PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 100mm f/2.8 MACRO USM problem z przysłoną



rafalz_32
05-02-2011, 23:51
Witam,
Zakupiłem wyżej wymieniony obiektyw ale okazało się, że posiada on pewien problem z przysłoną. Mianowicie czasem się zacina, ustawiając wartość np 22 nie domknie się do tej wartości, wygląda to tak jak by jeden listek przysłony się blokował. W pewnym stopniu jest to uciążliwe bo robienie zdjęć to troszkę loteria albo zadziała poprawnie albo się przytnie.
I tu moje pytania, jakie mogą być szacunkowe koszty naprawy?
Czy warto naprawiać? Gdzie ewentualnie oddać/Żytnia czy może coś innego/?
Generalnie co radzicie?
Dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi.

oszołom
06-02-2011, 00:36
Mój kolega miał taki sam problem, oddałem jego obiektyw na Żytnią i stwierdzono uszkodzony mechanizm przesłony, wymiana kosztowała w zeszłym roku 429 zł.

Goomis
06-02-2011, 18:16
Oddać do sklepu - niezgodność towaru z umową.
Jeżeli jest nowy to w ogóle bym nie kombinował z Żytnią itd...

Radeus
06-02-2011, 18:20
Jak zakupiłeś w ciągu 7 dni (bądź 30, nie jestem pewien) to bez mrugnięcia okiem z powrotem do sklepu w celu wymiany na nowy, jak dłużej to proponuje Żytnią.

MC_
06-02-2011, 18:27
Ani to ani to.
Nie wiem skąd ludzie takie bzdury biorą.

Jeśli kupiony przez internet - 10 dni bez podania przyczyny.
Jeśli kupiony od sprzedawcy - 2 lata z tym, że w ciągu pierwszych 6 miesięcy domniemywa się, iż towar był niezgodny z umową w chwili wydania.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Oczywiście tylko i wyłącznie jeśli towarnie był brany "na firmę".

sylwek2k
07-02-2011, 18:51
Ani to ani to.
Nie wiem skąd ludzie takie bzdury biorą.

Jeśli kupiony przez internet - 10 dni bez podania przyczyny.
Jeśli kupiony od sprzedawcy - 2 lata z tym, że w ciągu pierwszych 6 miesięcy domniemywa się, iż towar był niezgodny z umową w chwili wydania.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Oczywiście tylko i wyłącznie jeśli towarnie był brany "na firmę".

No tos sie popisal... jak bierzesz towar 'na firme', to nie obowiazuje mozliwosc zwrotu towaru w ciagu 10 dni przy zakupach przez internet (POZA SIEDZIBA SPRZEDAWCY). Ta opcja dotyczy tylko osob prywatnych.

W dodatku, w wiekszosci przypadkow, jezeli odbierasz towar osobiscie, tego prawa rowniez sie pozbywasz (wazne jest miejsce odbioru).

MC_
07-02-2011, 21:24
A co ja napisałem? Z wyjątkiem braku spacji między towar a nie?

sylwek2k
08-02-2011, 09:13
aj, bo mi to 'nie' zlalo sie i nie go zauwazylem ;)

Sorki :) Masz racje :)