PDA

Zobacz pełną wersję : PhotoShop CS5 zachowuje się jak GIMP :)



feeloopek
28-01-2011, 23:25
Witam! Dzisiaj pierwszy raz zainstalowałem PhotoShopa CS5. Do tej pory korzystałem z CS2 i jest to przeskok ogromny, ale... nie o tym wątek.

Po uruchomieniu szopa i otwarciu np. 10 dokumentów na dolnym pasku zadań widnieje 11 pozycji (1 dla programu + 10 dla otwartych dokumentów). W CS2 miałem tak, że nie ważne ile dokumentów bym otworzył na pasku zadań pokazywała się tylko jedna instancja - programu (zresztą jak w 99,9% przypadków na WIN). W tej chwili szop zachowuje się jak GIMP.

W preferencjach (interfeace) mam odznaczone "OpenDocuments as Tabs" i "Enable Floating Document". Nie wiem jak jest w wersji PL gdyż takowej nie używam.

Czy mogliby się wypowiedzieć posiadacze CS5. Też tak macie? Jak to wyłączyć? Jak wrócić do normalności? Mam do obróbki mnóstwo fot, a otwarcie 30 pozycji robi mi na pasku zadań istną masakrę. Otwieranie dokumentów w zakładkach też mi nie leży.

Proszę o pomoc...

WIN764

Majchalak
29-01-2011, 00:01
zaznacz "Open documents as Tabs"

feeloopek
29-01-2011, 00:29
zaznacz "Open documents as Tabs"

OK, to wiem. Tylko, że ja nie chcę otwierać dokumentów w kartach, gdyż takie rozwiązanie nie pozwala na swobodną pracę z kilkunastoma otwartymi dokumentami. Widzę, że nie tylko ja mam z tym problem. Problem dotyczy wyłącznie WIN 7.

http://forums.adobe.com/thread/776460

komarsnk
29-01-2011, 00:45
Click prawym na pasek zadań --> właściwości -->Lista: "przyciski paska zadań" --> i tam wybrać NIGDY NIE SCALAJ.

Powinno pomóc...

lukeandro
29-01-2011, 01:06
U mnie nie ma takiego czegoś ( system Vista ). Otworzyć mogę ile chcę dokumentów i na pasku mam zawsze tylko Photoshop.
Pobawiłem się opcjami i też nie było różnicy. Każdą możliwą konfiguracje z oknami próbowałem i nie było różnicy.
Zaktualizuj sobie wszystko, pewnie poprawki są.

feeloopek
29-01-2011, 01:25
U mnie nie ma takiego czegoś ( system Vista ). Otworzyć mogę ile chcę dokumentów i na pasku mam zawsze tylko Photoshop.
Pobawiłem się opcjami i też nie było różnicy. Każdą możliwą konfiguracje z oknami próbowałem i nie było różnicy.
Zaktualizuj sobie wszystko, pewnie poprawki są.

Problem występuje na WIN7. Na Viście wszystko działa OK.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Click prawym na pasek zadań --> właściwości -->Lista: "przyciski paska zadań" --> i tam wybrać NIGDY NIE SCALAJ.
Powinno pomóc...

Właśnie tak mam ustawione.

fil91
29-01-2011, 02:13
Mam podobne odczucia z używania win7 64 + cs5
..."To se ne da" ja mam problemy poczynając od bridga i zarządzania kolorem(nie mogę otworzyć opcji "ustawienia kolorów creative suite" :confused:) , poprzez problemy z pluginami i ich instalacją (np Nik color instaluje się tylko na na wersji 32bit) kończąc na innych mniej lub bardziej upier*liwych problemach.

lukeandro
29-01-2011, 10:53
A takie nieetyczne pytanie, wy macie te "darmowe wersje" photoshopa czy na legalu śmigacie ?
Piraty są nie dopracowane do każdego systemu i cuda pewnie się z nimi dzieją.

feeloopek
29-01-2011, 11:57
A takie nieetyczne pytanie, wy macie te "darmowe wersje" photoshopa czy na legalu śmigacie ?
Piraty są nie dopracowane do każdego systemu i cuda pewnie się z nimi dzieją.

Legal.

fil91
29-01-2011, 23:57
A takie nieetyczne pytanie, wy macie te "darmowe wersje" photoshopa czy na legalu śmigacie ?
Piraty są nie dopracowane do każdego systemu i cuda pewnie się z nimi dzieją.

Gdybym miał pirata to bym się nie odzywał , a już na pewno narzekał:twisted: