PDA

Zobacz pełną wersję : Ciekawe Zakupy Na Allegro



mea
13-12-2005, 15:52
Znany handlarz foto z Łodzi tak zachwala swój towar

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=75633775

Proszę zwrócić szczególną uwagę na opis ze zwrotem 'fabrycznie nowy'

Ja nowość rozumiem zupełnie inaczej

Uczulam na takich handlowców

M.

Zielony
13-12-2005, 15:56
Tommy_j słynie z takich opisów aukcji. Nic nie poradzisz :D

Ogólnie o opinie na jego temat to chyba Vitez'a i Jurek Plieth'a trzeba by spytać

mea
13-12-2005, 16:02
nie chodzi mi o styl, ale o to że macany sprzęt sprzedawany jest jako fabrycznie nowy

krwisty
13-12-2005, 16:02
uczulam na takich handlowcow

akurat za pana Tomka, to i ja recze osobiscie glowa...

gietrzy
13-12-2005, 16:11
akurat za pana Tomka, to i ja recze osobiscie glowa...
Ty, krwisty ile ty masz tych głów ;-)
OK, serio: Tomek idealny nie jest, ma swoje dziwne zagrywki, ale jeśli wszyscy na allegro reprezentowali by przynajmniej jego poziom to można było by kupować na allegro w ciemno.

Pikczer
13-12-2005, 16:13
Z "jajami" wystawia swoje towary i tyle. Ma pewien dystans do tego co robi. Jednym sie podoba innym - nie. Jak w zyciu.

muflon
13-12-2005, 16:24
Mi się też ten pomysł z "fabrycznie nowy, tylko 200 fotek strzeliłem" średnio podoba. ..

Ale co trzeba przyznać, że ciężko w sieci znaleźć negatywną opinię na temat Tommy'ego. Nawet komentarze na Allegro - to jest przecież kurde nawet statystycznie niemożliwe, żeby na tyle aukcji (i to raczej nie typu "płyta za 5PLN") nie znalazł się jakiś oszołom, któremu coś nie podpasuje i wystawi negatywa :) A tu proszę: 700 sprzedanych zabawek i konto czyste jak łza... a każdy kto coś u niego kupi z miejsca staje się adwokatem :) Coś w tym jest. Szkoda, że nie mam raczej możliwości przekonać się dlaczego ;-)

Błajo
13-12-2005, 16:24
No opisy ma boskie :) ale troche zlego o nim slyszalem... tzn, ze sprzet nie zawsze jest nowy...

micha$
13-12-2005, 17:09
Znany handlarz foto z Łodzi tak zachwala swój towar

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=75633775

Proszę zwrócić szczególną uwagę na opis ze zwrotem 'fabrycznie nowy'

Ja nowość rozumiem zupełnie inaczej

Uczulam na takich handlowców

M.

dla mnie to on dalej jest nowy... btw kupuje szklo na alegro, jest nowe, prosze o przetestowanie go przez sprzedającego... i co w takim razie kupuje juz to samo szklo ale uzywane ? beezedura.
albo jesli kupujesz auto z salonu to jaki ma przebieg ? 0000 ? chyba nie...

b'Art
13-12-2005, 17:16
Nie kupowałem u Tommego, ale na wszelkie pytania ZAWSZE była odpowiedź, z opisem 1DS przegiął, i to trzeba poprawić... Sam pewnie bym sie nie powstrzymał i zrobił bym kilka stów fotek... nie dziwota

Driver
13-12-2005, 17:27
jesli kupujesz auto z salonu to jaki ma przebieg ? 0000 ? chyba nie...

Licznik montowany w fabryce do auta ma "nakręcone" 7 km. Tyle min musi przejechać ( na sucho ) w celu sprawdzenia błędu ( max dopuszczalny 10 % )

yasin
13-12-2005, 17:28
Wszystko zalezy od konkretnego przypadku, jezeli faktycznie bylo kilkaset fotek, powiedzmy ~500 to ok, migawka zniesie te powiedzmy 200 000. Ale po tym opisie wnioskuje, ze przez te "kilka" miesiesy (moze pol roku, moze prawie rok) poszlo te "kilkaset". Ale to tylko gdybanie. Jedno jest pewne, sprzet nie jest fabrycznie nowy, co innego testowanie w fabryce, a co innego pstrykanie fotek przez kogos przez wiele miesiecy. Zdaje sie, ze jak cos lezy w sklepie na wystawie wiele miesiecy to nie jest juz fabrycznie nowe tylko powystawowe, i idzie za duzo mniejsze pieniadze. Wiec tutaj ja bym powiedzial, ze koles napisal nieprawde w opisie.

Zielony
13-12-2005, 17:36
a tak wogóle to ktoś chce kupić tego Ds'a ??

mea
13-12-2005, 17:39
" Mam 18 lat, jestem dziewicą, ale , nie mogłam się oprzeć przez ostatni rok kilku panom"

;-)

Zielony
13-12-2005, 17:43
" Mam 18 lat, jestem dziewicą, ale , nie mogłam się oprzeć przez ostatni rok kilku panom"

;-)


:shock:

mea
13-12-2005, 17:47
co co :shock:

tak mi się skojarzyło z 'macanym' fabrycznie nowym sprzętem

Silent Planet
13-12-2005, 17:57
Licznik montowany w fabryce do auta ma "nakręcone" 7 km. Tyle min musi przejechać ( na sucho ) w celu sprawdzenia błędu ( max dopuszczalny 10 % )
Mógłbym Ci opowiedzieć kilka historyjek z pewnej poznańskiej fabryki pewnej nie-poznańskiej marki...

Tytus
13-12-2005, 18:03
dla mnie to on dalej jest nowy... btw kupuje szklo na alegro, jest nowe, prosze o przetestowanie go przez sprzedającego... i co w takim razie kupuje juz to samo szklo ale uzywane ? beezedura.
albo jesli kupujesz auto z salonu to jaki ma przebieg ? 0000 ? chyba nie...

na pewno nikt nim nie jeździł, nie macał go i przejechało tyle, co z fabryki do salonu, moja skoda miała 1,5 km przejechane

jak szkło jest macane, testowane itp to nowe nie jest, fabrycznie nowe to jest szkło prosto z pudełka i folii, które poprzednio widziało wyłącznie pakowacza...

muflon
13-12-2005, 18:14
jak szkło jest macane, testowane itp to nowe nie jest, fabrycznie nowe to jest szkło prosto z pudełka i folii, które poprzednio widziało wyłącznie pakowacza...
Errm.. to te trzy 24-70 które sprawdzałem przed zakupem ostatecznego już nie są "fabrycznie nowe"? Znaczy powinny być sprzedawane jako używane czy jak? Czy może osobna cena w sklepie, kategoria "nowe, macane"? :)

Ludzie, trochę "common sense"... owszem, opis w tej aukcji to lekkie przegięcie (IMHO o milimetr za granicą przyzwoitości), ale nie można przeginać też w drugą stronę...

akustyk
13-12-2005, 18:22
opis jest po to, zeby nawet ludzie o IQ ponizej 50 domyslili sie, ze trzeba zalatwiac zakup poza aukcja, zeby bylo taniej o prowizje :)

a TommyJ jest super facet. konkretny, pojdzie na reke i nie traktuje z gory. polecam. kupowalem, bardzo sobie chwale

mario1275
13-12-2005, 18:32
no ale panowie - Tomm pisze, że zrobione było jakieś 200zdjęć ( ktoś liczył ile sekund wystarczy zęby pstryknąć tyle fotek tym sprżetem??;)) tak więc określił co w tym wypadku znaczy "fabrycznie nowy" :) co innego gdyby napisał że sprżet jest fabrycznie nowy a wysłał mocno używany

Auwo
13-12-2005, 18:34
I tu mam kontrę - raz jeden miałem kontakt z TommyJ-em. Kontakt osobisty i na dzien dobry wciskał mi zajechane szkło jako nowe :( Bardzo brzydko zagrał.

Auwo
13-12-2005, 18:49
Może dlatego, że przez allegro nie robi takich numerów ?!

b'Art
13-12-2005, 18:52
a ja wysłałem linka Tommy'emu niech się sam wypowie... Bo my tak u o Nim bez Niego...

Wiesiek_TGT
13-12-2005, 19:48
Witam,

Jakiś czas temu kpiłem od niego 16-35/2,8
Napisałem do niego z konta firmowego i porozmawiałem przez telefon.
Gość przysłał mi obiektyw bez kasy abym go obejrzał i jak się spodoba to kupił lub odesłał.
Pokażcie mi takiego TIPa.
U mnia na 100 punków na 100 możliwych.

Wiesiek

mea
13-12-2005, 20:22
no ale panowie - Tomm pisze, że zrobione było jakieś 200zdjęć ( ktoś liczył ile sekund wystarczy zęby pstryknąć tyle fotek tym sprżetem??;)) tak więc określił co w tym wypadku znaczy "fabrycznie nowy" :) co innego gdyby napisał że sprżet jest fabrycznie nowy a wysłał mocno używany


***************************************
"Ponieważ aparat jest u mnie kilka miesięcy więc nie odmówiłem sobie przyjemności zdobienia tysiąca zdjęć" ************

200 ?

sail0r
13-12-2005, 20:24
hmm jakoś nie moge w opisie znalezc textu FABRYCZNIE nowy.
jest nowy a rzeczywiscie po 1k zdjec najnowszy nie jest.

ale z drugiej strony moge sprzedawce polecic bo sam od niego kupilem aparat i to w bardzo expresowym tepie, co bylo dla mnie bardzo wazne, bo wyjazd sie zblizal a dwoch poprzednich sprzedawcow wystawilo mnie do wiatru.

moj aparat byl "fabrycznie nowy" chociaz po pierwszym strzeleniu zdjecia plik dostal nazwe z nr "3" ale po stanie aparatu itp. moglem z pewnoscia powiedzec ze jest nowy i nieuzywany, a te 2 fotki to moze do testu zrobione?

Auwo
13-12-2005, 20:28
hmm jakoś nie moge w opisie znalezc textu FABRYCZNIE nowy.


I nie znajdziesz, opis już został zmieniony.

mea
13-12-2005, 20:32
NIe chodzi mi o to , czy ktoś jest dobrym czy złym sprzedawcą
a o tym,że wykorzystawane jest to, że zwykły 'lajkonik' fotograficzny nie ma szans na sprawdzenie 'przebiegu' aparatu
Używałem swój 20d przez 2 tyg i jak sprzedawałem niczym nie różnił się od
nowego ze sklepu...

TOPOL
13-12-2005, 21:56
Jako pewnie jeden z wielu: Tomm'asza w ciemno polecam. Testowałem i kupiłem u niego kilka obiektywów, kupiłem kilka puszek, zawsze bez żadnych problemów.

b'Art
13-12-2005, 22:11
No to SRU:

-----Original Message-----
From: [mailto:e@hot.pl]
Sent: Tuesday, December 13, 2005 6:14 PM
To: b@o2.pl
Subject: RE: Canon 1DS


Dzięki za linka.
Aparat mam od początku czerwca.
WSZYSTKO: sterowniki, ładowacz, acu, kabel FireWire, manuale i "skórka" na rękę
jest w oryginalnych foliach.
Aparat zrobił ~1500 zdjęć i tylko raz był na zewnątrz [na ślubie własnej Córki].
Jeden ślad użytkowania - i oddam za darmo.
To co? Jest STARY i ZNISZCZONY?
IMVHO - jest NOWY.

Jeżeli chcesz - to proszę wyjaśnij Ludziom, że aukcje na Allegro się PONAWIA
niejako automatycznie - stąd nie zawsze aktualny opis przedmiotu.

Bardzo dziękuję i ..



Koniec cytatu.

Każdy sam skomentuje. Ja swoje zdanie napisałe wcześniej.

b'Art
13-12-2005, 22:11
aaaaa meile zmieniłem, by nie byc posądzanym o krypty itp...

Kurde - nie jestem z Wawy ale z chęcią poszukał bym tego "śladu" :)

muflon
13-12-2005, 22:27
Erm, to już nie 200 tylko 1500? ;-) Anyway, mi się to niespecjalnie podoba. Błąd może zrobić każdy - wystarczy napisać "sorry, pomyliłem się, zostało z poprzedniej aukcji, już poprawione". Powyższe ma raczej wydźwięk: "nie czepiaj się, nie znasz się" :? A co do tego:

Aparat zrobił ~1500 zdjęć (..)
To co? Jest STARY i ZNISZCZONY? IMVHO - jest NOWY.
pozwolę sobie mieć odmienną opinię. Ani zniszczony ani nowy. Jest UŻYWANY :) i jako taki powinien być sprzedawany.

Edit: kurcze, trochę bez sensu taka dyskusja bez udziału głównego zainteresowanego...

b'Art
13-12-2005, 22:40
Edit: kurcze, trochę bez sensu taka dyskusja bez udziału głównego zainteresowanego...

Moje zapraszać, jego byc zaproszonym... ale pomyłka spora... 1500 to już nie testy :(

Amber
13-12-2005, 22:53
Co do sprzedawcy - Tommiego - ode mnie same superlatywy.

Dla mnie ikona uczciwości i zaufania.
Pierwszy raz spotkałem TIP-a u którego podczas kilku transakcji moglem przetestować każde szkło jakim byłem zainteresowany przed jego zakupem. Zawsze sprzęt trafiał do mnie (na kredyt niejako), pozniej jesli było ok, dopiero szły pieniążki, często po tygodniu czy dwóch. A nie mieszkamy w tym samym mieście... Sprzętu nigdy nie musiałem reklamować. Towar dostarcza pierwszorzędny (właśnie egzemplarzem od niego zakończyły się moje poszukiwania 24-70:)
Cokolwiek droższego ściągam - zawsze uderzam do niego. Wolę dać czasami 100 PLN więcej ale mam pewność że dostanę dobry towar i zaufanie do sprzedawcy.

Każdemu życzę takiego partnera w transakcjach.

Amber.

Metus
13-12-2005, 23:34
Hey..
To chyba i ja powinienem sie wypowiedzieć..

U Tommiego kupuję od zawsze... zostawiłem u niego już jakieś 25-30 000zl.. poważnie. Praktycznie za każdym razem dostaje sprzęt następnego dnia po telefonie. Pieniądze spłacam na zasadzie.. " a... jak bede miał to oddam" z regóły po 2-4 tygodniach i jest ok.
Co do konkretnej aukcji... a w zasadzie aparatu..
Tommy używa tego aparatu głównie do sfotografowania przedmiotów które wystawia na allegro. Jako ciekawostkę powiem Wam, że zapłacił za niego 26 000 zl.. kupił go jak tylko pojawiły się jedynki na rynku.. jak widać aparatu nie sprzedał a stracił na nim kupe kasy i ja mu tego nie zazdroszcze.. Myślę, że Tommy już używa go troszke jak swego.. ale ciągle ma nadzieje, że sprzeda i odzyska choć część kasy.. Co do ilości fotek to jestem pewien, że jeśli ew. kupujący skontaktował się z nim dostałby pełną informacje nt sprzętu. Pozatym jak dobrze pamiętam w aukcji jest napisane, że sprzet dostarczy osobiście wiec kupujący mógłby aparat osobiście obejrzeć zanim wpłaci kasę.
Jak już mówiłem.. z Tommym współpracuję już naprawdę długo.. i tylko raz nie do końca byłem zadowolony z transakcji..
jako ciekawostkę powiem Wam.. że właśnie coś u niego zamówiłem za jakieś 10.100zl zgadnijcie co zamówiłem :twisted:

Metus
13-12-2005, 23:38
bym zapomniał.. a opisy ma najlepsze na całym allegro.. :) takich jak on nie wymyśli nikt!! On z tych opisów słynie... bajkopisarz jeden!! ;)

Auwo
13-12-2005, 23:54
Metus - twierdzisz, że tą puszkę ma od momentu kiedy się pojawiły jedynki ...
a sam Tommy_J napisał w @, że
Aparat mam od początku czerwca. czary mary hokus pokus :D

Metus
14-12-2005, 00:03
hmmmm to ja już nie wiem... wydaje mi sie, że ma ją dłużej... ale zapierać się to ja nie będe... bo moge się mylić.. rozmawiałem z nim nt jedynki w marcu tego roku.. i mówił mi to co napisałem.. nie wiem.. być może tamtą sprzedał a ta jest następna... trudno powiedzieć.. nie chce go za mocno bronic ale też nie chce zrobić mu antyreklamy..
Jednego za to jestem pewny... Osoby, które robiły u niego zakupy są zadowolone.. i to jest chyba najważniejsze

Pozdrawiam
Metus

akustyk
14-12-2005, 00:06
Metus - twierdzisz, że tą puszkę ma od momentu kiedy się pojawiły jedynki ...
a sam Tommy_J napisał w @, że czary mary hokus pokus :D

moze po prostu chodzi o czerwiec 2004?

Auwo
14-12-2005, 00:11
akustyk - 1Ds wszedł na rynek w 2002 roku :D w listopadzie :D:D:D
Metus - powiedz mi jaki to patent, że osobom które chcą u niego robić zakupy, na dzień dorby wciska stare gówno jako nowe ?! Zraził mnie tym do siebie strasznie i wiesz co nie było to jakieś pieruńsko drogie i wyszukane szkło tylko zwyklutka 50/1,8 którą swego czasu miałem ochotę mieć.

Metus
14-12-2005, 00:19
nie wiem kiedy wyszla jedynka i chyba nie koniecznie chce wiedziec.
Auwo naprawdę nie wiem o co chodziło.. Może to jakieś nieporozumienie? nie wiem...
Dawał Ci ten obiektyw i mówił, że jest nowy? a może to Tobie się wydawało, że jest używany a był nowy?? Wiesz naprawdę trudno coś powiedzieć.. Ja tego nie widziałem, więc i wypowiadać się chyba nie powinienem..

Pozdrawiam
Metus

Auwo
14-12-2005, 00:27
Tak , dał mówiąc że jest nowy. Wyszedłem bez sprawdzania, w końcu ma facet jakąś wyrobiną już opinię. Coś mnie jednak pokusiło aby zajrzeć do pudełka gdy byłem już w aucie - okazało się że szkło było zmasakrowane od strony bagnetu - nowe tak nie mają :D
Ale co tam - dla mnie EOT :)

Canon_20D
14-12-2005, 00:30
Miałem i ja przyjemność zakupić u Pana Tommy_J Canona 20d
odbiór osobisty.
Od początku jednak coś mi mówiło,że coś nie gra i nie pomyliłem się
Kupowałem sprzęt fabrycznie nowy
Na czym polegała ta fabryczna nowość ?
A mianowicie na tym,że Pan Tommy_J ma rachunki inblanco z niemieckiej hurtownii i w razie problemów z gwarancją wypisuje aktualną datę...Teoretycznie

Zakupiłem Canona 20d i okazało się ,że posiada martwego piksela na matrycy. Poinformowałem o tym Pana Tomka
Kazał mi wysłać sprzęt na Zytnią a naprawa nie powinna kosztować więcej niż 60 zł brutto usłyszałem...
Ok. Kupowałem FABRYCZNIE NOWY APARAT, za 4 dni wysyłałem na swój koszt do serwisu. Tu musze przyznać,że Pan Jaworski zwrócił mi koszt wysyłki w jedną stronę, ale 42,60 jestem w plecy.
Co do rachunku, wysłałem z zapytaniem do Regensburga i dostałem informację,że nie jest to ich rachunek (?)
Ok, każdy kombinuję jak może,ale
- kupowałem nowy sprzęt na gwarancji za prawie 5000 zł
- sprzęt do dziś leży w serwisie i nie wiem czy zostanie naprawiony
- Pan Tomek twierdzi,że martwe pixele na matrycy sa naturalną rzeczą
- Gwarancja niemiecka oparta na szemranym rachunku
- Po próbie zarejestrowania się na stronie Canona i podaniu nr serii
zostałem poinformowany,że już istnieje taki nr body (???)
Podejrzewam,że chodziło o 150 Eur cash backu

Resumując,jestem wkurzony
Kupiłem 20d za 4550 zł straciłem czas i nerwy
Wolę następnym razem dołożyć te 400 i kupić w legalnym sklepie
z legalną rejkojmią i gwarancją

Oto moje podsumowanie tej dyskusji

A.

yasin
14-12-2005, 01:18
No coz, nowy sprzet i brak mozliwosci zarejestrowania body :| To chyba sie kwalifikuje nizej niz powystawowy. Ja kupowalem u Grosmana i jak mial byc nowy to byl, i jakos nigdy nie widzialem, zeby ktos gdzies mial watpliwosci co do tej kwestii.

Algier
14-12-2005, 01:26
No coz, nowy sprzet i brak mozliwosci zarejestrowania body :| To chyba sie kwalifikuje nizej niz powystawowy. Ja kupowalem u Grosmana i jak mial byc nowy to byl, i jakos nigdy nie widzialem, zeby ktos gdzies mial watpliwosci co do tej kwestii.

Grosmana sam też mogę polecić. Szkoda tylko, że jeszcze szkieł nie sprzedaje.

Polaco
14-12-2005, 07:22
Ja mialem bardzo pozytywny kontakt z Tommy, moze nie kupowalem za astronomiczne kwoty, ale zawsze byl gotowy pomoc.

Tak sie zastanawiam czy ostatnie pare postow nie powinnop sie przeniesc do watku o TIP'ach...

gietrzy
14-12-2005, 08:40
Kurde, uważam, że dla dobra wszystkich kupujących na allegro niektórzy autorzy powinni wyedytować swoje posty usuwając zbędne, w tym wątku offtopiczne dane. Albo moderatorzy. Dżizas kogo obchodzi w tym wątku skąd, gdzie, kiedy? Pracuje na swoją opinię raz da ciała i pójdzie fama. To jest nasze ryzyko kupować od TIP'a a nie lokalnie z PL gwarancją. Jedną z konsekwencji jest własny kontakt z serwisem!

oskarkowy
14-12-2005, 09:19
Tommy_j słynie z takich opisów aukcji. Nic nie poradzisz :D

Ogólnie o opinie na jego temat to chyba Vitez'a i Jurek Plieth'a trzeba by spytać
Można i mnie... Kupowałem od niego wszystko co miałem przez ostatnie 3 lata ;)
Tomek to jajcarz, człowiek bez kopleksów i zahamowań. Stąd jego egzotyczne opisy.

Co do pisania o "nowości" sprzętu: Tomek zawsze miał go bardzo dużo. Jak jechałem do niego, żeby kupić cokolwiek, to zawsze miałem wybór przynajmniej w dwóch egzemplarzach. Zawsze wszystko było nowe.
Wiem, że jednym Ds-em robi zdjęcia sam. Co nie oznacza, że nie ma kolejnego, nie używanego na sprzedaż.

yasin
14-12-2005, 09:33
Kurde, uważam, że dla dobra wszystkich kupujących na allegro niektórzy autorzy powinni wyedytować swoje posty usuwając zbędne, w tym wątku offtopiczne dane. Albo moderatorzy. Dżizas kogo obchodzi w tym wątku skąd, gdzie, kiedy? Pracuje na swoją opinię raz da ciała i pójdzie fama. To jest nasze ryzyko kupować od TIP'a a nie lokalnie z PL gwarancją. Jedną z konsekwencji jest własny kontakt z serwisem!

Dokladnie, tak samo jak to jest ryzyko tego czy innego TIPa jak zrobi taki czy inny "walek". Czemu odbierasz mi prawo wiedziec, ze ktos kupil u Tommiego 20D i nie mogl zarejestrowac body :confused:

muflon
14-12-2005, 09:35
Może to trochę (tylko odwrotnie) jak z serwisem na Żytniej :-) Kilka wyjątków nie zmienia reguły ;-)

gietrzy
14-12-2005, 09:41
Czemu odbierasz mi prawo wiedziec, ze ktos kupil u Tommiego 20D i nie mogl zarejestrowac body :confused:
Nic nikomu nie odbieram, miałem na myśli dane osobowe. Co innego jest napisać tomi a co innego ... Swoją drogą potwierdzam to co pisze Jarek. Jak kupowałem 20D to miałem do wyboru cały worek dwudziestek.

Robson01
14-12-2005, 14:49
Kupowałem nie tak dawno u Tommy'ego 24-70 (póki co ok.) i miałem okazję "podotykać" 1Ds. Faktycznie wyglądał jak nówka, choć nie oglądałem go zbyt dokładnie - w końcu nie po niego pojechałem. Z tymi zdjęciami ze ślubu córki to też prawda.

muflon
14-12-2005, 14:52
Faktycznie wyglądał jak nówka.
Ech.. moje 100/2.8 też "wygląda jak nówka", bo przez ostatni rok wyciągnąłem go może z 5 razy ;-) Nic tylko sprzedawać, patrząc na ceny nowych obiektywów na Allegro, jeszcze może na tym zarobię :mrgreen:

yasin
14-12-2005, 15:19
Nic nikomu nie odbieram, miałem na myśli dane osobowe. Co innego jest napisać tomi a co innego ... Swoją drogą popieram to co pisze Jarek. Jak kupowałem 20D to miałem do wyboru cały worek dwudziestek.

Ale przeciez prowadzi interes, sprzedaje sprzet za wiele $$$, wiec chyba nie mozna oczekiwac, ze bedzie sie ukrywal pod jakims nickiem. Na stronie u Grosmana sa podane pelne dane, adres, wszystko jest jasne i przejrzyste. Jak Grosman da kiedys d*py i sprzeda body po cenie nowego i powie, ze to nowka, a ja nie bede mogl zarejestrowac, to kazdy ma prawo i powinien o tym wiedziec. Po to tu jestesmy zeby wymieniac sie wlasnie takimi informacjami, to jest w naszym interesie, a nie pomagac ukrywac sie pod jakims nickiem. I ja nie widze w tym nic zlego.

oskarkowy
14-12-2005, 15:27
Ale przeciez prowadzi interes, sprzedaje sprzet za wiele $$$, wiec chyba nie mozna oczekiwac, ze bedzie sie ukrywal pod jakims nickiem. Na stronie u Grosmana sa podane pelne dane, adres, wszystko jest jasne i przejrzyste. Jak Grosman da kiedys d*py i sprzeda body po cenie nowego i powie, ze to nowka, a ja nie bede mogl zarejestrowac, to kazdy ma prawo i powinien o tym wiedziec. Po to tu jestesmy zeby wymieniac sie wlasnie takimi informacjami, to jest w naszym interesie, a nie pomagac ukrywac sie pod jakims nickiem. I ja nie widze w tym nic zlego.
Dziwnie się czepiasz. Nie wiem, czy się nie mylę, jednak wietrzę w tym jakiś interes.
Myślę, że większość kupujących zna wszystkie dane Tomka. Nigdy ich nie ukrywał. Z drugiej strony chyba nie ma się co chwalić swoimi danymi zważywszy, że mieszka w bloku i nie chce niezapowiedzianych wizyt pod nieobecność właściciela..
I jeszcze jedna sprawa sprzed dwóch lat: na grupie umieściłem ogłoszenie, że chcę pilnie sprzedać aparat, bo potrzebuję kasy. Dzień później zadzwonił Tomek i spytał, czy może potrzebuję pożyczyć pieniędzy. I wiecie co? Wcale nie chodziło o jakieś pożyczanie "na procent" czy inne. Człowiekowi szkoda się zrobiło, że muszę się na krótko rozstać z aparatem. Czy grosman ma podobne odruchy?
Aha, ja wcale nie znam Tomka lepiej niż inni kupujący....

yasin
14-12-2005, 15:40
Nie trafiles, nie mam w tym co napisalem w tym watku zadnego interesu, oprocz tego, ze nie chcialbym np. kupic uzywanego body jako nowego. Fajna historia z ta kasa, ale sam napisales wczesniej, ze zostawiles u niego 30k pln, o dobrego klienta sie dba :] i dobrzy sprzedawcy to wiedza.

b'Art
14-12-2005, 15:45
Grosmana sam też mogę polecić. Szkoda tylko, że jeszcze szkieł nie sprzedaje.

Zapytaj ściągnie - kupiłem tak i 300D Blacka i na zamówienie sigmę 70-300 APo dg

muflon
14-12-2005, 15:55
Jarek, ale Ty mieszasz dwie zupełnie różne rzeczy :) Ogólnie wiadomo, że Tommy jest super, humor, wybór, płatności itp. itd - tego tu chyba nikt nie neguje? Ale jeśli jest (był) jakiś problem, to dlaczego o tym nie napisać?

BTW: moja definicja "nowy" (nieważne czy fabrycznie, czy nie) jest taka:

- jeśli coś leżało u sprzedawcy, nawet może było obmacane przez kilku niezdecydowanych klientów, każdy pstryknął kilkanaście fotek, wyjął/włożył do pudełka - to jest to nowe. Sam mając ostatnio wybór w sklepie między TC1.4x "z półki" (macany) i "świeżynkę" z pudełka wybrałem ten pierwszy - i nie miałem uczucia, że kupuję "używkę".
- jeśli coś leżało u sprzedawcy, wyjął, zrobił z ciekawości kilka fotek, potem kilkanaście, a potem jeszcze setkę na ślubie u rodziny - to to nowe nie jest. Jest co najwyżej lekko używane - nie można być "trochę w ciąży" :)

Stan, wygląd itp. nie ma w tym wszystkim nic do rzeczy - ba, nawet ta nieszczęsna ilość pstrykniętych fotek też nie do końca. Zwykły zdrowy rozsądek... czy tylko ja tak myślę??

PS. Moje pudełko po 100/2.8 też ciągle pachnie fabryką :)

yasin
14-12-2005, 16:16
Ja sie podpisuje czterema konczynami pod tym co napisal muflon.

Tomasz1972
14-12-2005, 16:51
Ja też podpisuję się pod tym co namisał Muflon
Przecież idąc do sklepu np. odzieżowego też robimy przymiarkę . Sklep później nie sprzedaje tego jako używane .

yasin
14-12-2005, 16:59
No racja, ale jak by wlasciciel sobie sezon pochodzil w kurteczne, a na drugi sprzedawal jaka nowa to ... :]

K2_verti
14-12-2005, 17:15
mam podobne zdanie co muflon
Jak jeszcze sprzedawałem sprzęt foto, to na początku mojej handlowej kariery szybko się przekonałem że trzeba zmienić zdanie na temat : "dziewiczej fabryczności". Zdażyło mi się kilkakrotnie że klient kupował sprzęt z gabloty, który mógł pstryknąć w sklepie kilka -max 200 zdjęć. Zaleta była jedna - jeżeli zrobił 200 zdjęć i działa, to znaczy że jest OK. Więc pytałem kilenta - który woli i sam decydował.
Wspomniana "dziewicza fabryczność" ma kilka zalet i wadę. Wspomnę tylko o tej wadzie: nie wiemy czy działa.
Na 100 modeli zawsze coś się sypie, coś nie działa, a może ten który kupuje w pudełku jest tym 1. Jeżeli ten z gabloty jest sprawny mam gwarancję a czasami może coś uszczknę z kwoty (nie zawsze, ale sie zdaża) :)

Robson01
14-12-2005, 19:58
Tak naprawdę to śmiem sądzić, że żaden aparat czy to w sklepie czy u TIPa nie jest tak naprawdę fabrycznie "nowy". Słyszałem jak to w sklepach "testują" nowe puszki i ile potrafią napstrykać zdjęć nim aparat trafi do ostatecznego odbiorcy.

Metus
14-12-2005, 21:03
Robson01 tak nie zupełnie.. jest jeszcze takie coś jak licznik zrobionych fot.. tego nie oszukasz..

Driver
14-12-2005, 21:15
Mam wrażenie że niejeden ypowiadający się tu pogodzi się ż tym że aparat leży w sklapie np rok, przez ten czas mialo go w rekach 2000 osób, i każdy statystycznie sieknał nim testowo 5 zdjęć. sprzęt taki będzie miał miono nówki, natomiast będący przez 3 h w rękach jednego czlowieka i mający 1 500 nabitych fot jest juz używką
działałem kiedyś sporo czasu w branży elektronicznej. nawet nie wiecie jak często "nówki" magnetowidy , dvd, kamery i inne sprzęty RTV trafiają na weekendy do domów i pracują przez ten czas prawie bezustannie

yasin
14-12-2005, 21:33
To chyba gdzies w pcimiu dolnym. Ciekawe komu by sie chcialo "taszczyc" magnetowid albo TV do domu na weekend, podlaczac go, a potem po weekendzie spwrotem do sklepu. Nie mowiac o tym, ze teraz wiekszosc sklepow pracuje 7 dni w tygodniu. Jeszcze rozumiem komorke, albo jakis maly kompaktowy aparat, ale lustro albo kamera to chyba jak sie komus bardzo nudzi to moze sie tak bawic.

kocis
14-12-2005, 21:39
Ja nie kupuję od Tomiego tylko przez te jego opisy.
Ale kilku moich kolegów kupuje i chwali!

Driver
14-12-2005, 22:13
Topowe DVD stoi na półce od pół roku ( topowe więc wiadome - drogie )
W tym czasie dla zaprezentowanie swoich możliwości pracuje codziennie po 8 h.
przychodzisz, zachwycasz się jakością i wypowiadasz magiczne "prosze zapakować"
Kupiłeś nówke ??
Ludzie nie dajmy się zwariowac. Wejdzcie do jakiegokolwiek dużego sklapu RTV i spójrzcie na całą ściane pracujących telewizorów. Nówek.

Robson01
14-12-2005, 22:52
Robson01 tak nie zupełnie.. jest jeszcze takie coś jak licznik zrobionych fot.. tego nie oszukasz..
Tylko mi nie mów, że jak kupisz aparat w sklepie to gnasz na Żytnią sprawdzać licznik:smile: .

Vitez
14-12-2005, 22:57
Z tymi zarzutami wobec Tomka to jak z FF/BF w 20D - wg mnie max 1% wyprodukowanych egzemplarzy ma taka wade fabrycznie... ale to wlasnie ten 1% niezadowolonych uzytkownikow krzyczy najglosniej, przekrzykujac pozostale 99% ktorzy siedza cicho - bo problemami i sensacja obecnie swiat uwielbia życ...
Tak jak ktos napisal - pojawi sie problem i juz wielka fama, zakrzykujaca setki pozytywnych opinii.

Od siebie - z calego swojego sprzetu tylko filtry, torby, statywy i glowice oraz Sigme 70-300 APO i pierwsze tele - 70-210 3.5-4.5 nie mialem od Tomka.
Tylko na poczatku kupowany 10D+Tamron 28-75 2.8 placilem przy odbiorze, osobiscie od Tomka.
Caly pozostaly i pozniej kupowany sprzet (lacznie z paczuszka wartosci prawie 10 tys zl) - dostawalem najpierw paczke kurierem z adnotacja "jak wszystko w porzadku to wyslesz forse za pare dni" ... a raz (bodajze lampe - potrzebowalem a nie mialem pieniedzy) nawet za 1,5 mies moglem zaplacic.
I zadnych problemow... rowniez z reklamacja niezbyt udanego (a na pewno nowego) egzemplarza 17-40 4L , ktorego wymienilem na 17-35 2.8 L, ktorego wymienilem znowu (bez marudzenia ze strony Tomka) na 17-40 4L (juz chyba bardziej udanego).
Czyli jak najbardziej polecam wskazuja jednoczenise poczatek mojego postu - nie dajmy sie zwariowac!

hekselman
14-12-2005, 22:57
Jakto kiedyś ktoś znany powiedział: "...nie ważne - dobrze czy źle! Ważne: by m ó w i l i " No to Tommy zaciera ręce:-) Ja myślę że ta wpadka jest skutkiem pewnej "zabawowej nonszalancji" charakterystycznej dla jego opisów.No tylko jak puszka za taką kasę - to tu się chyba niektórym poczucie humoru kończy (ja to rozumiem).

perian
14-12-2005, 23:08
Z tymi zarzutami wobec Tomka to jak z FF/BF w 20D - wg mnie max 1% wyprodukowanych egzemplarzy ma taka wade fabrycznie... ale to wlasnie ten 1% niezadowolonych uzytkownikow krzyczy najglosniej, przekrzykujac pozostale 99% ktorzy siedza cicho - bo problemami i sensacja obecnie swiat uwielbia życ...


Dlatego ja też się odezwę. Kupowałem u Tommiego 70-200. Miałem wątpliwości i obawy co do kupna "na odległość" czegoś za 2,5k, wszystko dokładnie ustaliliśmy, wyjaśnił wątpliwości. Paczka przyszła, wszystko gra i śmiga.

chomsky
14-12-2005, 23:11
No tośmy sobie pogadali. Wielu kolegow pisze o Tommym wspaniale historie, rzadko mozna spotkac tak uczynnego, milego i ufnego czlowieka. Dlatego warto zakonczyc te paskudne nieufne pogaduszki, choc z drugiej strony to socjologiczny temat. Od razu wiedzialem kto i jak sie zachowa. Bede robil za wrozke!
Czesc.ch.

Metus
14-12-2005, 23:20
Tylko mi nie mów, że jak kupisz aparat w sklepie to gnasz na Żytnią sprawdzać licznik:smile: .

A spotkałeś się kiedyś z licznikiem "wbudowanym" ?? nie wiem czym się posługujesz ale ja w swoim 20D w podglądzie zdjęć mam licznik który mówi mi jaki numerek ma dane zdjęcie na karcie pamięci oraz ile razy aparat strzelił fotke... np moje 20D właśnie strzeliło 9.867 klatke ... i po co serwis?? a żytnia... to na stół!! ;)

Metus
14-12-2005, 23:20
mmsza... a Twoim zdaniem powinien je wyrzucić??

Auwo
14-12-2005, 23:36
A spotkałeś się kiedyś z licznikiem "wbudowanym" ?? nie wiem czym się posługujesz ale ja w swoim 20D w podglądzie zdjęć mam licznik który mówi mi jaki numerek ma dane zdjęcie na karcie pamięci oraz ile razy aparat strzelił fotke... np moje 20D właśnie strzeliło 9.867 klatke ... i po co serwis?? a żytnia... to na stół!! ;)

Ten liczniczek wykasuję Ci od zera w 5 sekund :mrgreen:

Vitez
14-12-2005, 23:39
mmsza... a Twoim zdaniem powinien je wyrzucić??

Raczej sprzedac jako uzywane... ale nie pilnowalem potem Allegro po odeslaniu tych swoich szkielek.

Co do opisu czy 200 zdjec czy 1500 to problem jest znany - jak ktos sprzedaje czesto na Allegro jest taka opcja wystawiania ponownie, w tej samej kategorii itp itd... nie wiem dokladnie ale wiem ze jest prawdopodobienstwo (ani duze ani male) wystawienia przedmiotu z czescia/calym opisem wadliwym.
I co gorsza - gdyby ktos zalicytowal to nie ma mozliwosci zmiany opisu a tylko dodania czegos do opisu.

Nie zmienia to faktu ze ja sprzet z cyknietymi 200 czy 1500 klatkami wystawialbym jako uzywany a nie fabrycznie nowy... no ale kazdemu sie zdarza ułańska fantazja ;) ... u Tomka to tym bardziej prawdopodobne ;) , a na podstawie opisow od roznych osob to wlasnie tak to wyglada: fantazji nie mozna mu odmowic ale uczciwosci tez nie.

Driver
14-12-2005, 23:47
Vitez - jest opcja "szybkie wystawianie" i aukcja pojawia sie dokładnie tak samo jak ułożyłes ja na początku ( tekst, zdjęcia, kategoria, cena, itp ) i nic nie da się zmienić. Dopiero poprzez edycje.

Metus
14-12-2005, 23:49
Ten liczniczek wykasuję Ci od zera w 5 sekund :mrgreen:
hmm ciekawe...
zgaduje.. masz moze na mysli wyjecie baterii podtrzymujacej ustawienia w aparacie??

Auwo
14-12-2005, 23:55
hmm ciekawe...
zgaduje.. masz moze na mysli wyjecie baterii podtrzymujacej ustawienia w aparacie??
Nie.
Wkładam do Twojej puszki kartę z plikiem 000.CR2 lub JPG co wolisz :D

mea
15-12-2005, 00:01
proszę zauważyć,że żaden z wystawianych Tomiemu komentarzy nie dostyczy
zakupu aparatu tylko szkieł i akcesoriów
http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=321818

chyrus
15-12-2005, 00:10
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=77500684

a moze MKII z 8MP za ~10k :D, w sumie, jak upitolic o polowe matryce, to i cena odpowiednio spada :lol:

BTW, Auwo, jak tam nagroda z konkursu fotojokera? :D

akustyk
15-12-2005, 00:14
proszę zauważyć,że żaden z wystawianych Tomiemu komentarzy nie dostyczy
zakupu aparatu tylko szkieł i akcesoriów

ciekawe. wydawalo mi sie, ze aukcje, ktore mozna sprawdzac na allegro dotycza raptem 2-3 miesiecy wstecz. a wyciaganie po tym wnioskow, ze uzytkownik nigdy nie sprzedal aparatu..

zupelnie inna kwestia:
http://www.allegro.pl/country_pages/1/0/z4.php

znam lepsze sposoby na wydanie 90zl niz placenie prowizji od zakupu body za 5000zl. ktore to 90zl Tommy musi doliczyc do ceny towaru, zeby potem oplacic Allegro

mea
15-12-2005, 00:36
ciekawe. wydawalo mi sie, ze aukcje, ktore mozna sprawdzac na allegro dotycza raptem 2-3 miesiecy wstecz. a wyciaganie po tym wnioskow, ze uzytkownik nigdy nie sprzedal aparatu..

zupelnie inna kwestia:
http://www.allegro.pl/country_pages/1/0/z4.php

znam lepsze sposoby na wydanie 90zl niz placenie prowizji od zakupu body za 5000zl. ktore to 90zl Tommy musi doliczyc do ceny towaru, zeby potem oplacic Allegro



Akustyk,jestem na Allegro od 3 lat i mam status S.Sprzedawcy
ZAWSZE SPRZEDAJĘ NA ALLEGRO bez względu na koszt
stąd każdy może mnie sprawdzić
a praktyki,że kupujesz poza Allegro sprzęt za 5000 zł a późnie gość
wystawia 'pokrowiec za 30zł' w celu wymiany pozytywnych komentarzy uważam za wredne
Stąd nie dziw setek komentów

akustyk
15-12-2005, 00:43
Akustyk,jestem na Allegro od 3 lat i mam status S.Sprzedawcy
ZAWSZE SPRZEDAJĘ NA ALLEGRO bez względu na koszt
stąd każdy może mnie sprawdzić

Twoje prawo jako sprzedajacy robic to zawsze przez Allegro. ale moje prawo jako kupujacego, to poprosic o sprzedaz poza aukcja i w ten sposob oszczedzic te kilka zlotych, ktorych wcale nie chce mi sie oddawac Allegro. a ich prowizje za sprzedaz nie sa bynajmniej male.

jesli nie mam do uzytkownika zaufania to wole przez Allegro. ale jesli mam (a do Tommy'ego mam) to nie widze powodu, zeby oddawac ciezko zarobione pieniadze tak po prostu. nic na tym nie zyskuje



a praktyki,że kupujesz poza Allegro sprzęt za 5000 zł a późnie gość
wystawia 'pokrowiec za 30zł' w celu wymiany pozytywnych komentarzy uważam za wredne
Stąd nie dziw setek komentów
zgadzam sie i jesli spotyka mnie taka sytuacja na Allegro to tez reaguje nerwowo. to akurat jest chamstwo


MSZ, z ta aukcja Tommy nieco dal plamy i powinien za sugestia tego watku posprawdzac opisy takich starych towarow. natomiast watek zmienil sie glupio w krytyke uzytkownika i dyskusje jego osoby. a chyba nie o to chodzi?

hekselman
15-12-2005, 11:53
ć
a praktyki,że kupujesz poza Allegro sprzęt za 5000 zł a późnie gość
wystawia 'pokrowiec za 30zł' w celu wymiany pozytywnych komentarzy uważam za wredne

A cóż takiego daje Allegro by mu za to bulic taką kasę? - serwery?To dlaczego mimo wzrostu ilości klientów cały czas robią wszystko by utrudnić życie kupującemu?Dlaczego ten serwis tak szybko wycofuje dane umożliwiające rzeczywistą ocenę ze strony kupującego?
Nie kieruję tego personalnie do kolegi ale: cóż to za nobilitacja "Allegrowy super sprzedawca"? - to nic innego jak ukłon Allegro w stronę tych co dają zarobić....dla kupującego wprowadzenie w błąd!!!
Co takiego dają za te prowizje?Ubezpieczenie?!Spróbujcie odzyskac chocby te głupie 300 zet (nie da się!)To wcale mnie nie dziwi że kupując sprzęt via Allegro - traktuję je tylko jako portal ogłoszeniowy.Do nawet pośrednictwa trzeba byc lojalnym wobec obu stron...

Aszu
15-12-2005, 20:22
W sumie to nikt Ci nie każe wystawiać ani kupowac na Allegro.

hekselman
15-12-2005, 21:38
W sumie to nikt Ci nie każe wystawiać ani kupowac na Allegro.
Trochę to odbieram tak jakby ktoś mi chciał powiedzieć: dałeś się nabrać - siedź cicho.

Vitez
15-12-2005, 22:56
Zraził mnie tym do siebie strasznie i wiesz co nie było to jakieś pieruńsko drogie i wyszukane szkło tylko zwyklutka 50/1,8 którą swego czasu miałem ochotę mieć.

Zrazil?

A moglbys napisac jak sie skonczyla ta sprawa z twoja 50tka ?

Metus
15-12-2005, 22:57
a jak mogla sie skonczyc?? Tommy pewnie oddał kase i cześć !!

Auwo
15-12-2005, 23:24
Zrazil?

A moglbys napisac jak sie skonczyla ta sprawa z twoja 50tka ?

Oczywiście, że mogę.
Poszedłem z powrotem i powiedziałem, że to szkiełko jest używane - na co szanowny Tommy_J, że to nie możliwe i że jest na pewno nowe. Wyjąłem z pudła pokazałem zniszczony od wielokrotnego zapinania bagnet.
Po kilkuminutowej rozmowie dostałem z powrotem swoje parę groszy.

Wiesz Vitez chodzi tylko i wyłącznie o to, że wystarczyło powiedzieć - nie mam nowego mam tylko używkę. Nie było by problemu. Ale gdy mnie koleś na dzień dobry zapewnia, że towar jest świeżutki prosto z hurtowni a nie jest - to po prostu to nie jest fair i tyle.

W każdym razie ja sobie zdanie wyrobiłem i go nie zmienię. Nawet nie będę próbował zmienić.

Vitez - nie chodziło o kasę - bo to marna kasa - ale tylko i wyłącznie o zasadę !

Metus
15-12-2005, 23:28
Auwo rozumiem Cię i szanuję Twoją opinię/zdanie .. masz do tego pełne prawo :)

max44
15-12-2005, 23:45
Chciałbym tylko dodać, że ten sam obiektyw od Tommiego był w moim posiadaniu...
Tommy tez sprzedał mi go jako nówkę, ale ja miałem ten problem, że już zrobiłem parę setek kilometrów. Czekałem więc na przysłanie nowej sztuki jakieś 3 tygodnie... Oczywiście dostałem, ten stary odesłałem, ale niesmak jest...
Co ciekawe, na forum przeczytałem kiedyś, że ten sam egzemplarz (oprócz mnie i Auwo) kupił jeszcze jeden canoniarz...
Trzy razy ta sama historia to przypadek??? Nie sądzę...

Auwo
15-12-2005, 23:49
Heh, ja na szczęście przejeżdżałem akurat przez Łódź.

Metus
16-12-2005, 00:28
w sumie to fajnie, że zdania są podzielone... Tommy nie podniesie cen bo konkurencja nie śpi a i inni też mają co robić :D

oki.. wystarczy... nie sądziłem, że temat aż tak się rozrosnie..

b'Art
17-12-2005, 22:19
Kurczę a może tak EOT?
... zaraz mi powiedz - nie chcesz nie czytaj, albo wywal z subskrypcji :)

shaqi
25-12-2005, 13:01
A ja właśnie zamówiłem sprzęt u tommy_j za 4000pln.
Na maile odpowiadał automatycznie. szybko i fachowo.
sprawa sie przeciagła ale czy to moja wina czy jego ciezko powiedziec.
Widze ze wystawia na aukcje sprzet którego czasem jeszcze nie ma na stanie.
jak sprzet dojdzie napisze wiecej: ocena koncowa pana tomka j. z łodzi
pozdrawiam

maku
26-12-2005, 05:02
To co ja mogę powiedzieć na temat transakcji z tommy_j to:
Szybko, konkretnie, elastycznie i bezproblemowo – czytaj: „POLECAM”

Robson01
26-12-2005, 21:22
To co ja mogę powiedzieć na temat transakcji z tommy_j to:
Szybko, konkretnie, elastycznie i bezproblemowo – czytaj: „POLECAM”
Podpisuję się pod tą opinią.

b'Art
27-12-2005, 02:16
ROTFL
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78679332

Il fuoco
27-12-2005, 02:40
:):):) tjaaa z LSD:):)

Silent Planet
27-12-2005, 14:17
I to w kategorii autofocus...

Poza tym koszt przesłania przy przelewie 19 pln, przy pobraniu tylko 10...

b'Art
27-12-2005, 14:46
I to w kategorii autofocus...

Poza tym koszt przesłania przy przelewie 19 pln, przy pobraniu tylko 10...

aaaaaaaaaaaaa co to przecież kanon, one wszystkie taki maja system auto fokus nie?

... Sam ten sprzedający niezłe fokusy wyczynia:)

K2_verti
27-12-2005, 14:54
kto produkuje te kanony? :twisted: zawsze mnie to interesowało!
Gdy pewnego razu do sklepu przyszedł stary dziadek podjarany że kupił sobie nówka aparacik i chciał kupić jakiś filmik, zrobiło mi się żal takich ludzi z takim złomem i że dają się nabić w butelkę! Z mojego skromnego doświadczenia wynika, że są to najczęściej osoby po 50 (emeryci itp.). I jeszcze 250 zeta :shock:

hekselman
29-12-2005, 21:41
Ciekawych aukcji cdn: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79435236 co szanowne gremium na to?

pn_
29-12-2005, 21:43
Ciekawych aukcji cdn: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79435236....a co szanowne gremium na to?

A my nic, bo aukcji nie ma...

hekselman
29-12-2005, 22:11
...poprawiłem... sorry

Qbexus
30-12-2005, 00:11
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78679332
Fajny sprzecik a jeszcze leprzy opis "kali chciec jesc"

Auwo
30-12-2005, 00:29
To jest dopiero hicior !!! - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78935296

Il fuoco
30-12-2005, 01:00
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78971025

czek dis ałt
to może być fajna sprawa o ile to będzie działało.
jakoś zniechęciło mnie stwierdzenie " na łamach Wiedzy i Życia opisane jako fetysz fotografii cyfrowej" -or sth like that.

Il fuoco
30-12-2005, 01:01
To jest dopiero hicior !!! - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78935296
:) może to jest poprostu pancerna wersja 20D. litera T kojarzy mi się z czołgami... niemieckimi Tygrysami itp. :)

Scream
30-12-2005, 15:05
Na bank opancerzona wersja 20, taka dla reporterów wojennych :grin:

Gościu sprzedaje jeszcze Canon T10 , także od dawna takie modele muszą być w ofercie :grin: a myśmy tyle lat żyli w niewiedzy.

perlpa
30-12-2005, 17:35
To jest dopiero hicior !!! - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78935296
Kurcze rozleniwiłem się przez te święta i nie patrze co się dzieje na rynku a tu Canon wypuścił nowy model - sądząc po cenie coś na poziomie 5D. Kupuję!!! :mrgreen:

Il fuoco
30-12-2005, 18:05
najbardziej śmiałbym się gdyby to faktycznie był nowy modle heheheh...
a może zrobi mała akcję na żółtym forum... hehehe dać niusa o nowym body canona pancernym z uszczelnieniami - odpowiedzią na uszczelnienia w d200 haha

tomsong
02-01-2006, 03:08
a co do tommiego_j to jego opisy podpadaja pod technike NLP, czyli technike wywierania wplywu :) CI co wiedza, napewno sie domyslalaj. Zastosowal pare chwytow slownych. Nie mowie, ze to zle, wkoncu liczy sie niepowtarzalnosc :)


Pozdrawiam

shaqi
08-01-2006, 19:43
rzeczywiscie tommy_j to ciekawy sprzedawca.
Kupiłem u niego obiektyw i lampe.
obiektyw miał być nowy jak w opisie a okazało sie ze jest niby dwa tygodnie urzywany. No ale zrekompensował to cenom. wiec ogolnie oki.
ale warto uważac robiac u niego zakupy czy sprzet jest faktycznie nowy.
Gwarancja jest tez dziwnie u niego realizowana.

Parteq
13-02-2006, 11:24
Ciekawa aukcja, ciekawie opisana,
;)

Dla milosnikow m42 - komplecik:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=86449412


Pozdrawiam,
Parteq

Routlaw
01-03-2006, 11:53
Nie mogłem sie zdecydować czy dać to do podejżanych czy do ciekawych aukcji...
Tu też ciekawy zestawik...
http://www.allegro.pl/item89244279_canon_eos_20d_digital_wraz_z_akcesori ami.html
Albo sie komuś znudziła zabawa w zdjęcia, albo prawdziwy włąsciciel szuka swojego sprzętu...

Metus
01-03-2006, 18:32
link nie działa

Parteq
01-03-2006, 18:43
link nie działa

Ciekawe jest tez to, ze w tej chwili nic na www.allegro. pl
Wyskoczylo mi cos takiego ;-) :

----------------------------------------
Serwis chwilowo niedoste;pny.

Aukcje, które powinny zakon'czyc' sie; w tym czasie zostana; przed?uz.one o 24 godziny. Przepraszamy.
--
Zespó? Allegro

Omlouváme se - technická výluka

Všechny aukce, které konc(í v této dobe(, budou prodlouženy o 24 hodin. Omlouváme se za potíže.
--
Aukro tým

Kedves Felhasználóink!

A karbantartás ideje alatt záródó aukciókat 24 órával meghosszabbítjuk. Megértéseteket és türelmeteket köszönjük.
--
A TeszVesz Csapata

??????? ?? ??????????? ????????

??? ????????, ????????????? ? ???? ?????? ????? ???????? ?? 24 ????.
--
?????? ??-??.
----------------------------------------


Cieeekawe..
Bo pewnie za chwile juz bedzie ok.



Pozdrawiam,
Parteq

Triszer
01-03-2006, 20:01
eBay atakuje:)

Routlaw
01-03-2006, 22:09
już działa.. zobaczie tą aukcje.. co myślicie..?

oskarkowy
01-03-2006, 22:31
już działa.. zobaczie tą aukcje.. co myślicie..?
Co mamy myśleć?
Korpus fajny, szkła dyskusyjne, MD bym się bał.. Co jeszcze?
Cena taka sobie. Pamiętaj, że to używane jest.

Robson01
02-03-2006, 01:34
Może faceta "przyparło do muru" i wszystko wyprzedaje. Kto to wie.

pysiek
02-03-2006, 12:27
Albo sie komuś znudziła zabawa w zdjęcia, albo prawdziwy włąsciciel szuka swojego sprzętu...
Gdyby nie to ze sprzedaje filtry i torbe, to mozna pomyslec ze zmiena stajnie z C na N ;)

Routlaw
02-03-2006, 16:39
statyw i torba nie są też powiązane ze stajniami...

kociu
21-03-2006, 06:19
Przypadkiem natnalem sie na aukcje:

http://www.allegro.pl/item93513973_uwaga_canon_eos_d30_komplet_od_1_zl_b cm_.html

gdzie mozemy przeczytac:
Opis:
Stan techniczny - idealny. Aparat działa jak nowy, nigdy nie miałem z nim żadnych problemów. "Przebieg" ok 25 tys zdjęć - migawka powinna bez problemu wytrzymać drugie tyle. Aparat jest niesamowicie solidnie skonstruowany w przeciwieństwie do późniejszych modeli (szczególnie 10D, 20D), które pod tym względem "spadły" na niższą półkę.

Nie wiem czy ja jestm jakis inny ale mialem kiedys d30 i jesli chodzi o solidnosc i jakos wykonania w porownianiu do 10d to odnosze calkowicie odmienne wrarzenie:wink: (20d sie nie bawilem wiec o nim sie nie wypowiem, choc watpie by bylo inaczej)

Ale coż nie ma to jak zareklamowac swoj sprzet...

Robson01
21-03-2006, 13:57
Jak to mówią: Reklama dźwignią handlu :-)

popmart
21-03-2006, 14:10
Coś trzeba gadać aby spławić trupa .... bez urazy dla posiadaczy

Tomasz1972
21-03-2006, 17:43
Dzisiaj znalazłem na allegro :-)

Urządzenie_wielofunkcyjne _ZESTAW

http://www.allegro.pl/item93630367_urzadzenie_wielofunkcyjne_zestaw.html

Tomasz Golinski
21-03-2006, 17:52
A to dobre jest! Obiektyw f/9 :lol: