PDA

Zobacz pełną wersję : AiAF w G5 - pilnie



MichałJ
14-08-2004, 13:20
Witam
Właśnie zamieniłem A80 na G5 i tu moje pytanie
Nie moge się w MENU i Instrukcji doszukać jak zmienić AF centralny na 9 polowy AiAF
W każych ustawieniach mam centralną ramkę przecież G5 z tego co wiem ma 9 polowy AiAF

Będę wdzięczny za szybkie info

Vitez
14-08-2004, 17:08
przecież G5 z tego co wiem ma 9 polowy AiAF


Nie, G5 ma Flexizone TTL AF a nie 9ciopolowy :roll: , tak samo jak G3. Mierzy ci ostrosc tam gdzie ramke ustawisz (teoretycznie w dowolnym miejscu kadru, tyle ze ramka jest dosc duza) a nie w jednym z 9 ustalonych punktow.

Powinno to byc w instrukcji (sposob pomiaru AF) :roll: .
9polowy ma S50.

MichałJ
14-08-2004, 17:58
no i 9 polowy miałem w A80 :)
ciekawi mnie jak to będzie - bo A80 czasem ustawiał ostrość na 4 ramki w różnych miejscach kadru, a czy przy takim centralnym jak w G5 nie jest tak, że mniej jest ostrych elementów na zdjęciu (tzn czy nie skupia się tylko w jednym miejscu)
Nie wiem tego bo aparat mam od 12.00 rano a myślałem, że ma 9 polowy jak A80 czy wspomniany S50

A może napisze mi ktoś, które rozwiązanie z doświadczenia jest lepsze - to z G5 (jeno przestawiane) czy 9 polowe (ustawiane w kilku punktach jednocześnie)

Dzięki

Vitez
15-08-2004, 00:53
A może napisze mi ktoś, które rozwiązanie z doświadczenia jest lepsze - to z G5 (jeno przestawiane) czy 9 polowe (ustawiane w kilku punktach jednocześnie)

Dzięki

Z wlasnego doswiadczenia ci powiem, ze najlepsze rozwiazanie to nie pozwalac aparatowi myslec za fotografa.
Lap ostrosc sam tam gdzie chcesz ramka umieszczona w centrum, a nastepnie przekadrowuj.
Ja tak robilem i na G3 ktory tez mial FlexiZone, i robie na 10D, zamiast korzystac z jego 7 polowego AF.