PDA

Zobacz pełną wersję : Photoshop strasznie wolny (nowy komp, Win 7)



Propi
29-01-2011, 00:11
Moja konfiguracja:

4GB RAM, DDR3 1600
GeForce GTS450
AMD Phenom X4 965 3,4Ghz
Windows 7 Ultimate
Photoshop CS5

Po zmianie kompa i przesiadce z WinXP na Win7, Photoshop po prostu kurna muli. Coś jest nie tak? Czy na tej konfiguracji nie powinien pływać? Mam wrażenie, że cofnąłem się ze cztery lata w rozwoju, do czasów odpalania Cs4 na 333Mhz :) Ktos ma podobne problemy? Jak temu zaradzić i przyspieszyć gnoja?

komarsnk
29-01-2011, 09:35
Moja konfiguracja:

4GB RAM, DDR3 1600
GeForce GTS450
AMD Phenom X4 965 3,4Ghz
Windows 7 Ultimate
Photoshop CS5

Po zmianie kompa i przesiadce z WinXP na Win7, Photoshop po prostu kurna muli. Coś jest nie tak? Czy na tej konfiguracji nie powinien pływać? Mam wrażenie, że cofnąłem się ze cztery lata w rozwoju, do czasów odpalania Cs4 na 333Mhz :) Ktos ma podobne problemy? Jak temu zaradzić i przyspieszyć gnoja?

Ale powoli obrabia czy powoli wczytuje? Jak muli to dioda HDD świeci? Opisz dokładniejsze objawy przy jakich czynnościach muli najbardziej.

Propi
29-01-2011, 10:44
Następuje ogólne spowolnienie jego pracy, jednak bez mulenia dysku. Dysk wymieniłem wraz z resztą komputera, partycja systemowa ma 250GB z czego 70% wolne.
PS wczytuje się powoli, RAWy wczytują się powoli (nawet "Reading Camera RAW format" pokazuje sie na kilkanascie sekund), filtry i akcje odpalają powoli i ogólnie nie ogarniam tematu. Wyłączyłem akcelerację 3D, ale efekt mizerny, o ile w ogóle zauważalny.

lukeandro
29-01-2011, 10:49
Wyłącz obsługę rysowania OpenGL, zmień dysk magazynujący photoshopa na inny niż C ( wszystko to robisz w preferencjach > wydajność )
Zwiększ pamięć dostępną dla programu na około 80 %, zmiejsz bufor i poziom historii.
Aktualizacja sterowników grafiki może też rozwiązać problem, jak i aktualizacja programu.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Się spóźniłem z odpowiedzią.

komarsnk
29-01-2011, 11:07
To jest właśnie cudowna platforma AMD :/
Wiem że to win7 ale spróbuj zainstalować stery do płyty głównej (chipset, magistrala) i do grafiki (masz zintergowaną czy osobną?). Jak nie pomoże to spróbuj przeinstalować PS. Czasem ni z tego ni z owego takie operacje pomagają.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
AAA dobra... Grafa osobna ;D już widzę...
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
I jeszcze jedno... zeby to dobrze hulało to win7 musi być x64 i PS też 64 bitowy...

piotrek72t
08-02-2011, 21:08
Przy tej konfiguracji, powinno śmigac , bez zadnych zabiegów, jedyna żecz jaka przychodzi do głowy to aktualizacja sterowników

dziobolek
08-02-2011, 21:53
Zazwyczaj sprawę załatwia kupienie dysku ssd na swap. Małe dyski nie są takie drogie. Możesz też wydzielić osobną partycję z tego co masz.

Żartujesz, prawda... :shock: no powiedz że żartujesz :roll:

U mnie, na słabszej konfiguracji i zwykłym dysku 2,5" 7.200RPM, CS5 śmiga aż miło,
więc... mam nadzieję, że naprawdę żartujesz ;)

Pozdrówka!

wlodal
08-02-2011, 22:41
Żartujesz, prawda... :shock: no powiedz że żartujesz :roll:

U mnie, na słabszej konfiguracji i zwykłym dysku 2,5" 7.200RPM, CS5 śmiga aż miło,
więc... mam nadzieję, że naprawdę żartujesz ;)

Pozdrówka!

Tak samo jestem zdziwiony jak Ty ?!.
Mam Laptopa Asus . F3Sg , 3 gb RAM , 320 Gb HDD 5400 , karta graf. 256 . System win Vista 32 bity .

Tyle ( nie wiem jak u Ciebie ) , że legalny PS CS4 . Nie ma o czym gadać - szybki . Miałem Triala cs5 - wydawało mi się , że lepszy i szybszy .
Sprawdź kompa systemem antyvir - ale dobrym . Ewentualnie , zrób format i wgraj na nowo pełny sysytem .

J.J.
08-02-2011, 23:42
Procesor Dual Core 3 GH, 6 GB RAM, 6 zwykłych twardych dysków, Win 7 Home 64 Bit, grafika GF 8800, czyli jak widać komputer już leciwy trochę, a CS 5 śmiga bez problemów. Dodatkowo jeszcze leci muzyczka z kompa, i otwarte mam 2-3 okienka Mozilli.