardziej, że teraz np. używane 5D można mieć już za te 3k spokojnie...

drfidel
09-02-2011, 07:36
Matówka z klinem i dajemy radę. Tak czysto teoretycznie :)

Praktycznie też daje radę. W obiektywie manualnym podpinanym do Canona wskazana jest jednak preselecja przysłony.

zoom2
09-02-2011, 11:44
Problem w tym ,że ten obiektyw nie czegoś co miały w większości obiektywy M42.
Mechanizmu który pozwalał zamknąć obiektyw do nastawionego otworu.
Innymi słowy, ostrzyliśmy na pełnej dziurze i jednym przesunięciem klawisza(suwaka) zamykaliśmy obiektyw do wartości nastawionej (np.8). W innych obiektywach funkcję taką spełniał pierścień który należało obrócić do końca do oporu.

Cichy
09-02-2011, 11:53
Test za ok miesiąc.

forecaster
09-02-2011, 12:16
czekajcie, czekajcie... naprawdę w wersji do Canona nie ma automatyki? Przecież dodali styki z tego co pamiętam, a przynajmniej na zdjęciu nie widać żeby były ustawienia przysłony, no chyba ze to wersja do nikona :)

Mam 5d, ale nie spieszno mi do wydawania 5k na nowa Lke, więc Ciamciang jest dobrą alternatywą po zamontowaniu matówki, zwłaszcza jak Ci się nie spieszy. Widziałem zdjęcia z M9 na 35mm f/1.4 (kogoś z forum) i to ze streeta - czyli jednak się da ustawić ostrość :) po prostu trochę wprawy i wyczucia. Canon żąda pieniądze za AF, USM i pancerną obudowę z uszczelkami. Przysłona nigdy Ci się nie zatnie, a jak wiadomo Ciamciang miał różne przygody :D ponoć mają to poprawić...

wciąż liczę na preselekcje przysłony ;) może mnie mile zaskoczą :D

zoom2
09-02-2011, 12:34
Może sie pospieszyłem.
Pisząc to o preselekcji posiłkowałem sie swoją wiedzą o ciamciangach 14mm i 85 mm.
Może 35 mm bedzie miec automatyczne lub półautomatyczne przymykanie.
Jesli tak to szanse rosną , bo brak AF nie jest moim zdaniem czynnikiem dyskwalifikujacym.
Czyms takim dla mnie jest konieczność pracy z otworem roboczym.

MC_
09-02-2011, 12:40
Od Ciamciangów AF nie wymagam. Może nawet lepiej, że go nie mają. Do szczęścia potrzebuję tylko potwierdzenia ostrości.

forecaster
09-02-2011, 19:27
Test za ok miesiąc.

nic, tylko uzbroić się w cierpliwość ;) czekamy.

Rob
17-02-2011, 19:28
Potwierdzenie na stronie Samyang.pl terminu dostępności tego szkła - marzec 2011:
http://www.samyang.pl/produkt,155,kategoria,1,samyang_35_mm_f14_as_umc_d ostepny_od_lutego_2011

_igi
17-02-2011, 23:13
Tak sobię myślę, jako tako załapałem jak się robi foty w manualu na 24mm o świetle 3,5, to takie 35 1,4 damy radę bez problemu. Tylko tutaj znowu, matówka z klinem konieczna. U mnie precyzyjna nie zda egzaminu, bo poza f1,2 i f/1,8 mam szkła, których używam często, od f3,5 do f4.

Popatrzę jak będzie z dostępnością i sobie za nabędę, być może nie do pracy, bo pewniej się czuję z autofokusem, ale dla siebie, czemu nie. Jeśli nie spartolą bokehu, to zapowiada się wyśmienite szkło do amatorskiej roboty na 5D czy analogu.

Tylko trochę przypał z brakiem komunikacji z body, na f/1,4 wszystko będzie okej, ale jak się przymknie, to będzie jatka z mierzeniem światła.

forecaster
18-02-2011, 11:36
Tylko trochę przypał z brakiem komunikacji z body, na f/1,4 wszystko będzie okej, ale jak się przymknie, to będzie jatka z mierzeniem światła.

na czym ma polegać ten problem...? Przecież jest pomiar TTL. W exifie będzie pustka, to jedyna wada braku komunikacji przy takiej konstrukcji. TTL2 nie będzie działać w lampie, bo nie pomierzy z obiektywu odległości.

Nawet jakby był problem o którym mówisz, to wydłużasz czas o tyle, o ile przymknąłeś przysłonę ;)

Cichy
18-02-2011, 11:44
Nawet jakby był problem o którym mówisz, to wydłużasz czas o tyle, o ile przymknąłeś przysłonę ;)

Problem to będzie w Nikonie, no chyba że będzie dlań wersja AE. Canon przecież mierzy światło w manualach i dobrze dobiera czas.

Albeert
18-02-2011, 16:57
A ktoś już gdzieś widział jakieś sample?

Cichy
18-02-2011, 17:09
A ktoś już gdzieś widział jakieś sample?

Pierwsze sample będą tutaj :)

vinietu
18-02-2011, 17:44
Jest trochę czasu, trza sie za matówką rozejrzeć chyba będzie, zamówić gdzieś z HK....manual potrenować, może jakieś krople do oczu.

Cichy
18-02-2011, 18:05
Ja szcerze mówiąc do matówek nie jestem przekonany. Dużo pewniejsze jest ostrzenie na Live View.

2marekm
18-02-2011, 18:25
Ja szcerze mówiąc do matówek nie jestem przekonany. Dużo pewniejsze jest ostrzenie na Live View.

Tak to prawda, szczególnie jak powiększy się obraz na monitorze. Nie dotyczy to fotografowania ruchliwych dzieci na "dużej dziurze" i większej ogniskowej, ponieważ bardzo trudno wtedy ustawić ostrość.

Ernest_DLRS
18-02-2011, 18:58
Jeśli będzie dobra optyka i fajny bokeh, to będzie super szkło do filmowania na FF. Bo dla cropa chyba Sigma jest ciekawszą propozycją (20/1.8 i 30/1.4)

_igi
18-02-2011, 21:43
Problem to będzie w Nikonie, no chyba że będzie dlań wersja AE. Canon przecież mierzy światło w manualach i dobrze dobiera czas.

Nie wiem jak jest w Samjangach z automatem przysłony, ale generalnie, na w pełni otwartej przysłonie jest fajnie, zabawa zaczyna się jak przymkniemy. Im więcej, tym bardziej. Co zabawne, w każdym szkle jest nieco inaczej.

takpoprostu
19-02-2011, 12:40
Naród oczekuje pogromcy eLi więc pośpiech nie jest wskazany ;)
raaanyy jak widzę takie gadanie... jakiego pogromcy ? pogromcą by był jak by miał af. Samyang może co najwyżej być podobny optyczne do C35L. Dopóki nie będzie miał tak precyzyjnego ultradźwiękowego AFu pogromcą nigdy nie będzie.

forecaster
21-02-2011, 00:52
Nie wiem jak jest w Samjangach z automatem przysłony, ale generalnie, na w pełni otwartej przysłonie jest fajnie, zabawa zaczyna się jak przymkniemy. Im więcej, tym bardziej. Co zabawne, w każdym szkle jest nieco inaczej.

na czym polega ta zabawa? Wciąż nie rozumiem gdzie widzisz problem. Jeśli nie masz poluzowanego pierścienia przysłony w 50letnim szkle, to jak domkniesz o 1 działkę, to wydłużasz czas x2 i ekspozycja będzie taka sama. Pomijając już, że puszka Canona Ci pomierzy światło dobrze...

Manfred
04-03-2011, 19:40
z czerwonym paskiem hmm?
sample tez sa:

http://www.samyang.pl/art,2,nowosci

Cichy
04-03-2011, 19:47
No niestety jest tylko 1 egzemplarz w kraju i to do Nikona. Więc trzeba czekać, na koniec miesiąca powinny być w sprzedaży...

koraf
04-03-2011, 19:49
Nie powiem całkiem zdjęcia, i fajny bokeh, zaczyna robić się ciekawie :-D.

Cichy
04-03-2011, 20:23
Te sample mówią tyle , że to może być jeszcze lepsza optyka od 85/1.4.

Sunders
04-03-2011, 20:38
na koniec miesiąca powinny być w sprzedaży...
A orientacyjna cena jest już znana?

rainbow_jeremy
04-03-2011, 20:42
"Sugerowana cena detaliczna w wersji bez mikroprocesora to 1500 złotych brutto."

Sunders
04-03-2011, 21:04
"Sugerowana cena detaliczna w wersji bez mikroprocesora to 1500 złotych brutto."
Czyli z dandelionem ca 1700pln?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

No niestety jest tylko 1 egzemplarz w kraju i to do Nikona. Więc trzeba czekać, na koniec miesiąca powinny być w sprzedaży...
Tu jest oferent, który zdaje się twierdzić, że już ma:
http://ateneum.pl/opis_sprz.php?id=432&grupa=aparat_cyfr_ob&nazwa=Akcesoria

koraf
04-03-2011, 21:42
Oferuje towar, którego nie ma :grin:, czyli u nas normalka ;-).

Sławek
04-03-2011, 22:38
Oferuje towar, którego nie ma :grin:, czyli u nas normalka ;-).
Ale potwierdzało by to cenę .

MC_
05-03-2011, 09:41
Niekoniecznie. Zawsze obiektyw może zostać zjedzony przez chomika w tzw. międzyczasie.

Grzesiek_PL
05-03-2011, 13:44
Czyli z dandelionem ca 1700pln?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Tu jest oferent, który zdaje się twierdzić, że już ma:
http://ateneum.pl/opis_sprz.php?id=432&grupa=aparat_cyfr_ob&nazwa=Akcesoria
"Dostępność: brak towaru "

Sunders
05-03-2011, 14:07
Na ceneo piszą że "dostępny":
http://www.ceneo.pl/10575811
:-?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
... a na stronie sklepu że "brak":
http://ateneum.pl/opis_sprz.php?id=432&grupa=aparat_cyfr_ob&nazwa=Akcesoria
Wczoraj "na stronie sklepu jeszcze był"
:roll:
... czyli zapewne było i jest tak jak napisał koraf
:evil:

malang
07-03-2011, 16:48
Finalna wersja obiektywu wraz z samplami:
http://samyang.pl/art,2,nowosci

Optyczne:
http://optyczne.pl/3797-nowość-Finalna_wersja_obiektywu_Samyang_35mm_1:1.4_AS_UMC .html

Sławek
07-03-2011, 17:09
Był ktoś może w niedziele w Birmingham ?

Moon
07-03-2011, 19:18
O kurczaki, a właśnie chciałam pytać, czy ktoś owy słoiczek posiada i jak się sprawuje...

paweleverest
07-03-2011, 22:01
Finalna wersja obiektywu wraz z samplami:
http://samyang.pl/art,2,nowosci

[/url]

Patrząc na sample to warto było czekać !! Ehhh szkoda że to nie ma AF.

arra
07-03-2011, 22:58
Będzie dostępny z potwierdzeniem ostrości?

Goomis
08-03-2011, 03:20
ja się pytam czemu te Koreańce nadal nie wsadzają AFa w swoje produkty? No czeeemuuu? Mają jakąś umowę z Canonem i Nikonem (względnie jeszcze z Sony) podpisane, że im nie wolno, czy jak?
Dla mnie sens mają tylko 2propozycje tej firmy: fish i 14mm... Niech chociaż dadzą fish'a pod FF i taniego TS-a koło 20mm! :-P

tormentor
08-03-2011, 03:43
ja się pytam czemu te Koreańce nadal nie wsadzają AFa w swoje produkty? No czeeemuuu?
Bo ludzie do vDSLR i tak kupią? :)

_igi
08-03-2011, 10:29
ja się pytam czemu te Koreańce nadal nie wsadzają AFa w swoje produkty? No czeeemuuu? Mają jakąś umowę z Canonem i Nikonem (względnie jeszcze z Sony) podpisane, że im nie wolno, czy jak?
Dla mnie sens mają tylko 2propozycje tej firmy: fish i 14mm... Niech chociaż dadzą fish'a pod FF i taniego TS-a koło 20mm! :-P

w miarę tani (patrząc przez pryzmat pozostałych) jest 24 TS-E L mk.I, natomiast cena pozostałych sziftów mnie już dziwi (90mm za 5000 i kompletny brak używek)

myslidar
08-03-2011, 11:01
Będą potem odświeżać o wersje z AF :)

forecaster
08-03-2011, 11:08
jak już tyle czekamy, to nie szkodzi wstrzymać się z opiniami do testu Cichego, pewnie już go ma w łapkach ;) ciekaw jestem jego wrażeń.

Goomis
08-03-2011, 23:36
w miarę tani (patrząc przez pryzmat pozostałych) jest 24 TS-E L mk.I, natomiast cena pozostałych sziftów mnie już dziwi (90mm za 5000 i kompletny brak używek)

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=ts-e jednak jakieś są :-P

24mkI? trudno dostać, a jak jest to koło 3k. Sądzę, że samyang by się zmieścił w 2k :-D

Przemek_PC
09-03-2011, 01:40
ja się pytam czemu te Koreańce nadal nie wsadzają AFa w swoje produkty? No czeeemuuu?

Może po to aby zaoszczędzić na serwisie? Kalibracja robiona za darmo w ramach gwarancji to jednak koszt dla firmy. A może po to aby nie zszargać sobie opinii nietrafiającym AF? Mój ojciec powtarzał "nie spieprzy ten co nic nie robi" i widać Samyang wyznaje tą samą maksymę :) Zresztą kiedyś nie było w ogóle AF i jakoś zdjęcia ludzie robili. Większy ból to ręczne otwieranie i przymykanie przysłony. W starym Heliosie 58mm od Zenita B jest to lepiej rozwiązane, ustawia się pierścieniem przysłonę, drugim pierścieniem otwiera się na maks., oko w wizjer, ostrzenie, przymknięcie pierścieniem przysłony do ustawionej drugim pierścieniem wartości i strzał.

Kolekcjoner
09-03-2011, 02:49
ja się pytam czemu te Koreańce nadal nie wsadzają AFa w swoje produkty? No czeeemuuu? Mają jakąś umowę z Canonem i Nikonem (względnie jeszcze z Sony) podpisane, że im nie wolno, czy jak?

Może nie jest to tak proste jak się wydaje.
Może zwyczajnie im się to nie opłaca.
Może mają zbyt na to co jest w takim kształcie, a opracowanie AF-a na tyle by podniosło ceny że przestaliby być konkurencyjni.
Może to właśnie wymaga podpisania jakichś umów, a to kosztuje.
etc. etc. etc.
:cool:

forecaster
09-03-2011, 10:31
równie dobrze można zapytać: a czemu CZ nie robi szkieł z AF?

Tych "może" o których pisał Kolekcjoner to można by pisać na kilka stron, a i tak odpowiedz nie sprawi, że AF się pojawi, więc po co w ogóle marudzić na stan rzeczy na którą nie ma się wpływu? Nie pasuje, nie używaj.

Mimo wszystko stawiam, że jest to bardziej skomplikowane niż "nie spieprzy ten co nic nie robi", chociaż powiedzenie przypadło mi do gustu :D

Goomis
09-03-2011, 19:23
równie dobrze można zapytać: a czemu CZ nie robi szkieł z AF?

Tych "może" o których pisał Kolekcjoner to można by pisać na kilka stron, a i tak odpowiedz nie sprawi, że AF się pojawi, więc po co w ogóle marudzić na stan rzeczy na którą nie ma się wpływu? Nie pasuje, nie używaj.

Mimo wszystko stawiam, że jest to bardziej skomplikowane niż "nie spieprzy ten co nic nie robi", chociaż powiedzenie przypadło mi do gustu :D

CZ akurat tak się składa, że robi dla Sony...

Właśnie sęk w tym, że jakość optyki mi bardzo pasuje. Mam ich 14mm które jest świetne. Tam akurat brak AF tak nie doskwiera, no ale nie wyobrażam sobie manualnej 35tki 1.4...
No trudno czekam na fisha do FF i TS-E w okolicy 20mm

Kolekcjoner
09-03-2011, 19:47
Ja rozumiem te westchnienia o AF-a bo dla mnie brak AF zwyczajnie szkło dyskwalifikuje (ze względu na wzrok) ale wiem też że jakby to miało działać taka jak w sigmiokach to istotnie lepiej żeby go nie dawali.
Samyang jeszcze rekompensuje to ceną ale brak tego u cajsa ;) to dla mnie jest porażka na całej linii.

Sławek
09-03-2011, 20:43
Połowę swego fotograficznego życia fotografowałem bez AF, bez windera, bez automatyki.

Shadow
09-03-2011, 20:49
Widać zrobić szybki i celny AF wcale nie jest łatwo. Badziewia może nie chcą wsadzać, a naprawdę dobry odbije się na cenie i nie będą już konkurencyjni.

Sławek
09-03-2011, 21:00
Obiektyw musi być od razu zaprojektowany do AF. Pewne elementy nie mogą być za ciężkie lub za ciasne. Zeiss nie robi szkieł z AF bo od razu musiały by być delikatniejsze i legenda solidności by prysła.

Kolekcjoner
09-03-2011, 21:06
Połowę swego fotograficznego życia fotografowałem bez AF, bez windera, bez automatyki.

Ja pewnie mniej niż połowę ale i tak za długo :cool:.

Na poważnie.
Zawsze najwięcej miałem zdjęć spitolonych przez złe ustawienie ostrości.

robertskc7
09-03-2011, 22:40
Czemu brak Af, prosta sprawa. Przy świetle F1.4 sigma poszragała sobie opinnie pod względem wadliwego działania układu AF. Ba, nawet Canon w Lkach miewa problemy z Af a obie firmy są na rynku nie od dziś a co mówić o Samyangu który dopiero raczkuje i to bez sieci serwisów ... Myśle, że na dzień dobry byli by spaleni a zwłaszcza, że i tak bardzo ryzykownie postąpili z tym pseudo czerwonym paskiem. Dla mnie to taki znak firmowy NIKE pisany przez C.

Manfred
09-03-2011, 22:56
moim skromnym zdaniem jak juz producenci nie chca czy tez nie moga zrobic AF,
to przynajmniej niech postaraja sie o normalna konstrukcje listkow przyslony.
20-listkowe piekne dziury bywaly kilkanascie i kiladziesiat lat temu.
Teraz strasza wszedzie obrzydliwymi wielokatami, nawet w tych topowych manualach.

forecaster
10-03-2011, 01:09
... bardzo ryzykownie postąpili z tym pseudo czerwonym paskiem. Dla mnie to taki znak firmowy NIKE pisany przez C.

CIKE? ;)

Brzydki jest ten pasek, prototyp byl ladniejszy... o ile to ma jakiekolwiek znaczenie ;)

Ernest_DLRS
10-03-2011, 03:16
NICE ;)

Jeśli to szkło kosztowałoby max 1200zł byłoby ono ciekawą propozycją dla ludzi, którzy bez AF'a mogą pracować (hdslr, bądź jakaś spontaniczna amatorska fotografia). W innym wypadku już lepiej kupić Sigmę 30/1.4 albo nawet EF 35/2...

czarny1999
10-03-2011, 03:36
Był ktoś może w niedziele w Birmingham ?

Bylem dzisiaj i bawilem sie tym obiektywem na - polskim -stanowisku Samyang'a. (z ciekawostek to na targach zabraklo w tym roku Canona!!!)
Pierwsze wrazenie to rzucajacy sie w oczy rozmiar szkla - wagowo i na dlugosc przypomina raczej szklo klasy 85-100mm.
Wykonane wydawalo sie solidnie - metal z ktrego jest byl lekko chropowaty, pierscien ostrzenia szeroki i chodzil fajnie.
Tragiczne umiejscowienie 'pierscienia' przyslony. Wazki, zaraz za bagnetem - generalnie nieporeczny.
Na hali na ktorej bylo dosc jasno ostrzenie 'na oko' przy standardowej matowce 5d mkII bylo dosc trudne. 4 z 5 zdjec byly mniej, lub bardziej nietrafione przy 1.4, ale moze to kwestia braku wprawy ze szklami manualnymi.
Na live view z powiekszeniem ostrzenie nie sprawialo wiekszych problemow.
Szklo na 1.4 (ostrzone na bagnet)

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img820.imageshack.us/img820/1350/31709192.jpg)

czarny1999
10-03-2011, 19:53
...Na hali na ktorej bylo dosc jasno ostrzenie 'na oko' przy standardowej matowce 5d mkII bylo trudne. 4 z 5 zdjec byly mniej, lub bardziej nietrafione przy 1.4, ale moze to kwestia braku wprawy ze szklami manualnymi.
Na live view z powiekszeniem ostrzenie nie sprawialo wiekszych problemow.
Szklo na 1.4 (ostrzone na bagnet)


Zdjecie obiektywu bylo robione na live view z powiekszeniem.
Ostrzone na bagnet i ostre w pierwszym podejsciu.
W przypadku ostrzenia z uzyciem standardowej matowki w 5tce- tak jak pisalem 4 z 5ciu zdjec nietrafione o +/- 2-3cm.

Goomis
11-03-2011, 16:39
Pierwsze wrazenie to rzucajacy sie w oczy rozmiar szkla - wagowo i na dlugosc przypomina raczej szklo klasy 85-100mm.
35L jest większe i cięższe od 85/1.8...
Chyba, że mówisz o wielkości 85/100L :-P

Wykonane wydawalo sie solidnie - metal z ktrego jest byl lekko chropowaty, pierscien ostrzenia szeroki i chodzil fajnie.
Tragiczne umiejscowienie 'pierscienia' przyslony. Wazki, zaraz za bagnetem - generalnie nieporeczny.
Czyli analogicznie do ich 14stki...


Na hali na ktorej bylo dosc jasno ostrzenie 'na oko' przy standardowej matowce 5d mkII bylo dosc trudne. 4 z 5 zdjec byly mniej, lub bardziej nietrafione przy 1.4, ale moze to kwestia braku wprawy ze szklami manualnymi.
Na live view z powiekszeniem ostrzenie nie sprawialo wiekszych problemow.
Szklo na 1.4 (ostrzone na bagnet)

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img820.imageshack.us/img820/1350/31709192.jpg)
Wprawa czy nie. Było trudno trafić w statyczny obiekt a co dopiero w ruchu?
Ehh... :-(

tormentor
16-03-2011, 18:57
Na Optycznych pojawiły się sample :arrow: LINK (http://optyczne.pl/3818-nowość-Samyang_35_mm_f_1.4_AS_UMC_-_zdjęcia_przykładowe.html)

rainbow_jeremy
21-03-2011, 21:53
Sample z d700 na 1.4 http://www.swiatobrazu.pl/samyang-35mm-114-as-umc-pierwsze-zdjecia-testowe-22979.html

Goomis
21-03-2011, 23:04
widzę, że wcale nie aberruje mniej od eLki, ostrość - pytanie, cze nie trafione czy faktycznie tak se? Sample ze świata obrazu dużo lepsze niż z optycznych... Jakbym nie potrzebował AFa to bym brał :P

lynx
21-03-2011, 23:11
Jeśli to tylko trudności z trafieniem, to jest jeszcze nadzieja. Na chwilę obecną wygląda to jednak dość nieciekawie.

Panos
22-03-2011, 08:11
Na hali na ktorej bylo dosc jasno ostrzenie 'na oko' przy standardowej matowce 5d mkII bylo dosc trudne.

mysle , ze to przede wszystkim kwesia matowki i braku pomocy do ostrzenia MF.
Odkad pojawil sie AF w slr i potem w dslr usunieto z matowek pomoce.
aktualnie sa stosowane glownie matowki do kadrowania nie ostrzenia.
gdyby jak dawniej umiescic w niej dalmierz mikropryzmatyczny , najlepiej polaczony z klinowym to ostrzenie byloby o wiele latwiejsze i pewniejsze.

Ech..gdzie te czasy -matowka leici , czy praktici z dalmierzem klinowym?

marekb
22-03-2011, 08:24
widzę, że wcale nie aberruje mniej od eLki, ostrość - pytanie, cze nie trafione czy faktycznie tak se? no to chyba mam zwaloną eLkę, albo ślepy bo tu AC nie za bardzo mogę dostrzec- u siebie w 35L czasem widzę bez powiększeń:cry:
Co do ostrości zgoda.

N00bek
22-03-2011, 21:00
Jeśli pierścień ostrości będzie tak wygodny jak w fishu, to się skuszę ;)

Goomis
23-03-2011, 11:18
no to chyba mam zwaloną eLkę, albo ślepy bo tu AC nie za bardzo mogę dostrzec- u siebie w 35L czasem widzę bez powiększeń:cry:
Co do ostrości zgoda.

zwróć uwagę, że żaden z tych sampli nie jest w "kontrastowych warunkach" przy takiej szarej pogodzie to moje 35L aberruje podobnie jak samyang z tych sampli, no może trochę mocniej. Ale na pewno jest ostrzejsza.

rainbow_jeremy
26-03-2011, 00:48
Test: http://www.swiatobrazu.pl/samyang-35mm-114-as-umc-test-23014.html

Rob
31-03-2011, 08:41
Kolejny test Samyanga 35/1,4. Tym razem na optyczne.pl:
http://www.optyczne.pl/226.1-Test_obiektywu-Samyang_35_mm_f_1.4_AS_UMC_.html

koraf
31-03-2011, 08:45
Po tym teście chce się powiedzieć słowami piosenki "oj Ela miałaś przyjaciela" ;-).

MC_
31-03-2011, 08:46
Mnie tylko interesuje informacja czy wersja dla Canona będzie posiadała styki...

Rob
31-03-2011, 08:48
Mnie tylko interesuje informacja czy wersja dla Canona będzie posiadała styki...

Obawiam się, że szanse na to są niewielkie.

MC_
31-03-2011, 08:53
Też coś tak czuję w kościach. Choć pewnie i tak nie ominie mnie kupno matówki z klinem (podobnie jak korafa ;)) a jak nie to w trybie zombie będę fotografował.

Ernest_DLRS
01-04-2011, 11:29
Ponoć ma mieć styki (info od dystr.).

wiktor2323
01-04-2011, 11:42
Czyli taki ala zeiss dla tych z cieńszym portfelem;) Szkło fajnie rysuje ale brak auto focusa trochę odstrasza.

MC_
01-04-2011, 11:43
Ponoć ma mieć styki (info od dystr.).

Byłoby miło :)

Rob
01-04-2011, 11:47
Ponoć ma mieć styki (info od dystr.).

Gdyby nie dzisiejsza data, to może bym uwierzył :-D

airhead
01-04-2011, 11:48
Ponoć ma mieć styki (info od dystr.).ale ta dla Nikona

Rob
01-04-2011, 11:54
ale ta dla Nikona

To akurat żadna nowość, bo o tym, że wersja dla Nikona takie styki posiada wiadomo już od jakiegoś czasu:
http://www.optyczne.pl/226.3-Test_obiektywu-Samyang_35_mm_f_1.4_AS_UMC__Budowa_i_jako%C5%9B%C4 %87_wykonania.html

MC_
01-04-2011, 12:49
Ofiacjalna informacja jest taka, że styków nie będzie dla Canona.

Loome
01-04-2011, 13:21
wprowadzą dopiero pełną komunikacje za ok rok, kiedy będzie dołaczony pierwszy AF - właśnie do tego modelu

BeatX
01-04-2011, 14:27
wprowadzą dopiero pełną komunikacje za ok rok, kiedy będzie dołaczony pierwszy AF - właśnie do tego modelu
tak tak, pierwszy kwietnia :lol:

Loome
01-04-2011, 19:09
no i popsuł:D

Maciek Canon 7d
13-04-2011, 16:28
cz ktoś już używał 35 ciamcianga?
zastanawiam się nad nim po przeczytaniu testów...

Rob
05-05-2011, 07:44
W końcu pojawił się w sprzedaży:
http://www.foto-tip.pl/sklep/lenses-c-55.html

Jest już także dostępny na wiadomym serwisie aukcyjnym :-D Na razie z mocowaniem do Canona i Nikona.

Cichy
05-05-2011, 10:29
Mam też wersję z potwierdzeniem AF :) Ale wychodzi sporo drożej, bo niestety wersja do Nikona jest o 100 zł droższa.

Sunders
05-05-2011, 10:34
Mam też wersję z potwierdzeniem AF :) Ale wychodzi sporo drożej
Czy szykujesz test tego samyanga? :-)

Cichy
05-05-2011, 10:38
Będzie po weekendzie.

Sunders
05-05-2011, 10:41
A na porównanie z 35L też się zanosi? :smile:

Cichy
05-05-2011, 10:53
Nie mam 35 L.

Sunders
05-05-2011, 10:55
Szkoda. Może ktoś mógłby Ci pożyczyć :? :-)

Cichy
05-05-2011, 10:58
Pokomnbinuję, test powinien w sumie uwzględniać słoik Canona.

N00bek
05-05-2011, 11:45
Mam też wersję z potwierdzeniem AF :) Ale wychodzi sporo drożej, bo niestety wersja do Nikona jest o 100 zł droższa.

Czyli ile będzie kosztować z potwierdzeniem ostrości ?

Cichy
05-05-2011, 11:48
Jest już na sklepie.

N00bek
05-05-2011, 12:40
Rzeczywiście dopiero teraz sprawdziłem. Poczekam na test, chociaż wątpię by dało się ostrzyć bez potwierdzenia przy tym świetle.

tomir
05-05-2011, 13:34
Czy potwierdzenie ostrości odbywa się poprzez jakiś dodatkowy pierścień czy wszystko jest w obiektywie?

Cichy
05-05-2011, 14:28
Jest opisane na stronie przedmiotu.

obcy21
05-05-2011, 16:47
u la la chyba sprzedam 28 1.8 i 50 1.8 aby zakupić 35 1.4 czekam jeszcze na test :)

_igi
05-05-2011, 23:32
u la la chyba sprzedam 28 1.8 i 50 1.8 aby zakupić 35 1.4 czekam jeszcze na test :)

Mi się to szkło podoba, ale nie aż tak. Zdecydowanie bardziej wolałbym samą 28 niż to szkło, które jest fajne, ale zdecydowanie mniej uniwersalne, niż 28. Chyba że do filmów, albo jakiejś hardkorowej odmiany nocnej fotografii na ISO12800 i f/1,4 (af wtedy jest bezużyteczny) ;)

Goomis
06-05-2011, 10:38
Pokomnbinuję, test powinien w sumie uwzględniać słoik Canona.

W weekend nie ma mnie w Poznaniu, a bym chętnie pomógł... Zapytaj Miclesa. Nie kojarzę nikogo z forum z 35L niestety...

Sunders
06-05-2011, 12:40
W weekend nie ma mnie w Poznaniu, a bym chętnie pomógł... Zapytaj Miclesa. Nie kojarzę nikogo z forum z 35L niestety...
Ja kojarzę, ale nie wiem czy to pomoże
http://allegro.pl/canon-ef-35mm-f-1-4-l-usm-nowy-gwarancja-i1599314669.html
:-)

tombas
06-05-2011, 13:47
Ja kojarzę, ale nie wiem czy to pomoże
http://allegro.pl/canon-ef-35mm-f-1-4-l-usm-nowy-gwarancja-i1599314669.html
:-)
ja bym nie dał:mrgreen:, a jak wyjdzie na to ,że canon gorszy albo przynajmniej "tak samo dobry" to kto to od niego kupi:-D

myslidar
06-05-2011, 14:10
ja bym nie dał:mrgreen:, a jak wyjdzie na to ,że canon gorszy albo przynajmniej "tak samo dobry" to kto to od niego kupi:-DSamyang optycznie może być lepszy, jednak bez AF to i tak półprodukt dla zapaleńców. Zaraz pewnie ktoś napisze, że kiedyś bez AF też dało się robić zdjęcia i z tym się zgodzę, jednak brak AF dyskwalifikuje ten obiektyw do pracy w ruchu, więc pozostaje tylko portret i ew. jakiś widoczek (chociaż szerokie to to nie jest).

Sunders
06-05-2011, 14:29
jak wyjdzie na to ,że canon gorszy albo przynajmniej "tak samo dobry" to kto to od niego kupi:-D
No nieee :-D kupić to na pewno ktoś kupi, tylko poziom cenowy może ulec rewizji :twisted:

robertskc7
06-05-2011, 16:46
Wątpie 35L to jeden z najpopularnieszych obiektywów na świecie wiec taki Samynag jedynie może przyczynić się do jeszcze większego wzrostu popularności. Ktoś kto poczuje magię 35 i 1.4 zwłaszcza na FF szybko zrozumie, że brak FF strasznie ogrnicza możliwości.

Sunders
06-05-2011, 16:54
Ktoś kto poczuje magię 35 i 1.4 zwłaszcza na FF szybko zrozumie, że brak FF strasznie ogrnicza możliwości.
Wydaje mi się, że przesadzasz.Dlaczego tak uważasz?

nowart
06-05-2011, 17:36
ja bym nie dał:mrgreen:, a jak wyjdzie na to ,że canon gorszy albo przynajmniej "tak samo dobry" to kto to od niego kupi:-D

Spokojnie, najwyżej oddam w cenie samyanga to ktoś może się zlituje i pozbawi tego niechcianego ciężaru :mrgreen:

Goomis
06-05-2011, 18:14
Spokojnie, najwyżej oddam w cenie samyanga to ktoś może się zlituje i pozbawi tego niechcianego ciężaru :mrgreen:

Naprawdę poczułem Twój ból i mogę się poświęcic, jeżeli ma Ci to ulżyc w cierpieniach :mrgreen:

Cichy
06-05-2011, 18:53
Wstrzymajcie się z komentarzami, robię test porównawczy S35 vs 35L :)

luc_october
06-05-2011, 19:03
Obstawiam że na Samyangu kolory będą sraczkowate, co mam nadzieję Cichy w swoim teście uwzględni.

Sunders
06-05-2011, 22:54
Spokojnie, najwyżej oddam w cenie samyanga to ktoś może się zlituje i pozbawi tego niechcianego ciężaru :mrgreen:
Jak całkiem nie przepadnie w teście Cichego, to mogę ew. do ceny samy`ego trochę za AF dopłacić :mrgreen:

Albeert
08-05-2011, 14:07
Jak wyczytałem na handlowej stronie Cichego odnośnie wersji Samyanga z potwierdzeniem AF:"Potwierdzenie ostrości można skalibrować do każdego aparatu". Czy dokonuje się tego we własnym zakresie czy trzeba oddać do jakiegoś zakładu?

Cichy
08-05-2011, 18:38
Na zachętę jedna fotka 35mm na f=1.4

www.kubacichocki.pl/11/s35a.jpg

Sunders
08-05-2011, 18:56
Chyba na podgrzanie atmosfery, bo zachęta chyba jest zbędna :-? :-D

lynx
08-05-2011, 21:58
Przysięgnij Cichy, że nie będziesz handlował tymi Samyangami :mrgreen:

madc0w
08-05-2011, 23:05
kiedy pełen test?:)

Cichy
08-05-2011, 23:17
Przysięgnij Cichy, że nie będziesz handlował tymi Samyangami :mrgreen:

Za późno :) Ale jakby była lipa, to bym wywalił z panelu.

Kelpie
09-05-2011, 09:08
Na foto-tipie (http://www.foto-tip.pl/sklep/samyang_35mm_f1_4_as_umc_canon-p-2145.html) już są, też w wersji dla Nikona, jest też odnośnik do testu na optyczne.pl (http://optyczne.pl/index.php?test=obiektywu&test_ob=226), ale przykładowych zdjęć jakoś nie znalazłam :/

lynx
09-05-2011, 10:46
Cichy, nie wiesz może, czy oni faktycznie pracują nad stykami do Canona, podobnymi do tego w wersji nikonowskiej, czy to tylko pobożne życzenia klientów?

Sunders
09-05-2011, 11:36
Będzie po weekendzie.
Weekend minął i ... :?:
Chyba, że chodzi o któryś następny weekend :mrgreen:

Cichy
09-05-2011, 11:38
po weekendzie, to nie znaczy w poniedziałek od rana

myslidar
09-05-2011, 12:10
Na zachętę jedna fotka 35mm na f=1.4

www.kubacichocki.pl/11/s35a.jpg (http://www.kubacichocki.pl/11/s35a.jpg)
exif mówi, że f1.6, wina przejściówki?

Cichy
09-05-2011, 14:04
1.6 musiało być ustawione na aparacie, na obiektywie 1.4.

myslidar
09-05-2011, 17:41
Rozumiem, wszystko jasne.

zyggi
01-06-2011, 22:30
Samyang optycznie może być lepszy, jednak bez AF to i tak półprodukt dla zapaleńców. Zaraz pewnie ktoś napisze, że kiedyś bez AF też dało się robić zdjęcia i z tym się zgodzę, jednak brak AF dyskwalifikuje ten obiektyw do pracy w ruchu, więc pozostaje tylko portret i ew. jakiś widoczek (chociaż szerokie to to nie jest).

Eeetam, z tym MF to chyba wylacznie kwestia prakryki. Wiadomo lepiej nie musiec sie uczyc niż uczyć ale Leica nima MF a na wojnie chlopcy tym fotografowali a tam na brak ruchu nie mozna narzekac. ;-)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
A takie cudo jak Dandelion bedzie pasowalo?? Jakie to ma dodatkowe implikacje?
Mam nadzieje ze nie pisze tu offtopa
:-)