PDA

Zobacz pełną wersję : [30D] Autofokus problem



666cin
23-01-2011, 16:53
Witam!

Stałem się od niedawna szczęśliwym posiadaczem 30d (po zmianie z 350d). Po małych problemach z przyciskiem migawki i wyczyszczeniem go, wszystko działa jak należy. Jednak autofokus w tej puszcze mnie trochę niepokoi.

Centralny punkt działa bez problemów. A punkty skrajne góra dół lewo prawo to czysta loteria czy trafią czy nie. Silnik kreci po parę razy zanim ustawić ostrość.

Czy da się do jakoś poprawić? poprzez czyszczenie czy coś?
Czy po prostu 30d tak ma...

Pozdrawiam
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Mimo iż nie powinno mieć to wpływu, do matówka jest mocno ubrudzona w górnej partii, a właśnie górny punkt af najgorzej reaguje ze wszystkich.

gerbil
23-01-2011, 17:18
Matówka nie ma wpływu. Być może naleciało jakiegoś badziewia na system AF pod lustrem. Jeśli masz możliwość zerknięcia, zrób to. Używałem 30d przed długi czas i generalnie nie było większych problemów.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
oczywiście trzeba pamiętać, że punkty boczne są słabsze niż centralny!

Kolekcjoner
23-01-2011, 17:32
Matówka nie ma wpływu. Być może naleciało jakiegoś badziewia na system AF pod lustrem.

Też bym na to stawiał. Spróbuj przedmuchać optykę AF pod lustrem.

666cin
23-01-2011, 18:51
no to przedmuchanie trochę pomogło i teraz trochę lepiej reaguje:)

gerbil
23-01-2011, 18:52
Z tego co piszesz aparat nie wygląda na najlepiej zachowany :P

666cin
23-01-2011, 19:16
no niestety, taki nabyłem;) ogolnie wizualnie nie miał żadnych śladów użytkowania, ale jak się dobrałem do spustu migawki to był tak zasyfiony że punkt styku najniższej membrany miał wielkość 1/10 główki od szpilki:P

Czy samą matówke można czymś wyczyścić? np wacikiem w izopropanolu?

ZiemniaQ
23-01-2011, 19:21
ja czyszczę ściereczką z mikrofibry, wacik zostawia takie malutkie niteczki