PDA

Zobacz pełną wersję : Bieda i posucha



blackninja
23-01-2011, 12:01
Od dłuższego czasu takie myśli mnie nachodzą... Czy w Polsce nie ma wybitnych fotografów używających sprzętu Canona? Czy są leniwi, czy niezorganizowani? Popatrzcie na inicjatywy nikoniarzy: Szeroki kadr (http://www.szerokikadr.pl/) czy jeszcze lepsza Akademia Nikona (http://www.akademianikona.pl/). Dlaczego canonierzy tacy niezorganizowani są? Nie znam kulisów sprawy. Nie wiem czy powstanie tamtych portali jest inicjatywą firmy Nikon czy jego użytkowników. Jednak pod tym względem to mamy wiochę totalną. To forum jest praktycznie jedynym medium dla canonierów. Nie mówię, że jest złe, ale to tylko forum. Na tamtych portalach można poczytać dobre artykuły na każdy temat fotograficzny, skorzystać z kursów (pomijam ich ceny, ale są). Na każdym poziomie zaawansowania można tam coś znaleźć.
Wracam do pytania postawionego na początku postu:

Czy w Polsce nie ma znanych fotografów używających Canona i chętnych do dzielenia się wiedzą?

dziobolek
23-01-2011, 13:33
To jest IMHO sponsorowane przez Nikona i jest to część ichniejszego marketingu i reklamy.

Pozdrówka!

tomaszt81
23-01-2011, 13:40
olympus zrobil nawet program w odcinkach o fotografowaniu. Lecial na tvn turbo o ile pamiec mnie nie myli.

dinderi
23-01-2011, 15:30
Blackninja, masz Canon-Foto-Klub, możesz się zapisać.

Swoją drogą, po co Ci klub związany z jedną marką? Jest cała masa klubów, stowarzyszeń, grup nieofrmalnyc, w których ludzie po prostu robią zdjęcia i nie przejmuja się "czym". Bywa, że i komórką. Gwarantuję, że można się tam czasem więcej nauczyć, niż na nadętych spotkaniach z "gwiazdami".

gerbil
23-01-2011, 18:43
(...)
Swoją drogą, po co Ci klub związany z jedną marką? Jest cała masa klubów, stowarzyszeń, grup nieofrmalnyc, w których ludzie po prostu robią zdjęcia i nie przejmuja się "czym". Bywa, że i komórką. Gwarantuję, że można się tam czasem więcej nauczyć, niż na nadętych spotkaniach z "gwiazdami".

Dokładnie. Poszukaj w swojej okolicy. Jestem w 100% przekonany, że ktoś podjął takie działania. Na pewno wyjdzie na lepsze niż internetowa grupa, z którą głównie teoretyzujesz i nie masz tak naprawdę kontaktu.

pe.en.de
23-01-2011, 21:28
Zerknij na CB - plenery.
Ludzie sami się organizują.(Tylko ja jak zawsze nie mam czasu - w życiu niczego się nie nauczę !)
Chyba że jak w pytaniu : Wybitny fotograf, mający czas i jeszcze namawiający za free amatorów aby przyszli uczyć się do niego.
To chyba masz rację - "Bieda i posucha"'

blackninja
23-01-2011, 22:50
Blackninja, masz Canon-Foto-Klub, możesz się zapisać.

Jakoś nie widzę, żeby tam się coś ciekawego działo... Kolejne forum i tyle.


Swoją drogą, po co Ci klub związany z jedną marką? Jest cała masa klubów, stowarzyszeń, grup nieofrmalnyc, w których ludzie po prostu robią zdjęcia i nie przejmuja się "czym". Bywa, że i komórką. Gwarantuję, że można się tam czasem więcej nauczyć, niż na nadętych spotkaniach z "gwiazdami".

Nie chodzi o samą możliwość spotkania a o to, że największa (chyba) grupa fotografów nie ma żadnych przedstawicieli. Nie wszyscy "wielcy" są próżni. Miałem okazję rozmawiać niedawno (nie ta działka, ale gwiazdy) z Robertem Korzeniowskim - pusty i nadymany jak Zeppelin jak też z Leszkiem Blanikiem - normalny gość. Więc nie można generalizować. Tak samo jest w fotografii.
Z całym szacunkiem dla Waszego doświadczenia, wiedzy i elokwencji chciałbym raz na jakiś czas mieć możliwość spotkania się z kimś kto osiągnął sukces w fotografii. Fajnie by było gdyby podpisywał się pod tym Canon, ale widać ta firma zajmuje się tylko robieniem kasy i ma nas w głębokim poważaniu zlokalizowanym w bardzo dolnej części pleców. Idąc tropem jaki proponujecie, po co nam forum canona? przecież na innych forach jest mniej więcej to samo. No może ludzie nie skaczą sobie do gardeł jak tu...

pe.en.de
23-01-2011, 23:01
A producent markowych garnków powinien dla swych klientów robić c o jakiś czas spotkania z wybitnymi kucharzami
Producent samochodów z wybitnymi kierowcami.
Producent .......................
Producent.........
Ale - " ale widać ta firma zajmuje się tylko robieniem kasy i ma nas w głębokim poważaniu zlokalizowanym w bardzo dolnej części pleców."
To oburzające:evil:. jak widać oni wszyscy biorą zły przykład z canona:mrgreen:

gerbil
23-01-2011, 23:10
blackninja:
Dziwne by było dyskutować na forum Nikona o rozwiązaniach technicznych sprzętu Canona... Pomyśl logicznie. Druga sprawa, czy "szkoła fotografii Sony" jest dla Ciebie wyrazem szacunku dla klientów tej marki? Dla mnie bardzo dobrze przemyślanym marketingiem...

dinderi
23-01-2011, 23:15
Jakoś nie widzę, żeby tam się coś ciekawego działo... Kolejne forum i tyle.
No cóż... Ale klub jest :)




Z całym szacunkiem dla Waszego doświadczenia, wiedzy i elokwencji chciałbym raz na jakiś czas mieć możliwość spotkania się z kimś kto osiągnął sukces w fotografii. Fajnie by było gdyby podpisywał się pod tym Canon, ale widać ta firma zajmuje się tylko robieniem kasy i ma nas w głębokim poważaniu zlokalizowanym w bardzo dolnej części pleców. Idąc tropem jaki proponujecie, po co nam forum canona? przecież na innych forach jest mniej więcej to samo. No może ludzie nie skaczą sobie do gardeł jak tu...Zdjęcia każdym aparatem robi się tak samo. To, co potem robi się w komputerze, to ta mniej ważna część fotografii (Dla niektórych oczywiście jest odwrotnie). Dlatego polecam spotkania "nieklubowe", bo zamykanie się w jednosystemowym klubie, to klapki na oczach.
A jeśli uda Ci się zorganizować spotkanie z kimś znanym, ja bardzo chętnie dołaczę. W londynie kolega z CB organizuje spotkania z Tomaszem Tomaszewskim więc nie jest tak, że sie nic nie dzieje. Wystarczy się rozejrzeć.

daviddark
23-01-2011, 23:20
.. bo Canonierzy robią fajne zdjęcia w tym czasie jak Nikoniarze robią witryny i fora żeby się czymś zajać...

Mellan
24-01-2011, 00:26
Jakoś nie widzę, żeby tam się coś ciekawego działo... Kolejne forum i tyle.[...]

Przez ostatni rok stała się cała masa rzeczy, których wcześniej nikt na CB poważnie nie podjął.

Taaa...3 zrobi coś, 30 przyklaśnie, a 300 obserwatorów stwierdzi: - Tam nic się nie dzieje"

Sorry, bez urazy - konsumencki tyłek ruszyć, to będzie się dziać więcej.

dinderi
24-01-2011, 00:28
Taaa...3 zrobi coś, 30 przyklaśnie, a 300 obserwatorów stwierdzi: - Tam nic się nie dzieje"

Pomiędzy brakuje : "1 chętnie sie do tego przyzna" ;)

zieloo
24-01-2011, 00:29
Mellan - a możesz przybliżyć co takiego się stało w tym ostatnim roku?

Mellan
24-01-2011, 00:51
Mellan - a możesz przybliżyć co takiego się stało w tym ostatnim roku?

W skrócie:
- doprowadzenie do utworzenia stowarzyszenia rejestrowego
- rejestracja redakcji biuletynu, uzyskanie ISSN, wydawanie legitymacji press
- utworzenie strony domowej klubu i forum
- zorganizowanie kilku plenerów i spotkań ponadregionalnych, nastu regionalnych, integracja aktywnych userów z zachodniopomorskiego w grupę Kolmba5 spotykającą się w każdym tygodniu
- współpraca z grupą Gryf i Fotokujawy z nikoniarze.pl i Migawka
- kilka battli na CB
...
Więcej w wątkach plenery i wydarzenia na CB, stronie i forum C-F-K, nie będę tu spamował...

tito86
24-01-2011, 01:01
pytanie mniej więcej takie jak "dlaczego w 80% filmów które widziałem, jak pojawiał się aparat, to był to Nikon?"
kiedy oglądam zdjęcia ś.p. Artura Tabora, to nie zastanawiam się dlaczego robił canonem i mamiyą, a jak widzę zdjęcia Wojtka Grzędzińskiego, to nie obchodzi mnie czy zrobił je 5dII czy nie. Oglądam fotografie, a nie sprawdzam to czym ktoś PRACUJE... Jarek Możdżyński ostatnio zrobił zdjęcia do artykułu aparatem Sony a55, bo taki miał do dyspozycji, chociaż jest canonowcem. Oglądając je nie miałem wrażenia, że są gorsze. Pomyślałem tylko "no, sony się promuje". To samo robi nikon. Tego nie robi canon, ale to nie znaczy że nie ma znanych/uznanych użytkowników tej marki. Mam nadzieję, że mój post nie jest zbyt pretensjonalny. Radziłbym zapytać speców z canona o te kwestie ;)

blackninja
24-01-2011, 01:07
Dajcie spokój człowiekowi. Chwała mu za to, że mu się chce i coś robi.
Melan z całym szacunkiem dla Ciebie i Twojej pracy, którą doceniam, portal jaki prowadzisz nie jest tym o co mi chodzi. Dziś każdemu początkującemu amatorowi fotografii szczerze polecę "Szeroki kadr" i "Akademię nikona", gdyż tam znajdzie nie w formie dyskusji mniej lub bardziej zorientowanych w tematyce fotograficznej userów a w formie wykładów często napisanych przez ludzi będących znanymi fotografami sporą ilość wiadomości. Poparte to jest filmami i w dobie niechęci do czytania książek bardzo klarownie wszystko przekazane. Ludzie, którzy kupują sprzęt C pytają co polecę na początek to polecam te strony. Pytają: "Kolego a Canon to nic takiego nie ma?". Co mam im polecić? To forum, żeby przegrzebywali się przez miliony stron, gdzie często więcej of-topów i wyzwisk jest niż treści? Canon-Klub-Polska też tej funkcji nie spełnia. Nie ważne w jaki sposób powstały te strony dla nikoniarzy. Są prowadzone dobrze i przyciągają do marki. Sporo jest tam treści, które warto przeczytać nawet wtedy kiedy się do jakiegoś klubu należy.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

pytanie mniej więcej takie jak "dlaczego w 80% filmów które widziałem, jak pojawiał się aparat, to był to Nikon?"
kiedy oglądam zdjęcia ś.p. Artura Tabora, to nie zastanawiam się dlaczego robił canonem i mamiyą, a jak widzę zdjęcia Wojtka Grzędzińskiego, to nie obchodzi mnie czy zrobił je 5dII czy nie. Oglądam fotografie, a nie sprawdzam to czym ktoś PRACUJE... Jarek Możdżyński ostatnio zrobił zdjęcia do artykułu aparatem Sony a55, bo taki miał do dyspozycji, chociaż jest canonowcem. Oglądając je nie miałem wrażenia, że są gorsze. Pomyślałem tylko "no, sony się promuje". To samo robi nikon. Tego nie robi canon, ale to nie znaczy że nie ma znanych/uznanych użytkowników tej marki. Mam nadzieję, że mój post nie jest zbyt pretensjonalny. Radziłbym zapytać speców z canona o te kwestie ;)

Ależ masz 100% racji! Ja się pytam zatem, gdzie oni są? Firmie Canon nie zależy na promocji? Canon Road Show to wszystko na co stać ta firmę w naszym kraju?

zieloo
24-01-2011, 01:57
blackninja, na to wygląda.

Kolekcjoner
24-01-2011, 02:16
Nie ważne w jaki sposób powstały te strony dla nikoniarzy. Są prowadzone dobrze i przyciągają do marki. Sporo jest tam treści, które warto przeczytać nawet wtedy kiedy się do jakiegoś klubu należy.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!


Ależ masz 100% racji! Ja się pytam zatem, gdzie oni są? Firmie Canon nie zależy na promocji? Canon Road Show to wszystko na co stać ta firmę w naszym kraju?

Wiesz to jest - jak sam stwierdziłeś - tylko forum więc adresat tych żali raczej słaby. Powinieneś podjąć korespondencję z kimś z Canon Polska, ewentualnie samemu próbować coś zorganizować. Jeśli uważasz że jest zapotrzebowanie na takie coś to co za problem - brać się do roboty i tyle.

MacGyver
24-01-2011, 09:18
Nie wiem czy powstanie tamtych portali jest inicjatywą firmy Nikon czy jego użytkowników.
Nikon zarabia głównie na sprzęcie fotograficznym i optyce. Canon to obecnie przede wszystkimi urządzenia biurowe i poligraficzne. Ponadto, Canon Polska odpuścił asortyment fotograficzny, skupił się w nim na produktach popularnych, dla masowego odbiorcy (kompakty, lustrzanki trzycyfrowe) i nie ma pomysłu, woli albo jednego i drugiego aby poważnie zawalczyć o rynek zaawansowanego sprzętu foto. Skoro centrala ich jeszcze nie zreorganizowała bądź zlikwidowała to znaczy że skupiając się na drukarkach i kserokopiarkach przynoszą dostatecznie duże zyski.

Bartek_902
24-01-2011, 09:22
.. bo Canonierzy robią fajne zdjęcia w tym czasie jak Nikoniarze robią witryny i fora żeby się czymś zajać...
Wiesz,jakoś nie bardzo to widać na tym forum w porównaniu do nikoniarzy ... wchodzi w galerie,zazwyczaj krajobraz(to co uwielbiam) i nigdy NIC tu nie widze oprócz 2-3 osób które reprezentuja duży poziom,wchodzę na nikoniarzy codziennie widze kupe zdjeć i to dużą część bardzo dobrych

Canion
24-01-2011, 12:04
zakładanie markowej smyczy na jakąkolwiek oddolną inicjatywą zwykle kończy sie tak jak skończyło sie ze starą domeną nikoniarzy. za dużo szumu było o jakość serwisu to sponsor przykręcił śrubę.

inicjatywa Mellana odnośnie klubu jest chyba jedyną jaka sie pojawiła ostatnimi czasy na forum i jakoś sie tam to telepie. Nie tak jak może oczekiwano ale też krytykowąc jedyny pomysł jaki jest - trochę nie tędy droga. jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma.

trochę szkoda że nie powstanie coś na kształt fotoekspedycji Nikona tylko może troszkę w bardziej rozsądnych cenach niż ma to miejsce na sąsiednim forum.

Janusz Body
24-01-2011, 13:19
zakładanie markowej smyczy na jakąkolwiek oddolną inicjatywą zwykle kończy sie tak jak skończyło sie ze starą domeną nikoniarzy......

Dokładnie tak. CFK popełniło ten sam błąd a była szansa i to duża na założenie czegoś w rodzaju Towarzystwa Fotograficznego, które mogło by zrzeszać użytkowników S, C, N i czego tam jeszcze. Stowarzyszeń, wspólnych plenerów, darmowych warsztatów najbardziej potrzebują amatorzy, którzy chcą się czegoś nauczyć. Przywiązanie do marki w tym kontekście jest co najmniej bezsensowne. Sprzętowo to... Canon-Board w zasadzie wystarczy. Spotkaniowo, plenerowo to... wystarczy porównać spotkania szczecińskiej Migawki na które przychodzi co miesiąc po 50 i więcej osób z CFK gdzie pojawia się osób 5. Ludzie "głosują" nogami i bardziej potrzebują spotkań, podpowiedzi jak zrobić to czy tamto niż zbiurokratyzowanych, nadętych struktur z "wadzami", składkami i całym balastem dośc mocno zochydzonym w niedawnej przeszłości PRLu.

N00bek
02-02-2011, 01:27
Popatrzcie na inicjatywy nikoniarzy: Szeroki kadr (http://www.szerokikadr.pl/) czy jeszcze lepsza Akademia Nikona (http://www.akademianikona.pl/). Dlaczego canonierzy tacy niezorganizowani są?

Normalnie nie pogada. To są najzwyklejsze strony promocyjne nikona. Niegdyś jeszcze dało się zauważyć dostępny budżet tych stron. Nie gdakaj na swoje gdzie Ci dobrze, bo my tutaj mamy wolną wolę i psiaczyć na serwis Canon'a możesz sobie do woli.

Natomiast na nikonie nie pozwolono na tematy, porównania czy pojedyncze posty na temat serwisu nikona, a już o skierowaniu do strony na temat serwisu nie wspomnę. To nazywasz reklamą? Dla mnie potraktowanie użytkowników stałych w taki sposób jak potraktował ich serwis nikona było szczytem CHAMSTWA.
Osoby, które kierowały na stronę wylewania żalu, zablokowywano im dostęp do giełdy, forum czy nawet na stałe blokowano adresy IP. Stanowisko nikona także było jednoznaczne, "będziemy tego procederu nie tolerować, odpowiednie kroki zostały podjęte"

Gdy sprzedaż im zaczynała spadać wpadli na pomysł, że skorzystają na okazji i zachęcą młodych. Stąd w internecie znajdziesz masę poradników stworzonych przez nikona. Nawet można było wybrać się na warsztaty w Łodzi i wygrać licencję na photoshopa. Każdy walczy o rynek.

Ludzie jednak Canon'a nadal wybierają chociaż nie robi on takiej reklamy. To powinno być bardziej zastanawiające. Jeżeli naprawdę Ci tego aż tak brakuje, to napisz do nich, dowiedz się czegoś.

Sergiusz
02-02-2011, 02:34
Społeczność oparta o CB jest w sumie dość niemrawa jeśli chodzi o jakiekolwiek działania związane z ruszeniem przysłowiowej czwóry sprzed monitora. Najłatwiej popsioczyć, że inni to mają to albo tamto. Takie same informacje zamieszczam o naszych działaniach na CB jak i na KKM i pomimo że razem z dinderi obskoczyliśmy po banie zamieszczając na tym drugim informację o plenerze to i tak z tego forum było więcej osób. Co tydzień spotykamy się w kawiarni na rozmowach o fotografii i faktem jest, że czasem jest kilkanaście osób ale znacznie częściej kilka.

Kolekcjoner
02-02-2011, 09:18
Społeczność oparta o CB jest w sumie dość niemrawa jeśli chodzi o jakiekolwiek działania związane z ruszeniem przysłowiowej czwóry sprzed monitora.

Chyba zbytnio generalizujesz. Lokalnie ludzie się spotykają, nawiązują kontakty - właśnie dzięki CB. A że nie są to żadne wielkie kluby czy wszem i wobec ogłaszane plenery - no nie każdy tak ma, że musi się zrzeszać i uzewnętrzniać.

Mellan
02-02-2011, 16:30
Społeczność oparta o CB jest w sumie dość niemrawa jeśli chodzi o jakiekolwiek działania związane z ruszeniem przysłowiowej czwóry sprzed monitora.[...]

Chyba zbytnio generalizujesz.

Bywa zapewne różnie, ale skłaniałbym się mimo wszystko ku stwierdzeniu Sergiusza.


A że nie są to żadne wielkie kluby czy wszem i wobec ogłaszane plenery - no nie każdy tak ma, że musi się zrzeszać i uzewnętrzniać.

Ano tak już jest. Ludzie są bardzo różni.