PDA

Zobacz pełną wersję : Czasza do oświetlania tła



mathom
06-02-2011, 13:18
Znalazłem w ofercie Quantuum takie ustrojstwo:
http://quantuum.pl/detal.php?id=1113&lang=pl&curr=PLN

czy ktoś może korzystał ? jak się to sprawdza i jakie realne korzyści daje w oświetleniu tła ?

KuzynPit
06-02-2011, 13:39
Hmmm w sumie to wydaje mi się że samemu można by coś takiego zrobić bez wydawania 200zł;/ Ja coś podobnego stworzyłem hmmmmm z wkładki usztywniającej damskie kozaki:P podobny kształt i wyprofilowanie i do tego z czarnego tworzywa sztucznego:]
co do korzyści to hmmm wydaje mi się że da podobny efekt co strumienica tylko że przecięta ukośnie;)

aligator16
06-02-2011, 13:53
Ja do oświetlania lub przepalania tła zawsze biorę 2 softy 30x120 i dla mnie tak jest najlepiej ;]

Dzygit-Dublin
06-02-2011, 21:09
witam tu mozesz sobie zob co i jak dziala


http://www.hensel.eu/en/infos/light-former-comparison.html?no_cache=1&lcat=7

ustaw ostatnie

blacklight reflektor , przy okazji zob wielle innych

Darek

Maggot
06-02-2011, 22:34
tyle ze to jest nie do konca do robienia bialego tla (oczywiscie sie da) To jest modyfikator efektowy. Pozwala uzyskiwac ladne winiety itp gradienty (naturalne lub zabarwione filtrami) na tle.

mathom
08-02-2011, 16:13
spoko, dzięki za odpowiedzi. właśnie pytałem o to jak to działa. już wiem, że pozwala na uzyskanie "okręgu", a nie na równomierne doświetlenie ;).

Bułk-son
14-02-2011, 18:10
jeśli dobrze rozumiem to chodzi o jakieś desenie w tle tak ?

Maggot
16-02-2011, 23:59
nie
to jest hmmm podobne go garnka (zaraz mi sie pewnie dostanie ze to porownanie) tyle ze garnek swieci rownomiernie nawet gdy go skierujemy np po skosie, a postac szczegolnie w dalszym portrecie jest bardziej podluzna niz szeroka. Zastosowanie tego modyfikatora pozwala uzyskac ladny podluzny gradient (winiete) za osoba. mozna tez przyczepic filtry kolorowe i w ten sposob zabarwic tlo.
Do deseni lepszy bedzie garnek, strumienica lub fresnel swiecacy przez "cos". Cos "a" - moze byc np. wycinane w kartonie, cienkiej blasze itp wzor np serduszka ;)
"b" - galazka z liscmi, zaluzja, itp co rzuca ciekawy cien.

Bułk-son
18-02-2011, 19:43
powiedzmy że rozumiem, :D
muszę się jeszczę trochę do edukować

Maggot
18-02-2011, 21:03
najlepiej wynajmij godzine w okolicznym studiu i bedzie wszystko jasne.