PDA

Zobacz pełną wersję : Prosze o wyjsnienie bf i ff



zeb
13-12-2005, 10:59
Witjacie

Jestem tu nowy, ale juz nieco poczytalem na tym forum. Niedawno kupilem 20d i canon ef-s 17-85. Czytajac posty tutaj natknalem sie na rozne klopty z focusem - bf (back focus ?) i ff (forward focus ?). Czy moglby mi ktos wytlumaczyc na czym te problem polega i jak go ewntualnie sprawdzic u siebie ?

Z gory dzieki za pomoc.

zeb

DoMiNiQuE
13-12-2005, 11:02
Witaj na forum.

Zauwazyles jakies problemy z FF/BF u siebie? Aparat czesto nie ostrzy Ci w punkt? Nie? To po co sprawdzac, testowac i sie stresowac.
To wszystko juz bylo setki razy napisane na forum ...wystarczy uzyc wyszukiwarki. :arrow: http://canon-board.info/search.php

gwozdzt
13-12-2005, 11:09
Niedawno kupilem 20d i canon ef-s 17-85.
Czytajac posty tutaj natknalem sie na rozne klopty z focusem - bf (back focus ?) i ff (forward focus ?). Czy moglby mi ktos wytlumaczyc na czym te problem polega i jak go ewntualnie sprawdzic u siebie?
Czy zauwazyłeś jakiś problem na zdjęciach? (że ustawiłes ostrość, a na zdjęciu wyszło nieostre?).
Jeśli nie, to problem Cie nie dotyczy, nie szukaj dziury w całym i ciesz się zdjęciami.

david19104
13-12-2005, 11:10
to proste

nie kupuje się nie ostrzącej maszynki jaką jest 20D
-tylko zwykłe 350D - a problemów nie będziesz miał...
:grin:

DoMiNiQuE
13-12-2005, 11:13
to proste

nie kupuje się nie ostrzącej maszynki jaką jest 20D
-tylko zwykłe 350D - a problemów nie będziesz miał...


zarty proponuje oznaczac taka " ;) " emotka ...bo inaczej ktos pomysli, ze napisales to na powaznie.

gwozdzt
13-12-2005, 11:13
nie kupuje się nie ostrzącej maszynki jaką jest 20D
-tylko zwykłe 350D - a problemów nie będziesz miał...
:grin:
Masz jakiś kompleks?
Trollowanie nie jest tu mile widziane:evil:

DonAlberto
13-12-2005, 11:22
Moje pytanie dotyczy czegoś innego ale związanego z FF/BF, oddałem do serwisu 300 D celem kalibracji, czy teraz z powrotem bęę mógł wgrać Wasię i nie wróci FF?

muflon
13-12-2005, 12:05
Moje pytanie dotyczy czegoś innego ale związanego z FF/BF, oddałem do serwisu 300 D celem kalibracji, czy teraz z powrotem bęę mógł wgrać Wasię i nie wróci FF?
To jest dobre pytanie. W sumie ciężko powiedzieć - przykładowo w wielu telefonach przed upgradem firmware trzeba robić "backup". Ale na przykład w nowszych płytach przy upgrade BIOSu już niekoniecznie. Także w sumie to nie wiadomo...

gwozdzt
13-12-2005, 12:14
To jest dobre pytanie. W sumie ciężko powiedzieć...Tak, że w sumie to nie wiadomo...
To spróbujemy pogdybać...
Wydaje mi się, że skoro FF/BF kalibruje się za pomocą mimośrodowej śrubki (gdzieś w okolicach lustra?), to zmiana oprogramowania nie powinna nic w tym zakresie zmienić.
UWAGA: to tylko moje domysły.

Tomasz Golinski
13-12-2005, 12:17
Nie do końca. Okazuje się, że BF jest też regulowane softwarowo.

nastier
13-12-2005, 21:27
Nie do końca. Okazuje się, że BF jest też regulowane softwarowo.

na jakiej podstawie to stwierdzasz?

Tomasz Golinski
13-12-2005, 21:37
Na podstawie opinii tych, którzy to widzieli. Ktoś tu na forum to opisywał i nawet chyba wyjaśniliśmy dlaczego tak jest.

nastier
13-12-2005, 21:44
Na podstawie opinii tych, którzy to widzieli. Ktoś tu na forum to opisywał i nawet chyba wyjaśniliśmy dlaczego tak jest.

ok, poszukam zatem ;) grazie :)

muflon
13-12-2005, 22:19
Konkretnie: ja opisywałem ze szczegółami regulację programową, a ktoś inny (Tomek Jaworski? mogę się myslić) regulację "fizyczną". Generalnie: da się tak i tak, ten drugi sposób jest lepszy, ale koszmarnie trudny.