PDA

Zobacz pełną wersję : D200 Pierwszy oficjalny Test na Fotopolis



sid
14-12-2005, 09:59
http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=4&lewa=3&e=3691

Proponuje powstrzymac zarowno euforie jak i nadmierna krytyke i skupic sie na konstruktywnej dyskusji charakteryzujacej sie obiektywizmem ;)

sid
14-12-2005, 10:04
Ja powiem krotko. Podoba mi sie oddanie szczegolow oraz kolorow. Szumy rowniez przypadly mi do gustu ze wzgledu na swoja "filmowosc" aczkolwiek uwzam, ze z tym uztycznym ISO 3200 to troche przesada. Kolory nadal sa ok, ale szum juz mocno daje w kosc.

Aparat wydaje sie byc ciekawy... natomiast co bardziej mnie w tej chwili zastanawia to jak aprat sprawdza sie w zyciu. Jak jego AF i ogolnie funkcjonowanie. Najbardziej zastanawia mnie wizjer ktory podobno bardzo niewiele ustepuje analogowemu a po zalozeniu specjalnego okluaru powiekszajacego umozliwia zupelnie bezproblemowe i bezbledne ostrzenie manualne... ciekawe czy jest tak naprawde ;)

Zaczekam asz minie caly szum wokul tego aparatu (jakos z miesiac po swietach) i wtedy pojde gdzies go oblookam :)

Pozdrawiam wszystkich

iczek
14-12-2005, 12:37
Kurcze - moze ja slepy jestem ale szumy dla mnie sa naprawde mocne. A wszyscy mo wmawiaja ze są małe.
Dla mnie juz na 400 to cosik za "piaskowo" sie robi.

Jarek Jaworski
14-12-2005, 18:03
Niewatpliwie da sie tym aparatem robic zdjecia.
Ale robienie zdjec tablic testowych, bez porownywania ze zdjeciami z innego aparatu, to jednak nieporozumienie.

pn_
14-12-2005, 19:21
Niewatpliwie da sie tym aparatem robic zdjecia.
Ale robienie zdjec tablic testowych, bez porownywania ze zdjeciami z innego aparatu, to jednak nieporozumienie.

Test ma pokazac jak robi zdjecia D200, a nie jak robia inne aparaty...

Kubaman
14-12-2005, 19:29
Test ma pokazac jak robi zdjecia D200, a nie jak robia inne aparaty...
to ja powiem, że kiepsko..

Jarek Jaworski
14-12-2005, 20:26
Podejmujac decyzje o zakupie dokonuje sie porownania, czyzbym sie mylil, a moze to powrot do jedynego slusznego systemu.

pn_
14-12-2005, 22:03
to ja powiem, że kiepsko..

To ja powiem, ze obrazuje to, ile warte jest Twoje zdanie.

stdanielo
14-12-2005, 22:04
Pojawiły się nowe zdjęcia testowe ;) , bardzo podoba mi się to gdzie stwierdzili całkowity brak aberracji chromatycznej :D . Nawet telefon (na tarczę) zrobił by bez aberacji w takich warunkach. A kiedyś fotopolis wydawało się rzetelne :( . A teraz to tylko NIKON uber alles, szkoda oj szkoda

sv
14-12-2005, 22:07
jutro przetestuje i dam wam znac :)

pn_
14-12-2005, 22:07
Pojawiły się nowe zdjęcia testowe ;) , bardzo podoba mi się to gdzie stwierdzili całkowity brak aberracji chromatycznej :D . Nawet telefon (na tarczę) zrobił by bez aberacji w takich warunkach. A kiedyś fotopolis wydawało się rzetelne :( . A teraz to tylko NIKON uber alles, szkoda oj szkoda

Nie przesadzaj. D70 z 18-70 ma aberracje nawet w takich warunkach. Mowie z doswiadczenia, jako byly uzytkownik tegoz.

sid
15-12-2005, 00:55
a ja sie ludzilem, ze bedziecie sie spokojnie wypowiadac i to tylko i wylacznie na temat aparatu... no dobra nie ludzilem sie ;)

Mnie sie podoba ten "filmowy szum: nawet jak nie jest taki najmniejszy ze wszystkich.

Aczkolwiek dla mnie to raczej tylko ciekawostka...

Jurek Plieth
15-12-2005, 18:54
Mnie sie podoba ten "filmowy szum: nawet jak nie jest taki najmniejszy ze wszystkich.
Aczkolwiek dla mnie to raczej tylko ciekawostka...
Hmmm, może on i jest ładny, ale onaniści z zaprzyjaźnionego forum mają takie zatwardzenie, że jeszcze ani jednej fotki nie zdołali z siebie wydusić, pomimo, że jest już godzina 18:00 :confused:

cezner
22-12-2005, 23:13
No i pojawiła się druga część testu. Optymizmem nie powiało. Niestety ale matryce Canona konkurencji nie mają