PDA

Zobacz pełną wersję : Prosba o pomoc wyceny zestawu Canona



gustaf
20-01-2011, 11:46
Posiadam w szafce taki oto zestaw:
- puszka Canon 350d (ilość pstryknięć niestety nieznana mi jest - nazwy plików wskoczyły ostatnio na 8000, eksploatowany, ale nie dobijany w extremalnych warunkach)
- szkiełko Canon EF 28-80 F3,5-5,6
- szkiełko Sigma 70-300 F4-5,6 DG
- filtr UV
- Statyw Hama (tripod, aluminiowy, 4 segmenty)
- Torba, w której mieści się akurat puszka z Canonem i Sigmą obok
- Pilot uniwersalny

Chciałbym to wszystko w komplecie sprzedać, jednak nie mam zbytnio rozeznania w obecnym rynku wtórnym. Proszę o pomoc i oszacowanie ile mniej więcej bym mógł za taki zestaw wziąć... Z góry dzięki.

Lapatik
20-01-2011, 11:54
to zalezy w jakim stanie sa poszczegulne części zestawu

gadget_zary
20-01-2011, 12:38
Popatrz na allegro ile kosztują poszczególne części zestawu i będziesz miał odpowiedź.

SdoubleU
20-01-2011, 12:42
Wystarczy wejść na Allegro, przejrzeć zakończone aukcje przedmiotów takich jak Twoje i już będziesz wiedział mniej więcej jakie są wartości. Inną sprawą jest, że chcąc sprzedać całość trzeba zastosować jeszcze jakiś rabacik - myślę że 10 do 15%.
A tak z innej beczki sprzęt, którego listę zamieściłeś, kiedy był nowy nie należał do najwyższej półki, od zakupu minęło pewnie kilka lat więc nie spodziewałbym się ani szczególnego zainteresowania ani zbyt wysokich cen. Zastanów się czy nie lepiej bawić się nim dalej i robić zdjęcia?

gustaf
20-01-2011, 12:51
No własnie cały czas się nad tym zastanawiam... Czy nie lepiej np dać go do przeglądu/przeczyszczenia, dokupić jakieś lepsze szkło i dalej pstrykać...

SdoubleU
20-01-2011, 12:59
Jeżeli myślałeś o sprzedaży tego co masz i kupnie czegoś nowego bez znacznego dofinansowania to raczej kiepsko to widzę. Na Twoim miejscu nie robiłbym nic, żadnych czyszczeń ani przeglądów - chyba że są jakieś mankamenty, które naprawdę Ci przeszkadzają. Zestaw po 8000 klapnięć to prawie nówka - nawet dla 350D. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby pozostanie przy tym i robienie zdjęć.

N00bek
21-01-2011, 12:39
Zestaw po 8000 klapnięć to prawie nówka

Kolego, ale 8k klapnięć to ten aparat na pewno nie ma. Od kiedy numeracja folderów tyczy się ilości klapnięć. Co jeśli kolega sformatuje kartę? Wtedy co czyści mu migawkę?

Podstawowe pytanie: Po co sprzedawać?

1.Co zyskasz? Nic. Prędzej stracisz na tym zestawie i znając życie wylądujesz w ręką w nocniku.

*Kiedy byłem w nikonie - zachciało mi się sprzedać 18-200 tamrona, bo wyczytałem że to kiepskie szkło (ja tego nie dostrzegałem). Sprzedałem i kupiłem g warty 18-55 oraz 55-200 tamrona. Co zyskałem? nic, a sprzedać było to naprawdę ciężko.

2. Zostaw sobie 350D (to bardzo dobre i polecany sprzęt, nawet na allegro ciężko dostać go w porządnym stanie)

* sam swojego, co prawda 300d zostawiłem sobie na pamiątkę, chociaż nie dawno padł:|

3. Może nadszedł czas na zakup lepszego szkiełka. Czego Ci brakuje w obecnym zestawie i czy jest coś z tego zestawu, czego nie używasz?

*obiektyw kupuje się na całe życie, a korpus można wymieniać i wymieniać.

4. Nie pozbywał się statywu czy torby. Co prawda torba do pojemnych się nie zalicza, ale nóż widelec Ci się przyda kiedyś. Lepiej to odłożyć.

5. Jeżeli masz już tak wielkie parcie na zakup, to popatrz na tamrona 17-50/2.8 Może wolisz coś z serii Luxury ? Rozpatrz tę myśl ;)

Natomiast oba obiektywy możesz sprzedać, przerobić jak Ci wygodnie. To już Twoja decyzja ;)

SdoubleU
21-01-2011, 17:52
[quote=N00bek;923206]Kolego, ale 8k klapnięć to ten aparat na pewno nie ma. Od kiedy numeracja folderów tyczy się ilości klapnięć. Co jeśli kolega sformatuje kartę? Wtedy co czyści mu migawkę?

Migawki mu nie czyści ale z wypowiedzi właściciela można wnioskować że raczej nie jest zbyt zaawansowanym użytkownikiem swojego zestawy, w związku z czym można wysnuć przypuszczenie, że nie formatował karty od czasu kiedy mu ją w sklepie włożyli - stąd moja uwaga.

N00bek
21-01-2011, 18:18
Migawki mu nie czyści ale z wypowiedzi właściciela można wnioskować że raczej nie jest zbyt zaawansowanym użytkownikiem swojego zestawy, w związku z czym można wysnuć przypuszczenie, że nie formatował karty od czasu kiedy mu ją w sklepie włożyli - stąd moja uwaga.

Pudło...,

Nie wiesz czy aparat jest nowy ;) Więc źle wnioskujesz.

Poza tym 350D to porządna pucha, którą warto mieć...

SdoubleU
21-01-2011, 19:52
Pudło...,

Nie wiesz czy aparat jest nowy ;) Więc źle wnioskujesz.

Poza tym 350D to porządna pucha, którą warto mieć...

A ty wiesz???

To czy jest nowy czy nie, nie ma większego znaczenia. Są jeszcze użytkownicy, nawet DSLR, którzy robią 8000 klatek przez kilka lat.

Wiem, wiem - nie mieści się w głowie, jak z wakacji nie przywieźć kilka tysięcy zdjęć??? Tylko, że po przejrzeniu nie wybierzesz nawet kilku dobrych :mrgreen:

gustaf
23-01-2011, 23:11
Dzięki za odzew. Chyba pozostanę póki co przy puszce, a skupię się na dodatkowych szkłach i będę sobie hobbystycznie pstrykał co jakiś czas :)