PDA

Zobacz pełną wersję : Edycja w PS po obrobce w LR



Ciboq
06-02-2011, 11:21
Witam szukałem podobnego tematu ale nic nie znalazłem wiec zakładam nowy
Mam następujące pytania:
Poddałem wstępnej obróbce jedno z moich zdjęć w LR (wyjaśnię od razu ze było to zdjęcie w formacie JPG) było to raczej na zasadzie wypróbowania nowego presetu.
Następnie otworzyłem to zdjęcie w PS i jakież było moje zdziwienie gdy zdjęcie otworzyło sie w PS w edytorze RAW i na dodatek wszystkie zmiany dokonane w LR również były zachowane
wyszedłem z PSa i otworzyłem zdjęcie w podglądzie windowsa i nic zdjęcie wygląda normalnie.
postanowiłem spróbować tego z innym zdjęciem wiec wybrałem zdjęcie obróbka i po otworzeniu w PS zdjęcie wygląda normalnie nie widać zmian dokonanych w LR.
dodam tylko ze w pierwszym przypadku nie Exportowalem zdjęcia po prostu zamknelem LRa
wiec moje pytanie co zrobiłem z pierwszym zdjęciem (nieświadomie) czego nie zrobiłem w drugim
przyznam się ze jestem trochę zdziwiony i nie wiem nawet jak to cofnąć, teraz za każdym razem jak otwieram to zdjęcie w PS otwiera się ono w edytorze RAW i wszystko co zrobiłem w LR nadal tam jest :| od razu mowie ze chciałbym ten efekt powtórzyć i wiedzieć jak go usunąć (nie usuwając historii obróbki)
pozdrawiam

Janusz Body
06-02-2011, 12:05
W jakim formacie zapisałeś zdjęcie? Domyślnie zapisuje się w PSD. LR to nic innego jak ACR z "dobudowanym" innym interfacem usera. Zdjęcie raz potraktowane LR i zapisane w PSD będzie miało zapisaną historię i bedzie się domyślnie otwierało w ACR. Sprawdz też w ustawieniach PS w File Handling w Camera Raw preferences - "automatically open jpeg with settings" zapewne masz zaznaczone.

Ciboq
06-02-2011, 13:09
Dzięki Janusz za szybka odpowiedz ta opcja w preferencjach faktycznie jest zaznaczona, natomiast nie wyjaśnia to dlaczego zadziałało to tylko na tym jednym zdjęciu.
Zdjęcie było otwierane jako JPG i z takim formatem zostało zapisane, choć ciężko mówić tu o zapisaniu, ja po prostu zamknąłem LRa.
aha no i przed chwila bawilem sie w LR na zdjeciu wykonalem kilka zmian expozycja crop itd (zdjecie w formacie RAW) otwieram to zdjecie w PS i te zmiany nie sa zachowane, zeby te zmiany zachowac musze to zdjecie wyexportowac ?
pozdrawiam
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
ok problem RAWow rozwiązałem dzięki zaktualizowaniu edytora RAWow w PS