PDA

Zobacz pełną wersję : PHOTOSHOP - pomocy



lukadegroot2
21-01-2011, 21:33
Witam

Mam pytanie. Próbuję znaleźć polecenie UMIEŚĆ/PLACE w Photoshop CS4. Klikam w menu na PLIK i nie mam tej opcji..

Ktoś może pomóc? Gdzie to zniknęło?

Dzieki

Janusz Body
21-01-2011, 21:53
Witam

Mam pytanie. Próbuję znaleźć polecenie UMIEŚĆ/PLACE w Photoshop CS4. Klikam w menu na PLIK i nie mam tej opcji..

Ktoś może pomóc? Gdzie to zniknęło?

Dzieki


Wystartuj shopa z wcisnietym Ctrl+Alt+shift - powinno się pokazac okno wykasowania ustawień. Skasuj ustawienia - niegroźne.

lukadegroot2
21-01-2011, 22:40
Wystartuj shopa z wcisnietym Ctrl+Alt+shift - powinno się pokazac okno wykasowania ustawień. Skasuj ustawienia - niegroźne.

A czy to spowoduje skasowanie profila ICC tzn czy wpłynie to na ustawienia kolorów? (monitor mam skalibrowany)

Janusz Body
21-01-2011, 22:51
Nie. To tylko czyści ustawienia PSa w rodzaju wyświetlanego menu, domyślnych ustawień w preferences itp. Profilu ICC na pewno nie skasuje bo on tkwi w systemie.

lukadegroot2
21-01-2011, 22:54
Nie. To tylko czyści ustawienia PSa w rodzaju wyświetlanego menu, domyślnych ustawień w preferences itp. Profilu ICC na pewno nie skasuje bo on tkwi w systemie.

DZiękuje
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
no niestety reset ustawień nic nie dał. ale zauważyłem że w BRIDGE jest opcja UMIEŚĆ i wysyła do PS.
W PS nie mogę tego dalej znaleźć ...

eclipse
22-01-2011, 00:34
możesz pokazać printscreen'a jak to wygląda u Ciebie w PS bez tej opcji ?

YaneC
22-01-2011, 01:26
Podepnę się pod wątek..
Czy we wszystkich CS4 działa "magiczne" CTRL+Alt+~ (tylda) ?
A jeśli powinno działać a nie działa to czy z któregoś menu można włączyć ?

lukadegroot2
22-01-2011, 09:29
możesz pokazać printscreen'a jak to wygląda u Ciebie w PS bez tej opcji ?


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img706.imageshack.us/img706/7042/beznazwy1as.jpg)

Janusz Body
22-01-2011, 10:08
A nie bawiłeś Ty się ustawieniami "workspace" (w menu w window). Przywróć któryś z podstawowych. Essentials - nie wiem jak to przetłumaczyli na polski :-) - i powinno wrócić do normy.

eclipse
22-01-2011, 12:15
ewentualnie "okno/przestrzeń robocza/skróty klawiaturowe i menu", i tam w kolumnie widoczność sprawdź czy przypadkiem czegoś nie przestawiłeś

Janusz Body
22-01-2011, 12:20
Podepnę się pod wątek..
Czy we wszystkich CS4 działa "magiczne" CTRL+Alt+~ (tylda) ?
A jeśli powinno działać a nie działa to czy z któregoś menu można włączyć ?

Alt+Shift+Ctrl+K ? :-)

lukadegroot2
22-01-2011, 13:37
Juz chyba wiem w czym problem. Na filmiku pana Janusza udało mi sie znaleźć fragment z rozwinieta zakladka PLIK. W jego angielskiej wersji PS'a jest PLACE, a u mnie w tym samym miejscu w polskiej wersji PS'a jest ZASTĘPOWANIE i działa tak samo jak nazwane w Biridg'u UMIEŚĆ.
Czyli w polskich wersjach:
Photoshop: PLIK->ZASTĘPOWANIE = Bridge: PLIK ->UMIEŚĆ
Zamieszali z tłumaczeniem!

dinderi
22-01-2011, 14:46
Szkoda, że nie wszedłem tu wcześniej.
Swego czasu długo szukałem tego polecenia i do dzisiaj nie rozumiem, skąd tłumaczom wzięło się tak niefortunne.

YaneC
22-01-2011, 15:22
Jak w (nowej) warstwie utworzyć zaznaczenie przepałów ?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Jak w (nowej) warstwie utworzyć zaznaczenie przepałów ?

Już sobie poradziłem, przepraszam za zamieszanie...

Mam inny "problem" - otóż gdy mam aktywą maskę (po inwersji przepałów) włączam Obraz->Dopasowania->Krzywe... i pojawia mi się krzywa (liniowa) ale nie ma podglądu histogramu, dlaczego... jak go włączyć ?

lukeandro
29-01-2011, 11:15
Mam inny "problem" - otóż gdy mam aktywą maskę (po inwersji przepałów) włączam Obraz->Dopasowania->Krzywe... i pojawia mi się krzywa (liniowa) ale nie ma podglądu histogramu, dlaczego... jak go włączyć ?

Ponieważ masz aktywną maskę, Maska albo jest biała albo czarna.
Zaznacz obrazek, nie maskę i wtedy odpal polecenie krzywe.

YaneC
29-01-2011, 18:02
Ponieważ masz aktywną maskę, Maska albo jest biała albo czarna.
Zaznacz obrazek, nie maskę i wtedy odpal polecenie krzywe.

Ale w tym sęk, że ja chcę zmienić krzywą maski..
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Ale w tym sęk, że ja chcę zmienić krzywą maski..

Obejrzyj sobie filnik http://www.dfv.pl/warsztaty-photoshop-2.html?id=619

lukeandro
09-02-2011, 00:39
Pewnie już doszedłeś do tego ?

Ale dla zainteresowanych:
Nie widzisz histogramu bo (masz maskę jednolitego koloru), walnij trochę kleksów na masce kolorem odwrotnym do koloru maski i histogram zacznie się pokazywać.

Hom_er
23-11-2011, 18:10
Podepnę się, co by nie mnożyć wątków.

Problem dotyczy ACR, chodzi o funkcję "Pędzel korekty", otóż:

"malowanie" pędzlem po zdjęciu pozostawia ślad (np. w przypadku korygowania ekspozycji) - to jest oczywiste
ale to "malowanie" pozostawia na zdjęciu zabarwienie (do wyboru 4 odcienie ciepłe i 4 zimne) - kolor wybiera się w panelu po lewej stronie, 7 pozycja - "kolor",

i pytanie:
co zrobić, aby zabarwienia wogóle nie było, czyli np. rozjaśniam lub ściemniam fragment zdjęcia bez wpływu na jego kolorystykę?

Z góry dziękuję za pomoc!

Hom_er
26-11-2011, 13:14
hmm,

głupie pytanie?

czy nikt nic nie wie?

A może nic się z tym nie da zrobić?

obcy21
26-11-2011, 13:58
ja takich problemów chyba nie mam :P spróbuje w PS na krzywych się pobawić, lepsza kontrola nad efektem.
ja mam natomiast inne pytanie:
wołam RAW-a na dany WB otwieram element jako smart object, później powielam warstwę smart object i otwieram ją w ACR chcąc zmienić WB na inny, nadaję zmianę i wtedy PS poprawia WB na dwóch warstwach a nie tej skopiowanej - nadmienię że dzieje się to w ACR 6.3 po aktualizacji PS CS5, na oryginalnym ACR wszystko było dobrze.

airhead
26-11-2011, 14:49
Podepnę się, co by nie mnożyć wątków.

Problem dotyczy ACR, chodzi o funkcję "Pędzel korekty", otóż:

"malowanie" pędzlem po zdjęciu pozostawia ślad (np. w przypadku korygowania ekspozycji) - to jest oczywiste
ale to "malowanie" pozostawia na zdjęciu zabarwienie (do wyboru 4 odcienie ciepłe i 4 zimne) - kolor wybiera się w panelu po lewej stronie, 7 pozycja - "kolor",

i pytanie:
co zrobić, aby zabarwienia wogóle nie było, czyli np. rozjaśniam lub ściemniam fragment zdjęcia bez wpływu na jego kolorystykę?

Z góry dziękuję za pomoc!wybierz kolor czarny lub biały

Hom_er
26-11-2011, 15:18
wybierz kolor czarny lub biały

A skąd wziąć czarny lub biały?
Bo do wyboru są tylko 4 odcienie niebieskiego i 4 żółtego :(

Hom_er
27-11-2011, 15:04
ech, ale ze mnie ciele :(

już wiem o co chodzi z tymi kolorami :)

zamiast klikać znak + lub - wystarczy kliknąć dwukrotnie w kratkę z kolorem i tam sobie wybrać dowolny kolor, w tym biały i czarny, a nawet nasycenie :)

pozdrawiam!

arst
28-11-2011, 11:32
ja takich problemów chyba nie mam :P spróbuje w PS na krzywych się pobawić, lepsza kontrola nad efektem.
ja mam natomiast inne pytanie:
wołam RAW-a na dany WB otwieram element jako smart object, później powielam warstwę smart object i otwieram ją w ACR chcąc zmienić WB na inny, nadaję zmianę i wtedy PS poprawia WB na dwóch warstwach a nie tej skopiowanej - nadmienię że dzieje się to w ACR 6.3 po aktualizacji PS CS5, na oryginalnym ACR wszystko było dobrze.

zamiast powielania warstwy smart object zrob "New Smart Object via copy" i bedzie ok.

Lulu1988
05-02-2013, 17:19
Mam problem z pędzlem korekty w ACR, tzn. w ogóle on nie działa. Próbowałem już przywrócić ustawienia domyślne, usuwałem plik z ustawieniami, włączałem PSa z przyciskami shift, ctrl + alt, instalowałem od nowa PSa i dalej to samo. Wszystkie funkcje działają oprócz tej jednej najważniejszej. Ma ktoś pojęcie o co może chodzić?

Edit: Jak próbuję zmienić parametry korekty, której dokonałem na wcześniejszych zdjęciach (jak jeszcze działał pędzel) to np. eskpozycja działa jedynie na czarne fragmenty tworząc przy okazji ohydne plamki.

kosdkp
06-02-2013, 14:25
Revo Uninstaller 1.94 - dobreprogramy (http://www.dobreprogramy.pl/Revo-Uninstaller,Program,Windows,12741.html)
Wyczyścisz tym wszystko co związane z Psem: instalka, preferencje, rejestr.

crazy
21-02-2013, 21:39
Nie chcąc tworzyć kolejnego tematu na forum podepnę się pod ten jeśli władza pozwoli.

Mam pytanie odnośnie PSa a mianowicie eksportowania zdjęć z CameraRaw do jpg na HDD. Ostatnimi czasy strasznie długo owe zdjęcia mi się zapisują, kiedyś trwało to zdecydowanie szybciej. Można w jakiś sposób wpłynąc na zapis zdjęć, jakieś ustawienia porady cokolwiek. Zapis 200 zdjęć trwa 45 min. Będę wdzięczny za wskazówki

Lulu1988
21-02-2013, 22:00
Spróbuj wywalić z dysku wszelkie niepotrzebne rzeczy. Mój hdd podpięty pod usb3 jest zapełniony w ok 60-70% i działa teraz zauważalnie wolniej niż na początku.

p.s. Mój powyższy problem rozwiązałem w bardzo prosty sposób....postawiłem cały system na nowo :lol:

crazy
22-02-2013, 00:01
Na dysku są tylko zdjęcia, więc nie ma co wyrzucać. Stawianie systemu od nowa to nie rozwiązanie

7four
22-02-2013, 18:18
Na dysku są tylko zdjęcia, więc nie ma co wyrzucać. Stawianie systemu od nowa to nie rozwiązanie

Rozwiązań może być tyle co zależności system, program, dysk, dodatkowe aplikacje które się pojawiły "ostatnio" a nie bierzemy ich pod uwagę
Robiłeś defragmentacje dysku ? - czasami pomaga.
Sprawdź dysk na występowanie błędów.
Wyłącz na próbę program antywirusowy.
Co zamula system w menadżerze zadać, jakie procesy zajmują pamięć itd...
Zobacz jeżeli masz możliwość, czy wszystkie dane przekopiują się Tobie z tego dysku na inny, możesz się dowiedzieć, że części plików nie można odczytać.

crazy
22-02-2013, 18:49
Wszystko to robiłem. Zabrałem z pracy nowiutki dysk w celu sprawdzenia czy na nim tak samo długo będą zapisywały się zdjęcia. Poprzednio miałem dysk 320GB i na nim trwało to znacznie szybciej, teraz na nowym 1 TB idzie jak flaki z oleju.

7four
22-02-2013, 22:10
a te dyski mają podobne parametry ?

crazy
23-02-2013, 01:06
Różnią się tylo wielkością, chyba będzie trzeba w końcu postawić system po 2 latach :(

maciek12ss
05-03-2013, 03:14
JA MAM TROCHĘ INNY PROBLEM NIE WIEM CZY PISZE W ODPOWIEDNIM WĄTKU. Chcę umieścic podpis na zdjęciu jpg rozdzielczość 1024*683 zdjęcia i podpisu spd w takiej samej rozdzielczości ale różnych wartościach dpi. I np podpis jest mniejszy niż wielkość zdjęcia muszę go naciągać do rozmiaru zdjęcia. Czy da się ustawić w photoschopie aby skalowało po rozdzielczośći a nie po dpi ? Dodam że jeśli przestawie dpi zdjęcia na taką samą jak podpis to jest wszystko okey. Czy musze za każdym razem pilnowac dpi przy wopłaniu RAW aby mieć takiesame jak na pliku w którym zapisałem gotowy podpis?

Kuba1
05-03-2013, 06:40
JA MAM TROCHĘ INNY PROBLEM NIE WIEM CZY PISZE W ODPOWIEDNIM WĄTKU. Chcę umieścic podpis na zdjęciu jpg rozdzielczość 1024*683 zdjęcia i podpisu spd w takiej samej rozdzielczości ale różnych wartościach dpi. I np podpis jest mniejszy niż wielkość zdjęcia muszę go naciągać do rozmiaru zdjęcia. Czy da się ustawić w photoschopie aby skalowało po rozdzielczośći a nie po dpi ? Dodam że jeśli przestawie dpi zdjęcia na taką samą jak podpis to jest wszystko okey. Czy musze za każdym razem pilnowac dpi przy wopłaniu RAW aby mieć takiesame jak na pliku w którym zapisałem gotowy podpis?To dlaczego nie dostosujesz DPI podpisu do domyślnego DPI zdjęć? Jeden raz to zrobisz i po krzyku.

crazy
05-03-2013, 10:05
Ja najpierw zmniejszam zdjęcia dopiero potem nakładam na nie podpis, mam ustawiony na sztywno i wszystko cacy :)