PDA

Zobacz pełną wersję : Soft do obróbki filmów



jacekplacek
26-01-2011, 12:23
Witam wszystkich :) Pewnie już było i pewnie podpadnę:roll:, ale...
Jaki soft możecie polecić do składania i obróbki filmów z 550D? Bawiłem się trochę Unlead Video Studio, ale formatu Canona nie rozpoznaje. Jest coś podobnego w obsłudze? Pozdrawiam. Jacek.

addie
26-01-2011, 12:27
Adobe Premiere CS5 sobie radzi bardzo dobrze z mpeg2. Sprawdzone na 550d i 7d. Ulead to padaka, to coś na 2rdzeniach pracuje wolniej niż Premiere CS3 na 1dnym.

Kolaj
26-01-2011, 12:30
Z tańszych to Pinnacle Studio 14. Łatwy w obsłudze, myślę, że do amatorskich zastosowań wystarczy.

theflog
26-01-2011, 17:03
Możesz jeszcze wypróbować Sony Vegas, generalnie do montażu filmów potrzebny jest albo wydajny Pc a najlepiej to Mac. Wejdz sobie na forum www.videodslr.pl i poczytaj tam jest wszystko.

sid
09-02-2011, 13:33
Czy ktoś może polecić jaki minimalistyczny program do nieliniowej obróbki video? Poszukuje czegoś naprawdę prostego i i zajmującego niewiele miejsca. Jedyne opcje potrzebne mi w takim programie, to właśnie nieliniowa obróbka, czyli kilka ścieżek video i audio i to nie mal wszystko. Ewentualnie możliwość regulacji prędkości odtwarzania. Nie potrzebuję żadnych efektów, przejść, czy wbudowanej kompresji wideo do określonych formatów.

Wszystkie znane mi programy albo nie mają nieliniowej edycji, tylko liniową (Virtualdub), albo są kobyłami których same pliki instalacyjne oscylują w okolicach 2 GB lub więcej (Adobe Premiere, Pinnacle Studio, Ulead Video Studio itp.). A ja chciałbym coś pomiędzy, do szybkiej i prostej edycji.

Program do zaawansowanej edycji to osobny temat, który zaraz założę ;)

micles
11-02-2011, 01:33
@sid - Sony Vegas. Dodatkowo w wersji 10 pomyśleli specjalnie o filmach z dslrów i podgląd w fullhd z kilkoma nałożonymi efektami działa płynnie (podczas gdy AfterEffects się krztusi nawet przy 1/4 rozmiaru - chyba że po prostu słabo go skonfigurowałem, ale nie wydaje mi się.)

jot
11-02-2011, 14:11
micles czyli uważasz, że Vegas to dobry wybór? Pytam bo ostatnio ten temat mnie bardziej interesuje, nawet dorwałem wersje 10, choć na razie interfejs mnie przeraża

Alternatywa w moim przypadku jest tylko Premiere albo AE

micles
11-02-2011, 14:22
Vegas to taki segment przejściowy pomiędzy shitem (Pinnacle, Ulead, Movie Maker i inne wynalazki) a tym oprogramowaniem z górnej półki (Adobe, Avid). Tyle że do Adobe'a trzeba mieć grafikę ogarniającą ten ich Mercury Engine. O Avidzie w ogóle nie czytałem, bo to już ponoć jest jakiś kosmos.

W Vegasie się miło montuje i robi podstawowe efekty, przejścia, color grading, a wyszukane operacje na obrazie to w AE na pojedynczych eksportach z Vegasa robię.

streaker
11-02-2011, 14:28
Z tańszych broń boże pinnacle - lepiej dołożyć tą stówkę, czy dwie i kupić Premiere Elements.

Micles - nie porównuj Premiere czy Vegasa do After Effects, bo to programy do całkiem różnych zastosowań i całkiem inaczej przetwarzają obraz. Premiere i AE są stworzone, żeby działać RAZEM (stąd dynamic link w wersjach pakietowych), a nie zamiennie.

Używanie samego After Effects do montażu to kompletnie chory i poroniony pomysł xD

micles
11-02-2011, 14:33
Używanie samego After Effects do montażu to kompletnie chory i poroniony pomysł xDNigdzie nie sugerowałem montowania w AE - spodziewam się tylko, że w Premiere zastosowali ten sam algorytm do real-time-preview co w AE, więc jak w AE tnie, to w Premiere też będzie, dlatego nawet nie ściągałem. Może przy następnych produkcjach się przerzucimy na Adobe'a, bo faktycznie wymiana danych pomiędzy Premierem i AE wydaje się być sensowna. Tylko będę musiał pogrzebać i odpalić ten Mercury Engine na moim kompie (ztcp to gdzieś był jakiś mod, żeby GeForce'y niższych rzędów to wspomagały).

KUBAwo
11-02-2011, 14:48
No z tych prostszych to jest ten niższy vegas czyli hd platinum, używałem i polecam a kosztuje około 300zł.

streaker
11-02-2011, 15:01
Ale kolega jot już się zastanawiał nad wyborem między Vegasem, Premierem i AE :)

Wymiana między PR i AE to jest bajer - klikamy ppm w premiere na klip i wybieramy 'edit in after effects', a soft sam tworzy nowy projekt, podmienia kompozycje, odpala AE. Do Premiere można importować kompozycje z AE i renderować bezpośrednio.

I nie trzeba mieć karty nvidii do używania CS5! Jeśli mamy - to fajnie, jest boost do wydajności, jak nie, to chodzi tak samo jak poprzednie wersje. Sam mam na stacjonarce karte ati :)

Bazyss
11-02-2011, 15:14
Możesz sobie po testować Pinnacle Studio 14 HD Ultimate. Bardzo przyjemny program.

Przemek_PC
11-02-2011, 15:29
Może warto wspomnieć, że CS5 na 32-bitowym systemie nie ruszy.

micles
11-02-2011, 16:16
jak nie, to chodzi tak samo jak poprzednie wersje.Czyli (z klipami z vdSLR) do kitu?

streaker
11-02-2011, 17:00
Zależy jaki masz sprzęt ;) U mnie na stacjonarce i na laptopie rendering 'software only' jest płynny, podstawowa kombinacja z dołożonymi levelsami również :)

polm
11-02-2011, 21:25
Nigdzie nie sugerowałem montowania w AE - spodziewam się tylko, że w Premiere zastosowali ten sam algorytm do real-time-preview co w AE, więc jak w AE tnie, to w Premiere też będzie, dlatego nawet nie ściągałem. Może przy następnych produkcjach się przerzucimy na Adobe'a, bo faktycznie wymiana danych pomiędzy Premierem i AE wydaje się być sensowna. Tylko będę musiał pogrzebać i odpalić ten Mercury Engine na moim kompie (ztcp to gdzieś był jakiś mod, żeby GeForce'y niższych rzędów to wspomagały).
Adobe wspiera tylko karty Nvidia które przetestował. Wspiera np. niższe modele, a wyższych nie. Na przykład wspiera GTX 470, ale GTX 480 nie.
Rozwiązanie jest tu. (http://blog.krama.tv/hacking-adobe-premiere-cs5-to-enable-more-nvidia-cuda-cards/)

streaker
11-02-2011, 22:26
i nawet tutaj o tym pisali: http://canon-board.info/showthread.php?t=73764 ;)

Shadow
12-02-2011, 17:23
Przerobiłem swego czasu kilka najpopularniejszych programów: Sony Vegas, Adobe Premiere, Pinnacle, Edius. Największe możliwości Premiere + After Effects. Niestety cholernie wymagający. Bez dedykowanej grafiki za kilka patoli i PC z kilkoma rdzeniami + 8 RAM to nie ma mowy o komfortowej płynnej pracy. Coś tam zmontować kilkuminutowego to spoko, ale jak mówimy już o zrobieniu np 2 godzinnego filmu z masą efektów, filtrów itd to droga przez mękę. Vegas całkiem przyjemny i w miarę szybko renderuje. Trochę kiepskawy ma podgląd. Pinnacle najprostszy w obsłudze ale i możliwości ma mizerne. Największa jego wada to niestabilność pracy. W połowie projektu potrafi się posypać. Edius podobne możliwości co Vegas, stosunkowo nieskomplikowany w obsłudze i stabilny. Największa jego zaleta to szybkość działania. W porównaniu do Premiere to prawdziwy sprinter. Obecnie to właśnie on pozostał na moim dysku.

streaker
12-02-2011, 17:53
Wczoraj dla testu pracowałem na laptopie - Premiere (koło 30-40 min na timeline, ok. 4,5h w projekcie) + AE (niezbyt skomplikowane rzeczy, magic bullet, trochę masek i proste animacje, animatory), i5 + 4GB ram + włączona obsługa GPU w premiere - materiał z kamery hdv + trochę ujęć z 5D2 - ram zjadło cały (AE każdą ilość wykorzysta ;) ) - ale chodziło bardzo przyzwoicie.

Ogólnie mercury engine z akceleracją gpu to jest bajka po prostu :)


Bez dedykowanej grafiki za kilka patoli
Zajrzyj do tematu z Premiere i uruchamianie mercury engine (czy jakoś tak), ja już myślę, czy do stacjonarnego nie da się dołożyć drugiej karty (najtańszego badziewia, żeby tylko miało z 64-96 jednostek), aby dostać cuda :)


PC z kilkoma rdzeniami
chyba nikt sobie nie wyobraża obecnie - gdy standardem jest fullhd lub hdv - pracy na jednym rdzeniu - nieważne jaki to soft :)


Ta kombinacja jest wymagająca dla komputera, ale bez przesady, ale nie siejmy defetyzmu ;) (ae też trzeba umieć dobrze ustawić, bo zje cały ram i wydajność całego systemu wtedy siada strasznie)

micles
12-02-2011, 18:12
Vegas całkiem przyjemny i w miarę szybko renderuje. Trochę kiepskawy ma podgląd.Tzn? Ja jak pracuję z klipami z 5d2 to pożyczam od kumpla drugi monitor, FullHD i robię sobie go jako External Preview Device i mam podgląd FullHD 1:1 bez skalowania i levelsy takie jak będą po renderze (bo w tym normalnym Preview Vegas ma coś pomieszane z Computer RGB i Studio RGB i żeby widzieć jak to będzie po renderze, to trzeba na Video Output FX wrzucić Levelsy z presetem Studio RGB to Computer RGB (i pamiętać, żeby przed renderem je z'bypass'ować)).

Shadow
12-02-2011, 19:22
streaker ----> Nie wiem co to ten mercury engine. Może to daje kopa. Co do kilku rdzeni to ja testowałem Premiere na 4 i 4 GB RAM system 64-bitowy i mułowato było. Renderowanie trwało wieki szczególnie jak załadowałem efekty z Magic Bullet Looks. Sprawdz sobie Ediusa 5 to będziesz w szoku.

micles ----> Tak miałem na myśli ten normalny podgląd. Wiadomo dodatkowe monitory dwie karty itd. Ale jak gość w wątku chce zaawansowany i dobry program to raczej ma na myśli tylko soft a nie tonę dodatkowego sprzętu :)

micles
12-02-2011, 19:33
Tak miałem na myśli ten normalny podgląd. Trzeba po prostu dbać, żeby podgląd miał "równe" procenty skalowania (1/2, 1/4,...). Jak dalej nie ciągnie, to można zmniejszyć jakość, albo zrobić dynamic predender do RAMu (często używam w miejscach, gdzie mam w pip efektów i jeszcze jest przejście pomiędzy klipami).
Wiadomo dodatkowe monitory dwie karty itd.Kartę mam jedną, a monitor pożyczam :D

streaker
12-02-2011, 19:39
Shadow - przeszedłem przez wszystkie popularne programy montażowe - vegasa, ediusa, ediusa neo, uleada, pinnacle'a, media composera, premiera i premiera elements - nie żeby z własnej woli, czy nudów, ale musiałem każdego trochę liznąć i potestować.

Trochę czasu temu to już było, więc w szczegóły wdawał się nie będę, ale skrócone wnioski są mniej więcej takie:
Premiere i Premiere Elements to soft, przy którym zostałem. Jak każdy ma pewne niedociągnięcia, ale mimo wszystko najlepiej się z nim pracowało - interfejs czysty, logiczny, wszystkie funkcje tam, gdzie się ich spodziewałem, świetna współpraca z AE i dobra prędkość działania (!). Siadasz i z marszu zaczynasz pracę.
Vegas - gdyby nie Premiere, to pewnie byłby Vegas na moim komputerze, fajnie, miło i przyjemniej się pracowało, bez problemów z prędkością. Siadasz i z marszu zaczynasz pracę.
Edius i Edius Neo - też niezły, dobrze sobie radzi z formatami, szybko działa, ale interfejs mi jakoś nie podchodził, jakieś dziwne podejście do pracy na timeline, funkcje też pochowane. Wydaje się mieć potencjał, ale trzeba nauczyć interfejsu - moim zdaniem skopanego.
Media Composer - podobnie jak wyżej - ma potencjał, ale dziwne podejście do obsługi i trzeba się go nauczyć - ogólnie mówiąc do teraz nie ogarniam tego programu.
Ulead Video Studio i Pinnacle - te programy są tak złe, że nawet nie chce mi się o nich pisać :P
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Nie wiem co to ten mercury engine. Może to daje kopa.
Więc może się dokształćmy, a potem wypowiadajmy :P

mak100
12-02-2011, 20:46
Polecam Sony Vegas, do montażu jak i efektow.. niezej przedstawiam filmik zrobiny przez kolege z innego forum, prezentujacy mozliwosci tegoz programu :):

http://sonyvegas.info/thread-3141.html

Shadow
13-02-2011, 09:45
streaker ----> Interfejs to jest tylko kwestia przyzwyczajenia. Praca na Ediusie jest prosta, a klipami możesz przerzucać jak puzzlami. Premiere faktycznie ma ładnie wszystko poukładane i znajomy interfejs. Widać dużo analogii do PS-a. Wiadomo ta sama firma. Jednak co z tego jak jest to program o dużych wymaganiach sprzętowych i demonem szybkości to on nie jest. Ja dodatkowo mam jeszcze kartę ATI której AP jakoś nie lubi. Dlatego zdecydowanie polecam komuś kto zaczyna zabawę z montażem coś mniej wymagającego, lepiej współpracującego z dowolnym hardwarem i nie ukrywajmy znacznie tańszego. Tak na marginesie Vegas w kwestii obróbki dźwięku nie ma sobie równych. A wogóle to najlepiej przejść na Mac'a i Final Cut Pro :)

Szczur88
13-02-2011, 22:09
Shadow - przeszedłem przez wszystkie popularne programy montażowe - vegasa, ediusa, ediusa neo, uleada, pinnacle'a, media composera, premiera i premiera elements - nie żeby z własnej woli, czy nudów, ale musiałem każdego trochę liznąć i potestować.

Trochę czasu temu to już było, więc w szczegóły wdawał się nie będę, ale skrócone wnioski są mniej więcej takie:
Premiere i Premiere Elements to soft, przy którym zostałem. Jak każdy ma pewne niedociągnięcia, ale mimo wszystko najlepiej się z nim pracowało - interfejs czysty, logiczny, wszystkie funkcje tam, gdzie się ich spodziewałem, świetna współpraca z AE i dobra prędkość działania (!). Siadasz i z marszu zaczynasz pracę.
Vegas - gdyby nie Premiere, to pewnie byłby Vegas na moim komputerze, fajnie, miło i przyjemniej się pracowało, bez problemów z prędkością. Siadasz i z marszu zaczynasz pracę.
Edius i Edius Neo - też niezły, dobrze sobie radzi z formatami, szybko działa, ale interfejs mi jakoś nie podchodził, jakieś dziwne podejście do pracy na timeline, funkcje też pochowane. Wydaje się mieć potencjał, ale trzeba nauczyć interfejsu - moim zdaniem skopanego.
Media Composer - podobnie jak wyżej - ma potencjał, ale dziwne podejście do obsługi i trzeba się go nauczyć - ogólnie mówiąc do teraz nie ogarniam tego programu.
Ulead Video Studio i Pinnacle - te programy są tak złe, że nawet nie chce mi się o nich pisać :P
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Więc może się dokształćmy, a potem wypowiadajmy :P

Zupełnie się nie zgodzę... Mam Vegasa, ssie totalnie, nienawidzę tego programu, a z Pinnacle pełnego jestem bardzo zadowolony, głównie z racji szybkości pracy

micles
14-02-2011, 00:38
Ilu ludzi tyle opinii.

Szczur88
14-02-2011, 00:56
Bo z tym tak jak "co lepsze - c czy n", każdy program pracuje inaczej, ma inne możliwości, tryby pracy etc, co kto woli, na szczęście jest ich dużo i jest z czego wybierać ;)

EZOGHUL
15-02-2011, 06:36
Osobiście używam corel video studio x3 do wypocin z 7d.
Program obsługuje procesory i7 i wspiera technologie CUDA.
Jak dla mnie ok

MaXi_JaZz
15-02-2011, 08:27
Mam Vegasa, ssie totalnie, nienawidzę tego programu

Brawo, konstruktywna krytyka ;) Może jakieś szczegóły jak ssie??

Szczur88
17-02-2011, 23:35
Jest to totalnie subiektywne, bardzo niewygodny dla mnie, i wyraźnie wolniejszy niż np pinnacle (przy nakładaniu efektów, czy renderowaniu całego filmu do jakiejśtam postaci). O poklatkowych animacjach nie wspomnę, bo w vegas to porażka...

flankerp
18-02-2011, 10:49
Ja tam obrabiam raz po raz na iMovie. Ale to jest bardzo prosty program jednak efekty końcowe sa zadawalajace jak dla amatora...

allxages
27-02-2011, 23:12
W sumie dość ciekawe. Nikt nawet nie wspomniał o FinalCut Pro?

micles
28-02-2011, 00:21
W sumie dość ciekawe. Nikt nawet nie wspomniał o FinalCut Pro?Nieeee!:twisted::twisted::twisted:

allxages
28-02-2011, 00:54
Nieeee! ? A może "Nie" ?

kasprzak
04-03-2011, 21:11
Nie znam się na edycji wideo jeszcze, ale znajomy który montuje nagrania HD z wesel, klipów do lokalnej TV używa Final'a. Na początku przeklinał, spędzając po kilka godzin dziennie bawiąc się. Wcześniej na PC używał Premiere'a, ale zmienił sprzęt na iMac'a żeby montować HD i bawił się Premierem i Final Cutem. Wybrał ten drugi. Pytałem niedawno i jest bardzo zadowolony z efektów.

Przemek_PC
04-03-2011, 21:49
Tyle że decydując się na Final Cut decydujesz się również na iMac-a bo wersji na PC nie ma. Inna sprawa, że w TV liczy się tylko Avid i ew. Final Cut.

Sławek
04-03-2011, 22:33
Shadow - przeszedłem przez wszystkie popularne programy montażowe - vegasa, ediusa, ediusa neo, uleada, pinnacle'a, media composera, premiera i premiera elements - nie żeby z własnej woli, czy nudów, ale musiałem każdego trochę liznąć i potestować.

Trochę czasu temu to już było, więc w szczegóły wdawał się nie będę, ale skrócone wnioski są mniej więcej takie:
Premiere i Premiere Elements to soft, przy którym zostałem. Jak każdy ma pewne niedociągnięcia, ale mimo wszystko najlepiej się z nim pracowało - interfejs czysty, logiczny, wszystkie funkcje tam, gdzie się ich spodziewałem, świetna współpraca z AE i dobra prędkość działania (!). Siadasz i z marszu zaczynasz pracę.
Vegas - gdyby nie Premiere, to pewnie byłby Vegas na moim komputerze, fajnie, miło i przyjemniej się pracowało, bez problemów z prędkością. Siadasz i z marszu zaczynasz pracę.
Edius i Edius Neo - też niezły, dobrze sobie radzi z formatami, szybko działa, ale interfejs mi jakoś nie podchodził, jakieś dziwne podejście do pracy na timeline, funkcje też pochowane. Wydaje się mieć potencjał, ale trzeba nauczyć interfejsu - moim zdaniem skopanego.
Media Composer - podobnie jak wyżej - ma potencjał, ale dziwne podejście do obsługi i trzeba się go nauczyć - ogólnie mówiąc do teraz nie ogarniam tego programu.
Ulead Video Studio i Pinnacle - te programy są tak złe, że nawet nie chce mi się o nich pisać :P

Ja podobnie.
Przez wiele lat montowałem na Premiere. Ale coraz wiecej formatów trzeba było przeliczać. w Końcu zacząłem szukać czegoś podobnego w użytkowaniu. Dla mnie strzałem w dziesiątkę jest Edius. Super stabilny. Trzeba naprawdę talentu żeby go zawiesić. Premiere pod tym względem odstaje. Może ramu miałem za mało bo słyszałem że premiere jest pod tym względem wymagający. Poza tym Edek widzi każdy format. Prawie wszystkie skruty klawiaturowe mam tak jak w Premiere. A to dla mnie bardzo ważne bo na premierach pracowałem jedenaście lat, więc mam je w palcach. Do interfejsu może i trzeba trochę przywyknąć ale bez przesady. Żadne funkcje uryte nie są. Przeciwnie, do wszystkich można dojść co najmniej na trzy sposoby. Tych ikonek jest tak dużo na wierzchu, żeby były pod ręką. Ale jak ktoś nie zna działania tych ikon to może rozwijać wiersze poleceń a przy nich też najczęściej jest znak ikonki i jeszcze skrót klawiaturowy. Początkowo myślałem o Vegasie . Już nawet kilka żeczy na nim zmontowałem , ale jak ściągnął mi się trial edka 5,5 to mi szczęka opadła. Najlepiej ustawić sobie dwa monitory tak żeby podgląd nieć na jednym a resztę narzędzi na drugim. Wtedy wciskając klawisz F8 mamy podgląd wszystkich ścieżek video co przy montażu materiału (np. koncertu) z wielu kamer jest bardzo pomocne. Warto sobie również powiększyć ścieżkę audio (height) po lewej stronie prawym klawiszem myszy np. na 4. I wtedy nawet ślepy zsynchronizuje ścieżki.Zauważyłem że na win 7 pracuje znacznie szybciej niż na XP mimo że na obu systemach wykorzystuje wszystkie rdzenie . Znając swoją niechęć do zmian , co najmniej kilka lat zostanę z Ediusem. Kolejnej zimy nie poświecę na rozgryzanie kolejnych ,,nowości"

Przemek_PC
04-03-2011, 22:42
Podpisuję się pod tym co Sławek napisał, używam Ediusa na dwóch monitorach i nic więcej mi nie potrzeba.

tlustyx
17-03-2011, 23:42
Witam.
Co sądzicie o AVS Video Editor v5.2.1.170
Dziś właśnie go zainstalowałem. Wygląda całkiem przyjemnie no i najważniejsze działa.
Czy ktoś pracował na tym programie?
Na jaki format przerobić filmy i z jakimi ustawieniami kodeka z 500d 1280 x 720, aby nie zmieniać rozdzielczości, w miarę niezbyt dużo stracić na jakości i przede wszystkim, aby mój wysłużony komp (Athlon 64 3200+) podołał późniejszemu oglądaniu.

wrednick
11-05-2011, 06:31
wczoraj zainstalowałem demo Ediusa 6 i zastanawiam się nad kupnem ale ciężko podjąć decyzję kiedy człowiek ma 30 dni aby przyswoić choćby podstawy, z czego się uczyć, jak opanować właśnie podstawy?

micles
12-05-2011, 10:11
Z internetu?

Ernest_DLRS
12-05-2011, 11:52
Niebawem wychodzi Final Cut Pro X - uproszczona wersja z bardziej intuicyjnym interfejsem. Polecam zapoznać się z zapowiedziami :)
Ideał dla kogoś, kto nie robi filmowych mega kombajnów a jedynie małe projekty, np. teledyski czy etiudki, dokumenty, bądź hobbystycznie.
Ja biorę jak tylko wyjdzie.

Sławek
07-06-2011, 23:37
Pracuje na Ediusie od 5 lat- teraz Edius 5 i Edius 6; z zakupem Ediusa 6 jest tak, ze na razie nie ma sterowników do kilku kart video , mają je dać już w czerwcu ale na razie cicho. Jest jeszcze jeden problem nie współpracuje z najlepszym konwerterem - Procoderem .A to już porażka
Po zakupie warto zarejestrować się na stronie Ediusa- dostaje się sporo uaktualnień Ja też z edka jestem bardzo zadowolony. Mam 5,5 ale kolega kupił szóstkę i mnie wkurzała. Nie wiem po co zmienili lokalizacje niektórych ikonek. Chyba żeby mogli się pochwalić ilością zmian. Z procodera to już praktycznie nie korzystam. Mam wrażenie że w ediusie już zastosowali te same algorytmy. Kiedyś przeliczenia z procodera były zdecydowanie lepsze od tych z ediusa . Ale teraz już chyba nie. A jak mówisz że teraz nawet nie współpracują....
Przecież to ta sama firma.

streaker
08-06-2011, 01:24
Jest jeszcze jeden problem nie współpracuje z najlepszym konwerterem - Procoderem .A to już porażka
Znam lepsze ;)

Domenica
19-08-2011, 19:36
Adobe Premier jakoś mi nie podchodzi, natomiast orientuje się ktoś jakie są główne różnice między programami vegas pro i studio hd ?
Po zainstalowanych trialach, większej różnicy nie widzę, jednak gdzieś ona musi być, co chociażby widać po cenie ;).

micles
20-08-2011, 12:36
Sony AVC i możesz sobie ustawić dowolny bitrate, i odtwarza się to nawet na świeżo postawionych systemach z czystym Windows Media Playerem, bez kodeków, więc client-friendly :)

Flanel
22-08-2011, 12:48
Nie wiem czy to ja jestem dziwny czy mój komputer ( stary blaszak na Q6600 z win7-64bit )

SVpro10 chodzi elegancko.

Po wgraniu Vegas Movie Studio HD 10, program dostawał takiej czkawki i zwiech podczas importowaniu klipów, że nie udało mi się nawet dotrzeć do przerzucania na timeline... zonk.

Ki diabeł ? Wersja studio nie bangla na 64bit ?

muaol
07-09-2011, 13:26
Osobiście używam Sony Vegas 9 pro żadnych problemów jezeli system w komputerze nie jest zaśmiecony ram dośc duży a i procek szybki to nie ma problemów na pewno tyczy to się innych programów.

mc_iek
07-10-2011, 13:16
Moja przygoda z filmowaniem zakończyła się w czasach kamery Super 8 napędzanej sprężyną, korbkowej przeglądarki filmów i sklejarki, najpierw na klej, a potem na gotowe sklejki. Teraz, gdy EOS 50D został wzbogacony o filmy, postanowiłem spróbować ponownie. Nakręciłem kilkanaście kilku(nasto) sekundowych ujęć, zapobrałem ze strony Sony program Vegas Video Studio HD 11 (Trial) i, spróbowałem to złożyć do kupy. Niestety, przy pierwszych próbach zapisania pierwszego projektu program zawisł. Za drugim podejściem po kilku minutach wyświetlił komunikat, że popełnił błąd, jest mu przykro, prosi o wybaczenie i żebym opisał co robiłem w chwili, gdy się zawiesił... Po kolejnym podejściu, udało mi się złożyć wreszcie projekt w całość, opatrzyć go muzyką, dodać kilkusekundowy napis i kazać mu wyrenderować końcowy efekt. I właściwie tyle. Po kilku minutach rzeźbienia pokazał się komunikat, że coś jest nie tak z jakimiś mediami a po kolejnym podejściu stwierdził, że mam za krótką pamięć i zasugerował wyłączenie zbędnych programów. Wyłączyłem co mogłem i po kolejnym podejściu przy 74% render wywalił się znanym już komunikatem o krótkości pamięci... Jakoś nie zachęca mnie to do zakupienia tego oprogramowania, bo program wymaga procesora słabszego, niż posiadany przeze mnie, takoż pamięci też mam więcej, niż zalecana przez program, a i na twardym dysku miejsca jakby sporo więcej... Żeby było śmieszniej, zrobiłem próbę wysłania renderowanego filmu od razu na YouTube i wszystko przebiegło bez przerw... Tylko to co weszło na serwer to muzyczka, czarne tło przez cały czas trwania klipu i kilkusekundowy napis ukazujący się przez chwilę na tymże, czarnym tle... Zapobrałem więc ze strony producenta Pinacle VideoSpin. Program, na pierwszy rzut oka prymitywny do bólu. Pomyślałem, że może dzięki temu będzie niezawodny. Projekt złożyłem dość sprawnie, mimo że przejścia między scenami trzeba na piechotę okraszać odpowiednimi sklejkami. Gdy zapodałem wygenerowanie efektu końcowego, program zaciął się na trzeciej sklejce i wisiał tak przez kilka godzin...

Pytanie mam więc takie: Co robię nie tak, albo czego nie robię, że komputer, na którym właściwie nigdy nic mi się nie wiesza, nie chce robić za sklejarkę do filmów?

Komputer to laptop Samsung R519 (Intel Core Duo 2,1GHz, 3giga ramu i 78giga wolnego miejsca na dysku), a filmik ma 3 minuty.

micles
07-10-2011, 16:31
Może 50d z Magic Lanternem nie do końca trzyma się standardów zapisu danych video i zrobił w plikach jakieś krzaki, których nie może przetrawić żadny z w/w programów...

Spróbuj z jednym - dwoma klipami.


P.S. Ja na Vegasie nie mam problemów z montowaniem godzinnych materiałów fullhd z >10 ścieżkami, >500 ujęciami, przejściami, efektami, sratatata, z materiału z 5d2.

mc_iek
08-10-2011, 00:10
Pliki z 50D wstępnie przycinałem w ZoomBrowserze. Na potrzeby Pinacla konwertowałem Freemake Video Converterem do AVI i na tym etapie nie było żadnych wtop. Dopiero na etapie składania w całość robi się kwas. Muszę jeszcze sprawdzić, jak Vegas poradzi sobie z AVI, bo MOV-y wczytuje i w czasie odtwarzania projektu nic złego się nie dzieje. Dopiero przy próbie renderowania się wykrzacza.

micles
08-10-2011, 01:20
Od wersji bodajże 10 wzwyż, Vegas obsługuje "natywnie" pliki prosto z lustrzanek, nie potrzeba transkodować itp.

mc_iek
09-10-2011, 10:37
No dopsz... Po przekonwertowaniu klipów z MOV do mpeg, Vgas przestał się wykrzaczać, więc rzeczywiście może być coś nie tak, z formatem zapisu filmów EOSa 50D. Niestety na AVI też się wywalał.

Tezet-gdynia
14-10-2011, 01:46
Mozesz miec tez jakies zewnetrzne codec-packi ;) Sciagnij sobie program zdaje sie ze Gspot, sprawdz kodek ktorym jest zakodowany, i sprawdz swoja biblioteke. Tyle jesli chodzi o odtwarzanie, jesli chodzi o render, to zaleznie od uzytego kodeka, bedzie rozna predkosc renderowania, jakosc, odtwarzalnosc. I napisz do jakiego formatu chcesz wyrenderowac. Mi to wyglada na niezly metlik w kodekach ;)

Maćko_Pń
18-10-2011, 08:35
A próbowałeś może pobawić się powerdirectorem ze stajni cyberlinka ? Od lat z tego softu korzystam (v.9.0), składam filmy fullHD z kamer jak i z aparatów ( różnych). Nigdy nie patrzyłem na kodeki, formaty plików i inne duperele. Program całe projekty sprawnie i szybko konwertował począwszy od filmików do youtube, poprzez przygotowanie płyt DVD,BD a skończywszy na 1080p. Natomiast Vegasem kiedyś się bawiłem i potrafił się zwieszać.

mc_iek
18-10-2011, 11:42
Jedyne kodeki, jakie znalazłem w komputrze, to pakiet Cole2k-media. Może w nich tkwi problem, bo Vegas zarządał QuickTime, a chyba wie co robi. Pinacle ma własne kodeki, które jednak nie rozwiązują problemu z zacinaniem się renderu na sklejkach. Szkoda, bo kosztowały 9 oiro...

Tezet-gdynia
19-10-2011, 01:27
Tak, QuickTime jest potrzebny dosc mocno do vegasa. Tak samo ludzie polecaja na forach K-lite Codec pack w wersji chyba standart ;) Mnie vegas meczyl okropnie w trialu, do tego stopnia ze wolal bym kleic chyba klatka po klatce gifa niz uzywac vegasa ;)

Fotofil
30-10-2011, 12:41
Czytam, czytam i dalej nic nie wiem.
A co dla amatora (filmowca)?
Od niedawna mam aparat z możliwością nagrywania filmów. Żona ma kompakt którym czasem nakręci jakąś scenkę rodzinną, ja mam możliwość HD.
Próbowałem Sony Vegas, ale to jest za duży i za drogi kombajn.
Nie będę również zmieniał komputera na mocniejszy, żeby złożyć kilkuminutowego klipa z wakacji.
Potrzebuję coś takiego jak PhotoFiltre do zdjęć. Małe, tanie, podstawowe funkcje i przyjazne dla usera.
Win7, duo core 2.1, 3gb RAM.

micles
30-10-2011, 12:52
Myślę, że Vegas jest jednym z bardziej zoptymalizowanych narzędzi do edycji video i jeżeli na nim montaż sprawiał ci opory w kontekście sprzętowym komputera, to na innych, bardziej niszowych, prostrzych opcjami programach będzie raczej gorzej.

Fotofil
30-10-2011, 12:58
Myślę, że Vegas jest jednym z bardziej zoptymalizowanych narzędzi do edycji video i jeżeli na nim montaż sprawiał ci opory w kontekście sprzętowym komputera, to na innych, bardziej niszowych, prostrzych opcjami programach będzie raczej gorzej.

Nie chodzi głównie o problem z obsługą. Wiesz jaka jest jego cena?
Nie chcę płacić równowartości małego używanego samochodu, za coś co użyję 2-3 razy w roku i tylko hobbystycznie.

mc_iek
30-10-2011, 19:09
Sony Vegas Movie Studio HD 11 kosztuje niecałe 200zł... Trochę droższa jest wersja Platinum. Nie musisz od razu kupować Vegas Pro!

micles
30-10-2011, 19:48
Sony Vegas Movie Studio HD 11 kosztuje niecałe 200złMały używany samochód prawie też 200zł :) (http://allegro.pl/fiat-126p-rocznik-1999-bcm-bcm-bcm-od-1zl-i1901408452.html)

smartb
19-12-2011, 16:42
Irudis Tonalizer. Kiedyś zakupiłem w tej firmie Rawshootera premium z profilami Color Engine - dobry konwerter rawów, ale firma sprzedała się Adobe, zostawiając swoich klientów na lodzie. Sprzedali swoją technologię Rawshootera i na 5 lat mieli zniknąć z branży programów graficznych. 5 lat właśnie minęło i Pixmantec zmienia się w Irudis, ciekawe, czy znowu zrobią powtórkę - http://www.irudis.com/Products/TonalizerVFX.aspx

Kristobal
20-03-2012, 08:00
Jakiego kompa polecacie do pracy z Sony Vegas Movie Studio HD 11 ? Nie chodzi mi o pro, tylko domowe zastosowanie.
Bo i tak muszę zmienić archaiczny sprzęt, na którym samo przetworzenie rawa do jpg zajmuję kupę czasu:)

micles
20-03-2012, 13:53
Takiego, na ile cię stać.
Ja mam i5-760, gf460gtx, 4gb ram, 2x1tb spięte w raid0 i chodzi wzorowo.

lux
22-03-2012, 14:37
polecam programik Ulead Video Studio. Rzeźbie nim filmy od kilku lat przede wszystkim w formacie DV (z kamerek). Teraz trochę HD z Nikona D5100 się bawiłem. Programik mega stabilny, po polsku, tani i ma wszystkie opcje co trzeba.

micles
22-03-2012, 14:59
ma wszystkie opcje co trzeba.Ma maski?

lux
22-03-2012, 15:21
co to są maski?

micles
22-03-2012, 20:26
Ok, czyli nie ma. :)

http://www.youtube.com/watch?v=w7ny9JE9bgg


A to tylko jeden z przykładów opcji, których Ulead pewnie nie ma, a w późniejszym stadium rozwoju umiejętności montażowych będzie potrzebny.

Ja żałuję, że nauczyłem się Vegasa, bo na obecnym stadium rozwoju już zaczyna ograniczać i musimy się uciekać do Premiere'a z niektórymi efektami.

allxages
23-03-2012, 18:33
Narzekasz jakbyś nie ukradł i wpakował w to pieniądze ;-)

Jago
23-03-2012, 23:03
polecam programik Ulead Video Studio. Rzeźbie nim filmy od kilku lat przede wszystkim w formacie DV (z kamerek). Teraz trochę HD z Nikona D5100 się bawiłem. Programik mega stabilny, po polsku, tani i ma wszystkie opcje co trzeba.

Tylko z tym, że UVS11+ nie przyjmuje najnowszych formatów HD pomimo zastosowania ich patcha (inne kodeki nie wchodzą w grę, gdyż bazuje on tylko na swojej bibliotece). Wtedy trzeba niestety kupić ProX4.


Ma maski?

Z masek ma tylko takie: http://www.youtube.com/watch?v=JLVz-f6WxQ8

Fotofil
24-03-2012, 08:11
polecam programik Ulead Video Studio. Rzeźbie nim filmy od kilku lat przede wszystkim w formacie DV (z kamerek). Teraz trochę HD z Nikona D5100 się bawiłem. Programik mega stabilny, po polsku, tani i ma wszystkie opcje co trzeba.
Nie zapisuje plików exe, a to jest niezbędne jeśli chcesz wysyłać diaporamy na konkursy.

asciersk
27-03-2012, 16:33
Ja dopiero zaczynam się bawić składem video, ale od razu zauważyłem, że soft w MS to stanowczo za mało. Na początku nastawiałem się na Sony Vegas Movie Studio HD 10 Platinum Production Suite bo uważam, że do zastosowań domowych to wystarcza(nie mam c5d2 tylko c60, ani 3 tys zł na wydanie na soft PRO), i chociaż nadal uważam go za dobry wybór dla domówek w zeszłym tygodniu wpadł w moje ręce inny, niewymieniony do tej pory programik - mianowicie Serif MoviePlus x5. Zarejestrowani użytkownicy mogą go nabyć za 9 funtów( Wersja bez promocji kosztuje ok 250 - cena z vobis). Od razu chciałem zauważyć iż nikomu nie imputuje, że ten soft jest ach i och najlepszy i w ogóle lepszy niż vegas itp. Jednak za 9 funtów pozwala na całkiem sporo np. chrome key, menu architekta, maski(http://www.youtube.com/watch?v=OUUOJlmdpHo) i inne. Pewnie 250 bym nie dał bo wolałbym dołożyć do Vegas ale 9 funtów...
Polecam każdemu video amatorowi do rozpoczęcia zabawy z video składem. Niekoniecznie trzeba zaczynać od pobrania wersji PRO z torrentów...
Dla userów zaawansowanych takich jak wielu powyżej to będzie za mało, ale dla mnie osobiście to aż za dużo.

robo32
21-06-2012, 18:44
fajnie idzie programik w wersji pl bardzo intuicyjny niedrogi po co od razu mercedes

szymad
09-08-2012, 18:42
Popieram "robo32", pytałem na forum pół roku temu o Corel Video Studio (polski i tani). Ale tu są sami fachowcy z wyższej półki i pracują w "Premiere". Ciekawi mnie czy wielu z guru opiniotwórców kupiło "Adobe Premiere" za pieniądze, czy też pracują na piratach. Fakt prawie wszystkie lepsze programy kosztują kupę kasy. Nie wiem w czym jest gorszy Corel od tych drogich programów. Jeżeli ktoś robi na tym filmie pieniądze to faktycznie musi "coś" włożyć by później więcej wyjąć. Ale do użytku własnego i rodzinnego wystarczy wg mnie Corel. Ciekawe czy ktoś poza mną i "robo32" podziela moje zdanie?:lol:

streaker
09-08-2012, 19:17
Chyba zacznę dawać w awatarze fotę z pudełkiem w rękach, bo nikt mi nie uwierzy, że mam legalny soft... :P
A tak swoją drogą PP6 moim zdaniem spaprali - brak jog i shuffle dyskwalifikuje go dla mnie (JKL to tylko marna namiastka)

mnocon
10-08-2012, 08:57
ja zaczynalem od pinnacle studio chyba 7, potem mialem 12, jak na poczatek naprawde fajny program. poznie przesiadlem sie na mac os i uzywalem final cut HD, Obecnie uzywam final cut x, tez moge smialo polecic a nie jest to soft za 3 tys zl - chyba 250 euro placilem o ile dobrze pamietam.

Jago
10-08-2012, 23:02
fajnie idzie programik w wersji pl bardzo intuicyjny niedrogi po co od razu mercedes

Szczególnie widać w nim zaletę (w porównaniu z wcześniejszymi wersjami) opcji: przyspieszenie sprzętowe. No i jak ktoś wrzuca filmiki na you tube, to jest w nim znacznie rozszerzona opcja rozmiaru klatki (1920-1080) co przy dobrym materiale gwarantuje także jego dobrą "późniejszą" jakość.

Fotofil
11-08-2012, 06:40
A tak swoją drogą PP6 moim zdaniem spaprali - brak jog i shuffle dyskwalifikuje go dla mnie (JKL to tylko marna namiastka)

No dobra. Teraz po polsku poprosimy...

Kuba1
11-08-2012, 16:08
Szczególnie widać w nim zaletę (w porównaniu z wcześniejszymi wersjami) opcji: przyspieszenie sprzętowe. No i jak ktoś wrzuca filmiki na you tube, to jest w nim znacznie rozszerzona opcja rozmiaru klatki (1920-1080) co przy dobrym materiale gwarantuje także jego dobrą "późniejszą" jakość. Polecam również Corel VS Pro X5 - używam do HD z 550D i 5DMk3 i dość gładko pracuje (używam na laptopie z Win7/64). Po przesiadce z Pinnacle to było jak zbawienie.

Foto_Kindow
11-08-2012, 17:12
Też polecam CVS Pro X5... Jest rewelacyjny i intuicyjny...
Dla próby przygotowałem sobie video ze ślubu ( takie tam sample na surowo ). Zajęło to 22GB i przetwarzało przez 10 godzin.
Teraz składam filmiki w technice True HDR wykorzystując 550D i ML 2.3

allxages
11-08-2012, 17:33
Kiedyś robiłem na FCP7, ale obecnie nie mam już takiej możliwości, a i FCP7 nie wspiera moich plików video wyeksportowanych z LR4 (to akurat błąd, bo robię podwójną stratę, obróbka kolorystyczna powinna być robiona w programie Color FCP, a nie w LR, ale co tam).

Przeskoczyłem na FCPX i w sumie jestem zadowolony. Kilka rzeczy wkurza, kilka przyzwyczajeń wciąż jest z FCP7. Chciałbym zobaczyć w sumie Premiere/AE. Jestem przekonany, że to lepszy soft od FCPX, aczkolwiek dużo droższy i myślę, że zwyczajnie nie wykorzystałbym go w takim stopniu na jaki ja potrzebuję.

streaker
12-08-2012, 20:55
No dobra. Teraz po polsku poprosimy...
Proszę bardzo ;)
PP6 - Premiere Pro CS6
Jog i Shuffle to dwa narzędzia do przewijania materiału - suwaczek do odtwarzania z różną szybkością i kółeczko do dokładnego ustawiania.
JKL to skrypt, który naśladuje zachowanie Jog and Shuffle (nigdy nie pamiętam, który jest który - w każdym razie chodzi o ten suwaczek) przypinając przyśpieszanie pod L, zwalnianie pod J, a 100% szybkości albo stop pod K - imo niewygodne...

allxages
13-08-2012, 12:41
JKL to skrypt, który naśladuje zachowanie Jog and Shuffle (nigdy nie pamiętam, który jest który - w każdym razie chodzi o ten suwaczek) przypinając przyśpieszanie pod L, zwalnianie pod J, a 100% szybkości albo stop pod K - imo niewygodne...

Przecież to jest ********e! I nie bez powodu są to JKL. Połowa aplikacji które używam używa tych znaków do nawigacji.

streaker
14-08-2012, 00:06
We wcześniejszych też można było sobie zmapować ;) Mówiąc szczerze z joga (suwaczek) nie korzystałem, ale braku shuffle'a (kółeczko) przeboleć nie mogę.

anhelli
23-09-2012, 21:40
Panowie, chciałbym Was poprosić o wskazanie prostego programu do łaczenie plików *.mov z Canona 60D. Mamy słabiutki komputer, więc zaawansowane oprogramowanie do obróbki liniowej mnie nie interesuje.

Natknąłem się na taki przewodnik: Jak przekonwertować materiał z lustrzanki Canon aby jego edycja była wygodniejsza (PC i Mac) | Inspired by Life (http://inspiredbylife.pl/2010/01/05/jak-przekonwertowac-material-z-lustrzanki-canon-5d-7d-aby-jego-edycja-byla-wygodniejsza-pc-i-mac/) i mam w zasadzie dylemat, czy jest sens inwestować w NeoScene? Czy MPEG Streamclip nie wystarczy? Chodzi tylko o łączenie plików i to najlepiej bez transkodowania. A może jest coś jeszcze łatwiejszego?

Dziękuję

Slay33
27-09-2012, 10:50
Ja do łączenia plików używam prostego Freemake Video Converter (http://www.freemake.com/).

piaso
28-09-2012, 17:48
Mam pytanie dotyczące obsługi plików 50p i 60 p. np. Canon 600d ma mozliwośc odtworzenia materiału w zwolnieniu ale nie można tego zapisać w aparacie i dlatego szukam softu który daje możliwość robienia takiego slow motion.
Do tej pory miałem starego corela x3 ale tam nie ma takiej opcji.. poza tym wszystko przerabiał do 24p i w skutek tego płynny i soczysty materiał 60p zmieniał się w klatkujący gorszy od standardowo kręconego w 24p
Widziałem że w sony Vegas można zwolnić o połowę i wychodzi to przyzwoicie, natomiast rozważam tez pinacle. Czy PS15 obsługuje takie pliki lub czy ewentualnie jest coś darmowego?

Kuba1
28-09-2012, 19:38
Mam pytanie dotyczące obsługi plików 50p i 60 p. np. Canon 600d ma mozliwośc odtworzenia materiału w zwolnieniu ale nie można tego zapisać w aparacie i dlatego szukam softu który daje możliwość robienia takiego slow motion.
Do tej pory miałem starego corela x3 ale tam nie ma takiej opcji.. poza tym wszystko przerabiał do 24p i w skutek tego płynny i soczysty materiał 60p zmieniał się w klatkujący gorszy od standardowo kręconego w 24p[...]W Corelu x5 masz płynną zmianę długości trwania klipu myszką z shiftem (zwalnianie i przyśpieszanie). Nie sprawdzałem jakości działania z 50/60p, ale jest. W trialu sprawdzisz czy Ci odpowiada jakość.

kosdkp
22-10-2012, 16:21
Mam nadzieję, że nie nadziejecie mnie na pal.
Zakładać nowy wątek bezsens.
Filmów nie nagrywam, jeśli już baaardzo rzadko.
W piątek postanowiłem sprawdzić jak to wygląda (test iso 1000+), wcześniej, czyli jakiś rok temu, nagrałem kilka filmików czysto testowo, po mniej niż minucie, ale w dobrych warunkach iso 100 przesłona 5,6, słonko, bla bla. Było cacy, zarówno mov jak i avi.
Zasadniczo problem dotyczy konwersji mov-a z 5d2 (full hd, iso 1000-1250, canciang 14, przesłona 2.8, hala sportowa) i publikacji na YT.
Ale od początku: oglądam mov jest ok, jakość nie powala, ale jest zadowalająca.
Konwertuje pozerą mov z zachowaniem pełnej rozdzielczości i..no właśnie. Zarówno .avi mg4 i mpg jakoś jest wyraźnie gorsza niż z mov-a.
Dodatkowo po wrzuceniu na yt, robi się kaszana, tak jak bym powiększył okno z filmem nagranym w 240p...
W czym rzecz? Kodeki konwertera? Sprawdzałem inne konwertery i jest bardzo podobnie lub gorzej - zarówno na hdd jak i po wrzuceniu na yt.
Wina tkwi w iso 1000-1250 ?

Fotofil
22-10-2012, 17:07
.
W czym rzecz? Kodeki konwertera? Sprawdzałem inne konwertery i jest bardzo podobnie lub gorzej - zarówno na hdd jak i po wrzuceniu na yt.
Wina tkwi w iso 1000-1250 ?

Sprawdź czy Twój konwerter ma możliwość ustawiania pliku wyjściowego z przeplotem lub bez.
Jeśli tak, to plik wyjściowy musi być taki sam jak ten wejściowy. Jeśli coś mieszałeś w ustawieniach, to będzie problem.

kosdkp
22-10-2012, 21:57
Dzięki z rade.
Dałem spokój z filmami, szkoda czasu, straciłem 2 dni.
Sprawdziłem opcja działa, ale używać jej nie będę.

stranger
28-11-2012, 21:46
mam pytanie. Jak w programie Premiere Elements buforuje sie film tak aby nie ścinał podczas podglądu ? W Vegas Pro było to Shift + B na zaznaczonym filmie.

manfred1
23-03-2013, 17:03
Posiadam krótkie filmy góra 60 sekund. Potrzebuję je przyciąć do jeszcze krótszych. Poszukuję programu najlepiej po polskiemu prosty w obsłudze. Sorry ale w tej dziedzinie jestem jak noworodek ząbkujący.

Jago
24-03-2013, 00:06
manfred1 proponuję Freemake Video Converter. Prosty i darmowy.

lux
24-03-2013, 00:30
windosowy movie maker

manfred1
24-03-2013, 10:34
windosowy movie maker

Ale on obsługuje mov?

Canonik
01-04-2013, 23:18
Witam, chcialem zapytac znawców, dlaczego moje filmy z 5DmkII po odtworzeniu na kompie Win 7, nie konwertowane itp, prosto z aparatu maja dziwne pixelowane pasy poziome co pare sekund. Nie sa to pasy w tych samych momentach, tylko jak popadnie. Czasem film dziala ok, a za chwile cos sie dzieje.
Jakies rady ?

kosdkp
03-04-2013, 18:30
Testowałeś te filmy na innym kompie? Sprawdziłeś kodeki, czy są ok? A może zwyczajnie komp nie wyrabia? Kurde miała być odpowiedz, a wyszło przesłuchanie :mrgreen:

Canonik
03-04-2013, 21:20
nie mam mozliwosci na innym kompie. Ale cos wymysle.

na obecnym ma 3gb Ramu, procesor Intel(R) Core (TM) i3 CPU 530 2.93 GHz, Win 7 home 32bitowy

Canonik
03-04-2013, 23:11
dodam jeszcze podglad z filmu jak te bledy wygladaja... a miala byc wiewiorka


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img855.imageshack.us/img855/4010/fffffffffy.jpg)

Kolekcjoner
03-04-2013, 23:42
na obecnym ma 3gb Ramu,

To może być dobry trop.

Canonik
03-04-2013, 23:51
i co dalej ?
komputer w sumie 2 letni MM, kurcze...

Przemek_PC
04-04-2013, 00:06
Win7 32 bit to i tak wiecej ramu nie pociagnie.

Juriko
04-04-2013, 00:37
Zobacz jak sobie poradzi odtwarzacz VLC Media Player i/lub Pot Player, mają własne kodeki. Filmy z 500D przerzucam do kontenera MKV za pomocą MKVmerge3.1 mkvtoolnix-unicode-3.1.0-setup.exe (http://www.bunkus.org/videotools/mkvtoolnix/win32/), wyższe wersje nie zawsze działają z plikami mov z 500D, może z twoim aparatem pójdzie wyższa wersja, w razie jak by 3.1 nie chciała.
Zmiana kontenera nie powoduje rekompresji, a zdecydowanie ten kontener jest zjadliwszy.

Kolekcjoner
04-04-2013, 04:56
Dokładnie sprawdź na potplayerze - w normalnych warunkach żre wszystko bez zająknienia.

mkkaczy
05-12-2013, 17:02
Panowie i panie. Jeśli chodzi o obróbkę filmów to jestem na początku początków. Mam parę filmików nakręconych w gorszych warunkach oświetleniowych (głównie 7D i Iphone) na których jest dość duży szum. Do tej pory przeszukując internet natknąłem się na sposoby usunięcia szumu z dźwięku, ale ja chcę usunąć go z obrazu, podobnie jak w LR. Mam zakupiony Premiere Elements 12 (od przedwczoraj), i zainstalowanego triala Premiere Pro. W elements to widzę że można tylko dodać ziarno, a nie usunąć. W premiero Pro jest pare opcji szumowych do obrazu, ale w podglądzie widze że jakoś słabo albo wcale to nie działa. Może po eksporcie, ale tak daleko jeszcze nie doszedłem.
Jest jakiś dobry program, lub plugin usuwający szum podobnie jak moge to zrobić w LR ze zdjęciem? Tylko o to mi chodzi, jako że proste składanie plików mogę robić w PE12.
W ogóle to spodziewałem się że mały PE12 będzie chodził lepiej niż rozbudowany premiere Pro, ale jest odwrotnie. To PP chodzi płynnie i nie wywala go, ale z tego co wyczytałem to może być to zasługa karty quadro FX i jej CUDA.

Lutek
16-07-2015, 15:51
No może jeszcze dość tani Adobe Premiere Elements.

Pozdrawiam

lux
24-06-2016, 15:22
na czym płynniej będzie się obrabiać, laptopy:

Win10 + i5-6300HQ +8GB + GTX950M + SSD + Premiere Elements
czy
MacOS + i5-5250U + 8GB+ HD 6000 + SSD + iMovie

chodzi mi tylko o płynność pracy podczas składania filmu FullHD.

TomekCanon
24-06-2016, 16:22
Full HD Full HD nierówne. Jaki kodek?

lux
24-06-2016, 17:26
taki z lustrzanek i kompaktów Canona.

Tomekkos
23-07-2016, 12:50
taki z lustrzanek i kompaktów Canona.
czyli h.264

ja bym obstawiał Mac'a- osobiście montuję na FCP X ale mam Maca Pro Late 2013. Jak miałem mini na core2duo (2009) to też dawało radę działać z FCP X

TriXter
20-01-2017, 17:53
Panowie jak chcecie montować w FCPX a nie wydawać ponad 15k na coś co ogarnia dobrze HD i 4k jest alternatywa na hackitosza :) odpowiednie płyty głowne, grafiki i procki i działa :) ale ogólnie najwygodniejszy do montowania jak dla mnie FCPX (jestem po przesiadce z Premiere)

macgaw
21-02-2017, 09:55
hej, mam do was pytanie, szukam programu dzieki ktoremu bede mogl szybko przyciac filmik dodac jakies przejscia. w jakim programie zrobilbym to najplynniej ? filmy z drona DJI Ph 4 Pro - format filmow jak sie myle to H.265 i H.264
pracuje ma MBP, 2,2 GHz i7, 16 gb ram, tylko chyba grafika jakas uniwersalna Intel Iris Pro 1536 MB. dysk ssd.

Lutek
21-02-2017, 10:39
Cześć,
Nie wiem jaki format plików ale ja polecam Adobe Premiere Elements 15.

Pozdrawiam

Wieslaw18
26-12-2017, 15:05
Dopiero dziś rano się dowiedziałem, za minimum 20 USD Vegas Pro 14 plus 10 innych programów tutaj:
https://www.humblebundle.com/software/vegas-pro-creative-freedom
Mam nadzieję że ktoś jeszcze zdąży

Wieslaw18
12-12-2018, 10:39
Kolejna akcja z oprogramowaniem, tym razem Vegas Pro 15 w wersji Edit, DVD Architect, Sound Forge Audio Studio i parę innych.

https://www.humblebundle.com/software/vegas-pro-even-more-software?linkID=&mcID=102:5c0efca61a2c291142f7d907:ot:5a42122cc4380 05fac421699:1&utm_source=Humble+Bundle+Newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=2018_12_11_vegasproevenmore_softwareb undle&linkID=&utm_content=logo

Smok
30-12-2018, 12:59
A ja polecam świetny i na dodatek w wersji podstawowej darmowy (a ta podstawowa ma sporo możliwości) Da Vinci Resolve w wersji 15.2.
Do ściągnięcia tutaj (pojawia się prostokącik download po odtworzeniu krótkiego filmiku):

https://www.blackmagicdesign.com/products/davinciresolve/

Jako amator, do tej pory tworzący krótkie filmiki na domowy użytek w Avid studio (dość prosty i przyjazny) i w Vegas Studio (któraś z wcześniejszych wersji, już nie pamiętam, gdyż dawno z dysku wyleciała, w związku z, jak dla mnie, małą przyjaznością dla użytkownika - małą intuicyjnością i fatalną pomocą on line - usiłowałem korzystać), uważam iż Da Vinci jest niesamowity, dość intuicyjny i o olbrzymich możliwościach.

cauchy
10-02-2022, 12:29
update Premiere Pro:
https://www.purepc.pl/adobe-premiere-pro-22-2-hevc-nvidia-intel-gpu

cauchy
20-05-2022, 15:26
hejka,
przedwczoraj wrzuciłem film 4k/60 na YT, film ma niecałe 24minuty i do tej pory YT przetwarza wersję HD. Chyba coś nie pykło, bo to nie powinno tyle trwać? miał ktoś coś podobnego? zrobić ponowny upload?

cauchy
20-05-2022, 16:29
ok, znalazłem metodę z poradnika - trzeba w edytorze dodać na jakiś mikroczas okno blurowe, najmniejsze jakie jest i wrzucić je gdzieś w róg i zapisać wideo. YT będzie wtedy je ponownie przetwarzał i może się uda. Taki dummy change.

cauchy
21-10-2022, 21:22
Hej, montuję film w Premiere Pro i szukam jakiegoś prostego narzędzia, które pozwoli zwizualizować przejechaną trasę. Chodzi mi mniej więcej o coś takiego jak w zapowiedziach wyścigów kolarskich - pokazują mapę 3D, jest trasa przejazdu która tak i tak biegnie, tu i tu są ciekawe punkty, jest start, meta itp.

Chodzi o trasę z pliku GPX, bez time stampów, i długą - ok 5tys km (przejazd autem). Plik GPX utworzyłem na mapy.cz
https://pl.mapy.cz/turisticka?planovani-trasy&m3d=1&height=745522&yaw=-6&pitch=-41&l=0&dim=635048ef96a23e33d8fe0206&x=-115.7258610&y=36.5487803&z=7

Google Earth się poddało, tzn sposób w jaki tam to jest zrobione jest mega toporny i się zacina. Z kolei dziarganie tego na jpegach i warstwach w Premiere zajmie masę czasu, jak to tu pokazali, no ale jest to jakiś sposób:
https://www.youtube.com/watch?v=mx7X2QDcHhc

znacie jakieś narzędzie gdzie można to zrobić?

cauchy
28-10-2023, 23:01
co wam powiem to wam powiem, ale wam powiem...
zaraz mnie piorun jasny strzeli i krew z nagła zaleje, ile czasu i cierpliwości trzeba by zmontować jako taki fajny film z podróży
jestem w jakichś 80% filmu z Alaski i Yukonu i mam dość. Zostały jeszcze napisy, kilka animacji dla fot reportażowych i najgorsze, czyli udźwiękowienie. Z 1.5h materiału będzie ok 17min wrzut na YT. Siedzę nad tym od paru tygodni po parę godzin dziennie, dziś bite 12h, przedwczoraj 3h bo Adobe coś się nie spodobało w folderach i połowę z ponad setki klipów musiałem ręcznie linkować do źródła. Dziś animacje tytułów, przejścia, animacje fot z R6, maskowanie badyla w paru klipach i jakieś drobne poprawki. Cały dzień na tym zleciał.

a potem to samo Kanada, jak mi się już nie chce
następnym razem nakręcę po prostu drona, timelapsy, wrzucę parę fot, dam jakiś klip dźwiękowy i tyle :P

atsf
28-10-2023, 23:24
co wam powiem to wam powiem, ale wam powiem...
zaraz mnie piorun jasny strzeli i krew z nagła zaleje, ile czasu i cierpliwości trzeba by zmontować jako taki fajny film z podróży
jestem w jakichś 80% filmu z Alaski i Yukonu i mam dość. Zostały jeszcze napisy, kilka animacji dla fot reportażowych i najgorsze, czyli udźwiękowienie. Z 1.5h materiału będzie ok 17min wrzut na YT. Siedzę nad tym od paru tygodni po parę godzin dziennie, dziś bite 12h, przedwczoraj 3h bo Adobe coś się nie spodobało w folderach i połowę z ponad setki klipów musiałem ręcznie linkować do źródła. Dziś animacje tytułów, przejścia, animacje fot z R6, maskowanie badyla w paru klipach i jakieś drobne poprawki. Cały dzień na tym zleciał.

a potem to samo Kanada, jak mi się już nie chce
następnym razem nakręcę po prostu drona, timelapsy, wrzucę parę fot, dam jakiś klip dźwiękowy i tyle :P

Nawet się mnie nie pytając ustaliłeś bezsprzecznie, dlaczego ja nie kręcę żadnych filmów. Szczerze Ci gratuluję :mrgreen:

Leon007
29-10-2023, 00:57
No i wyjaśniło się, dlaczego na końcu każdego filmu jest taka długa lista płac. A Ty tu sam.