PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 20d - jaka kostka synchro?



politolog16
24-01-2011, 17:25
Witam,

chciałbym zrobić pierwsze kroki w domowym studiu więc najpierw muszę je stworzyć:-D Żona potrzebuje, aby robić zdjęcia jej dzbanuszkom, kubkom i podobnemu rękodziełu:) Najwięcej problemów będzie chyba ze światłem. Mam do dyspozycji starą lampę Agfy, której używałem w Praktice i wbudowaną lampę z Canona 20d. Czy istnieje możliwość dokupienia kostki synchro w celu wykorzystania starej lampy i doświetlania obiektów z boku? Jeśli tak, to czy możecie podpowiedzieć jakieś konkretne aukcje na allegro. Będę zobowiązany. Być może potrzebuję dokupić jakieś inne źródło światła? Proszę o rady. Stawiam zupełnie pierwsze kroki i trudno mi wyciągnąć coś dla siebie z innych wątków na forum. Pozdrawiam.

PawelB
24-01-2011, 19:35
Lampę do Praktiki podpinałeś kablem? Jeśli tak to nic nie potrzebujesz, lampę podpinasz do gniazda PC z boku korpusu pod klapką. Jeśli lampa jest na stopce to potrzebujesz tego typu kostkę http://allegro.pl/kostka-lampy-blyskowej-z-kablem-hama-i1417701682.html kabel podpinasz do gniazda w aparacie a lampę montujesz na sankach. Nie podpinaj lampy do sanek aparatu, stare lampy mogą mieć za wysokie napięcie na stopce i spalisz elektronikę aparatu.

maczekg
25-01-2011, 01:46
Żona potrzebuje, aby robić zdjęcia jej dzbanuszkom, kubkom i podobnemu rękodziełu:) Najwięcej problemów będzie chyba ze światłem. Mam do dyspozycji starą lampę Agfy, której używałem w Praktice i wbudowaną lampę z Canona 20d.

Tak jak kolega PawelB wspomniał, podepnij lampę bezpośrednio do gniazdka PC w korpusie.
Nie wiem, jak duże te kubki, ale może warto w namiot bezcieniowy zainwestować/zrobić? Mógłbyś wtedy pomyśleć o drugiej lampie za grosze, podłączonej do fotoceli. Wtedy jedną wyzwalałbyś kabelkiem PC z eosa, a drugą z fotoceli. Jedna z lewej, druga z prawej, ew. jeszcze jakaś trzecia lekko od góry :)
A o wbudowanej chyba nie ma co myśleć, bo działa w Ettlu z przedbłyskiem, bez regulacji mocy itd. Ciężko będzie połączyć ją do oświecenia ze starymi.